Ceramstic Sidamo 60 x 30 poler - Płytki łazienkowe i kuchenne, glazura oraz terakota

 

Płytki gresowe

 

Płytki gresowe wykonane są z materiału, posiadającego właściwości techniczne, które sprawiają, że są optymalnym wyborem nie tylko ze względu na łatwość montażu, czyszczenia, użytkowania i konserwacji, ale przede wszystkim ze względu na właściwości zdrowotne. Płytki gresowe są najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla podłóg, ścian i powierzchni w architekturze mieszkaniowej, komercyjnej i publicznej, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

Odporność płytek gresowych

 

Płytki gresowe odporne są na plamy, czynniki atmosferyczne, zarysowania i ścieranie w wyniku ruchu pieszego.
Długotrwałe wypalanie płytek w temperaturze ponad 1200°C nadaje niezwykłą spiekliwość i zwartość. Oznacza to, że ich powierzchnie nie brudzą się i są odporne na prawie wszystkie fizyczne i mechaniczne obciążenia podczas normalnego użytkowania podłogi. Płytki gresowe nie wymagają szczególnej konserwacji i są trwałe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.


Wytrzymałość szkliw oraz kolory stosowane w płytkach gresowych, trwale stabilizują pigmenty barwiące. Oznacza to, że płytki gresowe nie blakną ani nie zmieniają koloru, nawet jeśli są stale wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub innych czynników atmosferycznych, okazując się optymalnym wyborem do zastosowań zewnętrznych.
Powierzchnia gresu jest nieprzepuszczalna dla wszelkiego rodzaju cieczy, jak: olej, wino, kawa, perfumy, lakiery i kremy. Płytki są również odporne na większość popularnych kwasów, takich jak ocet czy sok z cytryny.


Płytki gresowe oznaczają się znikomym poziomem nasiąkliwości, poniżej 0,5% objętości. Płytki nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem wilgoci w miejscach jak balkony, tarasy, chodniki i baseny.


Bardzo niska nasiąkliwość sprawia, że gres jest mrozoodporny. Przy prawidłowym montażu, użyciu odpowiednich klejów i impregnatu, płytki gresowe nie wyginają się ani nie pękają w wyniku gwałtownych zmian temperatury.

 

Płytki ceramiczne

 

Ceramika to materiał często używany do produkcji płytek ściennych i mozaiki. Głównymi składnikami do stworzenia płytki ceramicznej jest czerwona, brązowa lub biała glina, która jest mielona na proszek. Następnie dodaje się wodę, a mieszaninę sprasowuje się w formie pod wysokim ciśnieniem. Płytki następnie są suszone, gruntowane, malowane, glazurowane, a następnie wypalane w piecu w temperaturze około 1000°C.

 

Gdzie stosować płytki ceramiczne?

 

Ceramika nie jest tak trwała jak płytki gresowe i zazwyczaj nie jest mrozoodporna. Dlatego sugerujemy stosowanie płytek ceramicznych tylko we wnętrzach. Unikaj miejsc na zewnątrz. Kuchnia i łazienka to obszary domu, w których najczęściej stosuje się płytki ceramiczne. Dzięki różnorodności wzorów, można je stosować w całym domu.
Dzięki najnowszemu drukowi HD Inkjet, minęły czasy, kiedy płytka ceramiczna oznaczała „biały lub innego koloru, zwykły kwadrat czy prostokąt”. Na płytkach ceramicznych zaczynają pojawiać się wzory imitujące drewno i kamień, w wielu wykończeniach, kolorach oraz fakturach.

 

Płytki ceramiczne drewnopodobne

 

Efekty drewna, takie jak w płytce z drewna dębowego, wykonane są z ceramiki. Mają niezwykle realistyczny wygląd imitujący drewno, z teksturowanymi słojami i sękami. Płytki imitujące drewno doskonale nadają się do stworzenia naturalnego wyglądu w przedpokoju, salonie, jadalni lub sypialni.

 

Płytki ceramiczne marmuropodobne

 

Mówiąc o naturalnym wyglądzie, nie można zapomnieć o płytkach ceramicznych imitujących kamień, które mają realistyczny wzór z efektem marmuru. Każdy projektant powie Ci, że marmur jest najbardziej pożądanym kamieniem, ze względu na jego efektowne i charakterystyczne żyłki.

 

Podłogi z płytek ceramicznych

 

Dzięki nowym technologiom, posadzka z płytek ceramicznych stała się bardziej odporna na zużycie. Chociaż są łatwiejsze do cięcia, niż płytki gresowe, płytki ceramiczne są bardziej odpowiednie do obszarów o lekkim lub umiarkowanym natężeniu ruchu. Minusem płytek ceramicznych jest to, że powierzchnia może być bardziej porowata, niż płytki gresowe, co może oznaczać, że płytki wchłaniają więcej wilgoci z powietrza. Szklenie sprawia, że powierzchnia płytki jest nieporowata i gęsta, co z kolei sprawia, że płytka ceramiczna jest plamoodporna i ognioodporna.

 

Płytki ceramiczne do łazienki

 

Ceramiczne płytki podłogowe nadają się do stosowania w łazienkach o małym lub umiarkowanym natężeniu ruchu, ponieważ są stosunkowo podatne na odpryski i zużycie. Nowoczesne płytki ceramiczne dostępne są w wielu stylach i wzorach.

 

Rodzaje płytek ceramicznych

 

Płytki ceramiczne można podzielić na różne rodzaje w zależności od glazury lub rozmiaru. Jeśli chodzi o glazurę, płytki ceramiczne dostępne są jako płytki szkliwione i płytki nieszkliwione. Pod względem wielkości płytki ceramiczne dzieli się na mozaikę, płytki ścienne - glazurę i podłogowe-terakotę.

Płytki ceramiczne szkliwione to zdecydowanie najpowszechniej dostępny rodzaj płytek ceramicznych. Taka płytka zawiera jedną lub dwie warstwy szkliwa, które są dociskane i wypalane na powierzchni płytki.

Płytki ceramiczne nieszkliwione nie posiadają warstwy glazury, dzięki czemu mają bardziej chropowatą powierzchnię niż ich szkliwione odpowiedniki. Płytki ceramiczne nieszkliwione nadają się do zastosowania na zewnątrz.

Gliny używane do produkcji płytek ceramicznych są mniej gęste, niż glinki gresowe, co oznacza, że płytki ceramiczne są nieco bardziej podatne na pękanie i łamanie. W przypadku nieszkliwionych płytek ceramicznych konieczne może być również nałożenie impregnatu na całą płytkę, a nie tylko na fugi.

 

Wzorzyste płytki ceramiczne

 

Wzorzyste płytki są nie tylko żywe i piękne, są również bardzo trwałe i łatwe do czyszczenia, dzięki czemu idealnie nadają się do miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak kuchnie i łazienki. Jeśli kochasz styl vintage lub chcesz dodać do swojego mieszkania odrobinę stylu retro, wzorzyste płytki są właśnie dla Ciebie. Nasze wzorzyste płytki są dostępne we wszystkich kształtach, rozmiarach i kolorach.

 

Ceramiczne płytki ścienne

 

Dodaj nasze ozdobne płytki ścienne do dowolnej części domu i zrób wrażenie. Nasza oferta płytek ściennych jest skrupulatnie tworzona z największą dbałością o szczegóły, aby ożywić Twoje wnętrza.

 

Kolorowe płytki ceramiczne

 

Nasza kolekcja kolorowych płytek obejmuje wszystko, od ciepłych, neutralnych kombinacji kolorów po odważne i żywe kolory. Wszechstronne i bardzo trwałe, nasze kolorowe płytki bezproblemowo wpasują się w każdą część Twojego domu. Użyj jednego koloru, aby uzyskać monotonny i subtelny projekt, lub połącz różne kolory, aby stworzyć wesoły, pogodny wygląd.

 

 

Mozaiki

 

Mozaiki można układać w różnych miejscach, takich jak kuchnia, łazienka, basen, elewacje, podłogi itp. Podczas wyboru mozaiki, należy wziąć pod uwagę materiały, kolory, kształty, faktury i resztę elementów, które będą jej towarzyszyć w pomieszczeniu.


Różne rodzaje mozaiki


Wiele zalet, jakie oferują mozaiki, sprawia, że są one jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów dekoracji.
Klasyfikacje typów mozaiki:
- W zależności od kształtu : kwadratowy, prostokątny, sześciokątny, ośmiokątny, nieregularny…
- W zależności od materiału, z którego wykonane są mozaiki.

 

Klasyfikacją mozaik w zależności od rodzaju użytego materiału

 

Mozaiki szklane

 

Jest to jedna z najczęściej stosowanych opcji na baseny . Ponadto są bardzo łatwe w czyszczeniu i wymagają niewielkiej konserwacji.
Mozaiki szklane to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów mozaik, które nadają dużą dynamikę każdemu pomieszczeniu, w którym są umieszczone. Dostosowują się do każdej dekoracji dzięki ogromnej różnorodności istniejących wzorów.


Mozaiki metalowe


Mozaiki metalowe wprowadzą wyjątkowy i szczególny charakter do miejsca, w którym są one ułożone. Jeśli chcesz nadać przestrzeni nowoczesnego i awangardowego charakteru, metalowe mozaiki są doskonałą opcją, aby w elegancki sposób nadać industrialny klimat każdemu miejscu.


Mozaiki z kamienia naturalnego


Wykorzystanie kamienia naturalnego do tworzenia mozaik zapewnia duży przekrój rozmiarów, formatów, kolorów i wykończeń. Tego typu mozaiki zapewniają dobry smak i elegancję każdemu pomieszczeniu, w którym są ułożone.


Mieszanka mozaik


Ten rodzaj mozaiki łączy różne rodzaje materiałów, takie jak kamień, żywica, szkło, metal itp.
Zastosowanie tej różnorodności mozaik jest idealne dla wszystkich rodzajów przestrzeni, niezależnie od ich stylu: klasycznego, vintage czy industrialnego.

 

 

Płytki granitowe


Granit stał się wszechobecny na rynku dekoracji wnętrz. Klienci wysoko cenią sobie granit, ponieważ jest to powierzchnia łatwa w utrzymaniu. Dodaje również wartości i urody do domu.


Granit to kamień naturalny, który ludzie od tysięcy lat wykorzystywali do celów budowlanych. Materiał ten jest znany jako skała magmowa, co oznacza, że powstał w wyniku schłodzenia lawy lub magmy. Jest jeden z najtwardszych dostępnych kamieni.


Granit występuje w różnych stylach i kolorach. Jego walory estetyczne zależą głównie od miejsca wydobycia i zawartych w nim minerałów. Kolorystyka obejmuje wiele podstawowych kolorów, takich jak czarny, brązowy i biały, ale także rzadkie kolory, takie jak majestatyczny błękit.


Czarne płytki granitowe są jednym z najczęstszych rodzajów granitu stosowanego w domach. Można znaleźć czarny granit w czystym, czarnym odcieniu lub granit, który może zawierać plamki bieli i szarości oraz złotą i srebrną mikę.


Brązowe płytki granitowe są kamieniem wyglądającym naturalnie, ale nie jest on całkowicie brązowy. W rzeczywistości może zawierać wiele różnych plamek czerni, bieli i szarości. Jego estetyka jest ziemista i naturalna. Jest również kolorem neutralnym i dobrze komponuje się z wystrojem wielu kuchni.


Biały granit jest kolorem trudnym do znalezienia i na pewno rzadszym, niż inne odcienie. Biały granit jest piękny. Można również wybrać biały granit, który zawiera drobinki czerni i szarości. Płytki z białego granitu zapewniają efektowny wygląd i są świetną alternatywą dla białego marmuru, ponieważ nie rysują się, ani nie plamią tak jak marmur.


Granit jest jednak naturalną powierzchnią i nie jest niezniszczalny. Płytki granitowe mogą pękać lub odpryskiwać, jeśli zostaną uderzone twardym przedmiotem. Granit jest mocny i ma bardzo małą elastyczność. Oznacza to, że nie jest w stanie amortyzować bezpośrednich uderzeń tak, jak inne powierzchnie. Jednak kamień ten pozostaje bardzo odporny na zarysowania i wysoką temperaturę.


Jeśli chcesz zachować piękno swoich granitowych powierzchni, musisz je czyścić i pielęgnować. Co ciekawe, można stawiać na nim gorące garnki. Granit to prosta i łatwa w używaniu powierzchnia, która idealnie pasuje do niemal każdego domu. Płytki granitowe w domu to świetny sposób na dodanie wartości i klasycznego piękna. Wisienką na torcie jest to, że można mieć piękną i łatwą w utrzymaniu powierzchnię.