Płytki ścienne do kuchni - kolor, rozmiar, typ

Kuchnia to przestrzeń do przygotowywania posiłków dla rodzin i znajomych. Dekoracja tej przestrzeni, wymaga starannego przemyślenia i projektu. Ściana kuchni jest częścią, która zajmuje większy obszar i jest jednym z wyróżniających się elementów. Płytki na ścianie kuchni należy dobrać bardzo starannie. Należy unikać nieharmonijnego dopasowywania. Jakie są najlepsze płytki na ściany kuchenne? Jakie są podstawowe zasady doboru płytek ściennych do kuchni? Który kolor płytki najlepiej pasuje do ściany w kuchni? W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek ściennych do kuchni.

Wskazówki dotyczące wyboru idealnej ściany z płytek kuchennych

Ma być piękna i praktyczny - odwieczny temat w aranżacji wnętrz.

  1. piękna

Jako miejsce do gotowania i spędzania dużej ilości czasu, kuchnia jest na ogół niewielka. Jeśli chcesz, aby przestrzeń kuchenna była wyposażona w wykwintną i wygodną atmosferę życia, przemyśl starannie projekt dekoracji i przewodniego motywu dla kuchni. Przy wyborze płytek ściennych do kuchni w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę czy z daną płytką współgrają elementy dekoracyjne o danym kolorze oraz zamontowane meble.

  1. praktyczna

Jako miejsce do gotowania, kuchnia nieuchronnie będzie się brudziła od tłustych oparów, szczególnie tam, gdzie przygotowywane są potrawy. Dlatego wybierając płytki na ścianę kuchenną , z praktycznego punktu widzenia wygodnie jest czyścić co jakiś czas, jak tylko zostanie zauważone zabrudzenie. Nasze płytki ścienne z gresu mogą uczynić kuchnię łatwiejszą i wygodniejszą w użytkowaniu.

Specyfikacje płytek kuchennych i jaki rozmiar płytek najlepiej nadaje się do ściany w kuchni

Dla kuchni z płytkami ściennymi typowy rozmiar to  30x30 cm, 60x30cm, 60x60cmi 120x60cm . Obecnie im większa płytka, tym bardziej w trendach, a ponadto, dzięki małej liczbie łączeń, finalny wygląd i funkcjonalność są wprost najlepszym rozwiązaniem. 

Wykończenie i tekstura płytek ściennych w kuchni - Płytki matowe kontra płytki o wysokim połysku

Jeśli chodzi o różnicę między matową, a błyszczącą płytką, wiele osób może pomyśleć, że matowa ściana z płytek kuchennych nie jest łatwa do czyszczenia. W rzeczywistości jest to złe przekonanie. Wszystko zależy głównie od tego, czy powierzchnia płytek jest gładka oraz czy jest nierówna tekstura. Dobrej jakości matowe kuchenne płytki ścienne są nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, ale ich delikatny i prosty połysk może pokazać elegancką estetykę wnętrza.

Uwzględnienie matowych i błyszczących płytek opiera się głównie na ogólnym stylu przestrzeni. Na przykład w stosunkowo skromnej i wysokiej klasy kuchni wybór matowych płytek na ścianę będzie bardziej zaawansowany. W nowoczesnej i modnej kuchni płytki na wysoki połysk będą piękniejsze i modniejsze.

Wybór koloru płytki kuchennej. Jaki kolor płytki jest najlepszy do ściany kuchennej?

Jeśli chodzi o kolorystykę kuchni z płytek ściennych, istnieją trzy typowe kombinacje bieli, szarości i brązowo-żółtego. Możesz wybrać według własnych preferencji dotyczących stylu.

  1. Biała płytka ścienna do kuchni: W kuchniach w prostej, skandynawskiej aranżacji można zainstalować białą płytkę ścienną w kuchni. Oryginalna wizja może sprawić, że kuchnia będzie pełna wykwintnego i klimatycznego designu. 
  2. Szara płytka na ścianę kuchenną: W niektórych stosunkowo nowoczesnych i prostych kuchniach szare płytki ścienne są również powszechnym dopasowanym wyborem, co może uczynić przestrzeń kuchenną bardziej zaawansowaną.
  3. Brązowo-żółte kuchenne płytki ścienne: Brązowo-żółty, w połączeniu z bielą i szarością, to kolorystyka najbardziej „odporna” widoczne na plamy. 

Białe, prostokątne płytki. Jaki rodzaj płytek najlepiej nadaje się do ścian kuchennych?

Białe płytki w kształcie małych prostokątów są ostatnio bardzo popularne, dzięki czemu mała kuchnia może być bardziej przestronna i jasna. Posiadanie unikalnej ściany z płytek w kuchni, może ożywić Twoją przestrzeń do gotowania. Ale wiele osób martwi się, że w tego rodzaju płytkach jest zbyt wiele łączeń-fugowań , które nie są łatwe do utrzymania czystości. Ten sposób myślenia ma sens, ale jeśli naprawdę lubisz ten rodzaj płytek ściennych, możesz wybrać ścianę kuchenną z płytek o wymiarach 60x30cm, aby uzyskać efekt dopasowania małych białych płytek na ścianie i nie musisz się martwić o zbyt wiele łączeń w ścianie.

Pomysły na płytki ścienne do kuchni

Tył szafek również powinien być pokryty kuchennymi płytkami ściennymi.

Wiele rodzin kupuje teraz kompletne szafki. Nie myśl, że przestrzeń za szafkami i tak jest niewidoczna.

Po pierwsze, płytka ścienna do kuchni jest dobrym materiałem ochronnym – solidna wodoodporna warstwa. Po drugie, płytki ścienne znacznie zmniejszą korozję szafek kuchennych spowodowaną wilgocią w kuchni i zapobiegną spleśnieniu i deformacji szafek. Po trzecie, układanie płytek jest korzystne dla wyrównania szafy z podłogą i ścianą, sprawiając, że połączenie szafki, ściany i podłogi pokrywa się, zachowując piękno szafki i chroniąc jej żywotność.