Rodzaje płytek najlepsze na letnie upały i ekstremalne warunki

Nie ma nic lepszego w lato, niż pozostanie w domu dla prawdziwego komfortu. Dlatego ludzie inwestują dużo pieniędzy i czasu, aby ich domy były piękne, funkcjonalne i bezpieczne. Każda część domu służy innym celom, a najbardziej oczywistą i największą częścią jest oczywiście podłoga. Spośród szerokiej gamy materiałów budowlanych do wyboru wyróżniają się między innymi płytki.

Pierwsze znane zastosowanie płytek można prześledzić już w czwartym tysiącleciu p.n.e., szeroko stosowane w Egipcie i Mezopotamii. To oznacza, że ludzie wiedzieli, jak mocne i trwałe są płytki.

W dzisiejszym świecie płytki ewoluowały w różne formy, kolory i faktury. Wybory i różne czynniki powinny być najpierw rozważone przed dokonaniem wyboru – a klimat jest jednym z tych czynników. Jeśli mieszkasz w swoim domu całe lato, powinieneś wybrać płytkę odpowiednią do wysokich temperatur.

Poniżej znajdują się różne typy płytek, które możesz wziąć pod uwagę:

 - Płytka ceramiczna wykonana jest z gliny, uformowana w jednolity kształt, szkliwiona powłoką wzmacniającą i wypalana do utwardzenia. Jest bardzo żaroodporna, będąc jednym z najczęściej stosowanych kafli do kominków i systemów ogrzewania promiennikowego . Jest też stosunkowo niedroga i trwała.

- Gres – Ten rodzaj płytek jest podobny do ceramiki, ale jest znacznie twardszy. Ponieważ jest wykonana z gliny utwardzanej w bardzo wysokich temperaturach, porcelana doskonale znosi ciepło. Płytka ta jest często stosowana do podłóg i blatów kuchennych, ponieważ nie jest porowata (mniejsza absorpcja wody), co ogranicza uszkodzenia spowodowane wilgocią.

- Piaskowiec – Ta trwała kamienna płytka jest droższa niż ceramika i gres oraz bardziej trwała. Wykonana z materiału organicznego, płytka ta wymaga tylko niewielkiej konserwacji — wystarczy częste mycie. Wspaniale jest ją montować wokół basenów, ponieważ piaskowiec nie ma wpływu na ciepło. Płytki z piaskowca są dostępne w neutralnych kolorach, dzięki czemu można je łatwo wkomponować w dekorację.

- Marmur – Ta piękna kamienna płytka jest ceniona ze względu na swój niezwykły wygląd. Była używana w kilku starożytnych konstrukcjach i był odporna na ciepło przez setki lat. Płytki marmurowe wymagają konserwacji , jak regularna impregnacja i są podatne na uszkodzenia spowodowane ruchem pieszym i wilgocią. Jej piękno, zwłaszcza w foyer, nie ma sobie równych z innymi rodzajami podłogami.

- Granit jest obok diamentu jest niezrównany pod względem wytrzymałości. Płytka ta używana w wielu kuchniach, dobrze znosi ekstremalne temperatury, uszkodzenia, a także jest dość łatwa w utrzymaniu. Posiada również naturalne piękno, które podnosi walory estetyczne domu.