Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Piękno marmuru

Rzeźby Michała Anioła, starożytne greckie świątynie, wnętrza zamkowe i pałace, kultowy barceloński pawilon Miesa van der Rohe. Kiedy zbliżamy się do historii architektury i rzeźby, nieuniknione jest, że mówimy o marmurze. Pochodzący z reakcji chemicznej w wapieniu wystawionym na działanie wysokich ciśnień i temperatur przez tysiące lat, ten niezwykły materiał jest skałą metamorficzną, którą można znaleźć powszechnie w regionach, w których miała miejsce aktywność wulkaniczna. Już samo jego wydobycie jest spektaklem.

 

Proces wydobycia odbywa się w górach skalistych i jest prowadzony przez profesjonalne zespoły i sprzęt specyficzny dla danej działalności. Pierwszy wydobywany kawałek skały nazywa się ławką lub deską i ma około 12 metrów długości, 6 m wysokości i 1,80 szerokości. Wycina się z niego mniejsze bloki, około 3 m x 1,8 m x 1,8 m, które później zostaną pocięte na mniejsze grubości do produkcji blatów, podłóg, okładzin, płytek marmurowych i innych produktów. Chociaż wydobycie marmuru pozostawia znaczący wpływ na środowisko, prawie wszystko wydobyte jest ostatecznie wykorzystywane. Duże części są wykorzystywane do większych, bardziej wyrazistych projektów, a nadwyżki można wykorzystać do formułowania kostki brukowej lub do produkcji granilitów i marmorytów. Można do tego użyć nawet proszku marmurowego i zwiększyć właściwości fizyczne bloków konstrukcyjnych.


Dzięki charakterystycznym żyłkom i wielu potencjalnym odcieniom, w tym bieli, szarości, różu, zieleni i czerni, marmur nadal zachwyca dzisiaj i jest używany w budownictwie do wykładzin wewnętrznych, podłóg, ław i niektórych elewacji. Jego estetyczne znaczenie zyskało na takiej popularności, że niektóre wzory płytek gresowych starają się naśladować wzór marmuru.


Istnieją 4 główne rodzaje wykończeń marmuru:
Surowy: marmur jest odpiłowywany i pozostawiony po usunięciu z jego złoża.
Polerowany: najpopularniejsze wykończenie. Dzięki polerowaniu powierzchni, tekstura elementu zostaje zastąpiona gładkim wyglądem i połyskiem.
Satynowany: Jest to wykończenie pośrednie, które daje matowy i gładki wygląd, zachowując naturalny kolor skały.
Szczotkowany: Polega na szczotkowaniu diamentowymi szczotkami ściernymi na powierzchni skały, pozostawiając powierzchnię lekko nierówną z lekkim satynowym połyskiem.

Marmur często mylony jest z granitem, który jest z magmowych skał i wynika z konsolidacji chłodzenia stopionej magmy. Podczas gdy marmur ma żyłki, granit ma bardziej ziarnisty wygląd.

Inną ważną różnicą jest to, że marmur jest materiałem bardziej porowatym, pochłaniającym więcej wilgoci.
Marmur jest materiałem naturalnym, to właśnie jego projekty, kolory i wzory sprawiają, że jest tak pożądany. Jego cena zależy od rzadkości i ekskluzywności kolorów.

 

Jaka powinna być grubość spoiny podczas montażu gresu?

Grubość spoiny to jedna z najbardziej kontrowersyjnych kwestii dotyczących układania płytek. Powodem argumentów jest popularność nie robienia łączeń w ogóle. Sugerujemy, aby zastanowić się, jak wybrać płytkę do układania normalnego i bezspoinowego oraz jaka powinna być grubość spoiny w obu przypadkach.
Wybierając gres można kupić płytkę, której nie da się ułożyć bez fug lub zatrzymać się na przyciętej płytce, która nazywa się gresem rektyfikowanym.

Więcej…

Stylowe pomysły na niebieskie płytki

Niebieski zawsze był zdecydowanym faworytem jako kolor do dekoracji wnętrz, niosąc ze sobą poczucie chłodu, spokoju, którego nie można znaleźć w wielu innych odcieniach. Jednak w ostatnich latach jego popularność gwałtownie wzrosła, stając się jednym z obowiązkowych kolorów w naszych domach. Pomysły na niebieską kuchnię. Będziemy odkrywać, jak wykorzystać ten wszechstronny i ponadczasowy kolor w różnych odcieniach, aby stworzyć inny wygląd w swojej kulinarnej przestrzeni.

Więcej…

Błędy przy układaniu płytek wielkoformatowych

Płytki wielkoformatowe są obecnie bardzo modne, układa się je zarówno na ścianach, jak i podłogach w różnych konfiguracjach. Można używać dużych i małych formatów płytek, aby uzyskać efekt. Przedstawiamy pięć największych błędów, jakie można popełnić podczas układania płytek wielkoformatowych…

Więcej…