Zalety płytek gresowych

Płytki gresowe są jednym z nielicznych materiałów, które w równym stopniu nadają się do montażu na ściany i podłogi, umożliwiając tym samym kompleksowe koncepcje projektowe. Są zarówno twardsze, jak i gęstsze niż wiele innych produktów do płytek ceramicznych. Są bardzo odporne na plamy, zarysowania i wilgoć. Oferowane w szerokiej gamie kolorów i faktur, dostępne opcje projektowania są praktycznie nieograniczone. Wykwalifikowani profesjonaliści mogą dokładnie odtworzyć wiele naturalnych powierzchni, w tym słoje drewna i wzory marmuru.

Płytki gresowe są bardzo odporne na zużycie.Dzieje się tak, ponieważ płytka gresowa ma mniej kieszeni powietrznych, jest gęstszym materiałem, ma bardziej jednolitą konstrukcję i ogólnie jest twardsza. Wiadomo, że podłogi z płytek gresowych przetrwają lata i są najlepszym wyborem do użytku biznesowego lub wynajmowanych nieruchomości ze względu na ich trwałość w czasie. Jeśli chcesz, aby podłoga dobrze wyglądała, to będziesz się cieszyć się nią przez lata.

ŁATWE W PIELĘGNACJI, HIGIENICZNE I ANTYBAKTERYJNE
Powierzchnie gresowe są bardzo higieniczne. Przewrócone szklanki, para lub wysoka wilgotność, która pozostawia plamy, nie stanowi problemu dla płytek.

TRWAŁE KOLORY
Płytki nie blakną, nie kruszą się, ani nie żółkną. Nawet przy intensywnym nasłonecznieniu lub silnym oświetleniu płytki zachowują swój pierwotny kolor.

Szpilki, meble czy ciężkie donice nie pozostawiają śladów użytkowania.

ENERGOOSZCZĘDNE I PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA
Gres przewodzi i magazynuje ciepło. Nazywa się to również „efektem pieca kaflowego”. Jest to zatem idealny wybór dla wygodnych i energooszczędnych systemów ogrzewania podłogowego lub ściennego.

Płytki gresowe wystarczą na całe życie, co czyni je dobrym wyborem zarówno ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych.

Wskazówki dotyczące stylowej jadalni

Jadalnia to centrum towarzyskie Twojego domu. To idealne miejsce do organizowania świątecznych posiłków, rozmów z gośćmi oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego dekorując jadalnię, powinieneś stworzyć wygodne i zachęcające miejsce, w którym będziesz mógł cieszyć się wszystkimi tymi chwilami. Niezależnie od tego, czy układ jadalni wymaga renowacji, czy tylko kilku podstawowych ulepszeń projektu, mamy 5 wspaniałych pomysłów i wskazówek dotyczących wystroju jadalni. Mamy dla Was inspirację do natychmiastowego uzyskania nowoczesnej i stylowej jadalni.

Więcej…

Czyszczenie i konserwacja blatów granitowych

Granit od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych na blaty kuchenne i do łazienki. Jedna z największych zalet tego jest to, że kamień naturalny nie jest nasiąkliwy jak inne materiały, dzięki czemu jest mniej podatny na wchłanianie wycieków, plam i olejów. Mimo to nadal ważne jest, aby dbać o blaty granitowe.

Granit jest odporny również na bakterie. Dlatego jest idealnym materiałem do zastosowania w blatach kuchennych.

Więcej…

Okładzina ścienna z łupka

Panele elewacyjne z łupka są idealnym rozwiązaniem zarówno dla ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Naturalne właściwości tego wyjątkowego materiału sprawiają, że jest to jeden z najlepszych systemów okładzinowych na rynku. Architekci uważają okładzinę z naturalnego łupka za optymalny materiał do budowy. Dzięki swojej wysokiej wydajności, niewielkiej konserwacji i trwałości, płytki łupkowe stały się wyróżniającym elementem nowoczesnego wzornictwa.

Więcej…