Ponad 5000 płytek

w ofercie

Jakie płytki pod prysznic?

Prysznic to coś więcej niż tylko funkcja. To ważny element dekoracyjny w Twojej łazience i może mieć duży wpływ na inwestycję w Twój dom. Jeśli prysznic wygląda na nieco przestarzały, być może warto rozważyć jego przebudowę.
Płytka prysznicowa to najlepszy sposób na zmianę wyglądu łazienki. Jest trwały, łatwy w czyszczeniu, a odpowiednio dobrany może nadać ponadczasowy oraz wpływa na wygląd łazienki.
Bez względu na to, czy wymieniasz płytki, czy układasz nowe, kabina prysznicowa może być dużym wyzwaniem.

Koszt płytki prysznicowej


W przypadku każdego projektu przebudowy należy zawsze odpowiednio zaplanować budżet przed zakupem. Przebudowa łazienki nie jest tania, ale kafelkowanie prysznica może być ulepszeniem, którego potrzebujesz. Największym kosztem tego projektu będzie materiał. Istnieje również wiele opcji kolorystycznych, jeśli biel jest zbyt prosta jak na Twój gust. Zaleca się błyszczące wykończenie, które jest odporne na pleśń i nadaje mu wspaniały wygląd.

1. Płytka prysznicowa z drewna


Trendem w przebudowie łazienek, są płytki imitujące drewno. Ten rodzaj płytek jest zwykle wykonany z ceramiki lub gresu. Natychmiast nada Twojej łazience rustykalny wygląd i stanie się centralnym punktem, który wszyscy pokochają. Płytki z imitacji drewna stały się trendem w całym domu, ale szczególnie w łazience, gdzie zajmują centralne miejsce.

2. Prysznic z płytek kamiennych


Powróć do natury z kamiennymi i żwirowymi płytkami pod prysznicem. Płytki prysznicowe o fakturze kamienia rzecznego są popularnym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą dodać wyjątkowy element do swoich pryszniców. Te skały rzeczne można znaleźć na dwa sposoby, albo pojedyncze elementy, które można razem ułożyć mozaiką, albo w wstępnie przyciętych rozmiarach płytek. W zależności od projektu wstępne cięcie może być łatwiejsze.
Prysznic z płytek skalnych należy czyścić środkiem do czyszczenia kamienia naturalnego. Nie zapomnij też o zaprawie. Ponieważ skały mają różne kształty i rozmiary, spoiny mogą być również brudne i mogą łatwo zatrzymywać osady mydlane i wilgoć. Rozważ regularne czyszczenie fugi, aby zachować jak najlepszy wygląd swojej płytki kamiennej.

3. Szklany prysznic z płytek


Płytka szklana, mozaika to wygląd, który idealnie sprawdzi się w każdej łazience. Masz możliwość spersonalizowania wyglądu swojego prysznica na drobne i szczegółowe sposoby. Płytka szklana jest łatwa w utrzymaniu czystości i odporna na plamy. Jednak instalacja będzie wymagała trochę cierpliwości, aby te kawałki płytek idealnie do siebie pasowały. Jest to również droższe niż inne opcje płytek prysznicowych.
Szklana płytka prysznicowa jest dość łatwa w utrzymaniu dzięki uniwersalnemu sprayowi łazienkowemu i codziennemu środkowi czyszczącemu.

4. Trawertynowa płytka prysznicowa


Szukasz eleganckiej opcji płytek z kamienia naturalnego? Trawertynowa płytka prysznicowa to ponadczasowy i piękny wygląd każdej łazienki. Ten konkretny materiał jest powszechnie stosowany w podłogach prysznicowych, ale coraz powszechniejsze stają się ściany pryszniców wyłożone trawertynem. Ta płytka musi być uszczelniona, aby chronić ją przed pleśnią i pleśnią, ale należy uważać, aby nie wybrać szczeliwa o wysokim połysku. Może to spowodować poślizgnięcia się i upadki pod prysznicem.
Trawertynowa płytka prysznicowa wymaga również nieco więcej uwagi niż inne opcje płytek. Jako kamień naturalny unikaj octu i środków do czyszczenia łazienki. Może to spowodować uszkodzenie płytki. Musisz zainwestować w środek do czyszczenia pryszniców przeznaczony do kamienia naturalnego.

5. Płytka prysznicowa z marmuru


Jeśli szukasz wyrafinowanego wyglądu, który nie wyjdzie z mody, marmur może być właściwym wyborem. Warto osiągnąć ten elegancki, marmurowy wygląd.
Unikaj używania jakichkolwiek ściernych środków czyszczących na tej płytce, ponieważ może to powodować zadrapania i pęknięcia, które mogą rosnąć z czasem.
Po wybraniu materiału będziesz chciał zdecydować, jaki jest najlepszy sposób instalacji. Nawet jeśli Twój prysznic jest mały, układanie płytek może być żmudnym procesem, którego ukończenie prawdopodobnie zajmie więcej niż weekend. Będziesz także potrzebował odpowiednich materiałów, takich jak mokra piła, aby każda płytka była idealnie dopasowana. Doświadczonym majsterkowiczom polecamy układanie płytek prysznicowych.


Nowy wygląd prysznica może być tylko odświeżeniem, którego potrzebuje Twoja łazienka. Dostępnych jest wiele opcji w zależności od stylu, który chcesz osiągnąć. Niektóre wymagają więcej uwagi niż inne.

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

Więcej…

Jak stworzyć iluzję większego pomieszczenia?

Tworzenie kontrastu za pomocą różnych tekstur jest coraz bardziej popularnym trendem w domowych wnętrzach, jak kuchnia, łazienka, salon lub sypialnia. Płytki z fakturą stają się coraz bardziej popularne i są idealną odpowiedzią na uzyskanie wyglądu poprzez subtelne dodanie nowych tekstur.

Więcej…

Płytki marmuropodobne

Na platformie otoHurtownia nierzadko zachwycamy się zaletami gresu. Jako sztuczny materiał stanowi praktyczną alternatywę dla kamienia naturalnego. Na rynku jest nieskończona gama płytek gresowych, dlatego staramy się wybierać tylko najbardziej realistyczne, urocze i stylowe opcje, aby nie przytłaczać setkami odmian tego samego. Nasze płytki gresowe - drewnopodobne cieszą się dużym zainteresowaniem naszych klientów. Mamy jednak słabość do płytek z efektami marmuru.

Więcej…