Jakie płytki pod prysznic?

Prysznic to coś więcej niż tylko funkcja. To ważny element dekoracyjny w Twojej łazience i może mieć duży wpływ na inwestycję w Twój dom. Jeśli prysznic wygląda na nieco przestarzały, być może warto rozważyć jego przebudowę.
Płytka prysznicowa to najlepszy sposób na zmianę wyglądu łazienki. Jest trwały, łatwy w czyszczeniu, a odpowiednio dobrany może nadać ponadczasowy oraz wpływa na wygląd łazienki.
Bez względu na to, czy wymieniasz płytki, czy układasz nowe, kabina prysznicowa może być dużym wyzwaniem.

Koszt płytki prysznicowej


W przypadku każdego projektu przebudowy należy zawsze odpowiednio zaplanować budżet przed zakupem. Przebudowa łazienki nie jest tania, ale kafelkowanie prysznica może być ulepszeniem, którego potrzebujesz. Największym kosztem tego projektu będzie materiał. Istnieje również wiele opcji kolorystycznych, jeśli biel jest zbyt prosta jak na Twój gust. Zaleca się błyszczące wykończenie, które jest odporne na pleśń i nadaje mu wspaniały wygląd.

1. Płytka prysznicowa z drewna


Trendem w przebudowie łazienek, są płytki imitujące drewno. Ten rodzaj płytek jest zwykle wykonany z ceramiki lub gresu. Natychmiast nada Twojej łazience rustykalny wygląd i stanie się centralnym punktem, który wszyscy pokochają. Płytki z imitacji drewna stały się trendem w całym domu, ale szczególnie w łazience, gdzie zajmują centralne miejsce.

2. Prysznic z płytek kamiennych


Powróć do natury z kamiennymi i żwirowymi płytkami pod prysznicem. Płytki prysznicowe o fakturze kamienia rzecznego są popularnym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą dodać wyjątkowy element do swoich pryszniców. Te skały rzeczne można znaleźć na dwa sposoby, albo pojedyncze elementy, które można razem ułożyć mozaiką, albo w wstępnie przyciętych rozmiarach płytek. W zależności od projektu wstępne cięcie może być łatwiejsze.
Prysznic z płytek skalnych należy czyścić środkiem do czyszczenia kamienia naturalnego. Nie zapomnij też o zaprawie. Ponieważ skały mają różne kształty i rozmiary, spoiny mogą być również brudne i mogą łatwo zatrzymywać osady mydlane i wilgoć. Rozważ regularne czyszczenie fugi, aby zachować jak najlepszy wygląd swojej płytki kamiennej.

3. Szklany prysznic z płytek


Płytka szklana, mozaika to wygląd, który idealnie sprawdzi się w każdej łazience. Masz możliwość spersonalizowania wyglądu swojego prysznica na drobne i szczegółowe sposoby. Płytka szklana jest łatwa w utrzymaniu czystości i odporna na plamy. Jednak instalacja będzie wymagała trochę cierpliwości, aby te kawałki płytek idealnie do siebie pasowały. Jest to również droższe niż inne opcje płytek prysznicowych.
Szklana płytka prysznicowa jest dość łatwa w utrzymaniu dzięki uniwersalnemu sprayowi łazienkowemu i codziennemu środkowi czyszczącemu.

4. Trawertynowa płytka prysznicowa


Szukasz eleganckiej opcji płytek z kamienia naturalnego? Trawertynowa płytka prysznicowa to ponadczasowy i piękny wygląd każdej łazienki. Ten konkretny materiał jest powszechnie stosowany w podłogach prysznicowych, ale coraz powszechniejsze stają się ściany pryszniców wyłożone trawertynem. Ta płytka musi być uszczelniona, aby chronić ją przed pleśnią i pleśnią, ale należy uważać, aby nie wybrać szczeliwa o wysokim połysku. Może to spowodować poślizgnięcia się i upadki pod prysznicem.
Trawertynowa płytka prysznicowa wymaga również nieco więcej uwagi niż inne opcje płytek. Jako kamień naturalny unikaj octu i środków do czyszczenia łazienki. Może to spowodować uszkodzenie płytki. Musisz zainwestować w środek do czyszczenia pryszniców przeznaczony do kamienia naturalnego.

5. Płytka prysznicowa z marmuru


Jeśli szukasz wyrafinowanego wyglądu, który nie wyjdzie z mody, marmur może być właściwym wyborem. Warto osiągnąć ten elegancki, marmurowy wygląd.
Unikaj używania jakichkolwiek ściernych środków czyszczących na tej płytce, ponieważ może to powodować zadrapania i pęknięcia, które mogą rosnąć z czasem.
Po wybraniu materiału będziesz chciał zdecydować, jaki jest najlepszy sposób instalacji. Nawet jeśli Twój prysznic jest mały, układanie płytek może być żmudnym procesem, którego ukończenie prawdopodobnie zajmie więcej niż weekend. Będziesz także potrzebował odpowiednich materiałów, takich jak mokra piła, aby każda płytka była idealnie dopasowana. Doświadczonym majsterkowiczom polecamy układanie płytek prysznicowych.


Nowy wygląd prysznica może być tylko odświeżeniem, którego potrzebuje Twoja łazienka. Dostępnych jest wiele opcji w zależności od stylu, który chcesz osiągnąć. Niektóre wymagają więcej uwagi niż inne.

Dekoracja łazienki dla gości

Kiedy łazienka dla gości jest poza zasięgiem wzroku, po drugiej stronie domu, wielu z nas po prostu zapomina o udekorowaniu. Dlatego wskazujemy kilka pomysłów na dekorację łazienki i sprawimy, że będzie to luksusowa przestrzeń do wypoczynku dla gości. Wystarczy kilka drobnych poprawek, aby po prostu stwierdzić, że masz nowy ulubiony pokój w domu. Jeśli więc masz w domu drugą lub trzecią łazienkę i chcesz, aby była ona przyjaznym miejscem dla gości, poniżej 6 pomysłów może przynieść Ci inspirację.

Więcej…

Tace z marmuru

Marmurowe tace są uniwersalnymi elementami do wykorzystania w aranżacji z różnych powodów. Wyglądają elegancko i są łatwe do przechowywania, dzięki czemu przestrzeń jest mniej zagracona. Tace są świetnym sposobem dodania funkcjonalności, są również łatwe do zmiany wystroju, gdy chcesz czegoś innego. Jak więc ozdobić dom tacami, aby nadać styl każdemu pomieszczeniu? Jakie są najlepsze sposoby wykorzystania tacy w Twoim domu? Przedstawiamy 7 popularnych pomysłów na dekorowanie tac w Twoim domu.

Więcej…

Schody z kamienia naturalnego

Niepowtarzalny i luksusowy wygląd schodów z kamienia naturalnego jest prawie niemożliwy do odtworzenia. Wyobraź sobie, że każdego dnia wracasz do domu i wchodzisz po wspaniałych marmurowych schodach. Zalety stosowania kamienia naturalnego na schody nie ograniczają się tylko do estetyki. Inwestycja w schody z kamienia naturalnego może w rzeczywistości przynieść szereg dodatkowych korzyści:

Więcej…

Kamień naturalny czy konglomerat?

Dla niewprawnego oka nie ma prawie żadnej zauważalnej różnicy między kamień naturalny i konglomeratem. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że kupują materiały wyprodukowane w fabryce, gdy kupują blaty. Blaty granitowe są zbudowane z płyt granitowych pochodzących z naturalnych kamieniołomów.

Kamień naturalny i kamień modyfikowany są zarówno estetyczne, jak i trwałe, jednak należy zwrócić uwagę na istotne różnice między tymi dwiema opcjami. Omówimy te różnice i pomożemy Ci zdecydować, który materiał jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb, preferencji i budżetu.

Więcej…

Płytki ścienne do kuchni - kolor, rozmiar, typ

Kuchnia to przestrzeń do przygotowywania posiłków dla rodzin i znajomych. Dekoracja tej przestrzeni, wymaga starannego przemyślenia i projektu. Ściana kuchni jest częścią, która zajmuje większy obszar i jest jednym z wyróżniających się elementów. Płytki na ścianie kuchni należy dobrać bardzo starannie. Należy unikać nieharmonijnego dopasowywania. Jakie są najlepsze płytki na ściany kuchenne? Jakie są podstawowe zasady doboru płytek ściennych do kuchni? Który kolor płytki najlepiej pasuje do ściany w kuchni? W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek ściennych do kuchni.

Więcej…

Czyszczenie i konserwacja blatów granitowych

Granit od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych na blaty kuchenne i do łazienki. Jedna z największych zalet tego jest to, że kamień naturalny nie jest nasiąkliwy jak inne materiały, dzięki czemu jest mniej podatny na wchłanianie wycieków, plam i olejów. Mimo to nadal ważne jest, aby dbać o blaty granitowe.

Granit jest odporny również na bakterie. Dlatego jest idealnym materiałem do zastosowania w blatach kuchennych.

Więcej…

Projektowanie z elementami natury

Spędzanie czasu na łonie natury zostało naukowo udowodnione, aby zmniejszyć poziom stresu, pomaga odnaleźć klarowność, odmładza ciało i umysł. Jednym z powodów, dla których natura jest tak cenna, jest to, że zmusza twój umysł do odłączenia się i wejścia w coś, co zostało nazwane stanem zen. Wejście w stan Zen pozwala ciału i umysłowi się zregenerować.

Wprowadzenie naturalnych elementów do domu może pomóc stworzyć poczucie relaksu i pomóc w stworzeniu mniej stresującego środowiska. Obejmuje to ograniczanie elektroniki do minimum, ukrywanie jej, a nawet projektowanie strefy bez technologii.

Więcej…

Płytki gresowe imitujące marmur

Jednym z ważnych trendów w aranżacji wnętrz są płytki gresowe o wyglądzie marmuru, które naśladują materiał, który od wieków jest bohaterem sztuki i architektury. Marmur, interpretowany nowoczesnymi liniami i oryginalnymi połączeniami, staje się coraz bardziej popularny w projektowaniu wnętrz, wyposażenia i akcesoriów meblowych.

Więcej…

Wskazówki dotyczące stylowej jadalni

Jadalnia to centrum towarzyskie Twojego domu. To idealne miejsce do organizowania świątecznych posiłków, rozmów z gośćmi oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego dekorując jadalnię, powinieneś stworzyć wygodne i zachęcające miejsce, w którym będziesz mógł cieszyć się wszystkimi tymi chwilami. Niezależnie od tego, czy układ jadalni wymaga renowacji, czy tylko kilku podstawowych ulepszeń projektu, mamy 5 wspaniałych pomysłów i wskazówek dotyczących wystroju jadalni. Mamy dla Was inspirację do natychmiastowego uzyskania nowoczesnej i stylowej jadalni.

Więcej…

Piękno gresu i ceramiki

Piękno gresu polega na tym, że jest on naturalnie gęsta, a zatem bardzo twardy i wytrzymały. Jest wykonany z rafinowanej gliny i innych naturalnych składników, dzięki czemu ma większą trwałość niż ceramika​.

Więcej…