Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Fugi wykonane z wody, piasku i cementu wchłaniają tłuszcz i brud szybciej niż płytki. W rezultacie może szybko się odbarwić. Jeśli obecna jest pleśń lub bakterie, nieprzyjemne zapachy mogą zrujnować pomieszczenie. Na szczęście wszystkiego można uniknąć, stosując odpowiednie i sporadyczne czyszczenie.

Materiały potrzebne do czyszczenia fugi na podłodze z płytek

Biorąc pod uwagę stosowane chemikalia, radzimy zainwestować w parę gumowych rękawic, które zabezpieczają paznokcie i szczotkę do szorowania. Najczęściej wystarczy tania szczoteczka do zębów.

Teraz, gdy są już narzędzia, czas wybrać rzeczywisty materiał do czyszczenia. Sprytniejszy majsterkowicz może stworzyć własny środek do czyszczenia fug z dowolnej kombinacji sody oczyszczonej, octu, nadtlenku wodoru lub wybielacza. Jako dodatkowy środek ostrożności, używaj wybielacza tylko w przypadku jasnej fugi. Jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby zakupienie specjalnego produktu o zrównoważonym pH od firmy zajmującej się podłogami, aby chronić go przed przebarwieniami.

Jak czyścić fugę na podłodze z płytek

W zależności od wybranego środka czyszczącego, zawsze najlepiej jest pozostawić go na kilka minut w zaprawie przed szorowaniem. Jeśli używasz kombinacji nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej, pozwól osiąść nadtlenkowi.

Po nalaniu ilości środka czyszczącego i pozostawieniu go do siedzenia, delikatnie dodaj sodę oczyszczoną. Następnie użyj szczoteczki do zębów lub specjalnej szczoteczki i zetrzyj brud. Większość ignoruje czyszczenie fug, więc osadza się duża ilość tłuszczu i brudu.

Zawsze zaczynaj od małego obszaru. Upewnij się, że twój materiał czyszczący i wybrana taktyka działają i nie niszczą otaczającej płytki. Po zaobserwowaniu pozytywnych rezultatów, czyść nakładając taką samą ilość środka czyszczącego.

Najlepszy środek do czyszczenia fug

Jeśli zatrudnisz profesjonalistów, jest szansa, że ​​użyją oni wysokowydajnego sprzętu mycia ciśnieniowego lub parą, aby wyczyścić fugę na podłodze. Usuną brud i tłuszcz na płytce bez żadnych chemikaliów. Ta taktyka jest zdecydowanie najlepszą opcją czyszczenia zaprawy.

Podłogi z płytek są łatwe do czyszczenia, jeśli chodzi o czyszczenie fug. Jeśli nie zatrudnisz profesjonalisty, nic nie zastąpi uklęknięcia i szorowania. Niezbędna praca, którą każdy właściciel płytek musi wykonywać co kilka miesięcy.

Jaka powinna być grubość spoiny podczas montażu gresu?

Grubość spoiny to jedna z najbardziej kontrowersyjnych kwestii dotyczących układania płytek. Powodem argumentów jest popularność nie robienia łączeń w ogóle. Sugerujemy, aby zastanowić się, jak wybrać płytkę do układania normalnego i bezspoinowego oraz jaka powinna być grubość spoiny w obu przypadkach.
Wybierając gres można kupić płytkę, której nie da się ułożyć bez fug lub zatrzymać się na przyciętej płytce, która nazywa się gresem rektyfikowanym.

Więcej…

Projektowanie wnętrz kuchni 2022

Jako serce domu, kuchnie są, jak można się spodziewać, na szczycie listy aktualizacji domu wielu ludzi. Ale zaprojektowanie nowej kuchni od zera lub nawet zastosowanie kilku znaczących aktualizacji do istniejącego projektu może być zniechęcającą perspektywą. W końcu to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. Nie musisz jednak czuć się przytłoczony, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc. Tutaj znajdziesz mnóstwo pomysłów, stylów i inspiracji do stworzenia oszałamiającego wystroju kuchni. 

Więcej…

Jak zabudować balkon i w pełni go wykorzystać?

Zwykłe budynki mieszkalne nie mają podwórka, więc prywatna przestrzeń zewnętrzna to marzenie większości ludzi mieszkających w mieszkaniach miejskich - nawet jeśli jest to tylko mały balkon. Wiele osób lubi spędzać czas na balkonie. Jeśli masz szczęście, że masz duży balkon, czy zdecydowałbyś się go zabudować? Czytaj dalej, aby znaleźć pomysły na ogrodzone balkony i inspiracje dotyczące dekoracji, a także kilka wskazówek, jak zabudować balkon i jak w pełni wykorzystać przestrzeń.

Więcej…