Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Fugi wykonane z wody, piasku i cementu wchłaniają tłuszcz i brud szybciej niż płytki. W rezultacie może szybko się odbarwić. Jeśli obecna jest pleśń lub bakterie, nieprzyjemne zapachy mogą zrujnować pomieszczenie. Na szczęście wszystkiego można uniknąć, stosując odpowiednie i sporadyczne czyszczenie.

Materiały potrzebne do czyszczenia fugi na podłodze z płytek

Biorąc pod uwagę stosowane chemikalia, radzimy zainwestować w parę gumowych rękawic, które zabezpieczają paznokcie i szczotkę do szorowania. Najczęściej wystarczy tania szczoteczka do zębów.

Teraz, gdy są już narzędzia, czas wybrać rzeczywisty materiał do czyszczenia. Sprytniejszy majsterkowicz może stworzyć własny środek do czyszczenia fug z dowolnej kombinacji sody oczyszczonej, octu, nadtlenku wodoru lub wybielacza. Jako dodatkowy środek ostrożności, używaj wybielacza tylko w przypadku jasnej fugi. Jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby zakupienie specjalnego produktu o zrównoważonym pH od firmy zajmującej się podłogami, aby chronić go przed przebarwieniami.

Jak czyścić fugę na podłodze z płytek

W zależności od wybranego środka czyszczącego, zawsze najlepiej jest pozostawić go na kilka minut w zaprawie przed szorowaniem. Jeśli używasz kombinacji nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej, pozwól osiąść nadtlenkowi.

Po nalaniu ilości środka czyszczącego i pozostawieniu go do siedzenia, delikatnie dodaj sodę oczyszczoną. Następnie użyj szczoteczki do zębów lub specjalnej szczoteczki i zetrzyj brud. Większość ignoruje czyszczenie fug, więc osadza się duża ilość tłuszczu i brudu.

Zawsze zaczynaj od małego obszaru. Upewnij się, że twój materiał czyszczący i wybrana taktyka działają i nie niszczą otaczającej płytki. Po zaobserwowaniu pozytywnych rezultatów, czyść nakładając taką samą ilość środka czyszczącego.

Najlepszy środek do czyszczenia fug

Jeśli zatrudnisz profesjonalistów, jest szansa, że ​​użyją oni wysokowydajnego sprzętu mycia ciśnieniowego lub parą, aby wyczyścić fugę na podłodze. Usuną brud i tłuszcz na płytce bez żadnych chemikaliów. Ta taktyka jest zdecydowanie najlepszą opcją czyszczenia zaprawy.

Podłogi z płytek są łatwe do czyszczenia, jeśli chodzi o czyszczenie fug. Jeśli nie zatrudnisz profesjonalisty, nic nie zastąpi uklęknięcia i szorowania. Niezbędna praca, którą każdy właściciel płytek musi wykonywać co kilka miesięcy.

Płytki w holu/przedpokoju

Trendy płytek ściennych i podłogowych zmieniają się i ewoluują każdego roku. Przeczytaj, aby się dowiedzieć, jakie trendy są obecnie popularne dla płytek do przedpokoju, długiego holu.

Więcej…

Plusy i minusy blatów granitowych

​​Granitowy blat jest prawdopodobnie najtwardszym i najbardziej odpornym na zarysowania materiałem, w który można bez zawahania zainwestować. Często rozmawiamy z klientami, którzy otrzymali mylące informacje o zarysowaniach i zabrudzeniach granitowych blatów. Granit to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, z którego można wykonać m.in. blaty kuchenne. Kamień naturalny jest w większości odporny na zarysowania lub przynajmniej dobrze ukrywa drobne rysy ze względu na głębię koloru i wzorów. Granit może zostać zarysowany tylko przez inny kawałek granitu lub za pomocą specjalnie zaostrzonych narzędzi przeznaczonych do przecinania materiału. Granitowe deski do krojenia mogą wydawać się dobrym pomysłem, ale umieszczenie ich na granitowej powierzchni może ją porysować.

Więcej…

Przewodnik zakupu listew przypodłogowych

W dzisiejszej dekoracji płytki gresowe oraz ceramiczne są powszechnym materiałem, takim jak płytki podłogowe, płytki ścienne i listwa przypodłogowa. Listwa przypodłogowa jeśli nie jest dobrze dopasowana, wpłynie nie tylko na wygląd, ale także na normalne użytkowanie podłogi. Jak wybrać najlepszą listwę przypodłogową z płytek? Jakie są możliwości dopasowania kolorów listwy przyściennej z płytek? Poniższy artykuł przedstawia najlepszy poradnik doboru listew, obejmujący wskazówki oraz porady dotyczące zakupu.

Więcej…