Ponad 5000 płytek

w ofercie

Co to jest neuroarchitektura?

W czasach, gdy stajemy się coraz bardziej wrażliwi na nasze środowisko i podejmujemy kroki, aby uczynić je lepszym dla naszych przyszłych pokoleń, architektura jest jednym z najważniejszych aspektów, które pomogą osiągnąć ten cel. Architektura to nie tylko wizualne, pełne przepychu aranżacje, ale także nasz umysł. Poczucie niepokoju w konkretnym otoczeniu i poczucie szczęścia w innym to wszystko czego doświadczamy na co dzień.

Neuroarchitektura pojawiła się jako dyscyplina, która umożliwia architektom tworzenie projektów, które są sterowane sposobem, w jaki mózg reaguje na określone środowisko i atmosferę. Nie patrzy się na trendy i różne style, ale na umysły ludzi, którzy będą mieszkać w tej konkretnej architekturze.

Co to jest neuroarchitektura?

Neuroarchitektura to połączenie dwóch dyscyplin - neuronauki i architektury. Architekci projektują miasta i domy na podstawie tego, jak ludzki mózg zareagowałby na określone otoczenie. Celem jest stworzenie środowiska, które pobudza umysł, działa kojąco na nerwy i czyni je lepszym miejscem dla przyszłych pokoleń. Wyprzedzając trendy, które są krótkotrwałe, dzięki neuroarchitekturze architekci chcą osiągnąć strukturę, która będzie bardziej skupiała się na ludziach, którzy będą w niej mieszkali. Neuronaukowcy pracują również nad badaniem, jak umysł reaguje na rzeczywistość wirtualną i rzeczywiste przestrzenie.

Jak to może pomóc?

Zmieniające się czasy i rozwój zachodzi w prawie wszędzie. Neuroarchitektura może być bardzo pomocna. Mogłaby pozwolić architektom na zaprojektowanie tego, co pobudzi ludzki mózg, a także uczyni go bardziej produktywnym, wrażliwym na środowisko i szczęśliwym.

Tylko trzeba sobie wyobrazić, jak stresująco można żyć w gęsto zaludnionych, hałaśliwych i zanieczyszczonych miastach. A co by było, gdyby to badanie pomogło w zaprojektowaniu architektury, która nie tylko jest funkcjonalna, ale także pozwala umysłowi łączyć się ze środowiskiem? Wiele osób cierpi na schorzenia neurologiczne i psychiczne, miasto powstałoby z myślą o tym, jak zareagowałby ludzki mózg, co może pomóc w osiągnięciu ogólnego dobrego samopoczucia.

Jak stworzyć iluzję większego pomieszczenia?

Tworzenie kontrastu za pomocą różnych tekstur jest coraz bardziej popularnym trendem w domowych wnętrzach, jak kuchnia, łazienka, salon lub sypialnia. Płytki z fakturą stają się coraz bardziej popularne i są idealną odpowiedzią na uzyskanie wyglądu poprzez subtelne dodanie nowych tekstur.

Więcej…

Podłoga z kamienia naturalnego zimą

Kamień naturalny to właściwy wybór na podłogę jesienią lub zimą. Piękny, mocny i wyjątkowo trwały kamień naturalny jest jednym z niewielu materiałów podłogowych, które z łatwością można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ale dlaczego powinniśmy wybierać podłogę z naturalnego kamienia jesienią lub zimą? Oto niektóre korzyści posadzek kamiennych:

Więcej…

Chłodne podłogi na gorące lato

Najlepszy wybór podłóg do utrzymania chłodu w domu w miesiącach letnich to drewno (w tym laminat) i płytki (kamień naturalny, marmur, ceramika i gres). Korek zapewni pewną izolację przed utratą chłodnego powietrza przez podłogę.

Więcej…