Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Różnica między ceramiką, a gresem

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z różnic między ceramiką a gresem. Różnica polega na składzie płytki. Ceramika jest często wytwarzana z czerwonej lub brązowej gliny, podczas gdy gres wytwarzany jest z białej gliny z dodatkiem drobno zmielonego skalenia, kwarcu oraz barwników mineralnych, a następnie wypalana w wyższej temperaturze niż ceramika, co powoduje ją twardszą i gęstszą - jest mniej porowatą płytką.

Płytki gresowe prasowane są na sucho, a następnie wypalane w temperaturze powyżej 1200 stopni. Płytki te charakteryzują się małą nasiąkliwością, dużą spoistością i mrozoodpornością. Gres jest również bardzo twardy (w 10-stopniowej skali osiąga nawet 9 stopień), a także znacznie bardziej odporny na złamania i duże obciążenia niż tradycyjna terakota. Dzięki tym parametrom ma uniwersalne zastosowanie. Nadaje się do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg i coraz częściej jest wybierany do łazienek, kuchni i korytarzy. Może doskonale imitować kamień lub drewno, a jednocześnie jest od niego dużo tańszy.

Jakość płytki ceramicznej nie jest porównywalna z gresem. Jeśli wyszczerbisz szkliwioną płytkę ceramiczną wykonaną z czerwonej gliny, będzie widoczny wyraźny odprysk w podłodze. Ceramika jest również znacznie bardziej porowata i podatna na pękanie w niskich temperaturach oraz podatna na zaplamienie.

Płytki gresowe to trochę droższa inwestycja, ale naprawdę świadczy o tym jakość produktu. Płytki ceramiczne nie powinny być stosowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu i najlepiej nadają się jako okładzina ścienna. 

 

Wierzymy, że nasze płytki gresowe imitujące drewno czy marmur, są najlepszymi płytkami z tymi efektami dostępnymi na rynku, zarówno pod względem autentyczności wyglądu, jak i jakości.

Projektowanie wnętrz kuchni 2022

Jako serce domu, kuchnie są, jak można się spodziewać, na szczycie listy aktualizacji domu wielu ludzi. Ale zaprojektowanie nowej kuchni od zera lub nawet zastosowanie kilku znaczących aktualizacji do istniejącego projektu może być zniechęcającą perspektywą. W końcu to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. Nie musisz jednak czuć się przytłoczony, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc. Tutaj znajdziesz mnóstwo pomysłów, stylów i inspiracji do stworzenia oszałamiającego wystroju kuchni. 

Więcej…

Płytki ścienne do kuchni - kolor, rozmiar, typ

Kuchnia to przestrzeń do przygotowywania posiłków dla rodzin i znajomych. Dekoracja tej przestrzeni, wymaga starannego przemyślenia i projektu. Ściana kuchni jest częścią, która zajmuje większy obszar i jest jednym z wyróżniających się elementów. Płytki na ścianie kuchni należy dobrać bardzo starannie. Należy unikać nieharmonijnego dopasowywania. Jakie są najlepsze płytki na ściany kuchenne? Jakie są podstawowe zasady doboru płytek ściennych do kuchni? Który kolor płytki najlepiej pasuje do ściany w kuchni? W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek ściennych do kuchni.

Więcej…

Piękno gresu i ceramiki

Piękno gresu polega na tym, że jest on naturalnie gęsta, a zatem bardzo twardy i wytrzymały. Jest wykonany z rafinowanej gliny i innych naturalnych składników, dzięki czemu ma większą trwałość niż ceramika​.

Więcej…