Marmur w łazience

Niezależnie od tego, czy planujesz przebudowę łazienki, czy projektujesz zupełnie nowe pomieszczenie od podstaw, wybór materiałów budowlanych może mieć znaczący wpływ na funkcjonalność, wartość i styl. Jeśli chcesz zaaranżować łazienkę, która zachwyci członków Twojej rodziny i gości za każdym razem, a jednocześnie zapewni, że wytrzyma próbę czasu, marmur jest doskonałym materiałem do rozważenia. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto poważnie rozważyć wybór marmuru do wykorzystania w łazience. 

1. Ponadczasowe piękno

Jeśli chodzi o wybór projektu domu, możliwości są nieograniczone. Możesz poczuć pokusę, aby wybrać modny wygląd, który widziałeś w magazynach Ikea czy na Pinterest. Jak jednak możesz mieć pewność, że w przyszłości będziesz zadowolony z wybranego projektu? Nie chciałbyś przeprowadzać renowacji łazienki co roku, wszystko dlatego, że czujesz, że Twoje wybory dotyczące aranżacji wnętrza nie będą już w trendach. 

Na szczęście marmur jest naturalnym kamieniem, który z pewnością pozostanie modny i pożądany przez wiele lat. Podczas gdy trendy łazienkowe, takie jak wzorzyste płytki i odważne kolory, mogą pojawiać się i odchodzić. Marmur natomiast pozostaje stylowym i eleganckim wyborem przez dziesięciolecia, okazując się idealnym, ponadczasowym materiałem do zastosowania w łazience. Tak długo, jak zadbasz o swoje marmurowe powierzchnie, możesz oczekiwać, że będą wyglądać wyśmienicie w Twojej łazience przez długi czas. 

2. Wartość

Myślisz o sprzedaży domu w przyszłości? Dzięki marmurowi zainstalowanemu w łazience możesz sprawić, że Twój dom będzie wyglądał o wiele bardziej pożądany przez potencjalnych nabywców. Marmur od dawna kojarzony jest z wysoką wartością i jest używany w luksusowych domach, pałacach, katedrach i innych znaczących budynkach. Jest to ponadczasowy materiał, preferuje go również zdecydowana większość właścicieli domów.  

3. Trwałe

Chociaż marmur jest klasyfikowany jako bardziej miękki kamień, nadal można oczekiwać, że będzie równie mocny i wytrzymały, jak każdy inny kamień naturalny. Inwestowanie w znane, trwałe materiały jest konieczne przy projektowaniu łazienki, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to jeden z najczęściej używanych obszarów w domu. Weź pod uwagę, że kondensacja od wody i pary może również prowadzić do szybszego niszczenia innych powierzchni, jeśli są wykonane z tanich materiałów. Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka wyglądała jak najlepiej przez lata, marmur jest doskonałą inwestycją. 

4. Wszechstronny

Marmur można zastosować w łazience na wiele sposobów. Na przykład możesz użyć go jako powierzchnia blatu, okładziny ścienne, podłogi, a nawet jako otoczenie płytek prysznicowych lub wanny. Niezależnie od tego, do czego zdecydujesz się użyć marmuru, możesz oczekiwać, że będzie on płynnie komponował się z resztą pomieszczenia. Marmur może łączyć się z wieloma różnymi projektami łazienek, więc nie będziesz mieć problemu z wkomponowaniem go w istniejący wygląd łazienki.

5. Wyjątkowe

Jako kamień naturalny, nie można oczekiwać, że dwie płyty marmuru nigdy nie będą wyglądać dokładnie tak samo. Podobnie jak ludzie, prawdziwy marmur ma swoje odrębne cechy. Możesz spodziewać się wyjątkowych kolorów i żyłek, które nadadzą Twojej marmurowej powierzchni wykwintny i zróżnicowany wygląd. Dla tych, którzy potrafią docenić poczucie posiadania w domu czegoś jedynego w swoim rodzaju, po prostu ze względu na jego ekskluzywność, marmur jest doskonałym materiałem, który warto rozważyć umieszczenie w łazience.

Oferujemy marmur w różnorodnej gamie kolorów i stylów, idealny do wszystkich zastosowań łazienkowych i nie tylko. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz marmuru do wykorzystania jako ściany, podłogi czy blaty, otoHurtownia.pl zapewni Ci oszałamiające, trwałe i trwałe materiały, które poprawią wartość, estetykę i funkcjonalność wyglądu i stylu Twojej łazienki .

Płytki Kumiko OLED

Japońska projektantka Michiru Tanaka zaprezentowała nowy projekt we współpracy z producentem oświetlenia Kaneka. Stworzyła płytkę ze stali nierdzewnej, która może służyć zarówno jako OLED, jak i lustro. Absolwentka Tokijskiego Uniwersytetu Artystycznego Musashino, Tanaka zajmowała się oświetleniem architektonicznym, a jej projekty obejmują zarówno instalacje komercyjne, oświetlenie w muzeach, jak i projektowanie produktów. Płytki Kumiko są połączeniem inspiracji, począwszy od tradycyjnej japońskiej architektury oraz techniki obróbki drewna.

Więcej…

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

Więcej…

Płytki polerowane vs. matowe

Czy płytki podłogowe z połyskiem to dobry pomysł? Może lepiej zdecydować się na matowe płytki podłogowe?

Więcej…

Zalety płytek gresowych

Płytki gresowe są jednym z nielicznych materiałów, które w równym stopniu nadają się do montażu na ściany i podłogi, umożliwiając tym samym kompleksowe koncepcje projektowe. Są zarówno twardsze, jak i gęstsze niż wiele innych produktów do płytek ceramicznych. Są bardzo odporne na plamy, zarysowania i wilgoć. Oferowane w szerokiej gamie kolorów i faktur, dostępne opcje projektowania są praktycznie nieograniczone. Wykwalifikowani profesjonaliści mogą dokładnie odtworzyć wiele naturalnych powierzchni, w tym słoje drewna i wzory marmuru.

Więcej…

Interesujące fakty na temat marmuru

Wszyscy wiedzą, że marmur świetnie wygląda, ale jest wiele innych aspektów tego kamienia naturalnego, o których warto się dowiedzieć. Marmur od tysięcy lat zajmuje szczególne miejsce w dziedzinie kamieniarstwa i budownictwa. Prawdopodobnie nauczyliśmy się wszystkiego, czego można się o nim dowiedzieć, ale niektóre fakty są bardziej interesujące niż inne. 

Więcej…

Jak wybrać blat kuchenny?

Jedną z najbardziej praktycznych i funkcjonalnych przestrzeni w każdym projekcie mieszkaniowym jest kuchnia. Konieczne jest budowanie kuchni z najbardziej wytrzymałych i higienicznych materiałów. Oprócz tych wymagań ważne jest również zwrócenie uwagi na estetykę i opłacalność, dostosowując przestrzeń do życia każdej rodziny.

Więcej…

Marmurowe krzesło Lapella Zaha

Zaha Hadid Architects zaprojektowali krzesło Lapella, kontynuując „badania nad strukturą i tektoniką uwzględniającą wytwarzanie, reinterpretując kultowy fotel z 1963 roku autorstwa Hansa J. Wegnera”. Stworzone z włoskiego marmuru Lapella zachowuje proporcje i skalę oryginalnego krzesła, wprowadzając „współczesne narzędzia kamienne i kompozyty z włókna węglowego”. 

Więcej…

Co najpierw, podłoga czy drzwi?

Wiele osób decyduje się na samodzielne remontowanie domu, aby zaoszczędzić. Kupując odpowiedni materiał i samodzielnie wykonując różne projekty można znacząco zoptymalizować koszty remontu, nawet o 50%. Większość osób napotka problem w pewnym momencie. Co zainstalować jako pierwsze, podłogę czy drzwi? W poniższym artykule przedstawiono analizę montażu drzwi i podłogi oraz środki ostrożności podczas układania podłogi i drzwi.

Więcej…

Jak i kiedy czyścić prysznic?

Prawdopodobnie korzystasz z prysznica codziennie, ale czy myjesz go tak często? Nasi eksperci zalecają codzienne mycie prysznica, aby zapobiec powstawaniu plam i osadów, a także cotygodniowe gruntowne czyszczenie. Jest to korzystne z wielu powodów. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej płytki, skrócić czas sprzątania i poprawić ogólny wygląd swojej łazienki, czytaj dalej. 

Więcej…

Czyszczenie i konserwacja blatów granitowych

Granit od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych na blaty kuchenne i do łazienki. Jedna z największych zalet tego jest to, że kamień naturalny nie jest nasiąkliwy jak inne materiały, dzięki czemu jest mniej podatny na wchłanianie wycieków, plam i olejów. Mimo to nadal ważne jest, aby dbać o blaty granitowe.

Granit jest odporny również na bakterie. Dlatego jest idealnym materiałem do zastosowania w blatach kuchennych.

Więcej…