Ponad 5000 płytek

w ofercie

Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

1) To tylko dla bogatych

Kamień naturalny był niewiarygodnie drogi dziesiątki lat. Jednak obecnie jest on wystarczająco dostępny na rynku. W niektórych przypadkach można nawet znaleźć go w tej samej cenie, co inne wyprodukowane materiały. Kamień naturalny jest dostępny w wielu różnych odmianach.

Należy pamiętać, że nie ma standardowej ceny kamienia naturalnego. W grę wchodzi wiele czynników, w tym dostępność, popyt i podaż oraz koszty ogólne, takie jak wydobycie, wykończenie, transport i instalacja. Warto zauważyć, że kamień naturalny może przetrwać dziesięciolecia, a nawet stulecia przy odpowiedniej konserwacji.

2) Jest niezwykle trudny w utrzymaniu

Wiele osób uważa, że ​​utrzymanie naturalnego kamienia jest trudne. Jednak po podjęciu odpowiednich środków ostrożności o wiele łatwiej jest dbać o marmur, granit i trawertyn. Jeżeli od czasu do czasu będziesz pamiętać o konserwacji kamienia naturalnego, będziesz w stanie utrzymać go w czystości. Należy zawsze uważać, aby rozlane płyny nie zalegały na nim przez długi czas.

3) Nie powinien być używany na stołach

Innym powszechnym błędnym przekonaniem na temat kamienia naturalnego jest to, że nie należy go używać na blaty. Wiele osób uważa, że ​​nie jest wodoodporny lub nie jest wystarczająco wytrzymały, aby poradzić sobie z codziennymi czynnościami kuchennymi. Nie wiedzą, że kamień naturalny jest idealnym wyborem np. do pieczenia. Dzięki twardej i zimnej powierzchni doskonale nadaje się do wałkowania ciasta. Kamień naturalny w ruchliwych kuchniach restauracji czy piekarni nie jest niczym niezwykłym. Ponadto dzięki impregnacji materiał jest również wodoodporny.

4) To jest poza stylem

Wspaniałe w kamieniu naturalnym jest to, że każda płyta jest wyjątkowa sama w sobie. Różne ziarna, wzory, kolory, kształty i rozmiary zapewniają wystarczający wybór, aby stworzyć doskonały projekt. Nie bez powodu materiał ten pozostaje popularny wśród nabywców nieruchomości. Trendy w aranżacji wnętrz mogą zanikać, ale kamień naturalny jest ponadczasowy. Co więcej, znoszony wygląd tego materiału sprawia, że ​​jest on jeszcze bardziej atrakcyjny. Z biegiem czasu kamienie mogą bardzo dobrze wpłynąć, aby zwiększyć wartość twojej nieruchomości.

Znajdziesz również różne rodzaje wykończenia dla różnych zastosowań i stylów. Droższe materiały - takie jak granit, marmur i trawertyn - nigdy nie wychodzą z mody. 

5) Przywracanie naturalnego kamienia może być problematyczne

Płyty z kamienia naturalnego mogą pękać z powodu różnych czynników, w tym przypadkowych / celowych uszkodzeń, uderzenia ciężkimi substancjami lub trzęsienia ziemi. Niezależnie od tego nie musisz się martwić. W zależności od poziomu uszkodzeń może nie być konieczna całkowita wymiana całego materiału. Niektórzy profesjonaliści mogą naprawić kosmetyczne uszkodzenia, takie jak pęknięcia na kamieniu naturalnym. Jeżeli skonsultujesz się z kamieniarzem, będziesz w stanie szybko przywrócić uszkodzony obszar.

6) Nie jest to mądra inwestycja

Należy wziąć pod uwagę cechy tego materiału. Na przykład ma pewne cechy, których nie znajdziesz w żadnym innym materiale. Żaden inny materiał nie jest tak atrakcyjny, nawet po wieloletnim użytkowaniu. Kamień naturalny pomoże z czasem podnieść wartość nieruchomości, czyniąc ją bardziej opłacalną w przypadku odsprzedaży.

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

Więcej…

Płytki gresowe z efektem kamienia

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się płytki imitujące kamień, które dzięki swojej trwałości i niższym kosztom stanowią doskonałą alternatywę. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w płytki z kamienia naturalnego, odkryj zalety płytek imitujących kamień i dowiedz się, w jaki sposób mogą one być idealną opłacalną alternatywą dla Twojego domu.

Więcej…

Rodzaje marmuru Calacatta

Jeśli szukałeś kamienia naturalnego do wykorzystania w swojej aranżacji, z pewnością trafiłeś na marmur Calacatta. Marmur Calacatta jest uważany za jeden z najlepszych marmurów. Ten wysokiej klasy kamień naturalny jest powszechnie poszukiwany ze względu na jego rzadkość, a także wyjątkowy, luksusowy wygląd. Mogłeś natknąć się na wiele rodzajów marmuru Calacatta i instynktownie założyłeś, że wszystkie są tego samego rodzaju.

Więcej…