Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

1) To tylko dla bogatych

Kamień naturalny był niewiarygodnie drogi dziesiątki lat. Jednak obecnie jest on wystarczająco dostępny na rynku. W niektórych przypadkach można nawet znaleźć go w tej samej cenie, co inne wyprodukowane materiały. Kamień naturalny jest dostępny w wielu różnych odmianach.

Należy pamiętać, że nie ma standardowej ceny kamienia naturalnego. W grę wchodzi wiele czynników, w tym dostępność, popyt i podaż oraz koszty ogólne, takie jak wydobycie, wykończenie, transport i instalacja. Warto zauważyć, że kamień naturalny może przetrwać dziesięciolecia, a nawet stulecia przy odpowiedniej konserwacji.

2) Jest niezwykle trudny w utrzymaniu

Wiele osób uważa, że ​​utrzymanie naturalnego kamienia jest trudne. Jednak po podjęciu odpowiednich środków ostrożności o wiele łatwiej jest dbać o marmur, granit i trawertyn. Jeżeli od czasu do czasu będziesz pamiętać o konserwacji kamienia naturalnego, będziesz w stanie utrzymać go w czystości. Należy zawsze uważać, aby rozlane płyny nie zalegały na nim przez długi czas.

3) Nie powinien być używany na stołach

Innym powszechnym błędnym przekonaniem na temat kamienia naturalnego jest to, że nie należy go używać na blaty. Wiele osób uważa, że ​​nie jest wodoodporny lub nie jest wystarczająco wytrzymały, aby poradzić sobie z codziennymi czynnościami kuchennymi. Nie wiedzą, że kamień naturalny jest idealnym wyborem np. do pieczenia. Dzięki twardej i zimnej powierzchni doskonale nadaje się do wałkowania ciasta. Kamień naturalny w ruchliwych kuchniach restauracji czy piekarni nie jest niczym niezwykłym. Ponadto dzięki impregnacji materiał jest również wodoodporny.

4) To jest poza stylem

Wspaniałe w kamieniu naturalnym jest to, że każda płyta jest wyjątkowa sama w sobie. Różne ziarna, wzory, kolory, kształty i rozmiary zapewniają wystarczający wybór, aby stworzyć doskonały projekt. Nie bez powodu materiał ten pozostaje popularny wśród nabywców nieruchomości. Trendy w aranżacji wnętrz mogą zanikać, ale kamień naturalny jest ponadczasowy. Co więcej, znoszony wygląd tego materiału sprawia, że ​​jest on jeszcze bardziej atrakcyjny. Z biegiem czasu kamienie mogą bardzo dobrze wpłynąć, aby zwiększyć wartość twojej nieruchomości.

Znajdziesz również różne rodzaje wykończenia dla różnych zastosowań i stylów. Droższe materiały - takie jak granit, marmur i trawertyn - nigdy nie wychodzą z mody. 

5) Przywracanie naturalnego kamienia może być problematyczne

Płyty z kamienia naturalnego mogą pękać z powodu różnych czynników, w tym przypadkowych / celowych uszkodzeń, uderzenia ciężkimi substancjami lub trzęsienia ziemi. Niezależnie od tego nie musisz się martwić. W zależności od poziomu uszkodzeń może nie być konieczna całkowita wymiana całego materiału. Niektórzy profesjonaliści mogą naprawić kosmetyczne uszkodzenia, takie jak pęknięcia na kamieniu naturalnym. Jeżeli skonsultujesz się z kamieniarzem, będziesz w stanie szybko przywrócić uszkodzony obszar.

6) Nie jest to mądra inwestycja

Należy wziąć pod uwagę cechy tego materiału. Na przykład ma pewne cechy, których nie znajdziesz w żadnym innym materiale. Żaden inny materiał nie jest tak atrakcyjny, nawet po wieloletnim użytkowaniu. Kamień naturalny pomoże z czasem podnieść wartość nieruchomości, czyniąc ją bardziej opłacalną w przypadku odsprzedaży.

Przewodnik zakupu listew przypodłogowych

W dzisiejszej dekoracji płytki gresowe oraz ceramiczne są powszechnym materiałem, takim jak płytki podłogowe, płytki ścienne i listwa przypodłogowa. Listwa przypodłogowa jeśli nie jest dobrze dopasowana, wpłynie nie tylko na wygląd, ale także na normalne użytkowanie podłogi. Jak wybrać najlepszą listwę przypodłogową z płytek? Jakie są możliwości dopasowania kolorów listwy przyściennej z płytek? Poniższy artykuł przedstawia najlepszy poradnik doboru listew, obejmujący wskazówki oraz porady dotyczące zakupu.

Więcej…

Rozróżnianie białych kamieni

Jak sprawdzić, czy Twój biały kamień to granit, kwarcyt czy marmur?

Przy odrobinie wskazówek i praktyki każdy może nauczyć się rozpoznawać właściwości i estetykę różnych rodzajów kamienia. Bez względu na etykietę na płycie, kraj pochodzenia czy cenę, podstawowa wiedza geologiczna może pomóc lepiej to zrozumieć. Proces identyfikacji kamieni staje się najbardziej zagadkowy, gdy wyglądają podobnie do siebie. Nawet podobnie wyglądające kamienie można rozróżnić, korzystając z kilku podstawowych wskazówek.

Więcej…

Plusy i minusy trawertynu

Wiele osób uważa, że ​​marmur i trawertyn to to samo. Marmur pochodzi z kamienia metamorficznego w wyniku poddania wapienia ogromnemu ciśnieniu przez długi czas. Trawertyn wywodzi się ze źródeł mineralnych, zwłaszcza gorących. Trawertyn ma bardziej rustykalny wygląd w przeciwieństwie do wyrafinowanego wyglądu marmuru.

W zależności od osobistych preferencji, trawertyn może okazać się doskonałym materiałem do zastosowania w Twoim domu, czy to w postaci parapetów, płytek, okładzin kamiennych, podłóg i innych. Koloseum jest zbudowane z prawie całego trawertynu, co udowadnia, że ​​wytrzymuje próbę czasu.

Więcej…

Posadzki kuchenne

Rodzaj podłóg w kuchni może wpłynąć na ogólny wygląd tego najbardziej centralnego pomieszczenia w domu lub zmienić go. Planując wymianę starych podłóg, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące materiału, koloru, stylu i konserwacji.

Nie ma dobrego lub złego rodzaju podłogi kuchennej, ale są style i trendy, które są bardziej popularne i nie bez powodu. Zapoznaj się z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi podłóg kuchennych. Gdy nadejdzie czas na wymianę podłóg, będziesz wystarczająco wykształcony i pewny siebie, aby wybrać nowoczesne i gustowne materiały na podłogę.

Więcej…

Zalety płytek gresowych

Płytki gresowe są jednym z nielicznych materiałów, które w równym stopniu nadają się do montażu na ściany i podłogi, umożliwiając tym samym kompleksowe koncepcje projektowe. Są zarówno twardsze, jak i gęstsze niż wiele innych produktów do płytek ceramicznych. Są bardzo odporne na plamy, zarysowania i wilgoć. Oferowane w szerokiej gamie kolorów i faktur, dostępne opcje projektowania są praktycznie nieograniczone. Wykwalifikowani profesjonaliści mogą dokładnie odtworzyć wiele naturalnych powierzchni, w tym słoje drewna i wzory marmuru.

Więcej…

Płytki Kumiko OLED

Japońska projektantka Michiru Tanaka zaprezentowała nowy projekt we współpracy z producentem oświetlenia Kaneka. Stworzyła płytkę ze stali nierdzewnej, która może służyć zarówno jako OLED, jak i lustro. Absolwentka Tokijskiego Uniwersytetu Artystycznego Musashino, Tanaka zajmowała się oświetleniem architektonicznym, a jej projekty obejmują zarówno instalacje komercyjne, oświetlenie w muzeach, jak i projektowanie produktów. Płytki Kumiko są połączeniem inspiracji, począwszy od tradycyjnej japońskiej architektury oraz techniki obróbki drewna.

Więcej…

Płytki w holu/przedpokoju

Trendy płytek ściennych i podłogowych zmieniają się i ewoluują każdego roku. Przeczytaj, aby się dowiedzieć, jakie trendy są obecnie popularne dla płytek do przedpokoju, długiego holu.

Więcej…

Płytki, tapeta czy malowanie ?

Po wielu latach pojawiają się pęcherze na ścianie, odpadanie tynku, żółknięcie i inne zjawiska, które nie tylko wpływają na ogólne piękno domu, ale także powodują problemy w całej ścianie. Sprawny i przemyślany remont ścian jest bardzo potrzebny. Jakie są etapy renowacji ściany? W tym artykule przedstawiamy wszystkie etapy przebudowy ściany oraz kwestie wymagające uwagi przy renowacji ściany.

Więcej…

Opcje podłóg w piwnicy

Jaki rodzaj podłogi należy umieścić w piwnicy? W tym artykule omawiamy, jakie są najlepsze opcje posadzki w piwnicy w porównaniu z betonem, z wymienionymi zaletami i wadami, pomagając Ci szybko zdecydować. Dzielimy się kilkoma niedrogimi pomysłami na posadzki do piwnic.

Więcej…

Kamień naturalny czy konglomerat?

Dla niewprawnego oka nie ma prawie żadnej zauważalnej różnicy między kamień naturalny i konglomeratem. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że kupują materiały wyprodukowane w fabryce, gdy kupują blaty. Blaty granitowe są zbudowane z płyt granitowych pochodzących z naturalnych kamieniołomów.

Kamień naturalny i kamień modyfikowany są zarówno estetyczne, jak i trwałe, jednak należy zwrócić uwagę na istotne różnice między tymi dwiema opcjami. Omówimy te różnice i pomożemy Ci zdecydować, który materiał jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb, preferencji i budżetu.

Więcej…