Ponad 5000 płytek

w ofercie

Konserwacja kominka z marmuru

Jednym z najlepszych sposobów na dodanie przykuwającej wzrok, oszałamiającej funkcji do Twojego domu jest zbudowanie marmurowego kominka. Jeżeli nie będziesz go odpowiednio pielęgnował, z czasem może zacząć źle wyglądać i matowieć. Powszechnie uważa się, że jedynym prawdziwym wrogiem marmurowych powierzchni jest kurz. Przyglądając się uważnie swojemu kominkowi, zauważysz na jego powierzchni czarne plamy sadzy. 

To naturalne, że możesz czuć obawę przed czyszczeniem marmurowego kominka. W końcu sytuacja może się nie udać, jeśli użyjesz niewłaściwych środków czyszczących. Może to spowodować uszkodzenie lub zmianę wyglądu powierzchni kamiennej. Na szczęście nie musisz się już więcej martwić, ponieważ zapewnimy Tobie merytoryczną pomoc. Nauczymy Cię, jak prawidłowo dbać o kominek z kamienia naturalnego.

Podczas czyszczenia kominka może dojść do bałaganu. Pamiętaj położyć trochę folii, aby skutecznie poradzić sobie z uciekającym popiołem. 

Jeśli zauważyłeś ciemne obszary na kamieniu, prawdopodobnie masz do czynienia ze smołą, tłuszczem, mlekiem lub kosmetykami. Są to plamy na bazie oleju, które należy rozpuścić chemicznie. Nie martw się o uszkodzenie marmuru; wszystko, co musisz zrobić, to zrobić to szybko. Po rozpuszczeniu plamy użyj bezkwasowego płynu do mycia, aby delikatnie wyczyścić kamień. 

Jeśli masz do czynienia z organicznymi plamami po jedzeniu, kawie, herbacie lub tytoniu, użyj nadtlenku wodoru. Nie zapomnij delikatnie i szybko oczyścić dotkniętego obszaru.

W większości przypadków można łatwo zeskrobać zaschniętą farbę za pomocą metalowej szpatułki lub ostrza. Do rozpuszczenia lakieru można również użyć rozcieńczalnika do lakieru. Z drugiej strony, jeśli masz do czynienia z dużą ilością farby, może być konieczne użycie środka do usuwania farby. Pamiętaj, aby używać produktu zawierającego sodę kaustyczną lub ług. Unikaj używania kwasów do usuwania farby. Możesz zlecić to kamieniarzowi. Jeśli jednak plamy na lakierze są niewielkie, można postępować zgodnie ze wskazówkami producenta. 

Warto zwrócić uwagę, że farby olejne po ich wyczyszczeniu mogą pozostawiać tłuste plamy. 

Dym może pozostawić ciemnoszare lub czarne ślady na marmurowym kominku. Radzenie sobie z tego typu plamami może być trudne. Sugerujemy, abyś zaopatrzył się w profesjonalne środki czyszczące, aby przywrócić kominek do poprawnego stanu.

Kiedy masz do czynienia z pleśnią, grzybami, potrzebujesz nadtlenku wodoru. Wymieszaj pół szklanki tej substancji z ok. 4 L wody. 

Kilka wskazówek podczas czyszczenia marmurowego kominka

W Twoim domu jest kilka produktów, których możesz używać jako uniwersalnych środków czyszczących. Te produkty zwykle skutecznie czyszczą prawie wszystko. Należy jednak wiedzieć, że wiele z tych środków czyszczących może nie nadawać się do kominków marmurowych. Oto kilka rzeczy, których należy unikać podczas czyszczenia powierzchni kominka:

  • Ocet biały - Zawiera kwas, który może wytrawiać MARMUR.
  • Soda oczyszczona - Jest to ścierny materiał czyszczący, który może uszkodzić wykończenie marmuru.
  • Odkamieniacze - zawierają dużo kwasów.

Zadanie czyszczenia marmurowych kominków jest proste i nieskomplikowane. Dowiedzenie się, co działa, a co nie, może być naprawdę trudne. Jednak gdy już zdobędziesz w tym doświadczenie, proces może stać się znacznie łatwiejszy.

Jak malować płytki?

Czy Twoje płytki wyglądają na trochę przestarzałe, ale masz ograniczony budżet? Nie martw się, po prostu postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak malować płytki, aby uzyskać tanie, ale skuteczne rozwiązanie.

Więcej…

Płytki trawertynowe z kamienia naturalnego

Trawertyn jest jedną z najpopularniejszych kamieni naturalnych i to z wielu powodów. Dzięki szerokiej gamie ciepłych, ziemistych kolorów do wyboru, w tym; kremowy i biały, mamy szeroką gamę dopasowaną do wybranej przez Ciebie kolorystyki.

Więcej…

Okładzina ścienna z łupka

Panele elewacyjne z łupka są idealnym rozwiązaniem zarówno dla ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Naturalne właściwości tego wyjątkowego materiału sprawiają, że jest to jeden z najlepszych systemów okładzinowych na rynku. Architekci uważają okładzinę z naturalnego łupka za optymalny materiał do budowy. Dzięki swojej wysokiej wydajności, niewielkiej konserwacji i trwałości, płytki łupkowe stały się wyróżniającym elementem nowoczesnego wzornictwa.

Więcej…