Kominek z kamienia naturalnego

Kominki mają wiele praktycznych zalet oraz są pięknymi elementami dekoracyjnymi. Cegły są najczęstszym wyborem, jednak jeśli chodzi o projektowanie, używanie kamienia naturalnego to najbardziej trwała, elegancka propozycja. Jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały. Wspaniałe w kamieniu naturalnym jest to, że może wytrzymać duże obciążenia. Projektując kominek, ważne jest, aby pomyśleć o kamieniu zdobiącym ścianę wokół paleniska. Jeśli chodzi o funkcjonalność, do projektu kominka ma sens tylko używanie najwyższej jakości kamienia. Kominek jest kluczową częścią ogólnego projektu pomieszczenia, co oznacza, że ​​style i kolory, których użyjesz na zewnątrz konstrukcji, muszą dobrze komponować się z innymi akcentami w pomieszczeniu.

Dlaczego kamień naturalny działa dobrze jako materiał na kominek?

Dobrze zatrzymuje ciepło

Kamień naturalny może pochłaniać, magazynować i oddawać ciepło. Jeśli więc chcesz stworzyć wygodną przestrzeń w chłodniejsze pory roku, powinieneś zdecydować się na ten materiał. Skutecznie przewodzi ciepło ognia po całym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o pochłanianie ciepła, marmur jest jednym z naturalnych materiałów kamiennych, który skutecznie spełnia swoje zadanie. Z drugiej strony granit jest również szczególnie skuteczny w przewodzeniu ciepła.

Wymaga niewielkiej konserwacji

Jedną z doskonałych cech kamienia naturalnego jest łatwość w utrzymaniu. Od czasu do czasu wystarczy wytrzeć go szmatką, aby wyglądał jak nowy. Należy jednak pamiętać, że niektóre rodzaje kamieni - w tym marmur - są porowate. Jeśli więc chcesz zapobiec osadzaniu się sadzy lub brudu, musisz regularnie impregnować jego powierzchnię.

Ma długą żywotność

Jednym z najstarszych materiałów budowlanych na świecie jest kamień naturalny. Powszechnie wiadomo, że materiał ten jest wyjątkowo trwały. Spójrz na starożytne rzeźby i budynki, które istnieją do dziś; są dowodem na to, że podczas gdy inne materiały gniją i blakną, kamień naturalny przetrwa. Kiedy używasz tego materiału w swoim domu, może on przetrwać kilka wcieleń bez utraty blasku. Co więcej, wiele rodzajów kamienia naturalnego z czasem będzie się pięknie starzało.

Jest trwały

Prawdopodobnie słyszałeś, że kamień naturalny jest praktycznie niezniszczalny. Materiał ten skutecznie radzi sobie z codziennym zużyciem bez rozpadu. Ponadto jest niesamowicie odporny na rozwój pleśni i uszkodzenia wodne. Ludzie używają kamienia naturalnego w miejscach, które są narażone na codzienne użytkowanie - w tym w łazienkach, blatach kuchennych i kominkach.

 

Rodzaje materiałów z kamienia naturalnego do kominka

Możesz wybrać dowolny kamień naturalny do swojego kominka. Istnieje jednak kilka typów kamienia, które funkcjonują wyjątkowo dobrze w tym obszarze. Oto kilka materiałów z kamienia naturalnego, które są idealne do Twojego kominka:

Marmur

Po zainstalowaniu marmuru w górnej części kominka można nadać mu elegancki i jasny wygląd. Jest łatwy w czyszczeniu i utrzymaniu, więc utrzymanie kominka w doskonałym stanie będzie proste. Należy również pamiętać, że marmur jest podatny na zarysowania, plamy i odpryski, więc konieczna jest pielęgnacja powierzchni marmurowych.

Granit

Jeśli zależy Ci na czystym i nowoczesnym wyglądzie, możesz wybrać kamień granitowy. Wspaniałe w tym materiale jest to, że jest to jeden z najtrwalszych kamieni na rynku. Ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości. Może być konieczne od czasu do czasu impregnacja go, jednak będzie wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać prawie wszystko.

Trawertyn

Jedną z największych zalet trawertynu jest jego wszechstronność. Aby uzyskać rustykalny wygląd, można go ułożyć w stos jak cegły. Jeśli jednak chcesz uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, możesz ułożyć go jako płytki. Z drugiej strony możesz nadać swojemu kominkowi klasyczny wygląd rzeźbiąc materiał. Należy pamiętać, że trawertyn ściera się jak marmur, przez co jest wrażliwy na zarysowania i plamy.

Zasady montażu płytek

Przed zamówieniem i montażem upewnij się, że płytki są odpowiednie do montażu. Upewnij się, że glazurnik jest zaznajomiony z mocowaniem kamienia naturalnego, gresu, kamienia kwarcowego lub mozaiki i że w pełni omówisz swoje wymagania i oczekiwania.

Przed złożeniem zamówienia należy wziąć pod uwagę zapas płytek. Zwykle jest to minimum 10%, co powinno pozwolić na nacięcie i wszelkie drobne uzupełnienie niedoskonałości płytek.

Więcej…

Tace z marmuru

Marmurowe tace są uniwersalnymi elementami do wykorzystania w aranżacji z różnych powodów. Wyglądają elegancko i są łatwe do przechowywania, dzięki czemu przestrzeń jest mniej zagracona. Tace są świetnym sposobem dodania funkcjonalności, są również łatwe do zmiany wystroju, gdy chcesz czegoś innego. Jak więc ozdobić dom tacami, aby nadać styl każdemu pomieszczeniu? Jakie są najlepsze sposoby wykorzystania tacy w Twoim domu? Przedstawiamy 7 popularnych pomysłów na dekorowanie tac w Twoim domu.

Więcej…

Samodzielne usuwanie płytek

Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne usunięcie płytek ze ściany lub podłogi. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy przeprowadzamy rozbiórkę dekoracji wnętrz? W tym artykule omawiamy kilka wskazówek dotyczących rozbiórki płytek i omawiamy, na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego usuwania płytek gresowych lub ceramicznych.

Więcej…

Płytki mozaikowe w łazience

Płytki mozaikowe od dawna są używane w łazienkach jako elementy akcentujące, w wannach lub umieszczane w niszach prysznicowych, ale nadchodzącym trendem jest bardziej kreatywne wykorzystanie mozaiki jako elementu projektowego. Podobnie jak hiszpańskie i bliskowschodnie malowane płytki stają się coraz bardziej popularne, tak samo jest stosowanie bardziej skomplikowanych wzorów mozaiki.

Więcej…

Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

Więcej…

Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Więcej…

Zalety płytek gresowych

Płytki gresowe są jednym z nielicznych materiałów, które w równym stopniu nadają się do montażu na ściany i podłogi, umożliwiając tym samym kompleksowe koncepcje projektowe. Są zarówno twardsze, jak i gęstsze niż wiele innych produktów do płytek ceramicznych. Są bardzo odporne na plamy, zarysowania i wilgoć. Oferowane w szerokiej gamie kolorów i faktur, dostępne opcje projektowania są praktycznie nieograniczone. Wykwalifikowani profesjonaliści mogą dokładnie odtworzyć wiele naturalnych powierzchni, w tym słoje drewna i wzory marmuru.

Więcej…

Płytki gresowe imitujące marmur

Jednym z ważnych trendów w aranżacji wnętrz są płytki gresowe o wyglądzie marmuru, które naśladują materiał, który od wieków jest bohaterem sztuki i architektury. Marmur, interpretowany nowoczesnymi liniami i oryginalnymi połączeniami, staje się coraz bardziej popularny w projektowaniu wnętrz, wyposażenia i akcesoriów meblowych.

Więcej…

Konserwacja kominka z marmuru

Jednym z najlepszych sposobów na dodanie przykuwającej wzrok, oszałamiającej funkcji do Twojego domu jest zbudowanie marmurowego kominka. Jeżeli nie będziesz go odpowiednio pielęgnował, z czasem może zacząć źle wyglądać i matowieć. Powszechnie uważa się, że jedynym prawdziwym wrogiem marmurowych powierzchni jest kurz. Przyglądając się uważnie swojemu kominkowi, zauważysz na jego powierzchni czarne plamy sadzy. 

Więcej…

4 kroki do lśniącej, czystej płytki

Nie bez powodu płytki są jedną z najpopularniejszych wyborów dla podłóg. Jest trwała, wszechstronna i świetnie wygląda zarówno w kuchni, jak i łazience. Jeśli ostatnio nie poświęciłeś czasu, aby dać swojemu kafelkowi blasku na który zasługuje, teraz masz szansę. Niezależnie od tego, czy masz w domu płytki gresowe, ceramiczne czy kamienne, mamy wszystkie wskazówki i triki, które pozwolą Ci oczyścić je w zaledwie czterech krokach. 

Więcej…