Kominek z kamienia naturalnego

Kominki mają wiele praktycznych zalet oraz są pięknymi elementami dekoracyjnymi. Cegły są najczęstszym wyborem, jednak jeśli chodzi o projektowanie, używanie kamienia naturalnego to najbardziej trwała, elegancka propozycja. Jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały. Wspaniałe w kamieniu naturalnym jest to, że może wytrzymać duże obciążenia. Projektując kominek, ważne jest, aby pomyśleć o kamieniu zdobiącym ścianę wokół paleniska. Jeśli chodzi o funkcjonalność, do projektu kominka ma sens tylko używanie najwyższej jakości kamienia. Kominek jest kluczową częścią ogólnego projektu pomieszczenia, co oznacza, że ​​style i kolory, których użyjesz na zewnątrz konstrukcji, muszą dobrze komponować się z innymi akcentami w pomieszczeniu.

Dlaczego kamień naturalny działa dobrze jako materiał na kominek?

Dobrze zatrzymuje ciepło

Kamień naturalny może pochłaniać, magazynować i oddawać ciepło. Jeśli więc chcesz stworzyć wygodną przestrzeń w chłodniejsze pory roku, powinieneś zdecydować się na ten materiał. Skutecznie przewodzi ciepło ognia po całym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o pochłanianie ciepła, marmur jest jednym z naturalnych materiałów kamiennych, który skutecznie spełnia swoje zadanie. Z drugiej strony granit jest również szczególnie skuteczny w przewodzeniu ciepła.

Wymaga niewielkiej konserwacji

Jedną z doskonałych cech kamienia naturalnego jest łatwość w utrzymaniu. Od czasu do czasu wystarczy wytrzeć go szmatką, aby wyglądał jak nowy. Należy jednak pamiętać, że niektóre rodzaje kamieni - w tym marmur - są porowate. Jeśli więc chcesz zapobiec osadzaniu się sadzy lub brudu, musisz regularnie impregnować jego powierzchnię.

Ma długą żywotność

Jednym z najstarszych materiałów budowlanych na świecie jest kamień naturalny. Powszechnie wiadomo, że materiał ten jest wyjątkowo trwały. Spójrz na starożytne rzeźby i budynki, które istnieją do dziś; są dowodem na to, że podczas gdy inne materiały gniją i blakną, kamień naturalny przetrwa. Kiedy używasz tego materiału w swoim domu, może on przetrwać kilka wcieleń bez utraty blasku. Co więcej, wiele rodzajów kamienia naturalnego z czasem będzie się pięknie starzało.

Jest trwały

Prawdopodobnie słyszałeś, że kamień naturalny jest praktycznie niezniszczalny. Materiał ten skutecznie radzi sobie z codziennym zużyciem bez rozpadu. Ponadto jest niesamowicie odporny na rozwój pleśni i uszkodzenia wodne. Ludzie używają kamienia naturalnego w miejscach, które są narażone na codzienne użytkowanie - w tym w łazienkach, blatach kuchennych i kominkach.

 

Rodzaje materiałów z kamienia naturalnego do kominka

Możesz wybrać dowolny kamień naturalny do swojego kominka. Istnieje jednak kilka typów kamienia, które funkcjonują wyjątkowo dobrze w tym obszarze. Oto kilka materiałów z kamienia naturalnego, które są idealne do Twojego kominka:

Marmur

Po zainstalowaniu marmuru w górnej części kominka można nadać mu elegancki i jasny wygląd. Jest łatwy w czyszczeniu i utrzymaniu, więc utrzymanie kominka w doskonałym stanie będzie proste. Należy również pamiętać, że marmur jest podatny na zarysowania, plamy i odpryski, więc konieczna jest pielęgnacja powierzchni marmurowych.

Granit

Jeśli zależy Ci na czystym i nowoczesnym wyglądzie, możesz wybrać kamień granitowy. Wspaniałe w tym materiale jest to, że jest to jeden z najtrwalszych kamieni na rynku. Ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości. Może być konieczne od czasu do czasu impregnacja go, jednak będzie wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać prawie wszystko.

Trawertyn

Jedną z największych zalet trawertynu jest jego wszechstronność. Aby uzyskać rustykalny wygląd, można go ułożyć w stos jak cegły. Jeśli jednak chcesz uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, możesz ułożyć go jako płytki. Z drugiej strony możesz nadać swojemu kominkowi klasyczny wygląd rzeźbiąc materiał. Należy pamiętać, że trawertyn ściera się jak marmur, przez co jest wrażliwy na zarysowania i plamy.

Usuwanie rdzy na kamieniu naturalnym

Plamy z rdzy mogą tworzyć się na prawie każdym rodzaju powierzchni i mogą pojawiać się na płytkach i płytach z kamienia naturalnego ze względu na ich skład chemiczny i strukturę molekularną. Na przykład, gdy zobaczysz rdzawe zabarwienie i żyłki na jasnym łupku lub marmurze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kamieniu znajdują się osady żelaza i tylko czekają, aby ponownie przejść przez chemiczny proces utleniania. Jeśli kamień ma duże stężenie osadów żelaza, od wewnątrz mogą zacząć się ślady rdzy. Oto, co możesz zrobić, aby zapobiec plamom rdzy na kamieniu naturalnym i je usunąć.

Więcej…

Aranżacja przedpokoju

Kiedy jesteśmy zmęczeni, najważniejszą rzeczą, na którą mamy ochotę, jest powrót do domu. Przedpokój, jako pierwszą przestrzenią wchodząc do domu. Pełni on nie tylko funkcję zmiany obuwia, ale również funkcję przechowywania różnych rzeczy. W funkcjonalnym przedpokoju ​​czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani od pierwszego kroku w domu. Aranżacja przedpokoju to spory problem. Należy bardzo dokładnie wykorzystać małą przestrzeń, aby sprawić ją praktyczną i piękną. Przedstawiamy wskazówki dotyczące przedpokoju, by stworzyć idealny hol wejściowy/przedsionek w domu. 

Więcej…

Trendy kuchenne 2021

Chcesz wiedzieć, co jest na topie w świecie trendów kuchennych 2021, aby się zainspirować? Ten przewodnik jest dla Ciebie. Pokażemy Ci 6 najlepszych trendów i wskazówek dotyczących projektowania kuchni, ujawniając trendy w kolorze, wykończeniach, detalach, materiałach, blatach, szafkach, stylach i pomysłach, aby nadać projektowi elegancji, aby upiększyć Twoją przestrzeń. Te trendy w projektowaniu kuchni nigdy nie wyjdą z mody.

Więcej…

Jakie płytki pod prysznic?

Prysznic to coś więcej niż tylko funkcja. To ważny element dekoracyjny w Twojej łazience i może mieć duży wpływ na inwestycję w Twój dom. Jeśli prysznic wygląda na nieco przestarzały, być może warto rozważyć jego przebudowę.
Płytka prysznicowa to najlepszy sposób na zmianę wyglądu łazienki. Jest trwały, łatwy w czyszczeniu, a odpowiednio dobrany może nadać ponadczasowy oraz wpływa na wygląd łazienki.
Bez względu na to, czy wymieniasz płytki, czy układasz nowe, kabina prysznicowa może być dużym wyzwaniem.

Więcej…

Marmurowe krzesło Lapella Zaha

Zaha Hadid Architects zaprojektowali krzesło Lapella, kontynuując „badania nad strukturą i tektoniką uwzględniającą wytwarzanie, reinterpretując kultowy fotel z 1963 roku autorstwa Hansa J. Wegnera”. Stworzone z włoskiego marmuru Lapella zachowuje proporcje i skalę oryginalnego krzesła, wprowadzając „współczesne narzędzia kamienne i kompozyty z włókna węglowego”. 

Więcej…

Płytki mozaikowe w łazience

Płytki mozaikowe od dawna są używane w łazienkach jako elementy akcentujące, w wannach lub umieszczane w niszach prysznicowych, ale nadchodzącym trendem jest bardziej kreatywne wykorzystanie mozaiki jako elementu projektowego. Podobnie jak hiszpańskie i bliskowschodnie malowane płytki stają się coraz bardziej popularne, tak samo jest stosowanie bardziej skomplikowanych wzorów mozaiki.

Więcej…

Nowocześni programiści

Położona między kanałem Lachine, a rzeką św. Wawrzyńca miejska dzielnica Pointe-Sainte-Charles w Montrealu odzwierciedla przemysłową przeszłość miasta, a jednocześnie mieści nowoczesne firmy, takie jak GSoft. Lokalnie założona firma programistyczna, która obecnie mieści się w zabytkowym budynku Nordelec. Aby stworzyć spójne środowisko, które będzie odzwierciedlało wartości młodych pracowników GSoft, jednocześnie szanując oryginalną strukturę budynku z 1913 roku, firma współpracowała ze współczesną firmą architektoniczną Linebox przez ponad dwa lata, aby urzeczywistnić ich wizję.

Więcej…

Marmur w łazience, a pasta do zębów

Jeśli chodzi o wybór materiałów na blaty do kuchni czy łazienek, z marmurem nie sposób się pomylić, przynajmniej jeśli chodzi o estetykę. Z marmurem wiąże się pewna ironia, w tym sensie, że jego wyjątkowy wygląd jest wynikiem intensywnych procesów tektonicznych trwających miliony lat, a mimo to może zostać uszkodzony przez coś tak pozornie nieszkodliwego jak pasta do zębów. Uszkodzenia mogą nie być niszczące, ale mogą zmienić wspaniały wygląd marmuru, co jest prawdziwym problemem dla tych, którzy wybierają marmur do swoich blatów łazienkowych. Zrozumienie, dlaczego pasta do zębów może być szkodliwa dla marmuru, może pomóc w zrozumieniu, jak dbać o ten naturalny kamień.

Więcej…

Płytki Kumiko OLED

Japońska projektantka Michiru Tanaka zaprezentowała nowy projekt we współpracy z producentem oświetlenia Kaneka. Stworzyła płytkę ze stali nierdzewnej, która może służyć zarówno jako OLED, jak i lustro. Absolwentka Tokijskiego Uniwersytetu Artystycznego Musashino, Tanaka zajmowała się oświetleniem architektonicznym, a jej projekty obejmują zarówno instalacje komercyjne, oświetlenie w muzeach, jak i projektowanie produktów. Płytki Kumiko są połączeniem inspiracji, począwszy od tradycyjnej japońskiej architektury oraz techniki obróbki drewna.

Więcej…

Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Więcej…