25 błędów podczas remontu

Spotkałeś się z doradcą finansowym, zaciągnąłeś kredyt na remont lub kupiłeś dom? Brawo! Teraz najtrudniejsza część: uczynienie go swoim własnym. Niezależnie od tego, czy planujesz renowację wnętrza, czy po prostu próbujesz generalnie wyremontować dom, zaplanowanie prac, to wiele czynności, niż mogłoby się wydawać. Rozmawialiśmy z dwoma ekspertami - konsultantem ds. renowacji i projektantem wnętrz - aby dowiedzieć się o najczęstszych błędach popełnianych, abyś nie podążał ich śladami.

1. Zbyt wczesne rozpoczęcie remontu

Zamieszkaj w swoim domu przez chwilę, zanim zaczniesz planować remont. Dowiedz się, gdzie lądują artykuły spożywcze, gdzie ma wisieć pranie, jak wpada słońce do wewnątrz, gdzie deszcz pada najwięcej, a nawet poczuj duszę swojego domu. Wszystko to wpłynie na Twoje wybory, kiedy będziesz planować coś zmienić.

2. Niedoszacowanie kosztów

Pracy będzie kosztować więcej i remont może potrwać dłużej, niż się spodziewasz, więc podczas budżetowania zawsze dodawaj 20 procent do sumy projektu, którą myślisz, że wydasz.

3. Oczekiwanie, że wszystko pójdzie zgodnie z planem

Praca w starszych budynkach może spowodować wiele nieprzewidzianych zdarzeń. Kto wie, co jest za ścianą, którą burzysz? Nowa konstrukcja jest bardziej kontrolowana, ale nie zawsze oznacza to "płynne żeglowanie". Przygotuj się na nieoczekiwane. „Wszyscy mamy nadzieję i modlimy się, że wszystko idzie zgodnie z planem”. Zaufaj nam: nic nie pójdzie w 100% zgodnie z planem.

4. Nie zatrudnianie projektanta od samego początku

Masz zamiar wydać więcej, niż kiedykolwiek myślałeś, że to możliwe? Projektanci wnętrz i architekci zazwyczaj albo pobierają opłatę za godzinę, albo biorą udział w ogólnej pracy (powiedzmy 10 procent) - jest to niewielka suma w porównaniu z całkowitym budżetem na remont.

5. Poszukiwanie najniższej oferty

Dobra, profesjonalna pomoc jest warta swojej ceny. Oznacza to zarówno projektowanie, jak i konstrukcję. Bądź gotów zapłacić za dobrego wykonawcę i uważaj na tego, który jest tani i dostępny od razu.

6. Zatrudnienie profesjonalisty, który nie pasuje

To, że ktoś jest dobrym projektantem, nie oznacza, że ​​będzie dla Ciebie odpowiedni. Czy masz tę samą estetykę? Priorytety? Jeśli on lub ona nie zada Ci wielu pytań dotyczących Twoich potrzeb, pragnień i Twojego stylu życia, znajdź kogoś innego. Umiejętność słuchania i ciekawość są kluczowe.

7. Nie proszenie o referencje

Zaleca się skontaktowanie się z trzema poprzednimi klientami każdej osoby, którą planujesz zatrudnić. Ci ludzie doświadczyli tej osoby na jej obecnym poziomie osiągnięć. Zwróć się do generalnych wykonawców o referencje architekta i odwrotnie. Odwiedź strony www z realizacjami swoich kandydatów, aby dowiedzieć się, czy podoba Ci się to, co widzisz pod względem estetyki.

8. Zbyt długie oczekiwanie na konsultację z generalnym wykonawcą

Poproś wykonawcę, aby przyjrzał się planom na etapie schematu, a nie szczegółowym gotowym planom. W ten sposób możesz sprawdzić, czy Twój projekt jest w odpowiednim budżecie, zanim zakochasz się w planie - i zapłacisz za komplet rysunków z możliwością określenia stawki. To także dobry sposób na poznanie potencjalnych wykonawców, uzyskanie ich wkładu i unikanie nadużywania ich czasu.

9. Udawanie zrozumienia schematu projektowego

Większość ludzi nie potrafi czytać planów. Zamiast patrzeć na niego, rozplanuj pokój, budynek lub ogród. Taśma malarska może być najlepszym przyjacielem. Planowanie taśmą przestrzeni działa lepiej niż jakakolwiek aplikacja do szkicowania lub projektowania, aby zrozumieć, jak wszystko będzie pasować.

10. Za mało pytań

Zadawaj wiele pytań. Nie ma czegoś takiego jak głupie pytanie. Poza tym to Ty wydajesz pieniądze. Powinieneś wiedzieć, dlaczego i na czym cały plan ma polegać.

11. Wprowadzanie zbyt wielu zmian po drodze

Zmiany, które wydają się proste, mogą wymagać dużo pracy na zapleczu, więc upewnij się, że skonsultujesz się z projektantem w sprawie nawet niewielkich zmian. Nawet przestawienie włącznika światła o kilka metrów może kosztować kilkaset złotych.

12. Brak harmonogramu

Wspólnie z kontrahentem ułóż listę elementów, które należy zakupić, oraz terminy podejmowania decyzji. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest czucie się pod bronią, aby dokonać ważnego wyboru urządzeń, których później będziesz żałować.

13. Nie myślenie nieszablonowe

Rynny, skarpy i dachy mogą wydawać się nudne, gdy istnieją żyrandole, na których można mieć obsesję. Jeśli masz wybór pracy na zewnątrz lub wewnątrz, zacznij od zewnątrz. Nie ma sensu zakładać nowej podłogi, jeśli dach zaczyna przeciekać.

14. Zamiatanie wnętrza pod dywan

Zbyt często wnętrza są refleksją. Nowicjusze często myślą, że mogą sami dokończyć pracę lub wrzucić swoją starą kanapę do nowego pokoju. Ale jeśli chcesz pokochać swoją przestrzeń i zwiększyć jej wartość - upewnij się, że w budżecie zostawisz miejsce na pracę nad projektowaniem wnętrz i dekoracją.

15. Niedocenianie swojej kreatywności

Każdy projekt budowlany we własnym domu jest obarczony dynamiką mocy. Możesz być zaskoczony, jak różne są Twoje style, pomysły i podejścia. Podejmij się małej pracy remontowej, a następnie próbuj czegoś większego.

16. Oszczędność na jakości

Wydaj dobre pieniądze na rzeczy, których dotykasz każdego dnia. Okucia do drzwi, drzwi, baterie, urządzenia, szafki kuchenne. Dotyk wysyła codziennie przypomnienie Tobie i Twoim gościom o solidności i jakości Twojego domu.

17. Przepłacanie

Nie myśl, że największe przedmioty powinny kosztować najwięcej. Ładne poduszki do rzucania mogą ubrać sofę średniej klasy lub zmieszaj niski stół jadalniany z wyrazistą oprawą oświetleniową. Płytka regenerowana będzie znacznie bardziej opłacalna niż całkowity remont.

18. Wymiana okien

Pomyśl długo i intensywnie, zanim wymienisz okna. Jeśli są oryginalne w domu i są w przyzwoitym stanie, można i należy je poddać reanimacji. Każdy, kto twierdzi, że dzięki wymianie okien otrzyma zwrot pieniędzy na oszczędności energii, jest źle poinformowany.

19. Brak znajomości pomiarów

Gdy już wiesz, jakiego rozmiaru sofy, stoły i kinkiety potrzebujesz, zapisz je i zawsze noś przy sobie tę listę. Nigdy nie wiadomo, kiedy idealny przedmiot pojawi się na Twojej drodze. 

20. Kupowanie gigantycznych mebli

Kiedy już to robisz, zanotuj również szerokość drzwi. Upewnij się, że nowe zakupy zmieszczą się przez frontowe drzwi. Nie uwierzysz, jak często jest to przeoczane.

21. Kupowanie miniaturowych dywaników 

Zbyt małe dywany są najczęstszym błędem. Dywan powinien szlifować meble tak, aby przynajmniej przednie nogi tapicerki znajdowały się na dywanie. Nie martw się, jeśli standardowy rozmiar nie działa. Udaj się do lokalnego sklepu z dywanami w odpowiednim rozmiarze i kształcie.

22. Brak dokumentacji

Jeśli kupujesz urządzenia, oświetlenie i inne elementy do renowacji, wydrukuj wszystkie specyfikacje i / lub instrukcje instalacji. Umieszczaj je w segregatorze dla wykonawcy i trzymaj na miejscu, aby każdy miał dostęp do tych dokumentów. Jeśli miałbyś kiedykolwiek sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość, jest to cenne narzędzie.

23. Starasz się być swoim własnym generalnym wykonawcą

Oprócz doświadczenia w budownictwie, materiałach i źródłach, generalni wykonawcy mają do zaoferowania jeszcze coś: odpowiedzialność. Nie masz wiele władzy nad elektryką. Jednak podwykonawcy mają relacje, które ucierpią, jeśli nie wykonają dobrze pracy. Czasami to się uda, zwłaszcza jeśli Twoje prace są stosunkowo niewielkie. Ale wiedz, że może to być ryzyko.

24. Wydajesz zbyt dużo na technologię

Technologia może być droga i szybko się dezaktualizuje. Okablowanie każdego pomieszczenia w domu może wydawać się fajne, ale niekoniecznie jest to świetna inwestycja. Jest mało prawdopodobne, aby następny nabywca Twojego domu był pod wrażeniem starzejącego się systemu np. dla TV.

25. Praca w zbyt wielu pomieszczeniach naraz

Dla każdego z ograniczonym budżetem (tj. dla nas wszystkich) sugeruje się skupienie najpierw na obszarach mieszkalnych. Trochę tu i tam w wielu pokojach sprawi, że poczujesz się niepewnie i sfrustrowany. Miejsce, w którym spędzasz najwięcej czasu, powinno naprawdę służyć jako centrum Twojej energii i inwestycji. Kiedy pozwala na to budżet, przejdź do następnej przestrzeni.

Zalety płytek gresowych

Płytki gresowe są jednym z nielicznych materiałów, które w równym stopniu nadają się do montażu na ściany i podłogi, umożliwiając tym samym kompleksowe koncepcje projektowe. Są zarówno twardsze, jak i gęstsze niż wiele innych produktów do płytek ceramicznych. Są bardzo odporne na plamy, zarysowania i wilgoć. Oferowane w szerokiej gamie kolorów i faktur, dostępne opcje projektowania są praktycznie nieograniczone. Wykwalifikowani profesjonaliści mogą dokładnie odtworzyć wiele naturalnych powierzchni, w tym słoje drewna i wzory marmuru.

Więcej…

Jak czyścić i konserwować blat z marmuru?

Marmur jest naturalnym kamieniem, który może dodać elegancji i charakteru każdej przestrzeni. Wielu poważnie rozważa to, kiedy stoją przed wyborem idealnych blatów kuchennych. Jednak jest to jeden z bardziej miękkich rodzajów kamieni naturalnych, jest podatny na wytrawianie i plamienie. Dlatego ważne jest, aby dobrze wiedzieć, jak czyścić marmurowe blaty.

Podzielimy się z wami kilkoma przydatnymi wskazówkami dotyczącymi usuwania plam z marmurowych blatów. Omówimy, co powoduje wytrawianie marmuru, a także niektóre sposoby na uporczywe plamy, które uniemożliwiają Ci piękny wygląd marmurowych blatów.

Więcej…

Płytki Kumiko OLED

Japońska projektantka Michiru Tanaka zaprezentowała nowy projekt we współpracy z producentem oświetlenia Kaneka. Stworzyła płytkę ze stali nierdzewnej, która może służyć zarówno jako OLED, jak i lustro. Absolwentka Tokijskiego Uniwersytetu Artystycznego Musashino, Tanaka zajmowała się oświetleniem architektonicznym, a jej projekty obejmują zarówno instalacje komercyjne, oświetlenie w muzeach, jak i projektowanie produktów. Płytki Kumiko są połączeniem inspiracji, począwszy od tradycyjnej japońskiej architektury oraz techniki obróbki drewna.

Więcej…

Kamień naturalny czy konglomerat?

Dla niewprawnego oka nie ma prawie żadnej zauważalnej różnicy między kamień naturalny i konglomeratem. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że kupują materiały wyprodukowane w fabryce, gdy kupują blaty. Blaty granitowe są zbudowane z płyt granitowych pochodzących z naturalnych kamieniołomów.

Kamień naturalny i kamień modyfikowany są zarówno estetyczne, jak i trwałe, jednak należy zwrócić uwagę na istotne różnice między tymi dwiema opcjami. Omówimy te różnice i pomożemy Ci zdecydować, który materiał jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb, preferencji i budżetu.

Więcej…

Podłoga z kamienia naturalnego zimą

Kamień naturalny to właściwy wybór na podłogę jesienią lub zimą. Piękny, mocny i wyjątkowo trwały kamień naturalny jest jednym z niewielu materiałów podłogowych, które z łatwością można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ale dlaczego powinniśmy wybierać podłogę z naturalnego kamienia jesienią lub zimą? Oto niektóre korzyści posadzek kamiennych:

Więcej…

Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

Więcej…

Chiński rynek płytek ceramicznych 2021

Zalety płytek ceramicznych, takie jak wodoodporność, silna przepuszczalność powietrza, odporność na zużycie, wyraziste zalety stylu, wzoru i koloru, sprawiają, że jest to nieodzowna część dekoracji uwielbiana przez konsumentów.

Pod ciągłym wpływem COVIC-19 wpłynęło to na wszystkie dziedziny życia, duże lub małe. Nieuchronnie wpływa to na chiński przemysł płytek ceramicznych, który jest zdominowany przez sklepy fizyczne. Zatem jakie zmiany pojawiły się na chińskim rynku płytek ceramicznych w 2021 roku? Które kategorie płytek ceramicznych będą się wyróżniać? Jaki rodzaj marketingu może przynieść nowy przełom i rozwój przedsiębiorstwom produkującym płytki ceramiczne?

Więcej…

Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Więcej…

Marmur w łazience, a pasta do zębów

Jeśli chodzi o wybór materiałów na blaty do kuchni czy łazienek, z marmurem nie sposób się pomylić, przynajmniej jeśli chodzi o estetykę. Z marmurem wiąże się pewna ironia, w tym sensie, że jego wyjątkowy wygląd jest wynikiem intensywnych procesów tektonicznych trwających miliony lat, a mimo to może zostać uszkodzony przez coś tak pozornie nieszkodliwego jak pasta do zębów. Uszkodzenia mogą nie być niszczące, ale mogą zmienić wspaniały wygląd marmuru, co jest prawdziwym problemem dla tych, którzy wybierają marmur do swoich blatów łazienkowych. Zrozumienie, dlaczego pasta do zębów może być szkodliwa dla marmuru, może pomóc w zrozumieniu, jak dbać o ten naturalny kamień.

Więcej…

Zielone płytki w wystroju domu

Zielony jest popularnym kolorem w wystroju domu, ponieważ nadaje pomieszczeniu świeżości i harmonii. W zieleni jest szeroka gama odcieni, w tym mięta, oliwka, limonka i kilka innych

Więcej…