Jak i kiedy czyścić prysznic?

Prawdopodobnie korzystasz z prysznica codziennie, ale czy myjesz go tak często? Nasi eksperci zalecają codzienne mycie prysznica, aby zapobiec powstawaniu plam i osadów, a także cotygodniowe gruntowne czyszczenie. Jest to korzystne z wielu powodów. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej płytki, skrócić czas sprzątania i poprawić ogólny wygląd swojej łazienki, czytaj dalej. 

 
Krok pierwszy 
Pierwszym krokiem do nieskazitelnego prysznica jest oczyszczenie wszelkich miejsc, w których występuje pleśń. Nasi eksperci zalecają stosowanie octu do szorowania nieznośnego nagromadzenia. Aby to zrobić, spryskaj spleśniały obszar destylowanym octem i pozostaw na kilka godzin. Następnie użyj gąbki lub szczoteczki do szorowania, aby wyszorować obszar, aż będzie czysty, i spłucz. W przypadku bardziej upartych miejsc spróbuj użyć jednej części wybielacza na dwie części wody, aby usunąć pleśń i pleśń, aby odsłonić błyszczący prysznic. Jeśli masz prysznic z płytek , następnie skup się na fudze. Zalecamy użycie szczoteczki do zębów do wyszorowania fugi sodą oczyszczoną i octem przed spłukaniem i podziwianiem. 

Krok drugi

Po uporaniu się z pleśnią i zaprawą skup się na okolicznych obszarach. Spróbuj użyć 1/2 szklanki destylowanego białego octu, 1/2 szklanki amoniaku i 3 litry gorącej wody w butelce z rozpylaczem, aby pokryć ściany prysznica, podłogę i sprzęt. Odczekaj kilka minut, aby materiał wniknął, zanim chwycisz gąbkę, wyszorujesz powierzchnie i spłukujesz, aż woda wyjdzie czysta. 

Wybór najlepszego materiału do łazienki zależy od stylu projektowania, budżetu i stylu życia. Na przykład płytka marmurowa to idealna opcja dla każdego, kto chce dodać luksusowy element do swojej łazienki. Podobnie mozaika jest zabawna, kolorowa i konfigurowalna - co czyni ją idealną opcją do łazienek dla dzieci. Jeśli chcesz osobiście zobaczyć marmur i mozaikę, obejrzyj dokładnie nasz sklep internetowy, aby zapoznać się z naszą ofertą. Na pewno mamy coś, co kochasz. 

Podczas gdy remont z pewnością całkowicie odmieni Twoją łazienkę, konsekwentne czyszczenie prysznica będzie miało ogromny wpływ na wygląd Twojej łazienki i czas poświęcany na sprzątanie.

Trzy sposoby układania gresu grubości 20mm

Płytki z gresu 20 mm (formaty 60×60 cm lub 45×90 cm), wytrzymują ciężar ponad 1000 kg. Taka płytka nadaje się nie tylko do klasycznego, ale także do okładzin basenów i stref parkingowych. Gres o grubości 20 mm można montować również metodą suchą: na posadzkę tarasów, na powierzchni eksploatowanych dachów płaskich oraz jako pokrycie ścieżek ogrodowych.

Więcej…

Plusy i minusy trawertynu

Wiele osób uważa, że ​​marmur i trawertyn to to samo. Marmur pochodzi z kamienia metamorficznego w wyniku poddania wapienia ogromnemu ciśnieniu przez długi czas. Trawertyn wywodzi się ze źródeł mineralnych, zwłaszcza gorących. Trawertyn ma bardziej rustykalny wygląd w przeciwieństwie do wyrafinowanego wyglądu marmuru.

W zależności od osobistych preferencji, trawertyn może okazać się doskonałym materiałem do zastosowania w Twoim domu, czy to w postaci parapetów, płytek, okładzin kamiennych, podłóg i innych. Koloseum jest zbudowane z prawie całego trawertynu, co udowadnia, że ​​wytrzymuje próbę czasu.

Więcej…

Różnica między blatem granitowym i marmurowym

Wybór materiału na powierzchnię blatu, który pasuje do Twojego stylu życia, to pierwszy krok w tworzeniu funkcjonalnej kuchni. Granit i marmur to dwa z najlepszych i najpopularniejszych kamieni naturalnych jako blaty kuchenne i łazienkowe. Cięte i polerowane, aby dodać piękno dla wnętrz domu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowych blatów lub wymianą starych i nie wiesz który kamień wybrać, marmur czy granit, to mamy w artykule na ten temat podpowiedź. Omawiamy, w jaki sposób te dwa materiały porównują się ze sobą. Przedstawiamy zalety i wady marmuru i granitu, pomagając w szybkim podjęciu decyzji, który z nich zostanie użyty jako blat w kuchni lub łazience.

Więcej…