4 kroki do lśniącej, czystej płytki - Płytki łazienkowe i kuchenne, glazura oraz terakota

4 kroki do lśniącej, czystej płytki

Nie bez powodu płytki są jedną z najpopularniejszych wyborów dla podłóg. Jest trwała, wszechstronna i świetnie wygląda zarówno w kuchni, jak i łazience. Jeśli ostatnio nie poświęciłeś czasu, aby dać swojemu kafelkowi blasku na który zasługuje, teraz masz szansę. Niezależnie od tego, czy masz w domu płytki gresowe, ceramiczne czy kamienne, mamy wszystkie wskazówki i triki, które pozwolą Ci oczyścić je w zaledwie czterech krokach. 

1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem do lśniącej, czystej podłogi z płytek jest usunięcie okruchów i innych luźnych zanieczyszczeń z powierzchni. Ten krok jest ważny, ponieważ zapewni, że płynne środki czyszczące, których użyjesz później, będą mogły prawidłowo dotrzeć do powierzchni. Zdecyduj się zamieść lub odkurzyć płytkę, aby przygotować się do następnego kroku. 

 2. Wytrzyj powierzchnię 

Po oczyszczeniu powierzchni, Twoja płytka jest gotowa do wycierania. Jeśli szukasz nowego mopa, mamy dla Ciebie rekomendację. Najlepsze mopy do płytek to mopy z mikrofibry lub parowe, ponieważ oba są delikatne i skuteczne. Żadne z nich nie porysuje powierzchni Twojej pięknej podłogi z płytek.

Istnieje również wiele różnych środków czyszczących, których możesz użyć do czyszczenia płytek. Niektórzy decydują się na użycie środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do płytek, podczas gdy inni przysięgają na rozwiązania dla majsterkowiczów.

Jeśli majsterkowanie to Twoje hobby, czyszczenie płytek będzie o wiele przyjemniejsze. Za pomocą kilku prostych składników możesz stworzyć własny roztwór czyszczący w kilka minut. Połącz ciepłą wodę, ocet i sodę oczyszczoną, aby uzyskać roztwór, który można stosować zarówno do płytek, jak i do fug. 

3. Usuwanie plam

Jeśli zamiatanie i mycie nadal nie daje rady w przypadku uporczywych plam, spróbuj zmieszać wybielacz z wodą i nanieść go na to miejsce. Eksperci zalecają użycie mieszanki 10% wybielacza i 90% wody, aby wykonać zadanie. 

Kiedy czyścisz swoją płytkę, nie zaniedbuj fugi. Ta część płytki jest bardzo porowata i łatwo wchłania brud i plamy. Aby usunąć plamy z fugi, spróbuj użyć mieszanki sody oczyszczonej i octu ze szczoteczką do zębów, aby skupić się na małych obszarach. Pozwól poważnym plamom namoczyć się przez noc, a obudzisz się na lśniąco czystych podłogach.

4. Wytrzyj i podziwiaj 

Gdy płytki i fuga zostaną zamiecione, wytarte, nadszedł czas, aby wytrzeć podłogę wilgotną szmatką, aby usunąć resztki. Na koniec użyj czystej, suchej szmatki, aby wypolerować płytkę. Powinieneś zauważyć różnicę w kolorze, połysku i ogólnym wyglądzie płytki i fugi. Wreszcie, usiądź wygodnie i ciesz się nieskazitelnymi podłogami i powtarzaj ten proces co tydzień, aby zapobiec gromadzeniu się i trwałym plamom. 

Różnica między marmurem CALACATTA i CARRARA

Jeśli zastanawiasz się nad przebudową lub wykańczaniem nowego domu, ilość wyborów kamienia dla każdego najmniejszego szczegółu może być ogromna. Przy tak wielu opcjach do wyboru i tak drobnych różnicach między nimi, podjęcie jakiejkolwiek decyzji staje się trudne.

W przypadku marmuru Carrara i Calacatta różnice między nimi są dość subtelne i mogą być niezwykle trudne do odróżnienia. Może też być zaskakujące, dlaczego Calacatta jest o wiele droższa niż Carrara.

Więcej…

Rodzaje płytek najlepsze na letnie upały i ekstremalne warunki

Nie ma nic lepszego w lato, niż pozostanie w domu dla prawdziwego komfortu. Dlatego ludzie inwestują dużo pieniędzy i czasu, aby ich domy były piękne, funkcjonalne i bezpieczne. Każda część domu służy innym celom, a najbardziej oczywistą i największą częścią jest oczywiście podłoga. Spośród szerokiej gamy materiałów budowlanych do wyboru wyróżniają się między innymi płytki.

Więcej…

Najlepsze płytki na ścianę

Płytki ścienne to szeroko stosowany produkt w nowoczesnej ceramice. W dekoracji wnętrz, zwykle wybierane są płytki do dekoracji ścian i podłóg. Wśród różnych materiałów płytki mają nie tylko lepszą trwałość i element dekoracyjny, ale także mogą w pewnym stopniu chronić podłogę i ściany. Salon, kuchnia, łazienka i balkon bardzo różnią się pod względem wykorzystania funkcji, więc stosowane płytki ścienne mają również różne właściwości. Obecnie na rynku dostępne są rodzaje płytek ściennych. Które płytki są najlepsze na ścianę? Jakie są rodzaje płytek ściennych? Poniżej przedstawiamy popularne płytki i kompleksowo analizujemy ich zalety z wadami oraz przestrzeń, w której można je zastosować, tak aby pomóc Ci w wyborze najlepszych płytek na ścianę.

Więcej…