4 kroki do lśniącej, czystej płytki

Nie bez powodu płytki są jedną z najpopularniejszych wyborów dla podłóg. Jest trwała, wszechstronna i świetnie wygląda zarówno w kuchni, jak i łazience. Jeśli ostatnio nie poświęciłeś czasu, aby dać swojemu kafelkowi blasku na który zasługuje, teraz masz szansę. Niezależnie od tego, czy masz w domu płytki gresowe, ceramiczne czy kamienne, mamy wszystkie wskazówki i triki, które pozwolą Ci oczyścić je w zaledwie czterech krokach. 

1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem do lśniącej, czystej podłogi z płytek jest usunięcie okruchów i innych luźnych zanieczyszczeń z powierzchni. Ten krok jest ważny, ponieważ zapewni, że płynne środki czyszczące, których użyjesz później, będą mogły prawidłowo dotrzeć do powierzchni. Zdecyduj się zamieść lub odkurzyć płytkę, aby przygotować się do następnego kroku. 

 2. Wytrzyj powierzchnię 

Po oczyszczeniu powierzchni, Twoja płytka jest gotowa do wycierania. Jeśli szukasz nowego mopa, mamy dla Ciebie rekomendację. Najlepsze mopy do płytek to mopy z mikrofibry lub parowe, ponieważ oba są delikatne i skuteczne. Żadne z nich nie porysuje powierzchni Twojej pięknej podłogi z płytek.

Istnieje również wiele różnych środków czyszczących, których możesz użyć do czyszczenia płytek. Niektórzy decydują się na użycie środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do płytek, podczas gdy inni przysięgają na rozwiązania dla majsterkowiczów.

Jeśli majsterkowanie to Twoje hobby, czyszczenie płytek będzie o wiele przyjemniejsze. Za pomocą kilku prostych składników możesz stworzyć własny roztwór czyszczący w kilka minut. Połącz ciepłą wodę, ocet i sodę oczyszczoną, aby uzyskać roztwór, który można stosować zarówno do płytek, jak i do fug. 

3. Usuwanie plam

Jeśli zamiatanie i mycie nadal nie daje rady w przypadku uporczywych plam, spróbuj zmieszać wybielacz z wodą i nanieść go na to miejsce. Eksperci zalecają użycie mieszanki 10% wybielacza i 90% wody, aby wykonać zadanie. 

Kiedy czyścisz swoją płytkę, nie zaniedbuj fugi. Ta część płytki jest bardzo porowata i łatwo wchłania brud i plamy. Aby usunąć plamy z fugi, spróbuj użyć mieszanki sody oczyszczonej i octu ze szczoteczką do zębów, aby skupić się na małych obszarach. Pozwól poważnym plamom namoczyć się przez noc, a obudzisz się na lśniąco czystych podłogach.

4. Wytrzyj i podziwiaj 

Gdy płytki i fuga zostaną zamiecione, wytarte, nadszedł czas, aby wytrzeć podłogę wilgotną szmatką, aby usunąć resztki. Na koniec użyj czystej, suchej szmatki, aby wypolerować płytkę. Powinieneś zauważyć różnicę w kolorze, połysku i ogólnym wyglądzie płytki i fugi. Wreszcie, usiądź wygodnie i ciesz się nieskazitelnymi podłogami i powtarzaj ten proces co tydzień, aby zapobiec gromadzeniu się i trwałym plamom. 

Plusy i minusy blatów granitowych

​​Granitowy blat jest prawdopodobnie najtwardszym i najbardziej odpornym na zarysowania materiałem, w który można bez zawahania zainwestować. Często rozmawiamy z klientami, którzy otrzymali mylące informacje o zarysowaniach i zabrudzeniach granitowych blatów. Granit to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, z którego można wykonać m.in. blaty kuchenne. Kamień naturalny jest w większości odporny na zarysowania lub przynajmniej dobrze ukrywa drobne rysy ze względu na głębię koloru i wzorów. Granit może zostać zarysowany tylko przez inny kawałek granitu lub za pomocą specjalnie zaostrzonych narzędzi przeznaczonych do przecinania materiału. Granitowe deski do krojenia mogą wydawać się dobrym pomysłem, ale umieszczenie ich na granitowej powierzchni może ją porysować.

Więcej…

Jak i kiedy czyścić prysznic?

Prawdopodobnie korzystasz z prysznica codziennie, ale czy myjesz go tak często? Nasi eksperci zalecają codzienne mycie prysznica, aby zapobiec powstawaniu plam i osadów, a także cotygodniowe gruntowne czyszczenie. Jest to korzystne z wielu powodów. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej płytki, skrócić czas sprzątania i poprawić ogólny wygląd swojej łazienki, czytaj dalej. 

Więcej…

Powrót lastryko

Lastryko to okładzina pochodzenia włoskiego. Jest to płytka wykonana w tradycyjny sposób z barwionego cementu z dodatkiem kruszyw takich jak granit, szkło z recyklingu czy marmur. Powierzchnia jest następnie polerowana.

Więcej…

Płytki Kumiko OLED

Japońska projektantka Michiru Tanaka zaprezentowała nowy projekt we współpracy z producentem oświetlenia Kaneka. Stworzyła płytkę ze stali nierdzewnej, która może służyć zarówno jako OLED, jak i lustro. Absolwentka Tokijskiego Uniwersytetu Artystycznego Musashino, Tanaka zajmowała się oświetleniem architektonicznym, a jej projekty obejmują zarówno instalacje komercyjne, oświetlenie w muzeach, jak i projektowanie produktów. Płytki Kumiko są połączeniem inspiracji, począwszy od tradycyjnej japońskiej architektury oraz techniki obróbki drewna.

Więcej…

Blaty z czarnego granitu

Chcesz nadać kuchni lub łazience odważny, elegancki lub nowoczesny wygląd? W takim przypadku blaty z czarnego granitu mogą być dokładnym rodzajem materiału, którego szukasz. Większość nie zdaje sobie sprawy, że wybór blatów może wpłynąć na cały projekt pomieszczenia lub go zepsuć. Wybór blatów odgrywa również kluczową rolę w zapewnieniu wartości i funkcjonalności w kuchni lub łazience, dlatego tak ważne jest, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje, a następnie ostrożnie dokonać wyboru. W celu określenia, czy blaty z czarnego granitu jest odpowiedni dla Ciebie, warto uporządkować zalety i wady, a następnie zdecydować, czy dobrze odpowiadają Twoim potrzebom.

Więcej…

Przestrzeń dzięki oświetleniu

Oświetlenie ma największy wpływ na aranżację wnętrz i rozproszenie światła po powierzchni posadzki. Jest to również element, który może przesądzić o sukcesie lub porażce wnętrza dowolnej wielkości. Dobre oświetlenie jest szczególnie ważne w przypadku mniejszych lub bardziej zatłoczonych przestrzeni, dzięki czemu są one większe lub bardziej otwarte bez zmiany ich rzeczywistego rozmiaru. Natomiast większe przestrzenie bez dobrego oświetlenia będą wydawać się mniejsze i mniej atrakcyjne, niż mogłyby być. Aby wnętrze wydawało się wystarczająco większe i dobrze doświetlone, projektanci mogą polegać na metodach maksymalizacji potencjału przestrzeni. Od zastosowania odpowiedniego rodzaju cieniowania i oświetlenia, poprzez umieszczenie ich w najbardziej odpowiednim miejscu, aż po łączenie innych elementów tak, aby jak najlepiej uzupełniały istniejące oświetlenie. W tym artykule przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dotyczących oświetlenia, aby powiększyć przestrzeń, uczynić ją bardziej stylową i współczesną.

Więcej…

Geometryczny wzór płytek - popularne kształty

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele naprawdę zawiłych i szczegółowych geometrycznych kształtów i płytek. Fantastyczne w użyciu jako okładziny kuchenne, ściany prysznicowe i podłogi prysznicowe . W tym artykule przedstawiamy najważniejsze trendy w zakresie wzorów i kształtu płytek w 2021 roku. Pokażemy jak wybrać wzór, który jest jednocześnie stylowy i klasyczny, aby Twoja przestrzeń wyglądała pięknie przez wiele lat.

Więcej…

Płytki polerowane vs. matowe

Czy płytki podłogowe z połyskiem to dobry pomysł? Może lepiej zdecydować się na matowe płytki podłogowe?

Więcej…

Popularne kolory płytek 2021

Popularny kolor płytek gresowych i ceramicznych stale się zmienia. Osoby, które są gotowe do dekoracji swoich przestrzeni w domu, muszą cały czas zwracać uwagę na trend mody w kolorze płytek. Jaki jest więc najpopularniejszy kolor płytek w 2021 roku? Jaki kolor płytek będzie popularny w 2022 roku i jak nadążyć za trendami mody? Wymienimy 5 najgorętszych trendów kolorystycznych płytek.

Więcej…

Podłoga z kamienia naturalnego zimą

Kamień naturalny to właściwy wybór na podłogę jesienią lub zimą. Piękny, mocny i wyjątkowo trwały kamień naturalny jest jednym z niewielu materiałów podłogowych, które z łatwością można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ale dlaczego powinniśmy wybierać podłogę z naturalnego kamienia jesienią lub zimą? Oto niektóre korzyści posadzek kamiennych:

Więcej…