4 kroki do lśniącej, czystej płytki

Nie bez powodu płytki są jedną z najpopularniejszych wyborów dla podłóg. Jest trwała, wszechstronna i świetnie wygląda zarówno w kuchni, jak i łazience. Jeśli ostatnio nie poświęciłeś czasu, aby dać swojemu kafelkowi blasku na który zasługuje, teraz masz szansę. Niezależnie od tego, czy masz w domu płytki gresowe, ceramiczne czy kamienne, mamy wszystkie wskazówki i triki, które pozwolą Ci oczyścić je w zaledwie czterech krokach. 

1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem do lśniącej, czystej podłogi z płytek jest usunięcie okruchów i innych luźnych zanieczyszczeń z powierzchni. Ten krok jest ważny, ponieważ zapewni, że płynne środki czyszczące, których użyjesz później, będą mogły prawidłowo dotrzeć do powierzchni. Zdecyduj się zamieść lub odkurzyć płytkę, aby przygotować się do następnego kroku. 

 2. Wytrzyj powierzchnię 

Po oczyszczeniu powierzchni, Twoja płytka jest gotowa do wycierania. Jeśli szukasz nowego mopa, mamy dla Ciebie rekomendację. Najlepsze mopy do płytek to mopy z mikrofibry lub parowe, ponieważ oba są delikatne i skuteczne. Żadne z nich nie porysuje powierzchni Twojej pięknej podłogi z płytek.

Istnieje również wiele różnych środków czyszczących, których możesz użyć do czyszczenia płytek. Niektórzy decydują się na użycie środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do płytek, podczas gdy inni przysięgają na rozwiązania dla majsterkowiczów.

Jeśli majsterkowanie to Twoje hobby, czyszczenie płytek będzie o wiele przyjemniejsze. Za pomocą kilku prostych składników możesz stworzyć własny roztwór czyszczący w kilka minut. Połącz ciepłą wodę, ocet i sodę oczyszczoną, aby uzyskać roztwór, który można stosować zarówno do płytek, jak i do fug. 

3. Usuwanie plam

Jeśli zamiatanie i mycie nadal nie daje rady w przypadku uporczywych plam, spróbuj zmieszać wybielacz z wodą i nanieść go na to miejsce. Eksperci zalecają użycie mieszanki 10% wybielacza i 90% wody, aby wykonać zadanie. 

Kiedy czyścisz swoją płytkę, nie zaniedbuj fugi. Ta część płytki jest bardzo porowata i łatwo wchłania brud i plamy. Aby usunąć plamy z fugi, spróbuj użyć mieszanki sody oczyszczonej i octu ze szczoteczką do zębów, aby skupić się na małych obszarach. Pozwól poważnym plamom namoczyć się przez noc, a obudzisz się na lśniąco czystych podłogach.

4. Wytrzyj i podziwiaj 

Gdy płytki i fuga zostaną zamiecione, wytarte, nadszedł czas, aby wytrzeć podłogę wilgotną szmatką, aby usunąć resztki. Na koniec użyj czystej, suchej szmatki, aby wypolerować płytkę. Powinieneś zauważyć różnicę w kolorze, połysku i ogólnym wyglądzie płytki i fugi. Wreszcie, usiądź wygodnie i ciesz się nieskazitelnymi podłogami i powtarzaj ten proces co tydzień, aby zapobiec gromadzeniu się i trwałym plamom. 

Plusy i minusy blatów granitowych

​​Granitowy blat jest prawdopodobnie najtwardszym i najbardziej odpornym na zarysowania materiałem, w który można bez zawahania zainwestować. Często rozmawiamy z klientami, którzy otrzymali mylące informacje o zarysowaniach i zabrudzeniach granitowych blatów. Granit to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, z którego można wykonać m.in. blaty kuchenne. Kamień naturalny jest w większości odporny na zarysowania lub przynajmniej dobrze ukrywa drobne rysy ze względu na głębię koloru i wzorów. Granit może zostać zarysowany tylko przez inny kawałek granitu lub za pomocą specjalnie zaostrzonych narzędzi przeznaczonych do przecinania materiału. Granitowe deski do krojenia mogą wydawać się dobrym pomysłem, ale umieszczenie ich na granitowej powierzchni może ją porysować.

Więcej…

Jak czyścić i konserwować blat z marmuru?

Marmur jest naturalnym kamieniem, który może dodać elegancji i charakteru każdej przestrzeni. Wielu poważnie rozważa to, kiedy stoją przed wyborem idealnych blatów kuchennych. Jednak jest to jeden z bardziej miękkich rodzajów kamieni naturalnych, jest podatny na wytrawianie i plamienie. Dlatego ważne jest, aby dobrze wiedzieć, jak czyścić marmurowe blaty.

Podzielimy się z wami kilkoma przydatnymi wskazówkami dotyczącymi usuwania plam z marmurowych blatów. Omówimy, co powoduje wytrawianie marmuru, a także niektóre sposoby na uporczywe plamy, które uniemożliwiają Ci piękny wygląd marmurowych blatów.

Więcej…

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

Więcej…

Płytki ścienne do kuchni - kolor, rozmiar, typ

Kuchnia to przestrzeń do przygotowywania posiłków dla rodzin i znajomych. Dekoracja tej przestrzeni, wymaga starannego przemyślenia i projektu. Ściana kuchni jest częścią, która zajmuje większy obszar i jest jednym z wyróżniających się elementów. Płytki na ścianie kuchni należy dobrać bardzo starannie. Należy unikać nieharmonijnego dopasowywania. Jakie są najlepsze płytki na ściany kuchenne? Jakie są podstawowe zasady doboru płytek ściennych do kuchni? Który kolor płytki najlepiej pasuje do ściany w kuchni? W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek ściennych do kuchni.

Więcej…

Rozróżnianie białych kamieni

Jak sprawdzić, czy Twój biały kamień to granit, kwarcyt czy marmur?

Przy odrobinie wskazówek i praktyki każdy może nauczyć się rozpoznawać właściwości i estetykę różnych rodzajów kamienia. Bez względu na etykietę na płycie, kraj pochodzenia czy cenę, podstawowa wiedza geologiczna może pomóc lepiej to zrozumieć. Proces identyfikacji kamieni staje się najbardziej zagadkowy, gdy wyglądają podobnie do siebie. Nawet podobnie wyglądające kamienie można rozróżnić, korzystając z kilku podstawowych wskazówek.

Więcej…

Interesujące fakty na temat marmuru

Wszyscy wiedzą, że marmur świetnie wygląda, ale jest wiele innych aspektów tego kamienia naturalnego, o których warto się dowiedzieć. Marmur od tysięcy lat zajmuje szczególne miejsce w dziedzinie kamieniarstwa i budownictwa. Prawdopodobnie nauczyliśmy się wszystkiego, czego można się o nim dowiedzieć, ale niektóre fakty są bardziej interesujące niż inne. 

Więcej…

Różnica między marmurem CALACATTA i CARRARA

Jeśli zastanawiasz się nad przebudową lub wykańczaniem nowego domu, ilość wyborów kamienia dla każdego najmniejszego szczegółu może być ogromna. Przy tak wielu opcjach do wyboru i tak drobnych różnicach między nimi, podjęcie jakiejkolwiek decyzji staje się trudne.

W przypadku marmuru Carrara i Calacatta różnice między nimi są dość subtelne i mogą być niezwykle trudne do odróżnienia. Może też być zaskakujące, dlaczego Calacatta jest o wiele droższa niż Carrara.

Więcej…

Powrót lastryko

Lastryko to okładzina pochodzenia włoskiego. Jest to płytka wykonana w tradycyjny sposób z barwionego cementu z dodatkiem kruszyw takich jak granit, szkło z recyklingu czy marmur. Powierzchnia jest następnie polerowana.

Więcej…

Zielone płytki w wystroju domu

Zielony jest popularnym kolorem w wystroju domu, ponieważ nadaje pomieszczeniu świeżości i harmonii. W zieleni jest szeroka gama odcieni, w tym mięta, oliwka, limonka i kilka innych

Więcej…

Podłoga z kamienia naturalnego zimą

Kamień naturalny to właściwy wybór na podłogę jesienią lub zimą. Piękny, mocny i wyjątkowo trwały kamień naturalny jest jednym z niewielu materiałów podłogowych, które z łatwością można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ale dlaczego powinniśmy wybierać podłogę z naturalnego kamienia jesienią lub zimą? Oto niektóre korzyści posadzek kamiennych:

Więcej…