Naturalne, przyjazne dla środowiska podłogi

Lato to czas, aby cieszyć się światem przyrody, ale kiedy robi się naprawdę gorąco, niektórzy z nas wolą luksus chłodnego wnętrza. Projektując dom w stylu al fresco, ważne jest, aby zacząć od podstaw - drewna i kamienia. Czy jest lepszy sposób na projekt pomieszczenia niż z podłogą wykonaną z tych elementów lub tak, aby wyglądały jak one?

Kiedy nadchodzi czas na remont w domu i jest chęć połączenia przyjaznych materiałów dla środowiska, istnieje wiele opcji podłóg. Dużo produktów jest organicznych, podczas gdy inne są wytwarzane przy użyciu bardziej zrównoważonych procesów.

Podłogi z twardego drewna
Nie ma nic bardziej organicznego niż drewniana podłoga. Większość podłóg z twardego drewna jest wykonana z dębu lub klonu, ale istnieje również wiele innych egzotycznych gatunków drewna, z których wykonuje się podłogi drewniane.

Podłogi z twardego drewna można wykonać z gotowych litych desek lub można je „zaprojektować”. Konstrukcyjne drewno liściaste jest fornirowane na bardziej stabilnej, wodoodpornej podstawie. Podłoga z litego drewna może wytrzymać ponad 100 lat, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana, natomiast podłoga z litego drewna warstwowego wytrzymuje 10-30 lat.

Podłogi z litego drewna są frezowane z jednego drzewa, a następnie suszone na powietrzu lub w piecu w celu usunięcia wilgoci. Po wyschnięciu dopasowuje się go do żądanej szerokości deski. Rowki są wycinane z tyłu każdego elementu jako paski absorpcyjne, aby uniknąć stłuczenia, formy wypaczenia spowodowanej nadmierną wilgocią, taką jak wilgoć. Są również wycinane na pióro i wpust z boku, aby ułatwić instalację. Podłogi drewniane zużywają mniej wody i energii niż jakiekolwiek inne rodzaje podłóg.

Podłogi z drewna wielowarstwowego mają podstawę wykonaną z materiału kompozytowego z okleiną z twardego drewna przyklejoną na wierzchu. Materiał kompozytowy powstaje z odpadów tartacznych, takich jak wióry i trociny. Jest mieszany z klejami, aby był mocny i trwały. Wielowarstwowe drewniane podłogi wykorzystują mniej drzew i generują mniej odpadów.

Inne opcje naturalnych podłóg „drewnianych” to korek i bambus, chociaż oficjalnie bambus jest trawą. Oba są wykonane z zasobów odnawialnych. Korek zapewnia wygląd drewna z dodatkową korzyścią w postaci izolacji, gdy na zewnątrz jest zimno, podczas gdy większość innych podłóg drewnianych wymaga dywanika, aby utrzymać ciepło.

Kamień naturalny i płytki

Wejścia do budynków, toalety, kuchnie, łazienki, tarasy i pralnie to doskonałe miejsca do wykorzystania kamienia naturalnego i / lub płytek, aby wprowadzić do pomieszczenia poczucie natury. Wszystkie te pomieszczenia są narażone na nadmierną wilgoć, która może powodować wypaczanie lub wypaczanie drewnianych podłóg.

Kamień naturalny jest wyrzeźbiony z gór, a nie sztuczny jak dachówka, chociaż oba są organiczne. Popularne kamienne materiały podłogowe to łupek, marmur, granit, piaskowiec, wapień i trawertyn. Ponieważ jest naturalnie tworzony, kolor jest bardzo zróżnicowany. 

Płytki ceramiczne i gresowe są wykonane z gliny. Gres wykorzystuje gęstszą glinę, aby była trwalsza w jej zastosowaniu. Oba rodzaje płytek to mieszanki gliny, piasku i wody, które są formowane, szkliwione, a następnie wypalane. Gres wypalany jest w znacznie wyższej temperaturze, co utrudnia jej wypalanie.

Płytki wymagają mniej konserwacji i są dostępne w szerokiej gamie wzorów, od desek imitujących drewno, przez sztuczny kamień, po jaskrawo szkliwione płytki dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Oba materiały mogą przetrwać tysiące lat. Pierwsze użycie dekoracyjnych płytek miało miejsce w XIII wieku ne. Do stworzenia projektu bramy Isztar w starożytnym Babilonie użyto płytek z cegły szkliwionej.


Dywaniki z sizalu, juty i bawełny

Dywaniki i podłogi drewniane dobrze ze sobą współpracują. Dywaniki wykonane z sizalu, juty lub bawełny dodają tekstury pomieszczeniu, nadają głębi i polerowania oraz zawierają kolejny naturalny element.

Sizal i juta to włókna pochodzenia roślinnego. Sizal pochodzi z agawy, która jest również rośliną używaną do produkcji tequili. Jest pozbawiana liści, w stanie naturalnym przędzona w kremowo-białą przędzę, którą można barwić na dowolny kolor. Dywany wykonane z tego materiału są niezwykle trwałe.

Juta jest jednym z najdelikatniejszych dostępnych włókien naturalnych, dzięki czemu jest znacznie mniej wytrzymała niż sizal. Tam, gdzie dywany sizalowe mogą wytrzymać duży ruch, dywaniki jutowe są lepsze do obszarów o małym natężeniu ruchu.

Dywany bawełniane o splocie płóciennym stają się dość popularne. Włókna bawełniane dobrze farbują i można je wplatać w różne wzory lub drukować.

Rodzaje podłóg można mieszać

Aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju wygląd domu, który wnosi do wnętrza odrobinę natury, połącz i dopasuj te opcje. Bogate w szczegóły drewniane podłogi są doskonałą podstawą dla ruchliwych przestrzeni , a płytki wspaniale sprawdzają się w kuchniach, ponieważ pozwalają uzyskać kolory ziemi, tworząc atmosferę spa. Zrównoważyć można to wszystko za pomocą dywanika z naturalnych włókien. Wystarczy dodać kilka roślin i skoordynować dzieła sztuki, aby stworzyć relaksujący wypoczynek.

Blaty z czarnego granitu

Chcesz nadać kuchni lub łazience odważny, elegancki lub nowoczesny wygląd? W takim przypadku blaty z czarnego granitu mogą być dokładnym rodzajem materiału, którego szukasz. Większość nie zdaje sobie sprawy, że wybór blatów może wpłynąć na cały projekt pomieszczenia lub go zepsuć. Wybór blatów odgrywa również kluczową rolę w zapewnieniu wartości i funkcjonalności w kuchni lub łazience, dlatego tak ważne jest, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje, a następnie ostrożnie dokonać wyboru. W celu określenia, czy blaty z czarnego granitu jest odpowiedni dla Ciebie, warto uporządkować zalety i wady, a następnie zdecydować, czy dobrze odpowiadają Twoim potrzebom.

Więcej…

Nowocześni programiści

Położona między kanałem Lachine, a rzeką św. Wawrzyńca miejska dzielnica Pointe-Sainte-Charles w Montrealu odzwierciedla przemysłową przeszłość miasta, a jednocześnie mieści nowoczesne firmy, takie jak GSoft. Lokalnie założona firma programistyczna, która obecnie mieści się w zabytkowym budynku Nordelec. Aby stworzyć spójne środowisko, które będzie odzwierciedlało wartości młodych pracowników GSoft, jednocześnie szanując oryginalną strukturę budynku z 1913 roku, firma współpracowała ze współczesną firmą architektoniczną Linebox przez ponad dwa lata, aby urzeczywistnić ich wizję.

Więcej…

Q&A płytek ceramicznych

Kwadratowy, prostokątny, sześciokątny, matowy, błyszczący. Trudno wymyślić bardziej wszechstronny materiał podłogowy niż płytki. Są również znane ze swojej wysokiej trwałości, łatwości konserwacji oraz instalacji i należą do najczęstszych wyborów do pokrywania podłóg i ścian. Poniżej znajduje się 10 typowych pytań i odpowiedzi dotyczących płytek ceramicznych:

Więcej…

Jak zabudować balkon i w pełni go wykorzystać?

Zwykłe budynki mieszkalne nie mają podwórka, więc prywatna przestrzeń zewnętrzna to marzenie większości ludzi mieszkających w mieszkaniach miejskich - nawet jeśli jest to tylko mały balkon. Wiele osób lubi spędzać czas na balkonie. Jeśli masz szczęście, że masz duży balkon, czy zdecydowałbyś się go zabudować? Czytaj dalej, aby znaleźć pomysły na ogrodzone balkony i inspiracje dotyczące dekoracji, a także kilka wskazówek, jak zabudować balkon i jak w pełni wykorzystać przestrzeń.

Więcej…

Usuwanie rdzy na kamieniu naturalnym

Plamy z rdzy mogą tworzyć się na prawie każdym rodzaju powierzchni i mogą pojawiać się na płytkach i płytach z kamienia naturalnego ze względu na ich skład chemiczny i strukturę molekularną. Na przykład, gdy zobaczysz rdzawe zabarwienie i żyłki na jasnym łupku lub marmurze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kamieniu znajdują się osady żelaza i tylko czekają, aby ponownie przejść przez chemiczny proces utleniania. Jeśli kamień ma duże stężenie osadów żelaza, od wewnątrz mogą zacząć się ślady rdzy. Oto, co możesz zrobić, aby zapobiec plamom rdzy na kamieniu naturalnym i je usunąć.

Więcej…

Wskazówki dotyczące stylowej jadalni

Jadalnia to centrum towarzyskie Twojego domu. To idealne miejsce do organizowania świątecznych posiłków, rozmów z gośćmi oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego dekorując jadalnię, powinieneś stworzyć wygodne i zachęcające miejsce, w którym będziesz mógł cieszyć się wszystkimi tymi chwilami. Niezależnie od tego, czy układ jadalni wymaga renowacji, czy tylko kilku podstawowych ulepszeń projektu, mamy 5 wspaniałych pomysłów i wskazówek dotyczących wystroju jadalni. Mamy dla Was inspirację do natychmiastowego uzyskania nowoczesnej i stylowej jadalni.

Więcej…

Marmur w łazience, a pasta do zębów

Jeśli chodzi o wybór materiałów na blaty do kuchni czy łazienek, z marmurem nie sposób się pomylić, przynajmniej jeśli chodzi o estetykę. Z marmurem wiąże się pewna ironia, w tym sensie, że jego wyjątkowy wygląd jest wynikiem intensywnych procesów tektonicznych trwających miliony lat, a mimo to może zostać uszkodzony przez coś tak pozornie nieszkodliwego jak pasta do zębów. Uszkodzenia mogą nie być niszczące, ale mogą zmienić wspaniały wygląd marmuru, co jest prawdziwym problemem dla tych, którzy wybierają marmur do swoich blatów łazienkowych. Zrozumienie, dlaczego pasta do zębów może być szkodliwa dla marmuru, może pomóc w zrozumieniu, jak dbać o ten naturalny kamień.

Więcej…

Jakie płytki do ścian prysznicowych?

Jednym ze sposobów na dodanie wartości do domu jest remont łazienki. Duży prysznic wyłożony kafelkami to absolutny niezbędnik podczas przebudowy lub modernizacji domu. Rano wszyscy pędzimy do pracy, zabieramy dzieci na mecz lub robimy jedną z miliona innych rzeczy. Mamy mało czasu na kąpiel w wannie, dlatego luksusowe prysznice wyłożone kafelkami są obecnie na topie.

Więcej…

Różnica między indyjskim, a włoskim marmurem

Jeśli chodzi o odkrywanie najlepszych odmian marmuru na świecie, pierwsze miejsca zajmuje marmur indyjski i włoski. Oba mają unikalne cechy, które sprawiają, że są znane na całym świecie. Od czasów starożytnych oba marmurowe kamienie dowiodły swojego pięknego istnienia, nawet tysiące km od miejsca ich wydobycia.

Ludzie na całym świecie lubią indyjski i włoski marmur do dekoracji wnętrz i na zewnątrz. Jednak każdy z nich najlepiej prezentuje swoje możliwości, gdy jest zainstalowany we właściwym miejscu. 

Więcej…

Naturalne, przyjazne dla środowiska podłogi

Lato to czas, aby cieszyć się światem przyrody, ale kiedy robi się naprawdę gorąco, niektórzy z nas wolą luksus chłodnego wnętrza. Projektując dom w stylu al fresco, ważne jest, aby zacząć od podstaw - drewna i kamienia. Czy jest lepszy sposób na projekt pomieszczenia niż z podłogą wykonaną z tych elementów lub tak, aby wyglądały jak one?

Kiedy nadchodzi czas na remont w domu i jest chęć połączenia przyjaznych materiałów dla środowiska, istnieje wiele opcji podłóg. Dużo produktów jest organicznych, podczas gdy inne są wytwarzane przy użyciu bardziej zrównoważonych procesów.

Więcej…