6 rzeczy, których nie używać na podłogach

Podłoga to inwestycja. Dbanie o nią oznacza świadomość tego, co szkodzi, a co nie. Każdy rodzaj podłogi ma swoje własne cechy charakterystyczne, poniższe 6 elementów, które szkodzą dla prawie każdego rodzaju podłogi.

Zbyt dużo wody
Woda, jeśli jest używana oszczędnie, jest najlepszym sposobem czyszczenia większości rodzajów podłóg, ale zbyt duża ilość wody może zniszczyć drewnianą podłogę. Zbyt wiele dobrego może być destrukcyjne.

Nigdy nie myj drewnianej podłogi na mokro. Podłogi drewniane, które wchłonęły zbyt dużo wody, będą się wybrzuszać. Czyszczenie parą może być równie szkodliwe. Użyj środka czyszczącego przeznaczonego tylko do podłóg.

Laminat, korek, winyl i linoleum są również podatne na uszkodzenia spowodowane zbyt dużą ilością wody. Jeśli woda dostanie się między listwy, pod płytki lub deski, spowoduje pękanie i marszczenie się.

Nadmiar wody może również uszkodzić płytkę, wsiąkając w fugę i osłabiając klej, co z kolei może doprowadzić do gnicia podłogi pod spodem.

Wybielacz
Pomyśl o tym, co się dzieje, gdy tkaninę nasączasz wybielaczem. Twoja czarna tkanina nagle staje się biała. To samo może zrobić z podłogą. Odbarwi drewno, laminat, linoleum i korek. Po wybieleniu odsłonięta podłoga będzie musiała zostać wymieniona.

Amoniak
Amoniak, podobnie jak ocet i cytryna, odbarwia powierzchnię, wytrawia wykończenie i usuwa połysk drewna, laminatu, winylu, linoleum i korka. W mieszaninach przyjaznych dla ziemi jest często wymieniany jako nieszkodliwy, ale producenci podłóg odradzają stosowanie amoniaku.

Płytka jest wyjątkiem od tej reguły. Mieszankę amoniaku, octu i boraksu można użyć na płytkach, aby usunąć osad mydlany i przywrócić połysk podłodze lub ścianie.

Wełna stalowa
O ile Twoim celem nie jest zdjęcie podłogi lub usunięcie fugi do płytek, wełna stalowa jest zakazana. W przeszłości używano wełny na podłogach, aby pozbyć się trudnych do usunięcia plam, takich jak szminka lub atrament. Nie wyciągaj silnie ściernego środka do szorowania, zamiast tego użyj acetonu, znanego również jako zmywacz do paznokci.

Ponadto, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał użyć skrobaka (który jest świetny do usuwania gumy), upewnij się, że używasz plastikowego, a nie metalowego.

Sproszkowane środki czyszczące
Ziarnistość jest jak diamentowe szkło do cięcia. Wbije się w twoją podłogę, niszcząc powłokę ochronną, niszczy wykończenie i wrzyna się w powierzchnię. Sproszkowane środki czyszczące są chemicznie ścierne i usuwają powłokę ochronną z podłogi.

Tłuste środki czyszczące
Środki czyszczące, takie jak mydło olejne, w rzeczywistości zniszczy większość rodzajów podłóg. W przypadku zastosowania na podłodze korkowej cała podłoga będzie musiała zostać wymieniona, ponieważ wsiąka w słoje i powoduje odbarwienie.

Więc co powinieneś zrobić?

  • NIGDY NIE UŻYWAJ MOPA SZNURKOWEGO NA MOKRO ANI MOPA Z GĄBKĄ. NAJLEPSZYM MOPEM DO WIĘKSZOŚCI PODŁÓG JEST SYSTEM MOPÓW Z WYMIENNYMI GŁOWICAMI. GŁOWICĘ MOŻNA WYPRAĆ LUB WYMIENIĆ NA NOWĄ.
  • ISTNIEJĄ SPECJALNE ŚRODKI CZYSZCZĄCE PRZEZNACZONE DO KAŻDEGO RODZAJU PODŁÓG. UZYWAJ PROFESJONALNYCH WERSJI ŚRODKÓW CZYSZCZĄCYCH.

Tace z marmuru

Marmurowe tace są uniwersalnymi elementami do wykorzystania w aranżacji z różnych powodów. Wyglądają elegancko i są łatwe do przechowywania, dzięki czemu przestrzeń jest mniej zagracona. Tace są świetnym sposobem dodania funkcjonalności, są również łatwe do zmiany wystroju, gdy chcesz czegoś innego. Jak więc ozdobić dom tacami, aby nadać styl każdemu pomieszczeniu? Jakie są najlepsze sposoby wykorzystania tacy w Twoim domu? Przedstawiamy 7 popularnych pomysłów na dekorowanie tac w Twoim domu.

Więcej…

Trendy kuchenne 2021

Chcesz wiedzieć, co jest na topie w świecie trendów kuchennych 2021, aby się zainspirować? Ten przewodnik jest dla Ciebie. Pokażemy Ci 6 najlepszych trendów i wskazówek dotyczących projektowania kuchni, ujawniając trendy w kolorze, wykończeniach, detalach, materiałach, blatach, szafkach, stylach i pomysłach, aby nadać projektowi elegancji, aby upiększyć Twoją przestrzeń. Te trendy w projektowaniu kuchni nigdy nie wyjdą z mody.

Więcej…

Co to jest neuroarchitektura?

W czasach, gdy stajemy się coraz bardziej wrażliwi na nasze środowisko i podejmujemy kroki, aby uczynić je lepszym dla naszych przyszłych pokoleń, architektura jest jednym z najważniejszych aspektów, które pomogą osiągnąć ten cel. Architektura to nie tylko wizualne, pełne przepychu aranżacje, ale także nasz umysł. Poczucie niepokoju w konkretnym otoczeniu i poczucie szczęścia w innym to wszystko czego doświadczamy na co dzień.

Więcej…

Piękno gresu i ceramiki

Piękno gresu polega na tym, że jest on naturalnie gęsta, a zatem bardzo twardy i wytrzymały. Jest wykonany z rafinowanej gliny i innych naturalnych składników, dzięki czemu ma większą trwałość niż ceramika​.

Więcej…

Modne kolory w kuchni

Masz ochotę podążać za nowym trendem kuchennym, z którym spotkałeś się w Internecie? Powinieneś najpierw zastanowić się, jak projekt będzie wyglądał w przyszłości. Planowanie wyglądu kuchni nie należy lekceważyć. W sumie, projektowanie wnętrz obejmuje sztukę i naukę stworzenia estetycznego, ale zdrowego środowiska. 

Więcej…

Piękno marmuru

Rzeźby Michała Anioła. Starożytne greckie świątynie. Wnętrza zamkowe i pałace. Kultowy barceloński pawilon Miesa van der Rohe . Kiedy zbliżamy się do historii architektury i rzeźby, nieuniknione jest, że mówimy o marmurze. Pochodzący z reakcji chemicznej w wapieniu wystawionym na działanie wysokich ciśnień i temperatur przez tysiące lat, ten niezwykły materiał jest skałą metamorficzną, którą można znaleźć powszechnie w regionach, w których miała miejsce aktywność wulkaniczna. Już samo jego wydobycie jest spektaklem.

Więcej…

Posadzki kuchenne

Rodzaj podłóg w kuchni może wpłynąć na ogólny wygląd tego najbardziej centralnego pomieszczenia w domu lub zmienić go. Planując wymianę starych podłóg, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące materiału, koloru, stylu i konserwacji.

Nie ma dobrego lub złego rodzaju podłogi kuchennej, ale są style i trendy, które są bardziej popularne i nie bez powodu. Zapoznaj się z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi podłóg kuchennych. Gdy nadejdzie czas na wymianę podłóg, będziesz wystarczająco wykształcony i pewny siebie, aby wybrać nowoczesne i gustowne materiały na podłogę.

Więcej…

Marmur w łazience

Niezależnie od tego, czy planujesz przebudowę łazienki, czy projektujesz zupełnie nowe pomieszczenie od podstaw, wybór materiałów budowlanych może mieć znaczący wpływ na funkcjonalność, wartość i styl. Jeśli chcesz zaaranżować łazienkę, która zachwyci członków Twojej rodziny i gości za każdym razem, a jednocześnie zapewni, że wytrzyma próbę czasu, marmur jest doskonałym materiałem do rozważenia. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto poważnie rozważyć wybór marmuru do wykorzystania w łazience. 

Więcej…

Interesujące fakty na temat marmuru

Wszyscy wiedzą, że marmur świetnie wygląda, ale jest wiele innych aspektów tego kamienia naturalnego, o których warto się dowiedzieć. Marmur od tysięcy lat zajmuje szczególne miejsce w dziedzinie kamieniarstwa i budownictwa. Prawdopodobnie nauczyliśmy się wszystkiego, czego można się o nim dowiedzieć, ale niektóre fakty są bardziej interesujące niż inne. 

Więcej…

4 kroki do lśniącej, czystej płytki

Nie bez powodu płytki są jedną z najpopularniejszych wyborów dla podłóg. Jest trwała, wszechstronna i świetnie wygląda zarówno w kuchni, jak i łazience. Jeśli ostatnio nie poświęciłeś czasu, aby dać swojemu kafelkowi blasku na który zasługuje, teraz masz szansę. Niezależnie od tego, czy masz w domu płytki gresowe, ceramiczne czy kamienne, mamy wszystkie wskazówki i triki, które pozwolą Ci oczyścić je w zaledwie czterech krokach. 

Więcej…