Ponad 5000 płytek

w ofercie

Chłodne podłogi na gorące lato

Najlepszy wybór podłóg do utrzymania chłodu w domu w miesiącach letnich to drewno (w tym laminat) i płytki (kamień naturalny, marmur, ceramika i gres). Korek zapewni pewną izolację przed utratą chłodnego powietrza przez podłogę.

Drewno

Niezależnie od tego, czy jest to podłoga z twardego drewna, drewno nie zatrzymuje ciepła.

Chociaż drewno jest podatne na uszkodzenia spowodowane słońcem i wilgocią, nadal jest bardzo trwałe i dodaje uroku każdemu pomieszczeniu. Najlepiej impregnować ją co 4-5 lat.

Warstwowa podłoga drewniana nie wymaga takiego samego stopnia pracy jak naturalna podłoga z twardego drewna, ponieważ jest trwalsza. Fornir z twardego drewna kładzie się na trwalszym podłożu i impregnuje. Może być stosowany w miejscach, w których występuje wilgoć, gdzie naturalne drewno nie może.

Płytki

Dzięki ogromnej liczbie wzorów i kolorów dostępnych obecnie w płytkach, może to być podłoga z wyboru w całym domu. Pozostaje chłodna i łatwa do czyszczenia, wystarczy mop. Dobrze jest zaimpregnować płytkę i fugę, jeśli została ułożona w miejscu o dużym natężeniu ruchu, co zapewni szybkie sprzątanie po letnim zabrudzeniu domu przez dzieci i zwierzęta.

Płytki można znaleźć w kilku materiałach: granicie, marmurze, ceramice oraz twardszym i trwalszym gresie. Granit i marmur są porowate i łatwiej się plamią. Muszą być zaimpregnowane.

Płytki ceramiczne i gresowe są dostępne w opcjach o wyglądzie kamienia, a także w drewna i wielu innych opcjach, które z pewnością spełnią potrzeby każdego pomysłu projektowego. Są łatwiejsze do czyszczenia i generalnie tańsze niż kamień naturalny.

Korek

Korek to naturalna i odnawialna podłoga, która działa jak izolator. Pozostaje chłodny latem i ciepły zimą. Korek ma wiele cech podłogi drewnianej, ale nie jest podatny na ogień. Jeśli instalujesz pływającą podłogę korkową, pod korkiem umieszczona jest membrana paroizolacyjna, która zapewnia lepszą ochronę przed wilgocią, która może wydostawać się spod desek podłogowych.

Wybór podłogi

Każda z powyższych opcji oferuje piękno, łatwość czyszczenia i powiew chłodnego powietrza w miarę wzrostu temperatury. 

Usuwanie rdzy na kamieniu naturalnym

Plamy z rdzy mogą tworzyć się na prawie każdym rodzaju powierzchni i mogą pojawiać się na płytkach i płytach z kamienia naturalnego ze względu na ich skład chemiczny i strukturę molekularną. Na przykład, gdy zobaczysz rdzawe zabarwienie i żyłki na jasnym łupku lub marmurze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kamieniu znajdują się osady żelaza i tylko czekają, aby ponownie przejść przez chemiczny proces utleniania. Jeśli kamień ma duże stężenie osadów żelaza, od wewnątrz mogą zacząć się ślady rdzy. Oto, co możesz zrobić, aby zapobiec plamom rdzy na kamieniu naturalnym i je usunąć.

Więcej…

Jaki jest najlepszy kolor ścian w kuchni?

Dekorowanie kuchni jest często uważane za zabawną część projektu majsterkowania, ale jeśli nie masz na myśli określonego motywu wystroju lub schematu kolorów, często może to być bardziej ból głowy niż niebiańskie doświadczenie. Kolor odgrywa ważną rolę w wystroju domu, bezpośrednio wpływając na ogólny wygląd i atmosferę przestrzeni. Jeśli chodzi o kolory ścian kuchennych, to nie tylko trzeba pamiętać o estetyce, ale także o aspektach praktycznych. W końcu jest to obszar używany na co dzień i skłonny do bałaganu.

Więcej…

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

Więcej…