Chłodne podłogi na gorące lato

Najlepszy wybór podłóg do utrzymania chłodu w domu w miesiącach letnich to drewno (w tym laminat) i płytki (kamień naturalny, marmur, ceramika i gres). Korek zapewni pewną izolację przed utratą chłodnego powietrza przez podłogę.

Drewno

Niezależnie od tego, czy jest to podłoga z twardego drewna, drewno nie zatrzymuje ciepła.

Chociaż drewno jest podatne na uszkodzenia spowodowane słońcem i wilgocią, nadal jest bardzo trwałe i dodaje uroku każdemu pomieszczeniu. Najlepiej impregnować ją co 4-5 lat.

Warstwowa podłoga drewniana nie wymaga takiego samego stopnia pracy jak naturalna podłoga z twardego drewna, ponieważ jest trwalsza. Fornir z twardego drewna kładzie się na trwalszym podłożu i impregnuje. Może być stosowany w miejscach, w których występuje wilgoć, gdzie naturalne drewno nie może.

Płytki

Dzięki ogromnej liczbie wzorów i kolorów dostępnych obecnie w płytkach, może to być podłoga z wyboru w całym domu. Pozostaje chłodna i łatwa do czyszczenia, wystarczy mop. Dobrze jest zaimpregnować płytkę i fugę, jeśli została ułożona w miejscu o dużym natężeniu ruchu, co zapewni szybkie sprzątanie po letnim zabrudzeniu domu przez dzieci i zwierzęta.

Płytki można znaleźć w kilku materiałach: granicie, marmurze, ceramice oraz twardszym i trwalszym gresie. Granit i marmur są porowate i łatwiej się plamią. Muszą być zaimpregnowane.

Płytki ceramiczne i gresowe są dostępne w opcjach o wyglądzie kamienia, a także w drewna i wielu innych opcjach, które z pewnością spełnią potrzeby każdego pomysłu projektowego. Są łatwiejsze do czyszczenia i generalnie tańsze niż kamień naturalny.

Korek

Korek to naturalna i odnawialna podłoga, która działa jak izolator. Pozostaje chłodny latem i ciepły zimą. Korek ma wiele cech podłogi drewnianej, ale nie jest podatny na ogień. Jeśli instalujesz pływającą podłogę korkową, pod korkiem umieszczona jest membrana paroizolacyjna, która zapewnia lepszą ochronę przed wilgocią, która może wydostawać się spod desek podłogowych.

Wybór podłogi

Każda z powyższych opcji oferuje piękno, łatwość czyszczenia i powiew chłodnego powietrza w miarę wzrostu temperatury. 

Kolekcja płytek OPOCZNO - Essential Grey

Jak sprawić, że salon będzie pełen elegancji i odważnego designu? 

Urządzając takie wnętrze warto zachować balans pomiędzy nowoczesnym klimatem, a odrobiną ekstrawaganckiego artyzmu. Wielkoformatowe gresy położone zarówno na ścianę jak i podłogę pozwolą uzyskać spektakularny efekt total look.
Więcej…

Naturalne, przyjazne dla środowiska podłogi

Lato to czas, aby cieszyć się światem przyrody, ale kiedy robi się naprawdę gorąco, niektórzy z nas wolą luksus chłodnego wnętrza. Projektując dom w stylu al fresco, ważne jest, aby zacząć od podstaw - drewna i kamienia. Czy jest lepszy sposób na projekt pomieszczenia niż z podłogą wykonaną z tych elementów lub tak, aby wyglądały jak one?

Kiedy nadchodzi czas na remont w domu i jest chęć połączenia przyjaznych materiałów dla środowiska, istnieje wiele opcji podłóg. Dużo produktów jest organicznych, podczas gdy inne są wytwarzane przy użyciu bardziej zrównoważonych procesów.

Więcej…

Powrót lastryko

Lastryko to okładzina pochodzenia włoskiego. Jest to płytka wykonana w tradycyjny sposób z barwionego cementu z dodatkiem kruszyw takich jak granit, szkło z recyklingu czy marmur. Powierzchnia jest następnie polerowana.

Więcej…