Wskazówki dotyczące stylowej jadalni

Jadalnia to centrum towarzyskie Twojego domu. To idealne miejsce do organizowania świątecznych posiłków, rozmów z gośćmi oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego dekorując jadalnię, powinieneś stworzyć wygodne i zachęcające miejsce, w którym będziesz mógł cieszyć się wszystkimi tymi chwilami. Niezależnie od tego, czy układ jadalni wymaga renowacji, czy tylko kilku podstawowych ulepszeń projektu, mamy 5 wspaniałych pomysłów i wskazówek dotyczących wystroju jadalni. Mamy dla Was inspirację do natychmiastowego uzyskania nowoczesnej i stylowej jadalni.

5 najlepszych pomysłów na projekt i wystrój jadalni 2021

Pomysł na wystrój jadalni nr 1 - oświetlenie

Oświetlenie to kluczowa funkcja w każdym pomieszczeniu. W celu uzyskania nowoczesnego wyglądu jadalni, dodaj oprawy oświetleniowe o rzeźbiarskich kształtach, które mogą kontrastować z przestrzenią. Rzeźbione lampy wiszące pomagają zwrócić uwagę na pomieszczenie. Wybierz kształt pasujący do Twojego stołu do jadalni. Na przykład, zawieś okrągłą oprawę nad okrągłym stołem i wybierz owalną lub liniową oprawę do zawieszenia nad dłuższymi i prostokątnymi stołami. Nie zagracaj współczesnego pokoju kolekcjami lub zbyt wieloma elementami oświetleniowymi, jeden niesamowity projekt jest idealny, aby przekształcić jadalnię w centralny punkt Twojego domu. Na koniec rozważ wielkość swojej przestrzeni. Jeśli masz dużą jadalnię, wybierz dużą i odważną lampę wiszącą o ekstrawaganckim kształcie. Jeśli Twoja przestrzeń jest mniejsza, podobny efekt uzyskają małe wiszące zawieszki bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni wizualnej i realnej. Pamiętaj, że w aranżacji wnętrz we wszystkim chodzi o skalę, równowagę i harmonię. Oświetlenie jest kluczowe, jeśli chodzi o projektowanie każdej przestrzeni. We współczesnym pomieszczeniu oprawa zapewni Ci dwie ważne rzeczy: funkcjonalność i estetykę.

Pomysł na wystrój jadalni nr 2 - meble

Stół do jadalni we współczesnym pokoju ma zwykle czyste linie i proste kształty z materiałów takich jak drewno, matowe wykończenia lub szkło. Nie powinieneś być zbyt konserwatywny w momencie wyboru krzeseł. Bardzo interesujące jest otoczenie stołu mieszanką stylów krzeseł, w ten sposób możesz dodać trochę tekstury, koloru i kształtów, aby nadać świeży i współczesny powiew do Twojego pokoju. Świetnym pomysłem jest użycie niektórych krzeseł do jadalni jako przedmiotów wielofunkcyjnych, które można przesuwać, mieszać i dopasowywać do wystroju salonu.

Pomysł na wystrój jadalni nr 3 - natura

Natura jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ pomaga ożywić przestrzenie, poprawić klimat i wystrój. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz umieścić roślinę w okolicy jadalni lub naturalne liście lub kwiaty jako centralny element. Jeżeli Twoja przestrzeń jest zmniejszona, możesz dodać kwiaty lub trochę zieleni do małego i prostego pojemnika, aby odświeżyć jadalnię.

Pomysł na wystrój jadalni nr 4 - udekoruj swoje ściany

Każde dzieło sztuki może natychmiast zmienić pomieszczenie. Sztuka może pomóc opowiedzieć historię za pomocą wystroju wnętrza, ożywić przestrzeń, wprowadzić odważne elementy do pokoju lub po prostu być idealnym elementem do kompozycji. Nigdy nie lekceważ wpływu, jaki może mieć dekoracja ścienna na pomieszczenie. Jest to idealna okazja, aby sprawić, by jadalnia była naprawdę Twoja. Zacznij od znalezienia grafiki ściennej, która do Ciebie przemówi, może przypominać o podróżach. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, zmieszaj go trochę ze znanymi dziełami sztuki. Obrazy na ścianę z geometrycznymi lub abstrakcyjnymi kształtami w popowej kolorystyce są idealne, aby uzyskać nowoczesny efekt. Wybierając dzieło sztuki ściennej do swojej przestrzeni, najważniejszą kwestią jest rozmiar. Pamiętaj, aby wykonać pomiary dostępnej przestrzeni na ścianie, dzięki czemu wiesz, ile miejsca masz do dyspozycji, aby wybrać idealną grafikę do swoich ścian. Pamiętaj, że możesz użyć grafiki ściennej, aby dodać kolor, teksturę, kształt i osobowość do swojej przestrzeni. Poza tym kolorowe ceramiczne płytki ścienne są również świetne do podkreślenia stylu Twojej jadalni.

Pomysł na wystrój jadalni nr 5 - akcesoria

Akcesoria, takie jak wazony, dekoracje i naczynia, pomogą Ci spersonalizować Twoją przestrzeń. Jednak dodanie ich w za dużej ilości może sprawić, że przestrzeń będzie zagracona. Spróbuj skupić się na niewielkiej liczbie akcesoriów, które dobrze pasują do Twojego stylu, kolorystyki i kształtu stołu w jadalni. Pojedynczy element centralny wygląda dobrze na mniejszym okrągłym stole, a duży, prostokątny stół może pomieścić dwa lub trzy dobrze rozmieszczone przedmioty dekoracyjne. Upewnij się również, że masz odpowiednie elementy, aby Twoja jadalnia była wyjątkowa. W celu stworzenia nowoczesnego stołu, wybierz geometryczne elementy, abstrakcyjne wzory lub marmurowe dodatki, jak np. patery oraz tace z marmuru i wyjątkowe sztućce, aby Twój dom błyszczał.

Tworzenie przestrzeni na świeżym powietrzu

Gdy żonkile zaczynają kwitnąć, a słońce zaczyna się wymykać, teraz może być właściwy moment, aby zacząć myśleć o upiększeniu swojej przestrzeni na świeżym powietrzu – a my mamy kilka nowoczesnych pomysłów na ogród, które pomogą Ci puścić wodze kreatywności. Od podstaw aranżacji ogrodów po pomysły na małe ogrody, popularne trendy kolorystyczne i nie tylko, pomożemy Ci stworzyć najlepszą przestrzeń społeczną na świeżym powietrzu, która stanowi idealną domową przystań na wiosnę i lato.

Więcej…

25 błędów podczas remontu

Spotkałeś się z doradcą finansowym, zaciągnąłeś kredyt na remont lub kupiłeś dom? Brawo! Teraz najtrudniejsza część: uczynienie go swoim własnym. Niezależnie od tego, czy planujesz renowację wnętrza, czy po prostu próbujesz generalnie wyremontować dom, zaplanowanie prac, to wiele czynności, niż mogłoby się wydawać. Rozmawialiśmy z dwoma ekspertami - konsultantem ds. renowacji i projektantem wnętrz - aby dowiedzieć się o najczęstszych błędach popełnianych, abyś nie podążał ich śladami.

Więcej…

Dlaczego blaty granitowe są trendy?

Czy zmieniasz/remontujesz swoją przestrzeń? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, może teraz lub w przyszłości wymienić chcesz kuchnię. Kuchnia to jedno z najbardziej aktywnych miejsc, w której gotujesz i dzielisz dobre chwile z rodziną. To właściwie jedyne pomieszczenie, które tworzy maksimum wspomnień.

Więcej…