Trendy kuchenne 2021

Chcesz wiedzieć, co jest na topie w świecie trendów kuchennych 2021, aby się zainspirować? Ten przewodnik jest dla Ciebie. Pokażemy Ci 6 najlepszych trendów i wskazówek dotyczących projektowania kuchni, ujawniając trendy w kolorze, wykończeniach, detalach, materiałach, blatach, szafkach, stylach i pomysłach, aby nadać projektowi elegancji, aby upiększyć Twoją przestrzeń. Te trendy w projektowaniu kuchni nigdy nie wyjdą z mody.

Jakie są trendy kuchenne na 2021 rok?

Jeśli Twój układ kuchni wymaga renowacji lub po prostu chcesz odświeżyć kolorystykę i szczegóły, spójrz na najlepsze trendy w projektowaniu kuchni w 2021 roku.

Świeże kolory kuchni nigdy nie wychodzą z mody

W ostatnich latach widzieliśmy, że matowa czerń jest faworytem we współczesnych projektach kuchennych, jest to elegancki kolor, który daje odrobinę wykwintnej nowoczesności, zwłaszcza w połączeniu z kontrastującymi i ciepłymi materiałami, takimi jak drewno lub złoto. To prawda, że ​​podobno czarny stał się ulubionym kolorem przez długi czas. Jednak czas też na kolor w przestrzeni, inny od czerni. Świeże kolory, takie jak zieleń i błękit, zarówno w żywych, jak i jasnych odcieniach, to najnowszy trend w projektowaniu kuchni. Te chłodne kolory tworzą piękny kontrast z drewnem i metalami, takimi jak złoto, dlatego jest to jedna z najczęściej używanych kombinacji. Najlepsze jest to, że nie nie musisz wybierać pomalowania wszystkich szafek w kuchni, zamiast tego możesz połączyć szafki w neutralnych kolorach z wyspą pomalowaną w kolorze leśnej zieleni, granatowym lub jasnoniebieskim lub możesz pomalować dolne szafki na bogaty kolor i wybrać górne szafki w biały. To świetny sposób na subtelne wykorzystanie odrobiny kolorów. Różnorodność tonów do wyboru jest ogromna, a ton, który wybierzesz, będzie zależał od Twojego gustu i dekoracji sąsiednich pomieszczeń. Obecnie kuchnie są bardziej dynamiczne, a ich projekty lepiej dostosowują się do potrzeb i gustów użytkownika. Wybierz więc swój ulubiony kolor, mieszaj i dopasowuj z metalami drewna lub innymi neutralnymi kolorami, które preferujesz. Różnorodność tonów do wyboru jest ogromna, a ton, który wybierzesz, będzie zależał od Twojego gustu i dekoracji sąsiednich pomieszczeń. Obecnie kuchnie są bardziej dynamiczne, a ich projekty lepiej dostosowują się do potrzeb i gustów użytkownika. Wybierz więc swój ulubiony, mieszaj i dopasowuj z metalami, drewnem lub innymi neutralnymi kolorami, które preferujesz. 

Mieszanie metali

Uchwyty i baterie to nie tylko elementy funkcjonalne we współczesnym designie, te detale są częścią projektu i muszą być dobrane w harmonii do szafki, z podłogą, blatem i ogólnie ze stylem kuchni. Metalowe detale nadają przestrzeniom wyrafinowanego i autentycznego charakteru. Jednak akcesoria niekoniecznie muszą do siebie pasować, zamiast tego łącząc neutralne lub chłodne metale z metalami o ciepłym odcieniu jak złoto. Kontrast przestrzeni sprawia, że ​​projekt jest bardziej interesujący. Na przykład, jeśli zamierzasz użyć matowej czarnej baterii, możesz połączyć ją z uchwytami ze szczotkowanego złota. Ważne jest, aby wybrać dominujący oraz drugorzędny metal i używać ich w całej kuchni w równych proporcjach. Pomaga to stworzyć spójną atmosferę i projekt.

Technika ta polega na powtarzaniu tego samego materiału w całej przestrzeni, aby stworzyć rytm i sprawić, by nasze oczy łączyły i grupowały wszystkie elementy z podobnych materiałów, sprawiając, że mózg postrzegał przestrzeń jako jedność. Rytm to podstawowa zasada projektowania szeroko stosowana w architekturze i projektowaniu wnętrz, więc miej na uwadze tę wskazówkę. Ważną rzeczą przed wyborem ostatecznych akcesoriów do kuchni jest wykonanie wersji cyfrowej projektu lub zapoznanie się z prawdziwymi próbkami różnych materiałów, które wykorzystasz w swoim projekcie. W ten sposób możesz wyobrazić sobie, jak odnoszą się one do siebie, zapewniając, że Twoja kombinacja jest zrównoważona i przyjemna.

Okładzina ściany nad blatem roboczym w kuchni

Okładzina ścienna jest podstawową częścią kuchni, ponieważ jest w centralnym, najbardziej widocznym punkcie kuchni i wymaga utrzymania jej w czystości. Z drugiej strony jest kluczowym elementem określającymi styl przestrzeni oraz dodającymi kolor i fakturę. Widzimy, że trend we współczesnych kuchniach polega na ponownym wykorzystaniu tego samego materiału, z którego wykonano blat w celu wykonania okładziny ściennej. Posiadanie tych samych materiałów na obu powierzchniach pozwala uzyskać czystszy, bardziej minimalistyczny i elegancki styl. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, powierzchnie te mają zazwyczaj tekstury kontrastujące z neutralnymi kolorami szafek i minimalistycznym stylem. Dzięki temu ten element może być głównym celem projektu kuchni. Dlatego bardzo ważne i bardzo popularne jest podkreślenie ściany za pomocą liniowego światła, które można uzyskać za pomocą taśmy LEDowej. Oprócz poprawienia estetyki projektu, to samo światło będzie podstawowym elementem kuchni. Funkcjonalność światła oświetli również blat. Blat jest wysoce funkcjonalnym obszarem, który potrzebuje wystarczającej ilości światła, aby czynności były bardziej wydajne. Z drugiej strony, jeśli chodzi o blat, jest jeszcze jeden trend o wiele bardziej swobodny, polegający na stosowaniu np. płytek gresowych w kolorach lub kształtach przełamujących monofonię kuchni. Jest to doskonała opcja dodania tekstury koloru i stylu do projektu. Możesz również zdecydować się na nałożenie powłoki na sufit, aby podkreślić pionową linię przestrzeni. To bardzo ciekawy sposób na stworzenie centralnego punktu, na który warto spojrzeć. To jest naprawdę najlepszy trend w projektowaniu kuchni w 2021 roku. 

Szafki

We współczesnych kuchniach szafki są zwykle bardziej uniwersalne i dostosowane do użytkownika. Trend polega na umieszczeniu górnej szafki pod sufitem, aby lepiej wykorzystać pionową przestrzeń jako miejsce do przechowywania i dać kuchni wrażenie, że jest wyższa. Górne szafki powinny być połączone z podłogą do sufitu.

Zlew

Zlewozmywaki to super funkcjonalny element kuchni i jest to kolejny topowy trend w aranżacji kuchni w 2021 roku. Obecnie istnieją ultra funkcjonalne projekty, które pozwalają na bardziej zorganizowane i komfortowe czynności w kuchni. Tego typu rzeczy znane są jako stacje robocze, mają zintegrowany zatrzask, który pozwala przesuwać niestandardowe akcesoria po zlewie w celu przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw itp. Kuchnie są najbardziej funkcjonalnym obszarem domu. Jeśli masz budżet, który pozwala na uwzględnienie tych wyjątkowych rzeczy, nie wahaj się dodawać ich do swoich projektów, poza tym, że pozwalają one zachować czystość w kuchni i ułatwiają wykonywanie czynności w gotowaniu.

Oświetlenie 

Dobre oświetlenie w kuchni to podstawa. Oświetlenie sufitowe i oświetlenie podszafkowe można uzupełnić lampami dekoracyjnymi, zwłaszcza na wyspie lub w strefie zlewu. Te dekoracyjne lampy można zamontować na suficie lub ścianie. Jeśli kuchnia jest zintegrowana z salonem lub jadalnią, wybierz lampę, która łączy się z innymi elementami dekoracyjnymi domu w kształcie, kolorze i stylu. Możesz zdecydować się na rzeźbiarski projekt dla współczesnego stylu, aby stworzyć centralny punkt lub możesz dołączyć lampę wiszącą o prostych i czystych kształtach, aby uzupełnić minimalistyczną przestrzeń. Możesz także zdecydować się na system oświetlenia w nowoczesnym stylu industrialnym.

To wszystko najlepsze i najpopularniejsze trendy kuchenne na rok 2021. Który trend i pomysły na projekt kuchni w 2021 roku są Twoim ulubionym? Mamy nadzieję, że wykorzystasz te informacje, aby stworzyć wygodny i stylowy wystrój wnętrza

Płytki imitujące beton

Minimalizm to obecnie jeden z najgorętszych stylów architektury i wystroju wnętrz, a cement / beton jest jednym z materiałów wybieranych do tworzenia nowoczesnych aranżacji. Betonowe podłogi, ściany i blaty można znaleźć w prawie każdym aktualnym magazynie poświęconym projektowaniu. Chociaż jest najczęściej używany w minimalistycznych współczesnych koncepcjach, materiał ten trafia do stylów wiejskich, przemysłowych, miejskich, nowoczesnych i artystycznych z połowy wieku.

Więcej…

Plusy i minusy blatów granitowych

​​Granitowy blat jest prawdopodobnie najtwardszym i najbardziej odpornym na zarysowania materiałem, w który można bez zawahania zainwestować. Często rozmawiamy z klientami, którzy otrzymali mylące informacje o zarysowaniach i zabrudzeniach granitowych blatów. Granit to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, z którego można wykonać m.in. blaty kuchenne. Kamień naturalny jest w większości odporny na zarysowania lub przynajmniej dobrze ukrywa drobne rysy ze względu na głębię koloru i wzorów. Granit może zostać zarysowany tylko przez inny kawałek granitu lub za pomocą specjalnie zaostrzonych narzędzi przeznaczonych do przecinania materiału. Granitowe deski do krojenia mogą wydawać się dobrym pomysłem, ale umieszczenie ich na granitowej powierzchni może ją porysować.

Więcej…

Okładzina ścienna z łupka

Panele elewacyjne z łupka są idealnym rozwiązaniem zarówno dla ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Naturalne właściwości tego wyjątkowego materiału sprawiają, że jest to jeden z najlepszych systemów okładzinowych na rynku. Architekci uważają okładzinę z naturalnego łupka za optymalny materiał do budowy. Dzięki swojej wysokiej wydajności, niewielkiej konserwacji i trwałości, płytki łupkowe stały się wyróżniającym elementem nowoczesnego wzornictwa.

Więcej…