Geometryczny wzór płytek - popularne kształty

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele naprawdę zawiłych i szczegółowych geometrycznych kształtów i płytek. Fantastyczne w użyciu jako okładziny kuchenne, ściany prysznicowe i podłogi prysznicowe . W tym artykule przedstawiamy najważniejsze trendy w zakresie wzorów i kształtu płytek w 2021 roku. Pokażemy jak wybrać wzór, który jest jednocześnie stylowy i klasyczny, aby Twoja przestrzeń wyglądała pięknie przez wiele lat.

Płytki w kształcie geometrycznym - jak wybrać modne wzory i kształty płytek

Jeśli szukasz łatwego sposobu na wprowadzenie stylowych wzorów do pomieszczenia lub chcesz wiedzieć, które kształty płytek są trwałe, a które mogą być tylko modą, tutaj znajdziesz wszystkie odpowiedzi. Oto najpopularniejsze wzory płytek 2021 oraz porady i wskazówki dotyczące wyboru wzoru płytek.

1. Małe płytki ceramiczne o geometrycznym kształcie są obecnie popularne w mniejszych pomieszczeniach

Jest to popularne od dłuższego czasu. Wykorzystuje się różne kamienie, różne kolory ceramiki i szkła oraz metali do stworzenia wzoru. Wszystkie różne opcje, które można uzyskać dzięki geometrycznym kształtom, obejmują szkło z wapieniem i marmurem, widać różnorodność kolorów, które mają do zaoferowania.

2. Użyj kontrastowego koloru fugi, aby podkreślić kształt i wzór płytki

Te bardziej trapezoidalne, złożone kształty, wyglądałyby fantastycznie z kontrastującą fugą i naprawdę podkreślały ten wzór.

3. Użyj sześciokątnego wzoru płytek na ścianie w sypialni

Sześciokątny wzór płytek doskonale sprawdza się w łazienkach i kuchniach, a jeśli chcesz być naprawdę kreatywny, możesz zamontować na ścianie w głównej sypialni. Sześciokąty są ponadczasowe.

4. Spróbuj użyć płytki ze wzorem, aby dodać kaprysu przestrzeni, takiej jak pralnia lub kuchnia

Jednym z największych trendów, które obserwowaliśmy w 2020 r., był wzór rybiej łuski. Jest to zdecydowanie bardzo nowoczesny wygląd i jest nadal modny w 2021 r. Płytki te doskonale nadają się do instalacji na całej ścianie.

5. Płytki 3D to świetny element wyrazu na całej ścianie

Tekstura bardzo dobrze odbija światło dzięki efektowi 3D. Wydłużony sześciokąt, który może mieć trochę wypukłości występuje w szerokiej gamie kolorów. Płytki mogą być matowe, polerowane i mogą być stosowane w połączeniu z różnymi kolorami, a także różnymi wykończeniami.

Białe płytki do kuchni i łazienki

Ponadczasowa i uniwersalna biel to często kolor o którym zapominamy. Jego prosty minimalizm i świeży wygląd sprawiają, że jest to idealny wybór koloru płytek, a ponadto jest niezaprzeczalnie najpopularniejszym wyborem zarówno do kuchni, jak i łazienki i nie spodziewamy się, że to się zmieni w najbliższym czasie.

Więcej…

Jak wybrać blat kuchenny?

Jedną z najbardziej praktycznych i funkcjonalnych przestrzeni w każdym projekcie mieszkaniowym jest kuchnia. Konieczne jest budowanie kuchni z najbardziej wytrzymałych i higienicznych materiałów. Oprócz tych wymagań ważne jest również zwrócenie uwagi na estetykę i opłacalność, dostosowując przestrzeń do życia każdej rodziny.

Więcej…

Budowa oraz jakość płytek ceramicznych i gresowych

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między dwoma najpopularniejszymi formami płytek - ceramicznymi i gresowymi - i nic dziwnego, biorąc pod uwagę ich podobny wygląd. Nie daj się jednak zwieść, ponieważ istnieje wiele różnic między tymi dwoma typami płytek.

Więcej…