Geometryczny wzór płytek - popularne kształty

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele naprawdę zawiłych i szczegółowych geometrycznych kształtów i płytek. Fantastyczne w użyciu jako okładziny kuchenne, ściany prysznicowe i podłogi prysznicowe . W tym artykule przedstawiamy najważniejsze trendy w zakresie wzorów i kształtu płytek w 2021 roku. Pokażemy jak wybrać wzór, który jest jednocześnie stylowy i klasyczny, aby Twoja przestrzeń wyglądała pięknie przez wiele lat.

Płytki w kształcie geometrycznym - jak wybrać modne wzory i kształty płytek

Jeśli szukasz łatwego sposobu na wprowadzenie stylowych wzorów do pomieszczenia lub chcesz wiedzieć, które kształty płytek są trwałe, a które mogą być tylko modą, tutaj znajdziesz wszystkie odpowiedzi. Oto najpopularniejsze wzory płytek 2021 oraz porady i wskazówki dotyczące wyboru wzoru płytek.

1. Małe płytki ceramiczne o geometrycznym kształcie są obecnie popularne w mniejszych pomieszczeniach

Jest to popularne od dłuższego czasu. Wykorzystuje się różne kamienie, różne kolory ceramiki i szkła oraz metali do stworzenia wzoru. Wszystkie różne opcje, które można uzyskać dzięki geometrycznym kształtom, obejmują szkło z wapieniem i marmurem, widać różnorodność kolorów, które mają do zaoferowania.

2. Użyj kontrastowego koloru fugi, aby podkreślić kształt i wzór płytki

Te bardziej trapezoidalne, złożone kształty, wyglądałyby fantastycznie z kontrastującą fugą i naprawdę podkreślały ten wzór.

3. Użyj sześciokątnego wzoru płytek na ścianie w sypialni

Sześciokątny wzór płytek doskonale sprawdza się w łazienkach i kuchniach, a jeśli chcesz być naprawdę kreatywny, możesz zamontować na ścianie w głównej sypialni. Sześciokąty są ponadczasowe.

4. Spróbuj użyć płytki ze wzorem, aby dodać kaprysu przestrzeni, takiej jak pralnia lub kuchnia

Jednym z największych trendów, które obserwowaliśmy w 2020 r., był wzór rybiej łuski. Jest to zdecydowanie bardzo nowoczesny wygląd i jest nadal modny w 2021 r. Płytki te doskonale nadają się do instalacji na całej ścianie.

5. Płytki 3D to świetny element wyrazu na całej ścianie

Tekstura bardzo dobrze odbija światło dzięki efektowi 3D. Wydłużony sześciokąt, który może mieć trochę wypukłości występuje w szerokiej gamie kolorów. Płytki mogą być matowe, polerowane i mogą być stosowane w połączeniu z różnymi kolorami, a także różnymi wykończeniami.

Co najpierw, podłoga czy drzwi?

Wiele osób decyduje się na samodzielne remontowanie domu, aby zaoszczędzić. Kupując odpowiedni materiał i samodzielnie wykonując różne projekty można znacząco zoptymalizować koszty remontu, nawet o 50%. Większość osób napotka problem w pewnym momencie. Co zainstalować jako pierwsze, podłogę czy drzwi? W poniższym artykule przedstawiono analizę montażu drzwi i podłogi oraz środki ostrożności podczas układania podłogi i drzwi.

Więcej…

Jak zabudować balkon i w pełni go wykorzystać?

Zwykłe budynki mieszkalne nie mają podwórka, więc prywatna przestrzeń zewnętrzna to marzenie większości ludzi mieszkających w mieszkaniach miejskich - nawet jeśli jest to tylko mały balkon. Wiele osób lubi spędzać czas na balkonie. Jeśli masz szczęście, że masz duży balkon, czy zdecydowałbyś się go zabudować? Czytaj dalej, aby znaleźć pomysły na ogrodzone balkony i inspiracje dotyczące dekoracji, a także kilka wskazówek, jak zabudować balkon i jak w pełni wykorzystać przestrzeń.

Więcej…

Jak obliczyć liczbę potrzebnych płytek?

Płytki gresowe i ceramiczne sprzedawane są najczęściej w opakowaniach, gdzie wskazuje się wielkość płytek oraz m2, dla którego opakowanie jest przeznaczone. Jednak ostateczne zamówienie lepiej liczyć za sztukę.

Więcej…