Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

1. Użyj dłuta do podłóg, aby usunąć klej
Pierwszym sposobem usunięcia kleju z betonowej podłogi jest użycie dłuta do podłóg, najlepiej na niewielkich ilościach kleju lub nawet cienkiej szpachli, które pozostają po usunięciu starej podłogi. Końcówka jest dość ostra, a po drugiej stronie ma osłonę ochronną na wypadek, gdy trzeba użyć młotka, aby dłutować małe kawałki podłogi, które pozostały. To narzędzie doskonale nadaje się do małych prac i dłutowania w drewnie.


2. Użyj narzędzia oscylacyjnego, aby usunąć klej
Drugim sposobem usunięcia kleju podłogowego z betonu jest użycie narzędzia oscylacyjnego. Narzędzie oscylacyjne wykorzystuje nasadkę skrobaka lub nasadkę do skrobania, więc świetnie nadaje się do zeskrobywania kleju lub cienkiego zestawu. Nawet to narzędzie oscylacyjne może być dość pracochłonne przy większej pracy i z jakiegoś powodu klej na podłogach może nadal przylegać.


3. Użyć środka do usuwania kleju do podłóg, aby usunąć klej z betonu
Trzecią metodą usuwania kleju z posadzek betonowych jest środek do usuwania kleju do podłóg. Środek do usuwania kleju do podłóg można znaleźć w dowolnym lokalnym sklepie z artykułami budowlanymi. Środek do usuwania kleju prawie nie ma zapachu, więc możesz go używać w domu i nie będzie ci to przeszkadzać. Możesz zostawić go na noc i pozwolić mu działać na tym kleju. Wystarczy więc postępować zgodnie z instrukcjami, założyć rękawiczki, aby chronić dłonie i okulary ochronne, aby chronić oczy na wypadek, gdyby trochę się rozprysnęło. Po całodziennym namoczeniu możesz ponownie użyć narzędzia do usuwania kleju do podłóg lub tego dłuta, aby zeskrobać cały lepki klej. Niekiedy wymaga się dwóch warstw środka do usuwania.

Trendy kuchenne 2021

Chcesz wiedzieć, co jest na topie w świecie trendów kuchennych 2021, aby się zainspirować? Ten przewodnik jest dla Ciebie. Pokażemy Ci 6 najlepszych trendów i wskazówek dotyczących projektowania kuchni, ujawniając trendy w kolorze, wykończeniach, detalach, materiałach, blatach, szafkach, stylach i pomysłach, aby nadać projektowi elegancji, aby upiększyć Twoją przestrzeń. Te trendy w projektowaniu kuchni nigdy nie wyjdą z mody.

Więcej…

Usuwanie rdzy na kamieniu naturalnym

Plamy z rdzy mogą tworzyć się na prawie każdym rodzaju powierzchni i mogą pojawiać się na płytkach i płytach z kamienia naturalnego ze względu na ich skład chemiczny i strukturę molekularną. Na przykład, gdy zobaczysz rdzawe zabarwienie i żyłki na jasnym łupku lub marmurze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kamieniu znajdują się osady żelaza i tylko czekają, aby ponownie przejść przez chemiczny proces utleniania. Jeśli kamień ma duże stężenie osadów żelaza, od wewnątrz mogą zacząć się ślady rdzy. Oto, co możesz zrobić, aby zapobiec plamom rdzy na kamieniu naturalnym i je usunąć.

Więcej…

Opcje podłóg w piwnicy

Jaki rodzaj podłogi należy umieścić w piwnicy? W tym artykule omawiamy, jakie są najlepsze opcje posadzki w piwnicy w porównaniu z betonem, z wymienionymi zaletami i wadami, pomagając Ci szybko zdecydować. Dzielimy się kilkoma niedrogimi pomysłami na posadzki do piwnic.

Więcej…