Ponad 5000 płytek

w ofercie

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

1. Użyj dłuta do podłóg, aby usunąć klej
Pierwszym sposobem usunięcia kleju z betonowej podłogi jest użycie dłuta do podłóg, najlepiej na niewielkich ilościach kleju lub nawet cienkiej szpachli, które pozostają po usunięciu starej podłogi. Końcówka jest dość ostra, a po drugiej stronie ma osłonę ochronną na wypadek, gdy trzeba użyć młotka, aby dłutować małe kawałki podłogi, które pozostały. To narzędzie doskonale nadaje się do małych prac i dłutowania w drewnie.


2. Użyj narzędzia oscylacyjnego, aby usunąć klej
Drugim sposobem usunięcia kleju podłogowego z betonu jest użycie narzędzia oscylacyjnego. Narzędzie oscylacyjne wykorzystuje nasadkę skrobaka lub nasadkę do skrobania, więc świetnie nadaje się do zeskrobywania kleju lub cienkiego zestawu. Nawet to narzędzie oscylacyjne może być dość pracochłonne przy większej pracy i z jakiegoś powodu klej na podłogach może nadal przylegać.


3. Użyć środka do usuwania kleju do podłóg, aby usunąć klej z betonu
Trzecią metodą usuwania kleju z posadzek betonowych jest środek do usuwania kleju do podłóg. Środek do usuwania kleju do podłóg można znaleźć w dowolnym lokalnym sklepie z artykułami budowlanymi. Środek do usuwania kleju prawie nie ma zapachu, więc możesz go używać w domu i nie będzie ci to przeszkadzać. Możesz zostawić go na noc i pozwolić mu działać na tym kleju. Wystarczy więc postępować zgodnie z instrukcjami, założyć rękawiczki, aby chronić dłonie i okulary ochronne, aby chronić oczy na wypadek, gdyby trochę się rozprysnęło. Po całodziennym namoczeniu możesz ponownie użyć narzędzia do usuwania kleju do podłóg lub tego dłuta, aby zeskrobać cały lepki klej. Niekiedy wymaga się dwóch warstw środka do usuwania.

Różnica między ceramiką, a gresem

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z różnic między ceramiką a gresem. Różnica polega na składzie płytki. Ceramika jest często wytwarzana z czerwonej lub brązowej gliny, podczas gdy gres wytwarzany jest z białej gliny z dodatkiem drobno zmielonego skalenia, kwarcu oraz barwników mineralnych, a następnie wypalana w wyższej temperaturze niż ceramika, co powoduje ją twardszą i gęstszą - jest mniej porowatą płytką.

Więcej…

Najlepszy materiał do wykończenia ścian wewnętrznych

Dekorując lub remontując swój nowy dom, wybór dekoracji ścian wewnętrznych jest bardzo ważny. Powierzchnia ściany jest stosunkowo szeroka, dlatego do dekoracji ścian powinniśmy znać właściwe kroki, aby uzyskać najlepszy efekt aranżacji. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w budownictwie, wybór odpowiednich materiałów na ściany wewnętrzne do różnych pomieszczeń w domu może być wyzwaniem. W tym artykule przedstawiamy kilka typowych rodzajów materiałów na ściany wewnętrzne i wskazujemy najlepsze materiały do ​​wykańczania ścian wewnętrznych.

Więcej…

Trzy sposoby układania gresu grubości 20mm

Płytki z gresu 20 mm (formaty 60×60 cm lub 45×90 cm), wytrzymują ciężar ponad 1000 kg. Taka płytka nadaje się nie tylko do klasycznego, ale także do okładzin basenów i stref parkingowych. Gres o grubości 20 mm można montować również metodą suchą: na posadzkę tarasów, na powierzchni eksploatowanych dachów płaskich oraz jako pokrycie ścieżek ogrodowych.

Więcej…