Dekoracja łazienki dla gości

Kiedy łazienka dla gości jest poza zasięgiem wzroku, po drugiej stronie domu, wielu z nas po prostu zapomina o udekorowaniu. Dlatego wskazujemy kilka pomysłów na dekorację łazienki i sprawimy, że będzie to luksusowa przestrzeń do wypoczynku dla gości. Wystarczy kilka drobnych poprawek, aby po prostu stwierdzić, że masz nowy ulubiony pokój w domu. Jeśli więc masz w domu drugą lub trzecią łazienkę i chcesz, aby była ona przyjaznym miejscem dla gości, poniżej 6 pomysłów może przynieść Ci inspirację.

Stwórz nowoczesną i przyjazną łazienkę

1. Zachowaj neutralność

Pierwszą wskazówką dotyczącą dekoracji łazienki dla gości jest zachowanie neutralności. Jeśli chcesz, aby łazienka była atrakcyjna i zachęcająca do szerokiego grona osób, nie wybieraj odważnych kolorów, stylów i wzorów, ponieważ nie jest to atrakcyjne dla tylu osób, które trzymają się danych kolorów. Biały lub szary nada Twojej łazience świeży i czysty wygląd.

2. Zawieś miękkie ręczniki

Kolejną wskazówką dotyczącą projektowania łazienki dla gości jest zawieszenie puszystych ręczników. Ten wyjątkowy akcent sprawi, że Twoja łazienka stanie się bardziej luksusowa, niezależnie od tego, czy Twoi goście będą używać ręczników do osuszenia rąk, czy też sprzątają po długim dniu w podróży. To miły akcent może wiele zdziałać wbrew temu, co myślisz. Dyskontowe sklepy z artykułami do domu to świetne miejsce, aby je zdobyć. Kiedy goście przychodzą, istnieje kilka różnych sposobów ich ekspozycji: możesz je toczyć i rozstawić na ladzie, aby goście mogli z nich korzystać, możesz położyć je na wieszaku na ręczniki. Możesz także zainwestować w miękkie, puszyste maty do kąpieli, dzięki czemu, gdy Twoi goście wychodząc spod prysznica, będą mieli coś miłego i miękkiego pod nogami, co po prostu dodaje luksusu.

3. Użyj dodatków

Trzecią wskazówką, która sprawi, że łazienka dla gości będzie przyjemna, jest funkcjonalność użytkowania. Jeśli nie masz dużo miejsca do przechowywania w łazience, możesz być bardzo kreatywny. Zawsze możesz zamontować wieszaki na ręczniki, dzięki czemu masz pewność, że masz wystarczająco dużo miejsca. Kosze to świetny sposób na dodanie wystroju i miejsca do przechowywania, w którym zwijasz lub składasz ręczniki, możesz użyć kosza z tyłu zbiornika toalety, aby pomieścić dodatkowy papier toaletowy i wszelkie inne udogodnienia, które mogą Twoi goście potrzebować. Postawienie tacy marmurowej na blacie to również świetny wybór, gdzie można przechowywać ręczniki.

4. Nowa armatura i dekoracje ścienne

Kolejnym świetnym pomysłem na łazienkę dla gości jest dodanie nowego sprzętu i dekoracji ściennych. Jeśli chodzi o dekoracje ścienne w łazience, możesz powiesić w ramkach inspirujące cytaty. Po prostu wydrukuj i zaprezentuj je w czarno-białych ramkach do zdjęć. Możesz również ozdobić ścianę popularnymi mozaikami ceramicznymi, które są dostępne w naszym sklepie internetowym OtoHurtownia. Nic tak nie ozdabia pokoju, jak lśniący, nowa armatura jak np. nowe baterie umywalkowe oraz dodatki jak, gałki szafek i wieszaki na ręczniki.

5. Środki higieniczne dla gości

Piątym pomysłem na udekorowanie łazienki dla gości jest posiadanie pod ręką niewielkich udogodnień na wypadek, gdyby ktoś o czymś zapomniał. Jeśli wystawisz je na pokaz, nie będą musieli cię pytać ani przeszukiwać twoich rzeczy, aby je znaleźć. Jednym z najlepszych sposobów na to jest użycie przezroczystych pojemników w łazience i włożenie środków higienicznych.

6. Dodaj zapach

Innym niedrogim pomysłem na dekorację łazienki dla gości jest dodanie zapachu. Zawsze miło jest wejść do pachnącej łazienki. Możesz wybrać coś subtelnego i niezbyt przytłaczającego, ponieważ niektórzy ludzie mogą być wrażliwi na zapachy. Można nadać łazience przyjemny klimat spa. Świece, podgrzewacze do wosku lub dyfuzory trzcinowe. Jeśli masz w łazience świecę, możesz położyć opakowanie zapałek. W ten sposób Twoi goście mogą je rozpalić, jeśli zamierzają wziąć przyjemną kąpiel po podróży.

7. Rozjaśnij przestrzeń roślinami i kwiatami

Ostatnią wskazówką dotyczącą dekoracji łazienki dla gości jest rozjaśnienie przestrzeni roślinami i kwiatami. Jeśli w łazience jest trochę światła, możesz dodać rośliny do swojego wystroju. Istnieje wiele roślin, które są dobre do miejsc o słabym oświetleniu, które mogą wytrzymać wahania temperatury i wilgotność występującą w łazience. Możesz również dodać świeże kwiaty, które mogą być miłym akcentem, gdy goście przyjdą.

Opcje podłóg w piwnicy

Jaki rodzaj podłogi należy umieścić w piwnicy? W tym artykule omawiamy, jakie są najlepsze opcje posadzki w piwnicy w porównaniu z betonem, z wymienionymi zaletami i wadami, pomagając Ci szybko zdecydować. Dzielimy się kilkoma niedrogimi pomysłami na posadzki do piwnic.

Więcej…

Samodzielne usuwanie płytek

Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne usunięcie płytek ze ściany lub podłogi. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy przeprowadzamy rozbiórkę dekoracji wnętrz? W tym artykule omawiamy kilka wskazówek dotyczących rozbiórki płytek i omawiamy, na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego usuwania płytek gresowych lub ceramicznych.

Więcej…

Trendy płytek łazienkowych 2021

Wybór płytki do łazienki nie jest taki prosty. Jest tak wiele różnych wzorów pod względem formy, koloru i faktury, że można się zgubić w wyborze.
Jeśli wcześniej płytki były niezbędnym elementem funkcjonalnym mokrego pomieszczenia, to dziś staramy się podążać za trendami płytek łazienkowych . Przy wyborze materiału najważniejszy jest design, moda i uroda.

Więcej…