Samodzielne usuwanie płytek

Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne usunięcie płytek ze ściany lub podłogi. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy przeprowadzamy rozbiórkę dekoracji wnętrz? W tym artykule omawiamy kilka wskazówek dotyczących rozbiórki płytek i omawiamy, na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego usuwania płytek gresowych lub ceramicznych.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy usuwaniu płytek?

  1. W procesie usuwania płytek np. ceramicznych musimy przygotować, narzędzia do prac budowlanych, po drugie, sprawdzić gdzie przebiegają kable w ścianie. Jednocześnie zespół budowlany powinien zaplanować schemat budowy.
  2. Zgodnie z rzeczywistą sytuacją na placu budowy, do remontu używamy prostych narzędzi, takich jak młotki, łomy, łopata i nóż do glazury.
  3. Wiertarka udarowa jest ważnym narzędziem. Użytkowanie wiertarki udarowej do budowy jest wygodne i szybkie. Końcówkę wiertarki udarowej można dowolnie zmieniać w zależności od potrzeb.
  4. Rozbiórka płytek odbywa się zwykle według uznania jeżeli chodzi o kierunek (góra-dół, dół-góra), od krawędzi płytki do wbijania do środka
 

Wskazówki dotyczące rozbiórki płytek

Oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących rozbiórki płytek, które zebraliśmy:

  1. PRACUJ W CZYSTOŚCI. JEŻELI BĘDZIE DOŚĆ DUŻY BAŁAGAN, TO SZYBKO POSPRZĄTAJ, ŻEBY NIE NOSIĆ PÓŹNIEJ BRUDU PO DOMU. Poświęcaj czas na nakładanie FOLII na rzeczy i ogólnie szanuj dom.
  2. Uważaj na listwę przypodłogową i ościeżnice / ościeżnice drzwi. Jeśli podważasz płytkę, która ma jeden z boków pod listwą przypodłogową, może ona albo podnieść i poluzować listwę przypodłogową lub, jeśli na jej powierzchni znajdują się małe kawałki połamanej płytki, zostaną one ściśnięte między płytką a listwa przypodłogowa i uszkodzić powierzchnię wykończenia. I prawdopodobnie będziesz musiał wyjąć małe kawałki połamanych płytek spod listwy przypodłogowej lub ościeżnicy drzwi. Możesz strategicznie umieścić śrubokręt i uderzyć go młotkiem, aby uwolnić te elementy. możNA PRÓBOWAĆ podważYĆ, gdy te elementy znajdują się pod wykończeniem.
  3. w przypadku listew przypodłogowych lub pryszniców, zawsze używaj noża do cięcia krawędzi fugi. Jeśli nie, zerwiesz warstwę farby. Również w przypadku ponownego łatania obszarów kafelków obowiązuje ta sama zasada. Zawsze wycinaj fugi lub ryzykujesz odpryskami sąsiednich płytek. Podczas wyłupywania płytek zawsze należy przyklejać taśmą krawędzie, których nie chcesz uszkodzić.
  1. W przypadku narzędzi do rozbiórki płytek, jeśli masz piłę tarczową i szlifierkę, zaleca się wycięcie podcięć w płytce. Po prostu ustaw głębokość ostrza na pilarce tarczowej na 15MM, aby można go było podciągać dużymi kwadratami, Upewnij się, że masz rękawiczki, ochronę oczu, nakolanniki i maskę przeciwpyłową I Zatyczki do uszu.

Popularne kolory płytek 2021

Popularny kolor płytek gresowych i ceramicznych stale się zmienia. Osoby, które są gotowe do dekoracji swoich przestrzeni w domu, muszą cały czas zwracać uwagę na trend mody w kolorze płytek. Jaki jest więc najpopularniejszy kolor płytek w 2021 roku? Jaki kolor płytek będzie popularny w 2022 roku i jak nadążyć za trendami mody? Wymienimy 5 najgorętszych trendów kolorystycznych płytek.

Więcej…

Rzemieślnicza produkcja płytek

Płytki cementowe to płytki produkowane w całości ręcznie z surowców na bazie cementu. Stworzony w połowie XIX wieku w Hiszpanii i szeroko stosowany w Europie i Ameryce, jest uniwersalną opcją, która może być stosowana nie tylko w miejscach publicznych, takich jak place i chodniki, ale także we wnętrzach, w tym podłogach, ścianach i meblach. Ich wszechstronność wynika z faktu, że są one wysoce konfigurowalne, od kolorów i wzorów po geometrię i wymiary. Poniżej techniczne wyjaśnienie płytek cementowych, ich produkcji i montażu.

Więcej…

Konserwacja kominka z marmuru

Jednym z najlepszych sposobów na dodanie przykuwającej wzrok, oszałamiającej funkcji do Twojego domu jest zbudowanie marmurowego kominka. Jeżeli nie będziesz go odpowiednio pielęgnował, z czasem może zacząć źle wyglądać i matowieć. Powszechnie uważa się, że jedynym prawdziwym wrogiem marmurowych powierzchni jest kurz. Przyglądając się uważnie swojemu kominkowi, zauważysz na jego powierzchni czarne plamy sadzy. 

Więcej…

Jak czyścić i konserwować blat z marmuru?

Marmur jest naturalnym kamieniem, który może dodać elegancji i charakteru każdej przestrzeni. Wielu poważnie rozważa to, kiedy stoją przed wyborem idealnych blatów kuchennych. Jednak jest to jeden z bardziej miękkich rodzajów kamieni naturalnych, jest podatny na wytrawianie i plamienie. Dlatego ważne jest, aby dobrze wiedzieć, jak czyścić marmurowe blaty.

Podzielimy się z wami kilkoma przydatnymi wskazówkami dotyczącymi usuwania plam z marmurowych blatów. Omówimy, co powoduje wytrawianie marmuru, a także niektóre sposoby na uporczywe plamy, które uniemożliwiają Ci piękny wygląd marmurowych blatów.

Więcej…

25 błędów podczas remontu

Spotkałeś się z doradcą finansowym, zaciągnąłeś kredyt na remont lub kupiłeś dom? Brawo! Teraz najtrudniejsza część: uczynienie go swoim własnym. Niezależnie od tego, czy planujesz renowację wnętrza, czy po prostu próbujesz generalnie wyremontować dom, zaplanowanie prac, to wiele czynności, niż mogłoby się wydawać. Rozmawialiśmy z dwoma ekspertami - konsultantem ds. renowacji i projektantem wnętrz - aby dowiedzieć się o najczęstszych błędach popełnianych, abyś nie podążał ich śladami.

Więcej…

Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

Więcej…

Najlepsze płytki na ścianę w salonie

Jakie płytki ścienne najlepiej pasują do salonu? Jak ułożyć płytkę ścienną w salonie? W procesie aranżacji domu salon jest miejscem, o które trzeba szczególnie zadbać. Wiele osób lubi używać płytek ceramicznych jako dekoracji na ścianie w salonie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych płytek ściennych do wnętrz, a każda z nich ma swoją własną charakterystykę, wiele osób zmagało się z wyborem płytek ściennych do salonu. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych płytek na ścianę w salonie oraz sposób układania płytek na ścianie w salonie.

Więcej…

Aranżacja przedpokoju

Kiedy jesteśmy zmęczeni, najważniejszą rzeczą, na którą mamy ochotę, jest powrót do domu. Przedpokój, jako pierwszą przestrzenią wchodząc do domu. Pełni on nie tylko funkcję zmiany obuwia, ale również funkcję przechowywania różnych rzeczy. W funkcjonalnym przedpokoju ​​czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani od pierwszego kroku w domu. Aranżacja przedpokoju to spory problem. Należy bardzo dokładnie wykorzystać małą przestrzeń, aby sprawić ją praktyczną i piękną. Przedstawiamy wskazówki dotyczące przedpokoju, by stworzyć idealny hol wejściowy/przedsionek w domu. 

Więcej…

Jak i kiedy czyścić prysznic?

Prawdopodobnie korzystasz z prysznica codziennie, ale czy myjesz go tak często? Nasi eksperci zalecają codzienne mycie prysznica, aby zapobiec powstawaniu plam i osadów, a także cotygodniowe gruntowne czyszczenie. Jest to korzystne z wielu powodów. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej płytki, skrócić czas sprzątania i poprawić ogólny wygląd swojej łazienki, czytaj dalej. 

Więcej…

Kamień naturalny czy konglomerat?

Dla niewprawnego oka nie ma prawie żadnej zauważalnej różnicy między kamień naturalny i konglomeratem. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że kupują materiały wyprodukowane w fabryce, gdy kupują blaty. Blaty granitowe są zbudowane z płyt granitowych pochodzących z naturalnych kamieniołomów.

Kamień naturalny i kamień modyfikowany są zarówno estetyczne, jak i trwałe, jednak należy zwrócić uwagę na istotne różnice między tymi dwiema opcjami. Omówimy te różnice i pomożemy Ci zdecydować, który materiał jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb, preferencji i budżetu.

Więcej…