Samodzielne usuwanie płytek

Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne usunięcie płytek ze ściany lub podłogi. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy przeprowadzamy rozbiórkę dekoracji wnętrz? W tym artykule omawiamy kilka wskazówek dotyczących rozbiórki płytek i omawiamy, na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego usuwania płytek gresowych lub ceramicznych.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy usuwaniu płytek?

  1. W procesie usuwania płytek np. ceramicznych musimy przygotować, narzędzia do prac budowlanych, po drugie, sprawdzić gdzie przebiegają kable w ścianie. Jednocześnie zespół budowlany powinien zaplanować schemat budowy.
  2. Zgodnie z rzeczywistą sytuacją na placu budowy, do remontu używamy prostych narzędzi, takich jak młotki, łomy, łopata i nóż do glazury.
  3. Wiertarka udarowa jest ważnym narzędziem. Użytkowanie wiertarki udarowej do budowy jest wygodne i szybkie. Końcówkę wiertarki udarowej można dowolnie zmieniać w zależności od potrzeb.
  4. Rozbiórka płytek odbywa się zwykle według uznania jeżeli chodzi o kierunek (góra-dół, dół-góra), od krawędzi płytki do wbijania do środka
 

Wskazówki dotyczące rozbiórki płytek

Oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących rozbiórki płytek, które zebraliśmy:

  1. PRACUJ W CZYSTOŚCI. JEŻELI BĘDZIE DOŚĆ DUŻY BAŁAGAN, TO SZYBKO POSPRZĄTAJ, ŻEBY NIE NOSIĆ PÓŹNIEJ BRUDU PO DOMU. Poświęcaj czas na nakładanie FOLII na rzeczy i ogólnie szanuj dom.
  2. Uważaj na listwę przypodłogową i ościeżnice / ościeżnice drzwi. Jeśli podważasz płytkę, która ma jeden z boków pod listwą przypodłogową, może ona albo podnieść i poluzować listwę przypodłogową lub, jeśli na jej powierzchni znajdują się małe kawałki połamanej płytki, zostaną one ściśnięte między płytką a listwa przypodłogowa i uszkodzić powierzchnię wykończenia. I prawdopodobnie będziesz musiał wyjąć małe kawałki połamanych płytek spod listwy przypodłogowej lub ościeżnicy drzwi. Możesz strategicznie umieścić śrubokręt i uderzyć go młotkiem, aby uwolnić te elementy. możNA PRÓBOWAĆ podważYĆ, gdy te elementy znajdują się pod wykończeniem.
  3. w przypadku listew przypodłogowych lub pryszniców, zawsze używaj noża do cięcia krawędzi fugi. Jeśli nie, zerwiesz warstwę farby. Również w przypadku ponownego łatania obszarów kafelków obowiązuje ta sama zasada. Zawsze wycinaj fugi lub ryzykujesz odpryskami sąsiednich płytek. Podczas wyłupywania płytek zawsze należy przyklejać taśmą krawędzie, których nie chcesz uszkodzić.
  1. W przypadku narzędzi do rozbiórki płytek, jeśli masz piłę tarczową i szlifierkę, zaleca się wycięcie podcięć w płytce. Po prostu ustaw głębokość ostrza na pilarce tarczowej na 15MM, aby można go było podciągać dużymi kwadratami, Upewnij się, że masz rękawiczki, ochronę oczu, nakolanniki i maskę przeciwpyłową I Zatyczki do uszu.

6 rzeczy, których nie używać na podłogach

Podłoga to inwestycja. Dbanie o nią oznacza świadomość tego, co szkodzi, a co nie. Każdy rodzaj podłogi ma swoje własne cechy charakterystyczne, poniższe 6 elementów, które szkodzą dla prawie każdego rodzaju podłogi.

Więcej…

Najlepszy materiał do wykończenia ścian wewnętrznych

Dekorując lub remontując swój nowy dom, wybór dekoracji ścian wewnętrznych jest bardzo ważny. Powierzchnia ściany jest stosunkowo szeroka, dlatego do dekoracji ścian powinniśmy znać właściwe kroki, aby uzyskać najlepszy efekt aranżacji. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w budownictwie, wybór odpowiednich materiałów na ściany wewnętrzne do różnych pomieszczeń w domu może być wyzwaniem. W tym artykule przedstawiamy kilka typowych rodzajów materiałów na ściany wewnętrzne i wskazujemy najlepsze materiały do ​​wykańczania ścian wewnętrznych.

Więcej…

Podłoga z kamienia naturalnego zimą

Kamień naturalny to właściwy wybór na podłogę jesienią lub zimą. Piękny, mocny i wyjątkowo trwały kamień naturalny jest jednym z niewielu materiałów podłogowych, które z łatwością można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ale dlaczego powinniśmy wybierać podłogę z naturalnego kamienia jesienią lub zimą? Oto niektóre korzyści posadzek kamiennych:

Więcej…

Jak zabudować balkon i w pełni go wykorzystać?

Zwykłe budynki mieszkalne nie mają podwórka, więc prywatna przestrzeń zewnętrzna to marzenie większości ludzi mieszkających w mieszkaniach miejskich - nawet jeśli jest to tylko mały balkon. Wiele osób lubi spędzać czas na balkonie. Jeśli masz szczęście, że masz duży balkon, czy zdecydowałbyś się go zabudować? Czytaj dalej, aby znaleźć pomysły na ogrodzone balkony i inspiracje dotyczące dekoracji, a także kilka wskazówek, jak zabudować balkon i jak w pełni wykorzystać przestrzeń.

Więcej…

Co to jest neuroarchitektura?

W czasach, gdy stajemy się coraz bardziej wrażliwi na nasze środowisko i podejmujemy kroki, aby uczynić je lepszym dla naszych przyszłych pokoleń, architektura jest jednym z najważniejszych aspektów, które pomogą osiągnąć ten cel. Architektura to nie tylko wizualne, pełne przepychu aranżacje, ale także nasz umysł. Poczucie niepokoju w konkretnym otoczeniu i poczucie szczęścia w innym to wszystko czego doświadczamy na co dzień.

Więcej…

Płytki mozaikowe w łazience

Płytki mozaikowe od dawna są używane w łazienkach jako elementy akcentujące, w wannach lub umieszczane w niszach prysznicowych, ale nadchodzącym trendem jest bardziej kreatywne wykorzystanie mozaiki jako elementu projektowego. Podobnie jak hiszpańskie i bliskowschodnie malowane płytki stają się coraz bardziej popularne, tak samo jest stosowanie bardziej skomplikowanych wzorów mozaiki.

Więcej…

Płytki w holu/przedpokoju

Trendy płytek ściennych i podłogowych zmieniają się i ewoluują każdego roku. Przeczytaj, aby się dowiedzieć, jakie trendy są obecnie popularne dla płytek do przedpokoju, długiego holu.

Więcej…

Blaty z czarnego granitu

Chcesz nadać kuchni lub łazience odważny, elegancki lub nowoczesny wygląd? W takim przypadku blaty z czarnego granitu mogą być dokładnym rodzajem materiału, którego szukasz. Większość nie zdaje sobie sprawy, że wybór blatów może wpłynąć na cały projekt pomieszczenia lub go zepsuć. Wybór blatów odgrywa również kluczową rolę w zapewnieniu wartości i funkcjonalności w kuchni lub łazience, dlatego tak ważne jest, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje, a następnie ostrożnie dokonać wyboru. W celu określenia, czy blaty z czarnego granitu jest odpowiedni dla Ciebie, warto uporządkować zalety i wady, a następnie zdecydować, czy dobrze odpowiadają Twoim potrzebom.

Więcej…

Jak czyścić i konserwować blat z marmuru?

Marmur jest naturalnym kamieniem, który może dodać elegancji i charakteru każdej przestrzeni. Wielu poważnie rozważa to, kiedy stoją przed wyborem idealnych blatów kuchennych. Jednak jest to jeden z bardziej miękkich rodzajów kamieni naturalnych, jest podatny na wytrawianie i plamienie. Dlatego ważne jest, aby dobrze wiedzieć, jak czyścić marmurowe blaty.

Podzielimy się z wami kilkoma przydatnymi wskazówkami dotyczącymi usuwania plam z marmurowych blatów. Omówimy, co powoduje wytrawianie marmuru, a także niektóre sposoby na uporczywe plamy, które uniemożliwiają Ci piękny wygląd marmurowych blatów.

Więcej…

4 kroki do lśniącej, czystej płytki

Nie bez powodu płytki są jedną z najpopularniejszych wyborów dla podłóg. Jest trwała, wszechstronna i świetnie wygląda zarówno w kuchni, jak i łazience. Jeśli ostatnio nie poświęciłeś czasu, aby dać swojemu kafelkowi blasku na który zasługuje, teraz masz szansę. Niezależnie od tego, czy masz w domu płytki gresowe, ceramiczne czy kamienne, mamy wszystkie wskazówki i triki, które pozwolą Ci oczyścić je w zaledwie czterech krokach. 

Więcej…