Płytki ścienne do kuchni - kolor, rozmiar, typ

Kuchnia to przestrzeń do przygotowywania posiłków dla rodzin i znajomych. Dekoracja tej przestrzeni, wymaga starannego przemyślenia i projektu. Ściana kuchni jest częścią, która zajmuje większy obszar i jest jednym z wyróżniających się elementów. Płytki na ścianie kuchni należy dobrać bardzo starannie. Należy unikać nieharmonijnego dopasowywania. Jakie są najlepsze płytki na ściany kuchenne? Jakie są podstawowe zasady doboru płytek ściennych do kuchni? Który kolor płytki najlepiej pasuje do ściany w kuchni? W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek ściennych do kuchni.

Wskazówki dotyczące wyboru idealnej ściany z płytek kuchennych

Ma być piękna i praktyczny - odwieczny temat w aranżacji wnętrz.

  1. piękna

Jako miejsce do gotowania i spędzania dużej ilości czasu, kuchnia jest na ogół niewielka. Jeśli chcesz, aby przestrzeń kuchenna była wyposażona w wykwintną i wygodną atmosferę życia, przemyśl starannie projekt dekoracji i przewodniego motywu dla kuchni. Przy wyborze płytek ściennych do kuchni w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę czy z daną płytką współgrają elementy dekoracyjne o danym kolorze oraz zamontowane meble.

  1. praktyczna

Jako miejsce do gotowania, kuchnia nieuchronnie będzie się brudziła od tłustych oparów, szczególnie tam, gdzie przygotowywane są potrawy. Dlatego wybierając płytki na ścianę kuchenną , z praktycznego punktu widzenia wygodnie jest czyścić co jakiś czas, jak tylko zostanie zauważone zabrudzenie. Nasze płytki ścienne z gresu mogą uczynić kuchnię łatwiejszą i wygodniejszą w użytkowaniu.

Specyfikacje płytek kuchennych i jaki rozmiar płytek najlepiej nadaje się do ściany w kuchni

Dla kuchni z płytkami ściennymi typowy rozmiar to  30x30 cm, 60x30cm, 60x60cmi 120x60cm . Obecnie im większa płytka, tym bardziej w trendach, a ponadto, dzięki małej liczbie łączeń, finalny wygląd i funkcjonalność są wprost najlepszym rozwiązaniem. 

Wykończenie i tekstura płytek ściennych w kuchni - Płytki matowe kontra płytki o wysokim połysku

Jeśli chodzi o różnicę między matową, a błyszczącą płytką, wiele osób może pomyśleć, że matowa ściana z płytek kuchennych nie jest łatwa do czyszczenia. W rzeczywistości jest to złe przekonanie. Wszystko zależy głównie od tego, czy powierzchnia płytek jest gładka oraz czy jest nierówna tekstura. Dobrej jakości matowe kuchenne płytki ścienne są nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, ale ich delikatny i prosty połysk może pokazać elegancką estetykę wnętrza.

Uwzględnienie matowych i błyszczących płytek opiera się głównie na ogólnym stylu przestrzeni. Na przykład w stosunkowo skromnej i wysokiej klasy kuchni wybór matowych płytek na ścianę będzie bardziej zaawansowany. W nowoczesnej i modnej kuchni płytki na wysoki połysk będą piękniejsze i modniejsze.

Wybór koloru płytki kuchennej. Jaki kolor płytki jest najlepszy do ściany kuchennej?

Jeśli chodzi o kolorystykę kuchni z płytek ściennych, istnieją trzy typowe kombinacje bieli, szarości i brązowo-żółtego. Możesz wybrać według własnych preferencji dotyczących stylu.

  1. Biała płytka ścienna do kuchni: W kuchniach w prostej, skandynawskiej aranżacji można zainstalować białą płytkę ścienną w kuchni. Oryginalna wizja może sprawić, że kuchnia będzie pełna wykwintnego i klimatycznego designu. 
  2. Szara płytka na ścianę kuchenną: W niektórych stosunkowo nowoczesnych i prostych kuchniach szare płytki ścienne są również powszechnym dopasowanym wyborem, co może uczynić przestrzeń kuchenną bardziej zaawansowaną.
  3. Brązowo-żółte kuchenne płytki ścienne: Brązowo-żółty, w połączeniu z bielą i szarością, to kolorystyka najbardziej „odporna” widoczne na plamy. 

Białe, prostokątne płytki. Jaki rodzaj płytek najlepiej nadaje się do ścian kuchennych?

Białe płytki w kształcie małych prostokątów są ostatnio bardzo popularne, dzięki czemu mała kuchnia może być bardziej przestronna i jasna. Posiadanie unikalnej ściany z płytek w kuchni, może ożywić Twoją przestrzeń do gotowania. Ale wiele osób martwi się, że w tego rodzaju płytkach jest zbyt wiele łączeń-fugowań , które nie są łatwe do utrzymania czystości. Ten sposób myślenia ma sens, ale jeśli naprawdę lubisz ten rodzaj płytek ściennych, możesz wybrać ścianę kuchenną z płytek o wymiarach 60x30cm, aby uzyskać efekt dopasowania małych białych płytek na ścianie i nie musisz się martwić o zbyt wiele łączeń w ścianie.

Pomysły na płytki ścienne do kuchni

Tył szafek również powinien być pokryty kuchennymi płytkami ściennymi.

Wiele rodzin kupuje teraz kompletne szafki. Nie myśl, że przestrzeń za szafkami i tak jest niewidoczna.

Po pierwsze, płytka ścienna do kuchni jest dobrym materiałem ochronnym – solidna wodoodporna warstwa. Po drugie, płytki ścienne znacznie zmniejszą korozję szafek kuchennych spowodowaną wilgocią w kuchni i zapobiegną spleśnieniu i deformacji szafek. Po trzecie, układanie płytek jest korzystne dla wyrównania szafy z podłogą i ścianą, sprawiając, że połączenie szafki, ściany i podłogi pokrywa się, zachowując piękno szafki i chroniąc jej żywotność.

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

Więcej…

Geometryczny wzór płytek - popularne kształty

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele naprawdę zawiłych i szczegółowych geometrycznych kształtów i płytek. Fantastyczne w użyciu jako okładziny kuchenne, ściany prysznicowe i podłogi prysznicowe . W tym artykule przedstawiamy najważniejsze trendy w zakresie wzorów i kształtu płytek w 2021 roku. Pokażemy jak wybrać wzór, który jest jednocześnie stylowy i klasyczny, aby Twoja przestrzeń wyglądała pięknie przez wiele lat.

Więcej…

Q&A płytek ceramicznych

Kwadratowy, prostokątny, sześciokątny, matowy, błyszczący. Trudno wymyślić bardziej wszechstronny materiał podłogowy niż płytki. Są również znane ze swojej wysokiej trwałości, łatwości konserwacji oraz instalacji i należą do najczęstszych wyborów do pokrywania podłóg i ścian. Poniżej znajduje się 10 typowych pytań i odpowiedzi dotyczących płytek ceramicznych:

Więcej…

6 rzeczy, których nie używać na podłogach

Podłoga to inwestycja. Dbanie o nią oznacza świadomość tego, co szkodzi, a co nie. Każdy rodzaj podłogi ma swoje własne cechy charakterystyczne, poniższe 6 elementów, które szkodzą dla prawie każdego rodzaju podłogi.

Więcej…

25 błędów podczas remontu

Spotkałeś się z doradcą finansowym, zaciągnąłeś kredyt na remont lub kupiłeś dom? Brawo! Teraz najtrudniejsza część: uczynienie go swoim własnym. Niezależnie od tego, czy planujesz renowację wnętrza, czy po prostu próbujesz generalnie wyremontować dom, zaplanowanie prac, to wiele czynności, niż mogłoby się wydawać. Rozmawialiśmy z dwoma ekspertami - konsultantem ds. renowacji i projektantem wnętrz - aby dowiedzieć się o najczęstszych błędach popełnianych, abyś nie podążał ich śladami.

Więcej…

Nowocześni programiści

Położona między kanałem Lachine, a rzeką św. Wawrzyńca miejska dzielnica Pointe-Sainte-Charles w Montrealu odzwierciedla przemysłową przeszłość miasta, a jednocześnie mieści nowoczesne firmy, takie jak GSoft. Lokalnie założona firma programistyczna, która obecnie mieści się w zabytkowym budynku Nordelec. Aby stworzyć spójne środowisko, które będzie odzwierciedlało wartości młodych pracowników GSoft, jednocześnie szanując oryginalną strukturę budynku z 1913 roku, firma współpracowała ze współczesną firmą architektoniczną Linebox przez ponad dwa lata, aby urzeczywistnić ich wizję.

Więcej…

Budowa oraz jakość płytek ceramicznych i gresowych

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między dwoma najpopularniejszymi formami płytek - ceramicznymi i gresowymi - i nic dziwnego, biorąc pod uwagę ich podobny wygląd. Nie daj się jednak zwieść, ponieważ istnieje wiele różnic między tymi dwoma typami płytek.

Więcej…

Płytki gresowe imitujące marmur

Jednym z ważnych trendów w aranżacji wnętrz są płytki gresowe o wyglądzie marmuru, które naśladują materiał, który od wieków jest bohaterem sztuki i architektury. Marmur, interpretowany nowoczesnymi liniami i oryginalnymi połączeniami, staje się coraz bardziej popularny w projektowaniu wnętrz, wyposażenia i akcesoriów meblowych.

Więcej…

Przecinarki do płytek ceramicznych i gresowych

Jednym z głównych narzędzi potrzebnych do płytek w pomieszczeniach i na zewnątrz jest przecinarka. Na rynku dostępne są różne typy przecinarek do płytek. Jaki jest najlepszy przecinak do różnych płytek, ceramiki i gresu?  A na co zwrócić uwagę podczas cięcia płytek? Tutaj pokrótce omówimy różne typy przecinarek do płytek i pomożemy wybrać najlepsze przecinarki do płytek.

Więcej…

Schody z kamienia naturalnego

Niepowtarzalny i luksusowy wygląd schodów z kamienia naturalnego jest prawie niemożliwy do odtworzenia. Wyobraź sobie, że każdego dnia wracasz do domu i wchodzisz po wspaniałych marmurowych schodach. Zalety stosowania kamienia naturalnego na schody nie ograniczają się tylko do estetyki. Inwestycja w schody z kamienia naturalnego może w rzeczywistości przynieść szereg dodatkowych korzyści:

Więcej…