Najlepsze płytki na ścianę w salonie

Jakie płytki ścienne najlepiej pasują do salonu? Jak ułożyć płytkę ścienną w salonie? W procesie aranżacji domu salon jest miejscem, o które trzeba szczególnie zadbać. Wiele osób lubi używać płytek ceramicznych jako dekoracji na ścianie w salonie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych płytek ściennych do wnętrz, a każda z nich ma swoją własną charakterystykę, wiele osób zmagało się z wyborem płytek ściennych do salonu. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych płytek na ścianę w salonie oraz sposób układania płytek na ścianie w salonie.

Jakie są najlepsze płytki ścienne w salonie?

Częstotliwość użytkowania salonu jest bardzo wysoka, dlatego powinniśmy nie tylko wybierać piękne płytki ścienne, ale także wybierać płytki łatwe w utrzymaniu czystości. Oto zalecane najlepsze płytki ścienne do salonu.

Płytki ceramiczne na ścianę salonu

Do płytek ściennych w salonie, można wybrać duży zeszklone płytki. Oszklone płytki mają jasny połysk, który może stworzyć wrażenie przestronności i jasności w salonie. W pewnym stopniu może poszerzyć naszą przestrzeń wizualną, co może sprawić, że ludzie poczują się zrelaksowani.

Mozaika ścienna do salonu

Ze względu na małe i wykwintne, kolorowe właściwości, mozaika jest jak diament instalowany na ścianie, bardzo delikatna, przepiękna, używana jako dekoracja. Wybierz odpowiedni kolor, można prezentować różnorodne style.

Ściana salonu z kamienia

Jego połysk jest piękny. Ma doskonały ciemny i jasny kolor oraz nie zawiera pierwiastków radioaktywnych, dlatego bezpieczniej jest używać go jako powierzchni ściany. Kamienne ściany przeszły drogę do wnętrz i coraz częściej stają się istotną częścią rustykalnych, wiejskich, tradycyjnych i śródziemnomorskich pokoi. Może to nasza chęć ponownego połączenia się z naturą, może to ponadczasowy urok kamienia lub po prostu jego różnorodny blask faktury - bez względu na powód, kamienne ściany w pomieszczeniach są obecnie gorącym trendem i przykuwają uwagę. Kamienne ściany do salonu są odrobinę rzadsze niż ich bardziej popularni ceglani kuzyni, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowe. Podobnie jak fornir z cegły, okleina z kamienia naturalnego stanowi również łatwą alternatywę dla właścicieli domów, którzy dopiero zaczynają od kamiennych ścian. Kamienne ściany w warunkach miejskich można bez problemu łączyć z cegłą i metalem. W przestrzeni wiejskiej drewno jest ich niewątpliwym najlepszym przyjacielem. W starannie wyselekcjonowanych eklektycznych wyborach, kolor może przejąć kontrolę nad teksturami, ale przeniesienie wszystkich elementów na ścianę może być prawdziwym wyzwaniem. Uwielbiamy domy, w których kamienne fragmenty ścian są sprytnie i starannie łączone z eleganckimi współczesnymi wykończeniami. W tym miejscu chcesz, aby reszta pomieszczenia była tak nowoczesna, jak to tylko możliwe, a kamienna ściana musi uzupełniać obecny już neutralny kolor. Połącz kamień naturalny z ciepłymi materiałami, takimi jak futro, kaszmir, pluszowe dywany, poduszki, dzięki czemu złagodzisz efekt zimnego kamienia. Jasne kolory w ciepłych odcieniach żółci, pomarańczy i czerwieni sprawią, że salon będziesz wyglądać zachęcająco i komfortowo. Kontrastujące kolory to naturalne modele podkreślające kamień.

Gresowe płytki ścienne w salonie

Większość ludzi nie myśli o ścianach w salonie z płytek. Płytki gresowe mogą nadać szyku w głównym pomieszczeniu Twojego domu. Teraz można kupić płytki, które imitują ciepły wygląd naturalnego twardego drewna lub prawdziwego kamienia, możesz czerpać korzyści z płytek w połączeniu z wyglądem innych materiałów podłogowych.
Posadzka z płytek w salonie znacznie sprawi, że pomieszczenie będzie chłodne. Płytki porcelanowe będą przyjemne w dotyku, ale nie zatrzymają ciepła, jak robią to podłogi drewniane.
Inne zalety płytek podłogowych w salonie to długowieczność, przyjazność dla zwierząt domowych, łatwość czyszczenia plam i praktycznie zerowa nasiąkliwość, w przeciwieństwie do innych materiałów, takich jak naturalne drewno lub kamień. Płytki gresowe są również przyjazne dla środowiska; jego materiał nie zawiera alergenów.

Jak ułożyć płytki ścienne w salonie?

1. Przygotowanie ściany i płytek w salonie.

 • Upewnij się, że ściana jest gotowa.
 • Użyj poziomicy i taśmy, aby zmierzyć położenie płytek.
 • Zaznacz miejsca na ścianie.
 • Dopasuj na sucho, a następnie przycinaj płytki na wymiar za pomocą diamentowej piły na mokro.
 • Zamontuj listwę, aby pierwszy rząd był prosty.

2. Układanie płytek

 • Wymieszaj zaprawę.
 • Rozprowadź zaprawę.
 • Umieść płytki na ścianie w salonie.

3. Fugowanie płytek

 • Wybierz i wymieszaj zaprawę.
 • Rozprowadź fugę za pomocą pacy do fug.
 • Oczyść fugę.
 • Zaimpregnuj fugę.

Zalety i wady instalowania płytek ściennych w salonie

Zalety:

Ściana łatwa do czyszczenia, ma świetny połysk, jest odporna na wilgoć, nie zwilża jak tapeta i nie blaknie po latach. Możesz poczuć, że salon jest stosunkowo nowy. Jeśli jest brudny, po prostu wytrzyj go szmatką.

Wady:

Ponadto ceramiczne i gresowe płytki ścienne są chłodne latem i mroźne zimą.

Najlepszy kolor do salonu płytek ściennych

Odpowiednia jest ogólna jasna ściana z płytek, na przykład biała, jednolita i jasnobeżowa. Dla osoby o wysokich wymaganiach, wybór jednolitego koloru może bardziej odzwierciedlać osobiste preferencje stylu.