Najlepsze płytki na ścianę w salonie

Jakie płytki ścienne najlepiej pasują do salonu? Jak ułożyć płytkę ścienną w salonie? W procesie aranżacji domu salon jest miejscem, o które trzeba szczególnie zadbać. Wiele osób lubi używać płytek ceramicznych jako dekoracji na ścianie w salonie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych płytek ściennych do wnętrz, a każda z nich ma swoją własną charakterystykę, wiele osób zmagało się z wyborem płytek ściennych do salonu. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych płytek na ścianę w salonie oraz sposób układania płytek na ścianie w salonie.

Jakie są najlepsze płytki ścienne w salonie?

Częstotliwość użytkowania salonu jest bardzo wysoka, dlatego powinniśmy nie tylko wybierać piękne płytki ścienne, ale także wybierać płytki łatwe w utrzymaniu czystości. Oto zalecane najlepsze płytki ścienne do salonu.

Płytki ceramiczne na ścianę salonu

Do płytek ściennych w salonie, można wybrać duży zeszklone płytki. Oszklone płytki mają jasny połysk, który może stworzyć wrażenie przestronności i jasności w salonie. W pewnym stopniu może poszerzyć naszą przestrzeń wizualną, co może sprawić, że ludzie poczują się zrelaksowani.

Mozaika ścienna do salonu

Ze względu na małe i wykwintne, kolorowe właściwości, mozaika jest jak diament instalowany na ścianie, bardzo delikatna, przepiękna, używana jako dekoracja. Wybierz odpowiedni kolor, można prezentować różnorodne style.

Ściana salonu z kamienia

Jego połysk jest piękny. Ma doskonały ciemny i jasny kolor oraz nie zawiera pierwiastków radioaktywnych, dlatego bezpieczniej jest używać go jako powierzchni ściany. Kamienne ściany przeszły drogę do wnętrz i coraz częściej stają się istotną częścią rustykalnych, wiejskich, tradycyjnych i śródziemnomorskich pokoi. Może to nasza chęć ponownego połączenia się z naturą, może to ponadczasowy urok kamienia lub po prostu jego różnorodny blask faktury - bez względu na powód, kamienne ściany w pomieszczeniach są obecnie gorącym trendem i przykuwają uwagę. Kamienne ściany do salonu są odrobinę rzadsze niż ich bardziej popularni ceglani kuzyni, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowe. Podobnie jak fornir z cegły, okleina z kamienia naturalnego stanowi również łatwą alternatywę dla właścicieli domów, którzy dopiero zaczynają od kamiennych ścian. Kamienne ściany w warunkach miejskich można bez problemu łączyć z cegłą i metalem. W przestrzeni wiejskiej drewno jest ich niewątpliwym najlepszym przyjacielem. W starannie wyselekcjonowanych eklektycznych wyborach, kolor może przejąć kontrolę nad teksturami, ale przeniesienie wszystkich elementów na ścianę może być prawdziwym wyzwaniem. Uwielbiamy domy, w których kamienne fragmenty ścian są sprytnie i starannie łączone z eleganckimi współczesnymi wykończeniami. W tym miejscu chcesz, aby reszta pomieszczenia była tak nowoczesna, jak to tylko możliwe, a kamienna ściana musi uzupełniać obecny już neutralny kolor. Połącz kamień naturalny z ciepłymi materiałami, takimi jak futro, kaszmir, pluszowe dywany, poduszki, dzięki czemu złagodzisz efekt zimnego kamienia. Jasne kolory w ciepłych odcieniach żółci, pomarańczy i czerwieni sprawią, że salon będziesz wyglądać zachęcająco i komfortowo. Kontrastujące kolory to naturalne modele podkreślające kamień.

Gresowe płytki ścienne w salonie

Większość ludzi nie myśli o ścianach w salonie z płytek. Płytki gresowe mogą nadać szyku w głównym pomieszczeniu Twojego domu. Teraz można kupić płytki, które imitują ciepły wygląd naturalnego twardego drewna lub prawdziwego kamienia, możesz czerpać korzyści z płytek w połączeniu z wyglądem innych materiałów podłogowych.
Posadzka z płytek w salonie znacznie sprawi, że pomieszczenie będzie chłodne. Płytki porcelanowe będą przyjemne w dotyku, ale nie zatrzymają ciepła, jak robią to podłogi drewniane.
Inne zalety płytek podłogowych w salonie to długowieczność, przyjazność dla zwierząt domowych, łatwość czyszczenia plam i praktycznie zerowa nasiąkliwość, w przeciwieństwie do innych materiałów, takich jak naturalne drewno lub kamień. Płytki gresowe są również przyjazne dla środowiska; jego materiał nie zawiera alergenów.

Jak ułożyć płytki ścienne w salonie?

1. Przygotowanie ściany i płytek w salonie.

 • Upewnij się, że ściana jest gotowa.
 • Użyj poziomicy i taśmy, aby zmierzyć położenie płytek.
 • Zaznacz miejsca na ścianie.
 • Dopasuj na sucho, a następnie przycinaj płytki na wymiar za pomocą diamentowej piły na mokro.
 • Zamontuj listwę, aby pierwszy rząd był prosty.

2. Układanie płytek

 • Wymieszaj zaprawę.
 • Rozprowadź zaprawę.
 • Umieść płytki na ścianie w salonie.

3. Fugowanie płytek

 • Wybierz i wymieszaj zaprawę.
 • Rozprowadź fugę za pomocą pacy do fug.
 • Oczyść fugę.
 • Zaimpregnuj fugę.

Zalety i wady instalowania płytek ściennych w salonie

Zalety:

Ściana łatwa do czyszczenia, ma świetny połysk, jest odporna na wilgoć, nie zwilża jak tapeta i nie blaknie po latach. Możesz poczuć, że salon jest stosunkowo nowy. Jeśli jest brudny, po prostu wytrzyj go szmatką.

Wady:

Ponadto ceramiczne i gresowe płytki ścienne są chłodne latem i mroźne zimą.

Najlepszy kolor do salonu płytek ściennych

Odpowiednia jest ogólna jasna ściana z płytek, na przykład biała, jednolita i jasnobeżowa. Dla osoby o wysokich wymaganiach, wybór jednolitego koloru może bardziej odzwierciedlać osobiste preferencje stylu.

Jakie płytki do ścian prysznicowych?

Jednym ze sposobów na dodanie wartości do domu jest remont łazienki. Duży prysznic wyłożony kafelkami to absolutny niezbędnik podczas przebudowy lub modernizacji domu. Rano wszyscy pędzimy do pracy, zabieramy dzieci na mecz lub robimy jedną z miliona innych rzeczy. Mamy mało czasu na kąpiel w wannie, dlatego luksusowe prysznice wyłożone kafelkami są obecnie na topie.

Więcej…

Aranżacja przedpokoju

Kiedy jesteśmy zmęczeni, najważniejszą rzeczą, na którą mamy ochotę, jest powrót do domu. Przedpokój, jako pierwszą przestrzenią wchodząc do domu. Pełni on nie tylko funkcję zmiany obuwia, ale również funkcję przechowywania różnych rzeczy. W funkcjonalnym przedpokoju ​​czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani od pierwszego kroku w domu. Aranżacja przedpokoju to spory problem. Należy bardzo dokładnie wykorzystać małą przestrzeń, aby sprawić ją praktyczną i piękną. Przedstawiamy wskazówki dotyczące przedpokoju, by stworzyć idealny hol wejściowy/przedsionek w domu. 

Więcej…

Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Więcej…

Rozróżnianie białych kamieni

Jak sprawdzić, czy Twój biały kamień to granit, kwarcyt czy marmur?

Przy odrobinie wskazówek i praktyki każdy może nauczyć się rozpoznawać właściwości i estetykę różnych rodzajów kamienia. Bez względu na etykietę na płycie, kraj pochodzenia czy cenę, podstawowa wiedza geologiczna może pomóc lepiej to zrozumieć. Proces identyfikacji kamieni staje się najbardziej zagadkowy, gdy wyglądają podobnie do siebie. Nawet podobnie wyglądające kamienie można rozróżnić, korzystając z kilku podstawowych wskazówek.

Więcej…

Plusy i minusy trawertynu

Wiele osób uważa, że ​​marmur i trawertyn to to samo. Marmur pochodzi z kamienia metamorficznego w wyniku poddania wapienia ogromnemu ciśnieniu przez długi czas. Trawertyn wywodzi się ze źródeł mineralnych, zwłaszcza gorących. Trawertyn ma bardziej rustykalny wygląd w przeciwieństwie do wyrafinowanego wyglądu marmuru.

W zależności od osobistych preferencji, trawertyn może okazać się doskonałym materiałem do zastosowania w Twoim domu, czy to w postaci parapetów, płytek, okładzin kamiennych, podłóg i innych. Koloseum jest zbudowane z prawie całego trawertynu, co udowadnia, że ​​wytrzymuje próbę czasu.

Więcej…

Marmur w łazience, a pasta do zębów

Jeśli chodzi o wybór materiałów na blaty do kuchni czy łazienek, z marmurem nie sposób się pomylić, przynajmniej jeśli chodzi o estetykę. Z marmurem wiąże się pewna ironia, w tym sensie, że jego wyjątkowy wygląd jest wynikiem intensywnych procesów tektonicznych trwających miliony lat, a mimo to może zostać uszkodzony przez coś tak pozornie nieszkodliwego jak pasta do zębów. Uszkodzenia mogą nie być niszczące, ale mogą zmienić wspaniały wygląd marmuru, co jest prawdziwym problemem dla tych, którzy wybierają marmur do swoich blatów łazienkowych. Zrozumienie, dlaczego pasta do zębów może być szkodliwa dla marmuru, może pomóc w zrozumieniu, jak dbać o ten naturalny kamień.

Więcej…

Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Więcej…

Płytki w holu/przedpokoju

Trendy płytek ściennych i podłogowych zmieniają się i ewoluują każdego roku. Przeczytaj, aby się dowiedzieć, jakie trendy są obecnie popularne dla płytek do przedpokoju, długiego holu.

Więcej…

Dekoracja łazienki dla gości

Kiedy łazienka dla gości jest poza zasięgiem wzroku, po drugiej stronie domu, wielu z nas po prostu zapomina o udekorowaniu. Dlatego wskazujemy kilka pomysłów na dekorację łazienki i sprawimy, że będzie to luksusowa przestrzeń do wypoczynku dla gości. Wystarczy kilka drobnych poprawek, aby po prostu stwierdzić, że masz nowy ulubiony pokój w domu. Jeśli więc masz w domu drugą lub trzecią łazienkę i chcesz, aby była ona przyjaznym miejscem dla gości, poniżej 6 pomysłów może przynieść Ci inspirację.

Więcej…

Jak wybrać blat kuchenny?

Jedną z najbardziej praktycznych i funkcjonalnych przestrzeni w każdym projekcie mieszkaniowym jest kuchnia. Konieczne jest budowanie kuchni z najbardziej wytrzymałych i higienicznych materiałów. Oprócz tych wymagań ważne jest również zwrócenie uwagi na estetykę i opłacalność, dostosowując przestrzeń do życia każdej rodziny.

Więcej…