Przewodnik zakupu listew przypodłogowych

W dzisiejszej dekoracji płytki gresowe oraz ceramiczne są powszechnym materiałem, takim jak płytki podłogowe, płytki ścienne i listwa przypodłogowa. Listwa przypodłogowa jeśli nie jest dobrze dopasowana, wpłynie nie tylko na wygląd, ale także na normalne użytkowanie podłogi. Jak wybrać najlepszą listwę przypodłogową z płytek? Jakie są możliwości dopasowania kolorów listwy przyściennej z płytek? Poniższy artykuł przedstawia najlepszy poradnik doboru listew, obejmujący wskazówki oraz porady dotyczące zakupu.

Jak wybrać najlepszą uderzającą deskę do płytek podłogowych i ściennych

1. Opcje materiałów na listwy przypodłogowe

Obecnie powszechnie stosowana listwa przypodłogowa dzieli się głównie na: listwę przypodłogową z płytek ceramicznych, gresowych, listwę z płytek szklanych, listwę kamienną, drewnianą, z PCV oraz ze stopu aluminium. Którą listwę przypodłogową wybrać? Poniżej przedstawiono charakterystykę i zastosowanie różnych rodzajów materiałów na listwy przypodłogowe.

 • Drewniana listwa przypodłogowa: wizualnie jest bardziej miękka, ma estetyczny efekt, jest bardzo wygodna i łatwa w montażu. Ma słabą odporność na zużycie, łatwość ugięcia i krótką żywotność. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na zjawisko łukowatości spowodowane zmianami klimatycznymi. Jeśli podłoga jest układana z podłogą drewnianą, możesz wybrać ten rodzaj listwy przypodłogowej.
 • Listwa przypodłogowa z PCV: zastępuje listwę drewnianą. Jej wygląd na ogół imituje listwy drewniane. Jest piękna i dekoracyjna. Okleina jest z efektem usłojenia drewna lub lakieru. Jednak fornir może odpaść, a efekt wizualny jest gorszy niż w przypadku listwy drewnianej.
 • Listwa przypodłogowa ze stali nierdzewnej: kosztowna, złożona instalacja, ale trwała, prawie bez problemów konserwacyjnych, ale ogólnie nadaje się tylko do niektórych dekoracji w nowoczesnym stylu.
 • Ceramiczna, gresowa lub kamienna listwa przypodłogowa: z wizualnego punktu widzenia materiał jest odporna na ścieranie i trwały, a cała powierzchnia jest gładka. Jeśli podłoga domu wyłożona jest płytkami ceramicznymi, gresowymi lub kamieniem, możesz wybrać ten rodzaj listwy.
 • Aluminiowa listwa przypodłogowa: jest trwała, ognioodporna i odporna na wilgoć oraz rozwiązuje problemy związane z odkształceniami, starzeniem się, korozją i naklejkami powierzchniowymi odpadającymi z tradycyjnej listwy przypodłogowej z powodu wilgoci. Jednocześnie listwa przypodłogowa ze stopu aluminium ma niewielką wagę i dobry efekt dekoracyjny..

2. Listwa przypodłogowa

Istnieje nieskończona liczba możliwych profili listew przypodłogowych, ale cztery najpopularniejsze to bullnose, fazowane, ostrołukowe i torusowe.

 • Listwy przypodłogowe Bullnose: Listwy przypodłogowe Bullnose są piękne w swojej prostocie. Idealnie sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach lub w domkach, w których bardziej wyszukane profile wyglądałyby nie na miejscu.
 • Fazowane listwy przypodłogowe: Skośne listwy przypodłogowe mają nieco większe pochylenie niż listwy przypodłogowe typu bullnose, a jednocześnie pozostają czyste i proste.
 • Listwy cokołowe: listwy cokołowe są klasyczne i zapewniają ponadczasowy wygląd. Idealny do przedpokoju, salonu, jadalni i sypialni.
 • Listwy przypodłogowe Torus: Listwy przypodłogowe Torus są również powszechnie spotykane w domach. Są nieco mniej ozdobne niż listwy przypodłogowe, ale nie mniej wszechstronne.

3. Wybór kolorów i dopasowanie kolorów

Listwa spełnia nie tylko funkcję ochrony ściany i podłogi, ale również upiększa pomieszczenie. Oprócz materiału bardzo ważny jest również dobór koloru. Listwa przypodłogowa zbliżona do koloru materiału podłogowego lub tworząca kontrast kolorystyczny i silny zmysł wizualny. Do linii ościeżnicy można również dobrać listwę w tym samym lub podobnym kolorze, dzięki czemu całe pomieszczenie ma jednolity ton.

 • Biały: biała listwa przypodłogowa zazwyczaj komponuje się z kolorem drzwi lub mebli, jako uniwersalny kolor biały, efekt jest również elegancki jak biała listwa przypodłogowa.
 • Czarny: przestrzeń można podzielić na bardziej hierarchiczny sens.
 • Listwa przypodłogowa w kolorze drewna ma głównie kolor podłogi, kolor drzwi jako podstawę kolokacji, efekt jest również dobry.

Przewodnik zakupu listew przypodłogowych

 • Materiał: Powszechnie stosowanymi materiałami na listwy przypodłogowe są drewno, kamień, szkło itp., przy wyborze listwy można wybrać listwę z innego materiału zgodnie z osobistymi preferencjami.
 • Kolory i wzory: Kolor i wzór listwy przypodłogowej powinny być dopasowane do płytki podłogowej i mebli, aby nie wywoływać u ludzi gwałtownych uczuć.

Plusy i minusy trawertynu

Wiele osób uważa, że ​​marmur i trawertyn to to samo. Marmur pochodzi z kamienia metamorficznego w wyniku poddania wapienia ogromnemu ciśnieniu przez długi czas. Trawertyn wywodzi się ze źródeł mineralnych, zwłaszcza gorących. Trawertyn ma bardziej rustykalny wygląd w przeciwieństwie do wyrafinowanego wyglądu marmuru.

W zależności od osobistych preferencji, trawertyn może okazać się doskonałym materiałem do zastosowania w Twoim domu, czy to w postaci parapetów, płytek, okładzin kamiennych, podłóg i innych. Koloseum jest zbudowane z prawie całego trawertynu, co udowadnia, że ​​wytrzymuje próbę czasu.

Więcej…

Trendy kuchenne 2021

Chcesz wiedzieć, co jest na topie w świecie trendów kuchennych 2021, aby się zainspirować? Ten przewodnik jest dla Ciebie. Pokażemy Ci 6 najlepszych trendów i wskazówek dotyczących projektowania kuchni, ujawniając trendy w kolorze, wykończeniach, detalach, materiałach, blatach, szafkach, stylach i pomysłach, aby nadać projektowi elegancji, aby upiększyć Twoją przestrzeń. Te trendy w projektowaniu kuchni nigdy nie wyjdą z mody.

Więcej…

Samodzielne usuwanie płytek

Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne usunięcie płytek ze ściany lub podłogi. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy przeprowadzamy rozbiórkę dekoracji wnętrz? W tym artykule omawiamy kilka wskazówek dotyczących rozbiórki płytek i omawiamy, na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego usuwania płytek gresowych lub ceramicznych.

Więcej…

Płytki w holu/przedpokoju

Trendy płytek ściennych i podłogowych zmieniają się i ewoluują każdego roku. Przeczytaj, aby się dowiedzieć, jakie trendy są obecnie popularne dla płytek do przedpokoju, długiego holu.

Więcej…

Płytki marmuropodobne

Na platformie otoHurtownia nierzadko zachwycamy się zaletami gresu. Jako sztuczny materiał stanowi praktyczną alternatywę dla kamienia naturalnego. Na rynku jest nieskończona gama płytek gresowych, dlatego staramy się wybierać tylko najbardziej realistyczne, urocze i stylowe opcje, aby nie przytłaczać setkami odmian tego samego. Nasze płytki gresowe - drewnopodobne cieszą się dużym zainteresowaniem naszych klientów. Mamy jednak słabość do płytek z efektami marmuru.

Więcej…

Opcje podłóg w piwnicy

Jaki rodzaj podłogi należy umieścić w piwnicy? W tym artykule omawiamy, jakie są najlepsze opcje posadzki w piwnicy w porównaniu z betonem, z wymienionymi zaletami i wadami, pomagając Ci szybko zdecydować. Dzielimy się kilkoma niedrogimi pomysłami na posadzki do piwnic.

Więcej…

Aranżacja przedpokoju

Kiedy jesteśmy zmęczeni, najważniejszą rzeczą, na którą mamy ochotę, jest powrót do domu. Przedpokój, jako pierwszą przestrzenią wchodząc do domu. Pełni on nie tylko funkcję zmiany obuwia, ale również funkcję przechowywania różnych rzeczy. W funkcjonalnym przedpokoju ​​czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani od pierwszego kroku w domu. Aranżacja przedpokoju to spory problem. Należy bardzo dokładnie wykorzystać małą przestrzeń, aby sprawić ją praktyczną i piękną. Przedstawiamy wskazówki dotyczące przedpokoju, by stworzyć idealny hol wejściowy/przedsionek w domu. 

Więcej…

Schody z kamienia naturalnego

Niepowtarzalny i luksusowy wygląd schodów z kamienia naturalnego jest prawie niemożliwy do odtworzenia. Wyobraź sobie, że każdego dnia wracasz do domu i wchodzisz po wspaniałych marmurowych schodach. Zalety stosowania kamienia naturalnego na schody nie ograniczają się tylko do estetyki. Inwestycja w schody z kamienia naturalnego może w rzeczywistości przynieść szereg dodatkowych korzyści:

Więcej…

Zalety płytek gresowych

Płytki gresowe są jednym z nielicznych materiałów, które w równym stopniu nadają się do montażu na ściany i podłogi, umożliwiając tym samym kompleksowe koncepcje projektowe. Są zarówno twardsze, jak i gęstsze niż wiele innych produktów do płytek ceramicznych. Są bardzo odporne na plamy, zarysowania i wilgoć. Oferowane w szerokiej gamie kolorów i faktur, dostępne opcje projektowania są praktycznie nieograniczone. Wykwalifikowani profesjonaliści mogą dokładnie odtworzyć wiele naturalnych powierzchni, w tym słoje drewna i wzory marmuru.

Więcej…

Przestrzeń dzięki oświetleniu

Oświetlenie ma największy wpływ na aranżację wnętrz i rozproszenie światła po powierzchni posadzki. Jest to również element, który może przesądzić o sukcesie lub porażce wnętrza dowolnej wielkości. Dobre oświetlenie jest szczególnie ważne w przypadku mniejszych lub bardziej zatłoczonych przestrzeni, dzięki czemu są one większe lub bardziej otwarte bez zmiany ich rzeczywistego rozmiaru. Natomiast większe przestrzenie bez dobrego oświetlenia będą wydawać się mniejsze i mniej atrakcyjne, niż mogłyby być. Aby wnętrze wydawało się wystarczająco większe i dobrze doświetlone, projektanci mogą polegać na metodach maksymalizacji potencjału przestrzeni. Od zastosowania odpowiedniego rodzaju cieniowania i oświetlenia, poprzez umieszczenie ich w najbardziej odpowiednim miejscu, aż po łączenie innych elementów tak, aby jak najlepiej uzupełniały istniejące oświetlenie. W tym artykule przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dotyczących oświetlenia, aby powiększyć przestrzeń, uczynić ją bardziej stylową i współczesną.

Więcej…