Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Przewodnik zakupu listew przypodłogowych

W dzisiejszej dekoracji płytki gresowe oraz ceramiczne są powszechnym materiałem, takim jak płytki podłogowe, płytki ścienne i listwa przypodłogowa. Listwa przypodłogowa jeśli nie jest dobrze dopasowana, wpłynie nie tylko na wygląd, ale także na normalne użytkowanie podłogi. Jak wybrać najlepszą listwę przypodłogową z płytek? Jakie są możliwości dopasowania kolorów listwy przyściennej z płytek? Poniższy artykuł przedstawia najlepszy poradnik doboru listew, obejmujący wskazówki oraz porady dotyczące zakupu.

Jak wybrać najlepszą uderzającą deskę do płytek podłogowych i ściennych

1. Opcje materiałów na listwy przypodłogowe

Obecnie powszechnie stosowana listwa przypodłogowa dzieli się głównie na: listwę przypodłogową z płytek ceramicznych, gresowych, listwę z płytek szklanych, listwę kamienną, drewnianą, z PCV oraz ze stopu aluminium. Którą listwę przypodłogową wybrać? Poniżej przedstawiono charakterystykę i zastosowanie różnych rodzajów materiałów na listwy przypodłogowe.

 • Drewniana listwa przypodłogowa: wizualnie jest bardziej miękka, ma estetyczny efekt, jest bardzo wygodna i łatwa w montażu. Ma słabą odporność na zużycie, łatwość ugięcia i krótką żywotność. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na zjawisko łukowatości spowodowane zmianami klimatycznymi. Jeśli podłoga jest układana z podłogą drewnianą, możesz wybrać ten rodzaj listwy przypodłogowej.
 • Listwa przypodłogowa z PCV: zastępuje listwę drewnianą. Jej wygląd na ogół imituje listwy drewniane. Jest piękna i dekoracyjna. Okleina jest z efektem usłojenia drewna lub lakieru. Jednak fornir może odpaść, a efekt wizualny jest gorszy niż w przypadku listwy drewnianej.
 • Listwa przypodłogowa ze stali nierdzewnej: kosztowna, złożona instalacja, ale trwała, prawie bez problemów konserwacyjnych, ale ogólnie nadaje się tylko do niektórych dekoracji w nowoczesnym stylu.
 • Ceramiczna, gresowa lub kamienna listwa przypodłogowa: z wizualnego punktu widzenia materiał jest odporna na ścieranie i trwały, a cała powierzchnia jest gładka. Jeśli podłoga domu wyłożona jest płytkami ceramicznymi, gresowymi lub kamieniem, możesz wybrać ten rodzaj listwy.
 • Aluminiowa listwa przypodłogowa: jest trwała, ognioodporna i odporna na wilgoć oraz rozwiązuje problemy związane z odkształceniami, starzeniem się, korozją i naklejkami powierzchniowymi odpadającymi z tradycyjnej listwy przypodłogowej z powodu wilgoci. Jednocześnie listwa przypodłogowa ze stopu aluminium ma niewielką wagę i dobry efekt dekoracyjny..

2. Listwa przypodłogowa

Istnieje nieskończona liczba możliwych profili listew przypodłogowych, ale cztery najpopularniejsze to bullnose, fazowane, ostrołukowe i torusowe.

 • Listwy przypodłogowe Bullnose: Listwy przypodłogowe Bullnose są piękne w swojej prostocie. Idealnie sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach lub w domkach, w których bardziej wyszukane profile wyglądałyby nie na miejscu.
 • Fazowane listwy przypodłogowe: Skośne listwy przypodłogowe mają nieco większe pochylenie niż listwy przypodłogowe typu bullnose, a jednocześnie pozostają czyste i proste.
 • Listwy cokołowe: listwy cokołowe są klasyczne i zapewniają ponadczasowy wygląd. Idealny do przedpokoju, salonu, jadalni i sypialni.
 • Listwy przypodłogowe Torus: Listwy przypodłogowe Torus są również powszechnie spotykane w domach. Są nieco mniej ozdobne niż listwy przypodłogowe, ale nie mniej wszechstronne.

3. Wybór kolorów i dopasowanie kolorów

Listwa spełnia nie tylko funkcję ochrony ściany i podłogi, ale również upiększa pomieszczenie. Oprócz materiału bardzo ważny jest również dobór koloru. Listwa przypodłogowa zbliżona do koloru materiału podłogowego lub tworząca kontrast kolorystyczny i silny zmysł wizualny. Do linii ościeżnicy można również dobrać listwę w tym samym lub podobnym kolorze, dzięki czemu całe pomieszczenie ma jednolity ton.

 • Biały: biała listwa przypodłogowa zazwyczaj komponuje się z kolorem drzwi lub mebli, jako uniwersalny kolor biały, efekt jest również elegancki jak biała listwa przypodłogowa.
 • Czarny: przestrzeń można podzielić na bardziej hierarchiczny sens.
 • Listwa przypodłogowa w kolorze drewna ma głównie kolor podłogi, kolor drzwi jako podstawę kolokacji, efekt jest również dobry.

Przewodnik zakupu listew przypodłogowych

 • Materiał: Powszechnie stosowanymi materiałami na listwy przypodłogowe są drewno, kamień, szkło itp., przy wyborze listwy można wybrać listwę z innego materiału zgodnie z osobistymi preferencjami.
 • Kolory i wzory: Kolor i wzór listwy przypodłogowej powinny być dopasowane do płytki podłogowej i mebli, aby nie wywoływać u ludzi gwałtownych uczuć.

Co najpierw, podłoga czy drzwi?

Wiele osób decyduje się na samodzielne remontowanie domu, aby zaoszczędzić. Kupując odpowiedni materiał i samodzielnie wykonując różne projekty można znacząco zoptymalizować koszty remontu, nawet o 50%. Większość osób napotka problem w pewnym momencie. Co zainstalować jako pierwsze, podłogę czy drzwi? W poniższym artykule przedstawiono analizę montażu drzwi i podłogi oraz środki ostrożności podczas układania podłogi i drzwi.

Więcej…

Jak fugować płytki?

Jeśli samodzielnie wykonujesz projekt płytek, musisz również wiedzieć, jak fugować płytki. Fugowanie jest niezbędnym etapem w procesie układania płytek. Fuga służy do wypełniania przestrzeni między płytkami, aby zapobiec uszkodzeniu płytek przez wodę i brud. Dodaje również czystego wykończenia do projektu płytek, z jasnym białym wykończeniem, chociaż obecnie dostępnych jest wiele opcji kolorystycznych, które pasują do różnych estetyk.

Więcej…

Jak w pełni wykorzystać kwadratowe płytki?

Odważ się zaprojektować swoją przestrzeń w kwadratowym formacie i zrób wrażenie do kwadratu, płytkami w swoim domu. Kwadratowe płytki to klasyczny i ponadczasowy styl dla każdej przestrzeni i pojawiają się w wielu modnych wnętrzach, profilach na Instagramie i błyszczących stronach magazynów.

Więcej…