Co najpierw, podłoga czy drzwi? - Płytki łazienkowe i kuchenne, glazura oraz terakota

Co najpierw, podłoga czy drzwi?

Wiele osób decyduje się na samodzielne remontowanie domu, aby zaoszczędzić. Kupując odpowiedni materiał i samodzielnie wykonując różne projekty można znacząco zoptymalizować koszty remontu, nawet o 50%. Większość osób napotka problem w pewnym momencie. Co zainstalować jako pierwsze, podłogę czy drzwi? W poniższym artykule przedstawiono analizę montażu drzwi i podłogi oraz środki ostrożności podczas układania podłogi i drzwi.

Drzwi pierwsze czy podłoga?

Najpierw zainstaluj drzwi

Zalety:

 • Podłoga może być szybko uszkodzona i zabrudzona przez drzwi lub materiały pomocnicze do montażu. Montaż drzwi zajmuje dużo miejsca, narzędzia są ciężkie
 • Przejście między liną kotwiącą a osłoną drzwi można wykonać bardzo precyzyjnie.

Niedogodności:

 • Ościeżnica nie może zakrywać szczeliny dylatacyjnej podłogi. Dylatacje należy zarezerwować dla podłogi przy ścianie.

Zainstaluj najpierw podłogę

Zalety:

 • Osłona drzwi może zakryć szczelinę dylatacyjną podłogi, co lepiej wygląda.
 • łączenie drzwi można lepiej dopasować.
 • Po ułożeniu podłogi, szczelinę między drzwiami, a podłogą można dokładniej kontrolować po zamontowaniu drzwi
 • Zamontuj podłogę przed drzwiami, aby uniknąć trudności związanych z montażem kąta między podłogą a ościeżnicą podczas montażu drzwi.

Niedogodności

 • Jeśli wybierzesz podłogi przed drzwiami, podczas montażu drzwi może to spowodować uszkodzenie podłogi. Będzie również pewna ilość śmieci lub szczeliwa i tym podobne zabrudzą podłogę.
 • Linia fundamentowa i zamknięcie krawędzi kieszeni drzwi może nie być wystarczająco szczelne.
 • Jeśli drzwi mają listwę klamrową, nie można dokładnie określić konkretnego położenia listwy drzwiowej pod drzwiami. Jeśli podłoga i pasek ze sprzączką zostaną zamontowane jako pierwsze, jeśli drzwi nie zostaną zamontowane bezpośrednio nad paskiem ze sprzączką, pasek ze sprzączką zostanie odsłonięty, wpływając na piękno.

Wniosek

 • Jeśli jest to PŁYTKA PODŁOGOWA, należy najpierw ją ułożyć. Jeśli drzwi są przed płytkami podłogowymi, woda użyta do układania płytek podłogowych jest łatwa do przeniknięcia strukturę ościeżnicy drzwi.
 • Jeśli jest to podłoga z litego drewna, najpierw należy zamontować drzwi. Podczas układania podłogi w pierwszej kolejności napotkasz następujące problemy:

- Podczas montażu drzwi znajduje się pewna ilość trocin i kleju. Klej zabrudzi podłogę, a trociny z łatwością dostaną się do szczeliny w podłodze

- Jeśli drzwi nie są zamontowane, narożnik podłogi nie może zostać dobrze zamknięty.

- Jeśli jest to strop zespolony, najlepiej najpierw zamontować drzwi.

Wskazówki dotyczące montażu podłogi

 1. Wymieszać cienką warstwę lub zaprawę, a następnie odstawić na około 10 minut. To daje suchym kawałkom czas na wchłonięcie wody przed końcowym mieszaniem.
 2. Masa samopoziomująca zapewnia płaską, gładką podstawę pod płytki. To także szybki sposób na osadzenie w podłogowych mat lub kabli grzewczych. 

Różnica między blatem granitowym i marmurowym

Wybór materiału na powierzchnię blatu, który pasuje do Twojego stylu życia, to pierwszy krok w tworzeniu funkcjonalnej kuchni. Granit i marmur to dwa z najlepszych i najpopularniejszych kamieni naturalnych jako blaty kuchenne i łazienkowe. Cięte i polerowane, aby dodać piękno dla wnętrz domu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowych blatów lub wymianą starych i nie wiesz który kamień wybrać, marmur czy granit, to mamy w artykule na ten temat podpowiedź. Omawiamy, w jaki sposób te dwa materiały porównują się ze sobą. Przedstawiamy zalety i wady marmuru i granitu, pomagając w szybkim podjęciu decyzji, który z nich zostanie użyty jako blat w kuchni lub łazience.

Więcej…

Piękno marmuru

Rzeźby Michała Anioła, starożytne greckie świątynie, wnętrza zamkowe i pałace, kultowy barceloński pawilon Miesa van der Rohe. Kiedy zbliżamy się do historii architektury i rzeźby, nieuniknione jest, że mówimy o marmurze. Pochodzący z reakcji chemicznej w wapieniu wystawionym na działanie wysokich ciśnień i temperatur przez tysiące lat, ten niezwykły materiał jest skałą metamorficzną, którą można znaleźć powszechnie w regionach, w których miała miejsce aktywność wulkaniczna. Już samo jego wydobycie jest spektaklem.

Więcej…

Jak stworzyć iluzję większego pomieszczenia?

Tworzenie kontrastu za pomocą różnych tekstur jest coraz bardziej popularnym trendem w domowych wnętrzach, jak kuchnia, łazienka, salon lub sypialnia. Płytki z fakturą stają się coraz bardziej popularne i są idealną odpowiedzią na uzyskanie wyglądu poprzez subtelne dodanie nowych tekstur.

Więcej…