Co najpierw, podłoga czy drzwi?

Wiele osób decyduje się na samodzielne remontowanie domu, aby zaoszczędzić. Kupując odpowiedni materiał i samodzielnie wykonując różne projekty można znacząco zoptymalizować koszty remontu, nawet o 50%. Większość osób napotka problem w pewnym momencie. Co zainstalować jako pierwsze, podłogę czy drzwi? W poniższym artykule przedstawiono analizę montażu drzwi i podłogi oraz środki ostrożności podczas układania podłogi i drzwi.

Drzwi pierwsze czy podłoga?

Najpierw zainstaluj drzwi

Zalety:

 • Podłoga może być szybko uszkodzona i zabrudzona przez drzwi lub materiały pomocnicze do montażu. Montaż drzwi zajmuje dużo miejsca, narzędzia są ciężkie
 • Przejście między liną kotwiącą a osłoną drzwi można wykonać bardzo precyzyjnie.

Niedogodności:

 • Ościeżnica nie może zakrywać szczeliny dylatacyjnej podłogi. Dylatacje należy zarezerwować dla podłogi przy ścianie.

Zainstaluj najpierw podłogę

Zalety:

 • Osłona drzwi może zakryć szczelinę dylatacyjną podłogi, co lepiej wygląda.
 • łączenie drzwi można lepiej dopasować.
 • Po ułożeniu podłogi, szczelinę między drzwiami, a podłogą można dokładniej kontrolować po zamontowaniu drzwi
 • Zamontuj podłogę przed drzwiami, aby uniknąć trudności związanych z montażem kąta między podłogą a ościeżnicą podczas montażu drzwi.

Niedogodności

 • Jeśli wybierzesz podłogi przed drzwiami, podczas montażu drzwi może to spowodować uszkodzenie podłogi. Będzie również pewna ilość śmieci lub szczeliwa i tym podobne zabrudzą podłogę.
 • Linia fundamentowa i zamknięcie krawędzi kieszeni drzwi może nie być wystarczająco szczelne.
 • Jeśli drzwi mają listwę klamrową, nie można dokładnie określić konkretnego położenia listwy drzwiowej pod drzwiami. Jeśli podłoga i pasek ze sprzączką zostaną zamontowane jako pierwsze, jeśli drzwi nie zostaną zamontowane bezpośrednio nad paskiem ze sprzączką, pasek ze sprzączką zostanie odsłonięty, wpływając na piękno.

Wniosek

 • Jeśli jest to PŁYTKA PODŁOGOWA, należy najpierw ją ułożyć. Jeśli drzwi są przed płytkami podłogowymi, woda użyta do układania płytek podłogowych jest łatwa do przeniknięcia strukturę ościeżnicy drzwi.
 • Jeśli jest to podłoga z litego drewna, najpierw należy zamontować drzwi. Podczas układania podłogi w pierwszej kolejności napotkasz następujące problemy:

- Podczas montażu drzwi znajduje się pewna ilość trocin i kleju. Klej zabrudzi podłogę, a trociny z łatwością dostaną się do szczeliny w podłodze

- Jeśli drzwi nie są zamontowane, narożnik podłogi nie może zostać dobrze zamknięty.

- Jeśli jest to strop zespolony, najlepiej najpierw zamontować drzwi.

Wskazówki dotyczące montażu podłogi

 1. Wymieszać cienką warstwę lub zaprawę, a następnie odstawić na około 10 minut. To daje suchym kawałkom czas na wchłonięcie wody przed końcowym mieszaniem.
 2. Masa samopoziomująca zapewnia płaską, gładką podstawę pod płytki. To także szybki sposób na osadzenie w podłogowych mat lub kabli grzewczych. 

Zielone płytki w wystroju domu

Zielony jest popularnym kolorem w wystroju domu, ponieważ nadaje pomieszczeniu świeżości i harmonii. W zieleni jest szeroka gama odcieni, w tym mięta, oliwka, limonka i kilka innych

Więcej…

Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne polegają na wylaniu żywicy epoksydowej na powierzchnię betonu, która następnie twardnieje i tworzy mocną warstwę ochronną. Wykorzystywane są w przestrzeniach handlowych i przemysłowych, ze względu na trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Mogą być stosowane również w przestrzeniach mieszkalnych.

Więcej…

Magia płytek z efektem marmuru

Słowo „luksus” to coś, co oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Jeśli chodzi o przestrzenie domowe, te rzeczy, które określamy jako luksusowe, mogą wahać się od wygodnych, przez piękne wizualnie, po delikatne subtelności. 

Więcej…