Co najpierw, podłoga czy drzwi?

Wiele osób decyduje się na samodzielne remontowanie domu, aby zaoszczędzić. Kupując odpowiedni materiał i samodzielnie wykonując różne projekty można znacząco zoptymalizować koszty remontu, nawet o 50%. Większość osób napotka problem w pewnym momencie. Co zainstalować jako pierwsze, podłogę czy drzwi? W poniższym artykule przedstawiono analizę montażu drzwi i podłogi oraz środki ostrożności podczas układania podłogi i drzwi.

Drzwi pierwsze czy podłoga?

Najpierw zainstaluj drzwi

Zalety:

 • Podłoga może być szybko uszkodzona i zabrudzona przez drzwi lub materiały pomocnicze do montażu. Montaż drzwi zajmuje dużo miejsca, narzędzia są ciężkie
 • Przejście między liną kotwiącą a osłoną drzwi można wykonać bardzo precyzyjnie.

Niedogodności:

 • Ościeżnica nie może zakrywać szczeliny dylatacyjnej podłogi. Dylatacje należy zarezerwować dla podłogi przy ścianie.

Zainstaluj najpierw podłogę

Zalety:

 • Osłona drzwi może zakryć szczelinę dylatacyjną podłogi, co lepiej wygląda.
 • łączenie drzwi można lepiej dopasować.
 • Po ułożeniu podłogi, szczelinę między drzwiami, a podłogą można dokładniej kontrolować po zamontowaniu drzwi
 • Zamontuj podłogę przed drzwiami, aby uniknąć trudności związanych z montażem kąta między podłogą a ościeżnicą podczas montażu drzwi.

Niedogodności

 • Jeśli wybierzesz podłogi przed drzwiami, podczas montażu drzwi może to spowodować uszkodzenie podłogi. Będzie również pewna ilość śmieci lub szczeliwa i tym podobne zabrudzą podłogę.
 • Linia fundamentowa i zamknięcie krawędzi kieszeni drzwi może nie być wystarczająco szczelne.
 • Jeśli drzwi mają listwę klamrową, nie można dokładnie określić konkretnego położenia listwy drzwiowej pod drzwiami. Jeśli podłoga i pasek ze sprzączką zostaną zamontowane jako pierwsze, jeśli drzwi nie zostaną zamontowane bezpośrednio nad paskiem ze sprzączką, pasek ze sprzączką zostanie odsłonięty, wpływając na piękno.

Wniosek

 • Jeśli jest to PŁYTKA PODŁOGOWA, należy najpierw ją ułożyć. Jeśli drzwi są przed płytkami podłogowymi, woda użyta do układania płytek podłogowych jest łatwa do przeniknięcia strukturę ościeżnicy drzwi.
 • Jeśli jest to podłoga z litego drewna, najpierw należy zamontować drzwi. Podczas układania podłogi w pierwszej kolejności napotkasz następujące problemy:

- Podczas montażu drzwi znajduje się pewna ilość trocin i kleju. Klej zabrudzi podłogę, a trociny z łatwością dostaną się do szczeliny w podłodze

- Jeśli drzwi nie są zamontowane, narożnik podłogi nie może zostać dobrze zamknięty.

- Jeśli jest to strop zespolony, najlepiej najpierw zamontować drzwi.

Wskazówki dotyczące montażu podłogi

 1. Wymieszać cienką warstwę lub zaprawę, a następnie odstawić na około 10 minut. To daje suchym kawałkom czas na wchłonięcie wody przed końcowym mieszaniem.
 2. Masa samopoziomująca zapewnia płaską, gładką podstawę pod płytki. To także szybki sposób na osadzenie w podłogowych mat lub kabli grzewczych. 

Wskazówki dotyczące stylowej jadalni

Jadalnia to centrum towarzyskie Twojego domu. To idealne miejsce do organizowania świątecznych posiłków, rozmów z gośćmi oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego dekorując jadalnię, powinieneś stworzyć wygodne i zachęcające miejsce, w którym będziesz mógł cieszyć się wszystkimi tymi chwilami. Niezależnie od tego, czy układ jadalni wymaga renowacji, czy tylko kilku podstawowych ulepszeń projektu, mamy 5 wspaniałych pomysłów i wskazówek dotyczących wystroju jadalni. Mamy dla Was inspirację do natychmiastowego uzyskania nowoczesnej i stylowej jadalni.

Więcej…

Modne kolory w kuchni

Masz ochotę podążać za nowym trendem kuchennym, z którym spotkałeś się w Internecie? Powinieneś najpierw zastanowić się, jak projekt będzie wyglądał w przyszłości. Planowanie wyglądu kuchni nie należy lekceważyć. W sumie, projektowanie wnętrz obejmuje sztukę i naukę stworzenia estetycznego, ale zdrowego środowiska. 

Więcej…

Interesujące fakty na temat marmuru

Wszyscy wiedzą, że marmur świetnie wygląda, ale jest wiele innych aspektów tego kamienia naturalnego, o których warto się dowiedzieć. Marmur od tysięcy lat zajmuje szczególne miejsce w dziedzinie kamieniarstwa i budownictwa. Prawdopodobnie nauczyliśmy się wszystkiego, czego można się o nim dowiedzieć, ale niektóre fakty są bardziej interesujące niż inne. 

Więcej…

Blaty z czarnego granitu

Chcesz nadać kuchni lub łazience odważny, elegancki lub nowoczesny wygląd? W takim przypadku blaty z czarnego granitu mogą być dokładnym rodzajem materiału, którego szukasz. Większość nie zdaje sobie sprawy, że wybór blatów może wpłynąć na cały projekt pomieszczenia lub go zepsuć. Wybór blatów odgrywa również kluczową rolę w zapewnieniu wartości i funkcjonalności w kuchni lub łazience, dlatego tak ważne jest, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje, a następnie ostrożnie dokonać wyboru. W celu określenia, czy blaty z czarnego granitu jest odpowiedni dla Ciebie, warto uporządkować zalety i wady, a następnie zdecydować, czy dobrze odpowiadają Twoim potrzebom.

Więcej…

4 kroki do lśniącej, czystej płytki

Nie bez powodu płytki są jedną z najpopularniejszych wyborów dla podłóg. Jest trwała, wszechstronna i świetnie wygląda zarówno w kuchni, jak i łazience. Jeśli ostatnio nie poświęciłeś czasu, aby dać swojemu kafelkowi blasku na który zasługuje, teraz masz szansę. Niezależnie od tego, czy masz w domu płytki gresowe, ceramiczne czy kamienne, mamy wszystkie wskazówki i triki, które pozwolą Ci oczyścić je w zaledwie czterech krokach. 

Więcej…

Jak czyścić i konserwować blat z marmuru?

Marmur jest naturalnym kamieniem, który może dodać elegancji i charakteru każdej przestrzeni. Wielu poważnie rozważa to, kiedy stoją przed wyborem idealnych blatów kuchennych. Jednak jest to jeden z bardziej miękkich rodzajów kamieni naturalnych, jest podatny na wytrawianie i plamienie. Dlatego ważne jest, aby dobrze wiedzieć, jak czyścić marmurowe blaty.

Podzielimy się z wami kilkoma przydatnymi wskazówkami dotyczącymi usuwania plam z marmurowych blatów. Omówimy, co powoduje wytrawianie marmuru, a także niektóre sposoby na uporczywe plamy, które uniemożliwiają Ci piękny wygląd marmurowych blatów.

Więcej…

Różnica między indyjskim, a włoskim marmurem

Jeśli chodzi o odkrywanie najlepszych odmian marmuru na świecie, pierwsze miejsca zajmuje marmur indyjski i włoski. Oba mają unikalne cechy, które sprawiają, że są znane na całym świecie. Od czasów starożytnych oba marmurowe kamienie dowiodły swojego pięknego istnienia, nawet tysiące km od miejsca ich wydobycia.

Ludzie na całym świecie lubią indyjski i włoski marmur do dekoracji wnętrz i na zewnątrz. Jednak każdy z nich najlepiej prezentuje swoje możliwości, gdy jest zainstalowany we właściwym miejscu. 

Więcej…

Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Więcej…

Najlepsze płytki na ścianę w salonie

Jakie płytki ścienne najlepiej pasują do salonu? Jak ułożyć płytkę ścienną w salonie? W procesie aranżacji domu salon jest miejscem, o które trzeba szczególnie zadbać. Wiele osób lubi używać płytek ceramicznych jako dekoracji na ścianie w salonie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych płytek ściennych do wnętrz, a każda z nich ma swoją własną charakterystykę, wiele osób zmagało się z wyborem płytek ściennych do salonu. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych płytek na ścianę w salonie oraz sposób układania płytek na ścianie w salonie.

Więcej…

Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Więcej…