Przecinarki do płytek ceramicznych i gresowych

Jednym z głównych narzędzi potrzebnych do płytek w pomieszczeniach i na zewnątrz jest przecinarka. Na rynku dostępne są różne typy przecinarek do płytek. Jaki jest najlepszy przecinak do różnych płytek, ceramiki i gresu?  A na co zwrócić uwagę podczas cięcia płytek? Tutaj pokrótce omówimy różne typy przecinarek do płytek i pomożemy wybrać najlepsze przecinarki do płytek.

Narzędzia do cięcia płytek

Nóż do szkła

Wiele osób używa przecinaka do szkła - do cięcia płytek, co jest OK. Jednak obecnie nie wszystkie płytki dostępne na rynku można ciąć frezami do szkła. Kamienie mikrokrystaliczne i płytki zeszklone dostępne na rynku można ciąć frezami do szkła. Jeśli są to płytki gresowe, można je ciąć tylko maszynowo.

Wskazówki : Cięcie płytek rysikiem do szkła powinno zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim tylko jedno cięcie, co najwyżej dwa cięcia i nie można go powtórzyć na łączeniu. Siła powinna być równomierna, kąt cięcia nożem do szkła powinien być spójny, linijka prowadząca powinna być mocno nadstawiona i nie powinna być luźna. Podczas rozdzielania płytek wschodnia i zachodnia część podkładki nie powinny być zbyt wysokie.

Szlifierka do płytek

Szlifierka do płytek jest najbardziej wszechstronna, przenośna i używana zarówno przez profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. Najlepiej nadaje się do cięcia skomplikowanych kątów, nawet w bardzo grubym materiale. Za pomocą tarczy możesz szlifować, polerować, ostrzyć i przycinać wszelkiego rodzaju materiały. Wymaga dużego doświadczenia w obsłudze.

Elektryczna przecinarka / piła (na wodę) do płytek

Występuje w różnych rozmiarach i jest używany przez profesjonalistów do ciężkich zadań. Dzięki zdolności do szybszego i lepszego cięcia grubych płytek i twardych materiałów, przecinarki są idealne do zastosowań o dużej objętości, ale trudniej je przetransportować z miejsca pracy do innego. Jeśli tniesz płytki szklane , to przecinarka do płytek jest koniecznością.

Ręczna przecinarka do płytek

Często używana ręczna przecinarka do płytek, którą można nazwać prostym i wygodnym narzędziem mechanicznym. W porównaniu z tradycyjną maszyną do cięcia dostępną na rynku, ma zalety w cięciu po linii prostej, niezależnie od efektu cięcia, wydajności cięcia czy kosztu cięcia. W trakcie stosowania może skutecznie uniknąć prawdopodobieństwa wystąpienia pylicy. Na rynku dostępne są również płytki o wysokiej twardości, takie jak wysokiej jakości polerowane płytki i płytki podłogowe . Przy użyciu elektrycznej przecinarki do płytek łatwo jest spowodować załamanie krawędzi. Korzystając z ręcznej przecinarki do płytek, można skutecznie uniknąć podobnych sytuacji.

Płytki, tapeta czy malowanie ?

Po wielu latach pojawiają się pęcherze na ścianie, odpadanie tynku, żółknięcie i inne zjawiska, które nie tylko wpływają na ogólne piękno domu, ale także powodują problemy w całej ścianie. Sprawny i przemyślany remont ścian jest bardzo potrzebny. Jakie są etapy renowacji ściany? W tym artykule przedstawiamy wszystkie etapy przebudowy ściany oraz kwestie wymagające uwagi przy renowacji ściany.

Więcej…

Trzy sposoby układania gresu grubości 20mm

Płytki z gresu 20 mm (formaty 60×60 cm lub 45×90 cm), wytrzymują ciężar ponad 1000 kg. Taka płytka nadaje się nie tylko do klasycznego, ale także do okładzin basenów i stref parkingowych. Gres o grubości 20 mm można montować również metodą suchą: na posadzkę tarasów, na powierzchni eksploatowanych dachów płaskich oraz jako pokrycie ścieżek ogrodowych.

Więcej…

Rzemieślnicza produkcja płytek

Płytki cementowe to płytki produkowane w całości ręcznie z surowców na bazie cementu. Stworzony w połowie XIX wieku w Hiszpanii i szeroko stosowany w Europie i Ameryce, jest uniwersalną opcją, która może być stosowana nie tylko w miejscach publicznych, takich jak place i chodniki, ale także we wnętrzach, w tym podłogach, ścianach i meblach. Ich wszechstronność wynika z faktu, że są one wysoce konfigurowalne, od kolorów i wzorów po geometrię i wymiary. Poniżej techniczne wyjaśnienie płytek cementowych, ich produkcji i montażu.

Więcej…