Aranżacja przedpokoju

Kiedy jesteśmy zmęczeni, najważniejszą rzeczą, na którą mamy ochotę, jest powrót do domu. Przedpokój, jako pierwszą przestrzenią wchodząc do domu. Pełni on nie tylko funkcję zmiany obuwia, ale również funkcję przechowywania różnych rzeczy. W funkcjonalnym przedpokoju ​​czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani od pierwszego kroku w domu. Aranżacja przedpokoju to spory problem. Należy bardzo dokładnie wykorzystać małą przestrzeń, aby sprawić ją praktyczną i piękną. Przedstawiamy wskazówki dotyczące przedpokoju, by stworzyć idealny hol wejściowy/przedsionek w domu. 

Porady i pomysły dotyczące projektowania przedpokoju

1. Zmiana butów

Schylanie się za każdym razem, gdy wychodzisz i zmieniasz buty, jest bardzo niewygodne. Sugeruje się zbudowanie siedziska obok szafki na buty w przedpokoju, co zapewni wygodne miejsce do zdejmowania lub wkładania butów. Jeśli przestrzeń przedpokoju jest duża, możesz wybrać ławkę. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, możesz wybrać małe siedzisko, które jest wygodne do zmiany butów i nie narusza ogólnego wrażenia estetycznego.

2. Funkcjonalny przedpokój

Dodatki, takie jak szuflady na pocztę, marmurowa taca na niezbędne rzeczy, takie jak klucze i portfel oraz haczyki do zawieszenia torby lub kurtki, pomogą uporządkować przestrzeń i Twoje życie. Aby określić, co jest najważniejsze, pomyśl o porannej rutynie i potrzebach związanych z wyjściem z domu. Czy potrzebujesz miejsca, w którym zawsze będziesz przechowywać klucze, aby ich nie zgubić? Kosze do porządkowania rzeczy dla dzieci? Haczyki do powieszenia płaszcza i torby? 

3. Gresowe płytki podłogowe

Zaleca się ułożenie gresowych płytek podłogowych. Kiedy pada deszcz, na podeszwach pozostanie wiele błota, co nie sprzyja na pewno podłogom z drewna. Ze względu na wygodę i poprawę trwałości posadzki w przedpokoju, zaleca się układanie gresowych płytek podłogowych.

4. Pomysły na oświetlenie

W niektórych domach wejścia są bardzo ciasne i mogą cierpieć z powodu braku światła. Możesz dodać lekkie listwy LED w szafce na buty, które mogą pełnić nie tylko rolę dekoracyjną, ale także uzupełniać światło, które jest wygodne przy zmianie butów i rozjaśnia przestrzeń w domu. Możesz również wybrać lampy stołowe, lampy sufitowe lub kinkiety. 

5. Szafa w przedpokoju

Przenieś porządek do swojej szafy dzięki niestandardowym funkcjom, które tworzą wyznaczoną przestrzeń foyer dla każdego przedmiotu. W małej przestrzeni, takiej jak przedpokój, kluczem jest przechowywanie pionowe. Ta obrócona szafa bez drzwi wykorzystuje półkę do przechowywania, aby buty nie przeszkadzały. Haczyki zawieszone na stylowej tapecie doskonale nadają się do wieszania plecaków, torebek i kurtek. Dodatkowy schowek wbudowany nad szafą mieści pojemniki pełne sezonowych przedmiotów, takich jak szaliki i czapki. 

6. Zrób miejsce na lustro 

Przedpokój jest ostatnim miejscem, w którym będziesz przed wyjściem z domu. Zalecamy zrobienie miejsca na lustro. Przedpokój to dobre miejsce na postawienie lustra podłogowego. Przed wyjściem możesz spojrzeć na siebie od stóp do głów i poprawić swój wygląd, jak również makijaż. Lustro jest potrzebne abyś mógł/mogła codziennie wychodzić w pewny/na siebie.

 

 

Czyszczenie i konserwacja blatów granitowych

Granit od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych na blaty kuchenne i do łazienki. Jedna z największych zalet tego jest to, że kamień naturalny nie jest nasiąkliwy jak inne materiały, dzięki czemu jest mniej podatny na wchłanianie wycieków, plam i olejów. Mimo to nadal ważne jest, aby dbać o blaty granitowe.

Granit jest odporny również na bakterie. Dlatego jest idealnym materiałem do zastosowania w blatach kuchennych.

Więcej…

Płytki marmuropodobne

Na platformie otoHurtownia nierzadko zachwycamy się zaletami gresu. Jako sztuczny materiał stanowi praktyczną alternatywę dla kamienia naturalnego. Na rynku jest nieskończona gama płytek gresowych, dlatego staramy się wybierać tylko najbardziej realistyczne, urocze i stylowe opcje, aby nie przytłaczać setkami odmian tego samego. Nasze płytki gresowe - drewnopodobne cieszą się dużym zainteresowaniem naszych klientów. Mamy jednak słabość do płytek z efektami marmuru.

Więcej…

Jak i kiedy czyścić prysznic?

Prawdopodobnie korzystasz z prysznica codziennie, ale czy myjesz go tak często? Nasi eksperci zalecają codzienne mycie prysznica, aby zapobiec powstawaniu plam i osadów, a także cotygodniowe gruntowne czyszczenie. Jest to korzystne z wielu powodów. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej płytki, skrócić czas sprzątania i poprawić ogólny wygląd swojej łazienki, czytaj dalej. 

Więcej…