Aranżacja przedpokoju

Kiedy jesteśmy zmęczeni, najważniejszą rzeczą, na którą mamy ochotę, jest powrót do domu. Przedpokój, jako pierwszą przestrzenią wchodząc do domu. Pełni on nie tylko funkcję zmiany obuwia, ale również funkcję przechowywania różnych rzeczy. W funkcjonalnym przedpokoju ​​czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani od pierwszego kroku w domu. Aranżacja przedpokoju to spory problem. Należy bardzo dokładnie wykorzystać małą przestrzeń, aby sprawić ją praktyczną i piękną. Przedstawiamy wskazówki dotyczące przedpokoju, by stworzyć idealny hol wejściowy/przedsionek w domu. 

Porady i pomysły dotyczące projektowania przedpokoju

1. Zmiana butów

Schylanie się za każdym razem, gdy wychodzisz i zmieniasz buty, jest bardzo niewygodne. Sugeruje się zbudowanie siedziska obok szafki na buty w przedpokoju, co zapewni wygodne miejsce do zdejmowania lub wkładania butów. Jeśli przestrzeń przedpokoju jest duża, możesz wybrać ławkę. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, możesz wybrać małe siedzisko, które jest wygodne do zmiany butów i nie narusza ogólnego wrażenia estetycznego.

2. Funkcjonalny przedpokój

Dodatki, takie jak szuflady na pocztę, marmurowa taca na niezbędne rzeczy, takie jak klucze i portfel oraz haczyki do zawieszenia torby lub kurtki, pomogą uporządkować przestrzeń i Twoje życie. Aby określić, co jest najważniejsze, pomyśl o porannej rutynie i potrzebach związanych z wyjściem z domu. Czy potrzebujesz miejsca, w którym zawsze będziesz przechowywać klucze, aby ich nie zgubić? Kosze do porządkowania rzeczy dla dzieci? Haczyki do powieszenia płaszcza i torby? 

3. Gresowe płytki podłogowe

Zaleca się ułożenie gresowych płytek podłogowych. Kiedy pada deszcz, na podeszwach pozostanie wiele błota, co nie sprzyja na pewno podłogom z drewna. Ze względu na wygodę i poprawę trwałości posadzki w przedpokoju, zaleca się układanie gresowych płytek podłogowych.

4. Pomysły na oświetlenie

W niektórych domach wejścia są bardzo ciasne i mogą cierpieć z powodu braku światła. Możesz dodać lekkie listwy LED w szafce na buty, które mogą pełnić nie tylko rolę dekoracyjną, ale także uzupełniać światło, które jest wygodne przy zmianie butów i rozjaśnia przestrzeń w domu. Możesz również wybrać lampy stołowe, lampy sufitowe lub kinkiety. 

5. Szafa w przedpokoju

Przenieś porządek do swojej szafy dzięki niestandardowym funkcjom, które tworzą wyznaczoną przestrzeń foyer dla każdego przedmiotu. W małej przestrzeni, takiej jak przedpokój, kluczem jest przechowywanie pionowe. Ta obrócona szafa bez drzwi wykorzystuje półkę do przechowywania, aby buty nie przeszkadzały. Haczyki zawieszone na stylowej tapecie doskonale nadają się do wieszania plecaków, torebek i kurtek. Dodatkowy schowek wbudowany nad szafą mieści pojemniki pełne sezonowych przedmiotów, takich jak szaliki i czapki. 

6. Zrób miejsce na lustro 

Przedpokój jest ostatnim miejscem, w którym będziesz przed wyjściem z domu. Zalecamy zrobienie miejsca na lustro. Przedpokój to dobre miejsce na postawienie lustra podłogowego. Przed wyjściem możesz spojrzeć na siebie od stóp do głów i poprawić swój wygląd, jak również makijaż. Lustro jest potrzebne abyś mógł/mogła codziennie wychodzić w pewny/na siebie.

 

 

Okładzina ścienna z łupka

Panele elewacyjne z łupka są idealnym rozwiązaniem zarówno dla ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Naturalne właściwości tego wyjątkowego materiału sprawiają, że jest to jeden z najlepszych systemów okładzinowych na rynku. Architekci uważają okładzinę z naturalnego łupka za optymalny materiał do budowy. Dzięki swojej wysokiej wydajności, niewielkiej konserwacji i trwałości, płytki łupkowe stały się wyróżniającym elementem nowoczesnego wzornictwa.

Więcej…

Płytki w holu/przedpokoju

Trendy płytek ściennych i podłogowych zmieniają się i ewoluują każdego roku. Przeczytaj, aby się dowiedzieć, jakie trendy są obecnie popularne dla płytek do przedpokoju, długiego holu.

Więcej…

Zasady montażu płytek

Przed zamówieniem i montażem upewnij się, że płytki są odpowiednie do montażu. Upewnij się, że glazurnik jest zaznajomiony z mocowaniem kamienia naturalnego, gresu, kamienia kwarcowego lub mozaiki i że w pełni omówisz swoje wymagania i oczekiwania.

Przed złożeniem zamówienia należy wziąć pod uwagę zapas płytek. Zwykle jest to minimum 10%, co powinno pozwolić na nacięcie i wszelkie drobne uzupełnienie niedoskonałości płytek.

Więcej…

Płytki, tapeta czy malowanie ?

Po wielu latach pojawiają się pęcherze na ścianie, odpadanie tynku, żółknięcie i inne zjawiska, które nie tylko wpływają na ogólne piękno domu, ale także powodują problemy w całej ścianie. Sprawny i przemyślany remont ścian jest bardzo potrzebny. Jakie są etapy renowacji ściany? W tym artykule przedstawiamy wszystkie etapy przebudowy ściany oraz kwestie wymagające uwagi przy renowacji ściany.

Więcej…

Projektowanie z elementami natury

Spędzanie czasu na łonie natury zostało naukowo udowodnione, aby zmniejszyć poziom stresu, pomaga odnaleźć klarowność, odmładza ciało i umysł. Jednym z powodów, dla których natura jest tak cenna, jest to, że zmusza twój umysł do odłączenia się i wejścia w coś, co zostało nazwane stanem zen. Wejście w stan Zen pozwala ciału i umysłowi się zregenerować.

Wprowadzenie naturalnych elementów do domu może pomóc stworzyć poczucie relaksu i pomóc w stworzeniu mniej stresującego środowiska. Obejmuje to ograniczanie elektroniki do minimum, ukrywanie jej, a nawet projektowanie strefy bez technologii.

Więcej…

Trendy kuchenne 2021

Chcesz wiedzieć, co jest na topie w świecie trendów kuchennych 2021, aby się zainspirować? Ten przewodnik jest dla Ciebie. Pokażemy Ci 6 najlepszych trendów i wskazówek dotyczących projektowania kuchni, ujawniając trendy w kolorze, wykończeniach, detalach, materiałach, blatach, szafkach, stylach i pomysłach, aby nadać projektowi elegancji, aby upiększyć Twoją przestrzeń. Te trendy w projektowaniu kuchni nigdy nie wyjdą z mody.

Więcej…

Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Więcej…

Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

Więcej…

Tace z marmuru

Marmurowe tace są uniwersalnymi elementami do wykorzystania w aranżacji z różnych powodów. Wyglądają elegancko i są łatwe do przechowywania, dzięki czemu przestrzeń jest mniej zagracona. Tace są świetnym sposobem dodania funkcjonalności, są również łatwe do zmiany wystroju, gdy chcesz czegoś innego. Jak więc ozdobić dom tacami, aby nadać styl każdemu pomieszczeniu? Jakie są najlepsze sposoby wykorzystania tacy w Twoim domu? Przedstawiamy 7 popularnych pomysłów na dekorowanie tac w Twoim domu.

Więcej…

Co najpierw, podłoga czy drzwi?

Wiele osób decyduje się na samodzielne remontowanie domu, aby zaoszczędzić. Kupując odpowiedni materiał i samodzielnie wykonując różne projekty można znacząco zoptymalizować koszty remontu, nawet o 50%. Większość osób napotka problem w pewnym momencie. Co zainstalować jako pierwsze, podłogę czy drzwi? W poniższym artykule przedstawiono analizę montażu drzwi i podłogi oraz środki ostrożności podczas układania podłogi i drzwi.

Więcej…