Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Gres szkliwiony ma korpus z fabrycznie nałożonym szkliwem, który tworzy wyjątkowo gęste i nieporowate wykończenie. Gres szkliwiony - polerowany ma tę zaletę, że wygląda jak gres polerowany, ale nie wymaga żadnej impregnacji. Gęsta, twarda powierzchnia gresu sprawiła, że ​​polerowanie jest realną alternatywą dla powierzchni szkliwionej. Oznacza to, że płytkę można wypalić, a następnie wypolerować, uzyskując połysk bez glazury. Płytki gresowe poddane obróbce nano są bardziej odporne na zabrudzenia i plamy, bardziej błyszczące i mają bardziej intensywny kolor.

Gres jest lepszym wyborem niż ceramika, jeśli chodzi o płytki. Te pierwsze są zazwyczaj grubsze i gęstsze oraz mniej porowate. Glazurowane płytki zazwyczaj nie są tak grube i mniej gęstsze niż płytki nieszkliwione. Gres polerowany ma jasny połysk i eleganckie wykończenie. Sprawdza się dobrze jako wypolerowane płytki podłogowe w przedpokojach lub na ścianach pryszniców, gdzie marmur mógłby się poplamić. Zarówno polerowane, jak i niepolerowane płytki gresowe stanowią trwałą opcję do podłóg i ścian.
Polerowane płytki z ich wysoce odblaskową powierzchnią mają wyjątkową zdolność odbijania światła wokół przestrzeni, dzięki czemu pomieszczenia wydają się jaśniejsze i jaśniejsze, tworząc wspaniały efekt.
Większość obaw związanych z posiadaniem polerowanych płytek w domu dotyczy tego, jak śliskie będą te płytki pod stopami, ale w rzeczywistości nie są one mniej lub bardziej śliskie niż płytki matowe.
Nie ma czegoś takiego jak płytki antypoślizgowe, istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do poślizgu i upadku, na przykład, ogólna konstrukcja budynku, zanieczyszczenia na płytkach (w tym wody), czy dana osoba biegła, chodziła, utykała, czy to były dzieci, czy osoby starsze itp.
Podobnie jak w przypadku wszystkich płytek matowych lub polerowanych, zawsze zaleca się ich regularne mycie. Wszelkiego rodzaju rozlane płyny powinny być natychmiast wytarte, a dla dodatkowej ochrony można nawet rozważyć zastosowanie mat podłogowych w wejściach.
Polerowane płytki wyglądają szczególnie oszałamiająco w łazienkach, nadając luksusowego wrażenia podczas wizyty w dziennym spa lub luksusowym hotelu. Trudno przebić wyrafinowaną elegancję i bogactwo z wysoce wypolerowaną powierzchnią.
Dokonując ostatecznego wyboru między polerowanymi, a matowymi płytkami, zwróć szczególną uwagę na wygląd i styl, jaki chcesz osiągnąć oraz na to, jak to pasuje do potrzeb Twojej rodziny i stylu życia. Efekt dekoracji płytek podłogowych może nie tylko wpływać na styl pomieszczenia, ale także w pewnym stopniu decydować o powodzeniu lub niepowodzeniu aranżacji.

Opcje podłóg w piwnicy

Jaki rodzaj podłogi należy umieścić w piwnicy? W tym artykule omawiamy, jakie są najlepsze opcje posadzki w piwnicy w porównaniu z betonem, z wymienionymi zaletami i wadami, pomagając Ci szybko zdecydować. Dzielimy się kilkoma niedrogimi pomysłami na posadzki do piwnic.

Więcej…

Zasady montażu płytek

Przed zamówieniem i montażem upewnij się, że płytki są odpowiednie do montażu. Upewnij się, że glazurnik jest zaznajomiony z mocowaniem kamienia naturalnego, gresu, kamienia kwarcowego lub mozaiki i że w pełni omówisz swoje wymagania i oczekiwania.

Przed złożeniem zamówienia należy wziąć pod uwagę zapas płytek. Zwykle jest to minimum 10%, co powinno pozwolić na nacięcie i wszelkie drobne uzupełnienie niedoskonałości płytek.

Więcej…

Plusy i minusy blatów granitowych

​​Granitowy blat jest prawdopodobnie najtwardszym i najbardziej odpornym na zarysowania materiałem, w który można bez zawahania zainwestować. Często rozmawiamy z klientami, którzy otrzymali mylące informacje o zarysowaniach i zabrudzeniach granitowych blatów. Granit to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, z którego można wykonać m.in. blaty kuchenne. Kamień naturalny jest w większości odporny na zarysowania lub przynajmniej dobrze ukrywa drobne rysy ze względu na głębię koloru i wzorów. Granit może zostać zarysowany tylko przez inny kawałek granitu lub za pomocą specjalnie zaostrzonych narzędzi przeznaczonych do przecinania materiału. Granitowe deski do krojenia mogą wydawać się dobrym pomysłem, ale umieszczenie ich na granitowej powierzchni może ją porysować.

Więcej…

Piękno marmuru

Rzeźby Michała Anioła. Starożytne greckie świątynie. Wnętrza zamkowe i pałace. Kultowy barceloński pawilon Miesa van der Rohe . Kiedy zbliżamy się do historii architektury i rzeźby, nieuniknione jest, że mówimy o marmurze. Pochodzący z reakcji chemicznej w wapieniu wystawionym na działanie wysokich ciśnień i temperatur przez tysiące lat, ten niezwykły materiał jest skałą metamorficzną, którą można znaleźć powszechnie w regionach, w których miała miejsce aktywność wulkaniczna. Już samo jego wydobycie jest spektaklem.

Więcej…

Nowocześni programiści

Położona między kanałem Lachine, a rzeką św. Wawrzyńca miejska dzielnica Pointe-Sainte-Charles w Montrealu odzwierciedla przemysłową przeszłość miasta, a jednocześnie mieści nowoczesne firmy, takie jak GSoft. Lokalnie założona firma programistyczna, która obecnie mieści się w zabytkowym budynku Nordelec. Aby stworzyć spójne środowisko, które będzie odzwierciedlało wartości młodych pracowników GSoft, jednocześnie szanując oryginalną strukturę budynku z 1913 roku, firma współpracowała ze współczesną firmą architektoniczną Linebox przez ponad dwa lata, aby urzeczywistnić ich wizję.

Więcej…

Kamień naturalny czy konglomerat?

Dla niewprawnego oka nie ma prawie żadnej zauważalnej różnicy między kamień naturalny i konglomeratem. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że kupują materiały wyprodukowane w fabryce, gdy kupują blaty. Blaty granitowe są zbudowane z płyt granitowych pochodzących z naturalnych kamieniołomów.

Kamień naturalny i kamień modyfikowany są zarówno estetyczne, jak i trwałe, jednak należy zwrócić uwagę na istotne różnice między tymi dwiema opcjami. Omówimy te różnice i pomożemy Ci zdecydować, który materiał jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb, preferencji i budżetu.

Więcej…

Naturalne, przyjazne dla środowiska podłogi

Lato to czas, aby cieszyć się światem przyrody, ale kiedy robi się naprawdę gorąco, niektórzy z nas wolą luksus chłodnego wnętrza. Projektując dom w stylu al fresco, ważne jest, aby zacząć od podstaw - drewna i kamienia. Czy jest lepszy sposób na projekt pomieszczenia niż z podłogą wykonaną z tych elementów lub tak, aby wyglądały jak one?

Kiedy nadchodzi czas na remont w domu i jest chęć połączenia przyjaznych materiałów dla środowiska, istnieje wiele opcji podłóg. Dużo produktów jest organicznych, podczas gdy inne są wytwarzane przy użyciu bardziej zrównoważonych procesów.

Więcej…

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

Więcej…

Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

Więcej…

Powrót lastryko

Lastryko to okładzina pochodzenia włoskiego. Jest to płytka wykonana w tradycyjny sposób z barwionego cementu z dodatkiem kruszyw takich jak granit, szkło z recyklingu czy marmur. Powierzchnia jest następnie polerowana.

Więcej…