Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Gres szkliwiony ma korpus z fabrycznie nałożonym szkliwem, który tworzy wyjątkowo gęste i nieporowate wykończenie. Gres szkliwiony - polerowany ma tę zaletę, że wygląda jak gres polerowany, ale nie wymaga żadnej impregnacji. Gęsta, twarda powierzchnia gresu sprawiła, że ​​polerowanie jest realną alternatywą dla powierzchni szkliwionej. Oznacza to, że płytkę można wypalić, a następnie wypolerować, uzyskując połysk bez glazury. Płytki gresowe poddane obróbce nano są bardziej odporne na zabrudzenia i plamy, bardziej błyszczące i mają bardziej intensywny kolor.

Gres jest lepszym wyborem niż ceramika, jeśli chodzi o płytki. Te pierwsze są zazwyczaj grubsze i gęstsze oraz mniej porowate. Glazurowane płytki zazwyczaj nie są tak grube i mniej gęstsze niż płytki nieszkliwione. Gres polerowany ma jasny połysk i eleganckie wykończenie. Sprawdza się dobrze jako wypolerowane płytki podłogowe w przedpokojach lub na ścianach pryszniców, gdzie marmur mógłby się poplamić. Zarówno polerowane, jak i niepolerowane płytki gresowe stanowią trwałą opcję do podłóg i ścian.
Polerowane płytki z ich wysoce odblaskową powierzchnią mają wyjątkową zdolność odbijania światła wokół przestrzeni, dzięki czemu pomieszczenia wydają się jaśniejsze i jaśniejsze, tworząc wspaniały efekt.
Większość obaw związanych z posiadaniem polerowanych płytek w domu dotyczy tego, jak śliskie będą te płytki pod stopami, ale w rzeczywistości nie są one mniej lub bardziej śliskie niż płytki matowe.
Nie ma czegoś takiego jak płytki antypoślizgowe, istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do poślizgu i upadku, na przykład, ogólna konstrukcja budynku, zanieczyszczenia na płytkach (w tym wody), czy dana osoba biegła, chodziła, utykała, czy to były dzieci, czy osoby starsze itp.
Podobnie jak w przypadku wszystkich płytek matowych lub polerowanych, zawsze zaleca się ich regularne mycie. Wszelkiego rodzaju rozlane płyny powinny być natychmiast wytarte, a dla dodatkowej ochrony można nawet rozważyć zastosowanie mat podłogowych w wejściach.
Polerowane płytki wyglądają szczególnie oszałamiająco w łazienkach, nadając luksusowego wrażenia podczas wizyty w dziennym spa lub luksusowym hotelu. Trudno przebić wyrafinowaną elegancję i bogactwo z wysoce wypolerowaną powierzchnią.
Dokonując ostatecznego wyboru między polerowanymi, a matowymi płytkami, zwróć szczególną uwagę na wygląd i styl, jaki chcesz osiągnąć oraz na to, jak to pasuje do potrzeb Twojej rodziny i stylu życia. Efekt dekoracji płytek podłogowych może nie tylko wpływać na styl pomieszczenia, ale także w pewnym stopniu decydować o powodzeniu lub niepowodzeniu aranżacji.

Marmur w łazience, a pasta do zębów

Jeśli chodzi o wybór materiałów na blaty do kuchni czy łazienek, z marmurem nie sposób się pomylić, przynajmniej jeśli chodzi o estetykę. Z marmurem wiąże się pewna ironia, w tym sensie, że jego wyjątkowy wygląd jest wynikiem intensywnych procesów tektonicznych trwających miliony lat, a mimo to może zostać uszkodzony przez coś tak pozornie nieszkodliwego jak pasta do zębów. Uszkodzenia mogą nie być niszczące, ale mogą zmienić wspaniały wygląd marmuru, co jest prawdziwym problemem dla tych, którzy wybierają marmur do swoich blatów łazienkowych. Zrozumienie, dlaczego pasta do zębów może być szkodliwa dla marmuru, może pomóc w zrozumieniu, jak dbać o ten naturalny kamień.

Więcej…

Sposoby na poprawę BHP w firmie budowlanej

Budowanie kultury bezpieczeństwa na najwyższym poziomie nie dzieje się z dnia na dzień. Uzyskanie poparcia pracowników wymaga podejścia odgórnego, zaczynając od dyrektorów wykonawczych. „Bezpieczeństwo przede wszystkim” nie może być tylko gołosłownym deklaracją dla pracowników wyższego kierownictwa, musi być stosowane w praktyce poprzez budowanie silnej kultury bezpieczeństwa w Twojej organizacji. Twoje zaangażowanie w bezpieczeństwo powinno być jedną z podstawowych zasad kultury Twojej firmy.

Więcej…

Piękno marmuru

Rzeźby Michała Anioła, starożytne greckie świątynie, wnętrza zamkowe i pałace, kultowy barceloński pawilon Miesa van der Rohe. Kiedy zbliżamy się do historii architektury i rzeźby, nieuniknione jest, że mówimy o marmurze. Pochodzący z reakcji chemicznej w wapieniu wystawionym na działanie wysokich ciśnień i temperatur przez tysiące lat, ten niezwykły materiał jest skałą metamorficzną, którą można znaleźć powszechnie w regionach, w których miała miejsce aktywność wulkaniczna. Już samo jego wydobycie jest spektaklem.

Więcej…