Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rethod/domains/otohurtownia.pl/public_html/templates/oto3/functions.php on line 196

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Gres szkliwiony ma korpus z fabrycznie nałożonym szkliwem, który tworzy wyjątkowo gęste i nieporowate wykończenie. Gres szkliwiony - polerowany ma tę zaletę, że wygląda jak gres polerowany, ale nie wymaga żadnej impregnacji. Gęsta, twarda powierzchnia gresu sprawiła, że ​​polerowanie jest realną alternatywą dla powierzchni szkliwionej. Oznacza to, że płytkę można wypalić, a następnie wypolerować, uzyskując połysk bez glazury. Płytki gresowe poddane obróbce nano są bardziej odporne na zabrudzenia i plamy, bardziej błyszczące i mają bardziej intensywny kolor.

Gres jest lepszym wyborem niż ceramika, jeśli chodzi o płytki. Te pierwsze są zazwyczaj grubsze i gęstsze oraz mniej porowate. Glazurowane płytki zazwyczaj nie są tak grube i mniej gęstsze niż płytki nieszkliwione. Gres polerowany ma jasny połysk i eleganckie wykończenie. Sprawdza się dobrze jako wypolerowane płytki podłogowe w przedpokojach lub na ścianach pryszniców, gdzie marmur mógłby się poplamić. Zarówno polerowane, jak i niepolerowane płytki gresowe stanowią trwałą opcję do podłóg i ścian.
Polerowane płytki z ich wysoce odblaskową powierzchnią mają wyjątkową zdolność odbijania światła wokół przestrzeni, dzięki czemu pomieszczenia wydają się jaśniejsze i jaśniejsze, tworząc wspaniały efekt.
Większość obaw związanych z posiadaniem polerowanych płytek w domu dotyczy tego, jak śliskie będą te płytki pod stopami, ale w rzeczywistości nie są one mniej lub bardziej śliskie niż płytki matowe.
Nie ma czegoś takiego jak płytki antypoślizgowe, istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do poślizgu i upadku, na przykład, ogólna konstrukcja budynku, zanieczyszczenia na płytkach (w tym wody), czy dana osoba biegła, chodziła, utykała, czy to były dzieci, czy osoby starsze itp.
Podobnie jak w przypadku wszystkich płytek matowych lub polerowanych, zawsze zaleca się ich regularne mycie. Wszelkiego rodzaju rozlane płyny powinny być natychmiast wytarte, a dla dodatkowej ochrony można nawet rozważyć zastosowanie mat podłogowych w wejściach.
Polerowane płytki wyglądają szczególnie oszałamiająco w łazienkach, nadając luksusowego wrażenia podczas wizyty w dziennym spa lub luksusowym hotelu. Trudno przebić wyrafinowaną elegancję i bogactwo z wysoce wypolerowaną powierzchnią.
Dokonując ostatecznego wyboru między polerowanymi, a matowymi płytkami, zwróć szczególną uwagę na wygląd i styl, jaki chcesz osiągnąć oraz na to, jak to pasuje do potrzeb Twojej rodziny i stylu życia. Efekt dekoracji płytek podłogowych może nie tylko wpływać na styl pomieszczenia, ale także w pewnym stopniu decydować o powodzeniu lub niepowodzeniu aranżacji.

Najlepszy materiał do wykończenia ścian wewnętrznych

Dekorując lub remontując swój nowy dom, wybór dekoracji ścian wewnętrznych jest bardzo ważny. Powierzchnia ściany jest stosunkowo szeroka, dlatego do dekoracji ścian powinniśmy znać właściwe kroki, aby uzyskać najlepszy efekt aranżacji. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w budownictwie, wybór odpowiednich materiałów na ściany wewnętrzne do różnych pomieszczeń w domu może być wyzwaniem. W tym artykule przedstawiamy kilka typowych rodzajów materiałów na ściany wewnętrzne i wskazujemy najlepsze materiały do ​​wykańczania ścian wewnętrznych.

Więcej…

Zewnętrzna kuchnia z płytek

Kuchnie na świeżym powietrzu zyskują na popularności jako sposób na stworzenie większej przestrzeni życiowej na zewnątrz i lepsze cieszenie się pięknem natury.

Więcej…

Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Więcej…