Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Gres szkliwiony ma korpus z fabrycznie nałożonym szkliwem, który tworzy wyjątkowo gęste i nieporowate wykończenie. Gres szkliwiony - polerowany ma tę zaletę, że wygląda jak gres polerowany, ale nie wymaga żadnej impregnacji. Gęsta, twarda powierzchnia gresu sprawiła, że ​​polerowanie jest realną alternatywą dla powierzchni szkliwionej. Oznacza to, że płytkę można wypalić, a następnie wypolerować, uzyskując połysk bez glazury. Płytki gresowe poddane obróbce nano są bardziej odporne na zabrudzenia i plamy, bardziej błyszczące i mają bardziej intensywny kolor.

Gres jest lepszym wyborem niż ceramika, jeśli chodzi o płytki. Te pierwsze są zazwyczaj grubsze i gęstsze oraz mniej porowate. Glazurowane płytki zazwyczaj nie są tak grube i mniej gęstsze niż płytki nieszkliwione. Gres polerowany ma jasny połysk i eleganckie wykończenie. Sprawdza się dobrze jako wypolerowane płytki podłogowe w przedpokojach lub na ścianach pryszniców, gdzie marmur mógłby się poplamić. Zarówno polerowane, jak i niepolerowane płytki gresowe stanowią trwałą opcję do podłóg i ścian.
Polerowane płytki z ich wysoce odblaskową powierzchnią mają wyjątkową zdolność odbijania światła wokół przestrzeni, dzięki czemu pomieszczenia wydają się jaśniejsze i jaśniejsze, tworząc wspaniały efekt.
Większość obaw związanych z posiadaniem polerowanych płytek w domu dotyczy tego, jak śliskie będą te płytki pod stopami, ale w rzeczywistości nie są one mniej lub bardziej śliskie niż płytki matowe.
Nie ma czegoś takiego jak płytki antypoślizgowe, istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do poślizgu i upadku, na przykład, ogólna konstrukcja budynku, zanieczyszczenia na płytkach (w tym wody), czy dana osoba biegła, chodziła, utykała, czy to były dzieci, czy osoby starsze itp.
Podobnie jak w przypadku wszystkich płytek matowych lub polerowanych, zawsze zaleca się ich regularne mycie. Wszelkiego rodzaju rozlane płyny powinny być natychmiast wytarte, a dla dodatkowej ochrony można nawet rozważyć zastosowanie mat podłogowych w wejściach.
Polerowane płytki wyglądają szczególnie oszałamiająco w łazienkach, nadając luksusowego wrażenia podczas wizyty w dziennym spa lub luksusowym hotelu. Trudno przebić wyrafinowaną elegancję i bogactwo z wysoce wypolerowaną powierzchnią.
Dokonując ostatecznego wyboru między polerowanymi, a matowymi płytkami, zwróć szczególną uwagę na wygląd i styl, jaki chcesz osiągnąć oraz na to, jak to pasuje do potrzeb Twojej rodziny i stylu życia. Efekt dekoracji płytek podłogowych może nie tylko wpływać na styl pomieszczenia, ale także w pewnym stopniu decydować o powodzeniu lub niepowodzeniu aranżacji.

Przestrzeń dzięki oświetleniu

Oświetlenie ma największy wpływ na aranżację wnętrz i rozproszenie światła po powierzchni posadzki. Jest to również element, który może przesądzić o sukcesie lub porażce wnętrza dowolnej wielkości. Dobre oświetlenie jest szczególnie ważne w przypadku mniejszych lub bardziej zatłoczonych przestrzeni, dzięki czemu są one większe lub bardziej otwarte bez zmiany ich rzeczywistego rozmiaru. Natomiast większe przestrzenie bez dobrego oświetlenia będą wydawać się mniejsze i mniej atrakcyjne, niż mogłyby być. Aby wnętrze wydawało się wystarczająco większe i dobrze doświetlone, projektanci mogą polegać na metodach maksymalizacji potencjału przestrzeni. Od zastosowania odpowiedniego rodzaju cieniowania i oświetlenia, poprzez umieszczenie ich w najbardziej odpowiednim miejscu, aż po łączenie innych elementów tak, aby jak najlepiej uzupełniały istniejące oświetlenie. W tym artykule przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dotyczących oświetlenia, aby powiększyć przestrzeń, uczynić ją bardziej stylową i współczesną.

Więcej…

Płytki ścienne do kuchni - kolor, rozmiar, typ

Kuchnia to przestrzeń do przygotowywania posiłków dla rodzin i znajomych. Dekoracja tej przestrzeni, wymaga starannego przemyślenia i projektu. Ściana kuchni jest częścią, która zajmuje większy obszar i jest jednym z wyróżniających się elementów. Płytki na ścianie kuchni należy dobrać bardzo starannie. Należy unikać nieharmonijnego dopasowywania. Jakie są najlepsze płytki na ściany kuchenne? Jakie są podstawowe zasady doboru płytek ściennych do kuchni? Który kolor płytki najlepiej pasuje do ściany w kuchni? W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek ściennych do kuchni.

Więcej…

Przewodnik zakupu listew przypodłogowych

W dzisiejszej dekoracji płytki gresowe oraz ceramiczne są powszechnym materiałem, takim jak płytki podłogowe, płytki ścienne i listwa przypodłogowa. Listwa przypodłogowa jeśli nie jest dobrze dopasowana, wpłynie nie tylko na wygląd, ale także na normalne użytkowanie podłogi. Jak wybrać najlepszą listwę przypodłogową z płytek? Jakie są możliwości dopasowania kolorów listwy przyściennej z płytek? Poniższy artykuł przedstawia najlepszy poradnik doboru listew, obejmujący wskazówki oraz porady dotyczące zakupu.

Więcej…

Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Więcej…

Jak wybrać blat kuchenny?

Jedną z najbardziej praktycznych i funkcjonalnych przestrzeni w każdym projekcie mieszkaniowym jest kuchnia. Konieczne jest budowanie kuchni z najbardziej wytrzymałych i higienicznych materiałów. Oprócz tych wymagań ważne jest również zwrócenie uwagi na estetykę i opłacalność, dostosowując przestrzeń do życia każdej rodziny.

Więcej…

Konserwacja kominka z marmuru

Jednym z najlepszych sposobów na dodanie przykuwającej wzrok, oszałamiającej funkcji do Twojego domu jest zbudowanie marmurowego kominka. Jeżeli nie będziesz go odpowiednio pielęgnował, z czasem może zacząć źle wyglądać i matowieć. Powszechnie uważa się, że jedynym prawdziwym wrogiem marmurowych powierzchni jest kurz. Przyglądając się uważnie swojemu kominkowi, zauważysz na jego powierzchni czarne plamy sadzy. 

Więcej…

Aranżacja przedpokoju

Kiedy jesteśmy zmęczeni, najważniejszą rzeczą, na którą mamy ochotę, jest powrót do domu. Przedpokój, jako pierwszą przestrzenią wchodząc do domu. Pełni on nie tylko funkcję zmiany obuwia, ale również funkcję przechowywania różnych rzeczy. W funkcjonalnym przedpokoju ​​czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani od pierwszego kroku w domu. Aranżacja przedpokoju to spory problem. Należy bardzo dokładnie wykorzystać małą przestrzeń, aby sprawić ją praktyczną i piękną. Przedstawiamy wskazówki dotyczące przedpokoju, by stworzyć idealny hol wejściowy/przedsionek w domu. 

Więcej…

Pomysły na płytki ścienne do kuchni

Jedną z najważniejszych rekomendacji dotyczących dodawania wartości do domu jest aranżacja kuchni na nowo, ale nie musisz poświęcać na to dużo czasu ani pieniędzy. Jeśli chcesz odświeżyć kuchnię, ale nie możesz sobie pozwolić na jej przebudowę na pełną skalę, mądrą metodą do rozpoczęcia są nowe płytki. Jakie rodzaje płytek są modne w projektowaniu ścian kuchennych 2021? Jakie są najpopularniejsze płytki na okładzinę ścienną nad blatem roboczym w kuchni?
Niezależnie od tego, czy marzysz o eleganckiej nowej kuchni, czy szukasz inspiracji projektowej, zebraliśmy 10 najlepszych pomysłów na płytki ścienne do kuchni na 2021 rok, które z pewnością nadadzą Twojej kuchni olśniewający styl.

Więcej…

Gres i płytki ceramiczne na podłogę lub ścianę

Dla konsumentów terminy gres i ceramika są często używane zamiennie, tak jakby były tym samym. Jest to zrozumiałe, ponieważ płytki ceramiczne i gresowe są używane do tych samych zastosowań, są układane w ten sam sposób i mają w dużej mierze te same zalety i wady, jako materiał na podłogę lub ścianę.

Więcej…

6 rzeczy, których nie używać na podłogach

Podłoga to inwestycja. Dbanie o nią oznacza świadomość tego, co szkodzi, a co nie. Każdy rodzaj podłogi ma swoje własne cechy charakterystyczne, poniższe 6 elementów, które szkodzą dla prawie każdego rodzaju podłogi.

Więcej…