Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Błędy przy układaniu płytek wielkoformatowych

Płytki wielkoformatowe są obecnie bardzo modne, układa się je zarówno na ścianach, jak i podłogach w różnych konfiguracjach. Można używać dużych i małych formatów płytek, aby uzyskać efekt. Przedstawiamy pięć największych błędów, jakie można popełnić podczas układania płytek wielkoformatowych…

Układ nie działa

Prawidłowe zmierzenie i ułożenie płytek na sucho przed ich przyklejeniem jest czymś, co należy zrobić przed każdym układaniem płytek, ale to planowanie z wyprzedzeniem jest szczególnie istotne w przypadku płytek wielkoformatowych. Im większa płytka, tym trudniej jest ją przywrócić po ułożeniu, jeśli zdasz sobie sprawę, że popełniłeś błąd. Nie daj się złapać i nie spiesz się z planowaniem i układaniem na sucho - upewnij się, że cięcia na każdym końcu ściany lub podłogi są równe i rób ustępstwa w przypadku niewygodnych cięć, takich jak te wokół rur i urządzeń sanitarnych.

Złe przygotowanie podłoża

Chociaż obecnie częściej widzimy, jak płytki na większym końcu skali są instalowane na ścianach, na podłogach najczęściej stosuje się duże płytki. Jednym z największych błędów, jakie można popełnić, jest niedopilnowanie, aby ślepa podłoga (tj. Materiał, na którym instalujesz płytki) była odpowiednio przygotowana. Złotą zasadą podczas układania wielkoformatowych płytek podłogowych jest układanie na betonowej podłodze tam, gdzie to możliwe, i zawsze upewnianie się, że jest równa, wcześniej nakładając masę poziomującą - obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się dokładnie, jak to zrobić . W przypadku układania na deskach podłogowych lub innym podłożu należy zawsze sprawdzić, czy podłoże jest wystarczająco mocne, aby wytrzymać ciężar płytek bez ugięcia - w prawie wszystkich przypadkach konieczne będzie ułożenie tablicy o grubości 6 mm lub 12 mm, aby nałożyć na nią płytki. Sprawdzićnasz asortyment płyt cementowych i płyt izolacyjnych, aby znaleźć odpowiednią dla siebie.

Zbyt szybkie fugowanie

Więc położyłeś płytki na sucho, upewniłeś się, że jesteś zadowolony z układu, a następnie przymocowałeś je za pomocą odpowiedniego kleju . Następną rzeczą do zrobienia jest z pewnością nałożenie tej zaprawy jak najszybciej, abyś mógł zacząć cieszyć się nowymi kafelkami na ścianach lub podłogach, prawda? Źle. Większe płytki wymagają więcej kleju, aby zapewnić ich prawidłowe zamocowanie i zapewnić stabilność strukturalną niezbędną, aby mogły wytrzymać zarówno duży ruch pieszy, jak i ciężar samych płytek. Natychmiastowe wypełnienie fug zaprawą zapobiega całkowitemu związaniu kleju i może później spowodować niestabilność. Zawsze należy dawać klejowi największą szansę na wyschnięcie, nie uszczelniając szczelin fugą przed upływem podanego przez producenta kleju czasu utwardzania.

Niewłaściwy rozmiar kielni

Jak wspomniano powyżej, większe płytki wymagają więcej kleju i ten klej należy również nakładać w prawidłowy sposób, aby zapewnić stabilny montaż. Podczas montażu płytek wielkoformatowych zaleca się stosowanie techniki zwanej `` back buttering '' - polega to (jak sama nazwa wskazuje) na rozprowadzenie kleju na tylnej stronie płytek przed położeniem i dociśnięciem do warstwy kleju położonej na podłodze lub podłoże ścienne. W tym celu i aby zapewnić odpowiednią głębokość warstwy kleju, na której będą układane płytki, należy upewnić się, że używasz kielni o odpowiednim rozmiarze do danego rodzaju montażu. Zapoznaj się z naszym szczegółowym artykułem Jak wybrać odpowiednią kielnię do płytek, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat wyboru odpowiedniej kielni.

Pękające lub uszkadzające płytki

Duże płytki są nieco droższe niż „zwykłe” płytki, więc błędy mogą być kosztowne. Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność podczas przenoszenia ich z miejsca na miejsce, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wyrzucenie na wymianę po upuszczeniu i odsunięciu rogu od pary. Radzimy zainwestować w zestaw przyssawek, które pomogą Ci podnosić i przenosić duże płytki do miejsca ich montażu. Warto również zachować szczególną ostrożność podczas cięcia lub wiercenia w płytkach wielkoformatowych, ponieważ wszelkie błędy mogą okazać się kosztowne. Przeczytaj nasze funkcje Wybór odpowiedniej przecinarki do płytek do pracy i Jak przewiercić płytki bez ich pękania, aby uzyskać przydatne wskazówki i porady.

Biorąc pod uwagę powyższe, instalacja płytek wielkoformatowych przebiegnie bezproblemowo, ale jeśli potrzebujesz dalszych porad, zawsze możesz zadzwonić do naszych przyjaznych i pomocnych pracowników obsługi klienta pod numer 01782 223822 lub skorzystać z funkcji LiveChat na naszej stronie internetowej, a oni chętnie pomożemy tam, gdzie mogą.

Jak założyć firmę i zostać glazurnikiem?

Rozważasz założenie własnej firmy glazurniczej, ale nie wiesz, od czego zacząć? Stworzyliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci zrozumieć, co się z tym wiąże, wraz z kilkoma ważnymi informacjami na temat tego, jak zacząć planować swój nowy start biznesowy.

Więcej…

Kolorowe płytki łazienkowe

Łazienka. Bardzo często z niej korzystamy, a najważniejszym wykończeniem w łazience są właśnie płytki. Elegancka podłoga w łazience wyłożona płytkami gresowymi. Kluczem jest kolor płytek. Omówimy 3 sposoby wyboru i kupowania kolorowych płytek łazienkowych.

Więcej…

Płytki gresowe ze wzorem, a wskaźnik PEI

Wzorzyste płytki gresowe doskonale nadają się zarówno do celów mieszkalnych, jak i komercyjnych, oferując niepowtarzalny, a jednocześnie nowoczesny wygląd. Jest to idealne rozwiązanie, aby wyróżnić swój dom lub firmę. Zbudowane tak, aby były wytrzymałe i trwałe, co czyni je idealnymi dla firm, które chcą zastosować stylowe, ale praktyczne podłogi lub dekoracje ścienne.

Więcej…