Zielone płytki w wystroju domu

Zielony jest popularnym kolorem w wystroju domu, ponieważ nadaje pomieszczeniu świeżości i harmonii. W zieleni jest szeroka gama odcieni, w tym mięta, oliwka, limonka i kilka innych

Biel pięknie komponuje się z każdym odcieniem zieleni, ale szczególnie dobrze komponuje się z jaśniejszymi odcieniami.

Zielono-biała mieszanka daje poczucie spokoju, całości i dopełnienia. To połączenie zapewnia również jasny, rześki wygląd pokoju, który dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, które chcemy uważać za świeże i czyste, takich jak kuchnia i łazienka. Są to również najczęściej używane pokoje, w których używa się #płytki , co czyni tę kombinację zwycięską.

Aby uzyskać wspaniały kontrast ciepły / chłodny, fiolet jest świetnym rozwiązaniem, o ile dobrze do niego pasuje. Winogrono, lawenda, fiolet i fuksja to bezpieczne barwy na połączenie zielonej płytki z fioletową. Jaśniejsze odcienie, takie jak winogrono, dodają odrobiny energii i energii, a delikatniejsze odcienie, takie jak lawenda, działają uspokajająco.

Jeśli chcesz zachować jednolitą paletę, żółty i niebieski są zawsze dobrym uzupełnieniem zielonej płytki. Jasny, przewiewny żółty oświetla #pomieszczenie blaskiem słońca, a błękit błękitu zapewnia chłodną, ​​przewiewną atmosferę. Tymczasem szare odcienie i kremowe odcienie złamanej bieli mogą dodać odrobinę wyrafinowania.

Drewniane akcesoria w odcieniu czekolady lub mahoniu mogą nadać pomieszczeniu ciepły, drzewny charakter w połączeniu z zielonymi kafelkami. Ta kolorystyka wywołuje ciepłe, ugruntowane uczucie. Aby uzyskać odważny kontrast w większym pomieszczeniu, czarne ramy lub czarne skórzane meble na tle gładkich zielonych płytek nadadzą pomieszczeniu ostrego wyrazu.

Zielony jest znany jako ton ziemi, a połączenie go z innymi odcieniami ziemi, takimi jak bordowy i nagietek, tworzy ciepłe, naturalne połączenie. Jeśli zdecydujesz się na ten wygląd, upewnij się, że płytki mają jaśniejszy lub głębszy odcień zieleni, a nie jaśniejszy odcień, jak mięta lub piana morska.

Zieloną płytkę można łatwo dopasować do odcieni czerwieni bez tworzenia „świątecznego” nastroju, o ile jedna z nich jest dominująca w schemacie dekoracji. Uzupełnienie pokoju ciepłymi żółtymi lub głębokimi błękitami to świetny sposób na zharmonizowanie pomieszczenia.

Kolory, które są blisko siebie na palecie kolorów, na ogół dobrze do siebie pasują, więc dopasowanie uzupełniających odcieni zielonych płytek jest zawsze opcją. Ta kombinacja nada pomieszczeniu super świeżości i może być akcentowana barwami żółci, pomarańczy i błękitu, aby dodać trochę wymiaru.

  • Czysta biel z zielenią to naturalna, uspokajająca i orzeźwiająca para.
  • Fiolet z zielenią zapewnia żywy, energetyczny kontrast.
  • Pastele i blady z zielenią zapewniają słoneczny wygląd lub powiew wiatru, w zależności od tego, czy wybierzesz błękit, czy żółć.
  • Ciemne kontrasty z zielenią nadają pomieszczeniu ziemisty klimat.

Marmur , granit czy kwarcyt z zielenią są zawsze ciepłym i naturalnym rozwiązaniem. Przeciwieństwa są zawsze uderzające. Analogiczne kolory dobrze współgrają z zielonymi odcieniami, zwłaszcza jeśli są uzupełnione żółciami i pomarańczami. Jeśli masz pokój z zielonymi kafelkami, możesz mieć więcej opcji dekoracji niż myślisz.

Plusy i minusy blatów granitowych

​​Granitowy blat jest prawdopodobnie najtwardszym i najbardziej odpornym na zarysowania materiałem, w który można bez zawahania zainwestować. Często rozmawiamy z klientami, którzy otrzymali mylące informacje o zarysowaniach i zabrudzeniach granitowych blatów. Granit to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, z którego można wykonać m.in. blaty kuchenne. Kamień naturalny jest w większości odporny na zarysowania lub przynajmniej dobrze ukrywa drobne rysy ze względu na głębię koloru i wzorów. Granit może zostać zarysowany tylko przez inny kawałek granitu lub za pomocą specjalnie zaostrzonych narzędzi przeznaczonych do przecinania materiału. Granitowe deski do krojenia mogą wydawać się dobrym pomysłem, ale umieszczenie ich na granitowej powierzchni może ją porysować.

Więcej…

Schody z kamienia naturalnego

Niepowtarzalny i luksusowy wygląd schodów z kamienia naturalnego jest prawie niemożliwy do odtworzenia. Wyobraź sobie, że każdego dnia wracasz do domu i wchodzisz po wspaniałych marmurowych schodach. Zalety stosowania kamienia naturalnego na schody nie ograniczają się tylko do estetyki. Inwestycja w schody z kamienia naturalnego może w rzeczywistości przynieść szereg dodatkowych korzyści:

Więcej…

Najlepszy materiał do wykończenia ścian wewnętrznych

Dekorując lub remontując swój nowy dom, wybór dekoracji ścian wewnętrznych jest bardzo ważny. Powierzchnia ściany jest stosunkowo szeroka, dlatego do dekoracji ścian powinniśmy znać właściwe kroki, aby uzyskać najlepszy efekt aranżacji. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w budownictwie, wybór odpowiednich materiałów na ściany wewnętrzne do różnych pomieszczeń w domu może być wyzwaniem. W tym artykule przedstawiamy kilka typowych rodzajów materiałów na ściany wewnętrzne i wskazujemy najlepsze materiały do ​​wykańczania ścian wewnętrznych.

Więcej…