Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Korzyści płytek ceramicznych dla alergików

Każdy, kto cierpi na alergię, zna niebezpieczeństwa sezonu alergicznego, a wiadomo, że wiele alergenów można znaleźć również w domu. Podłoga w Twoim domu, w szczególności może przyczyniać się do alergii, przy czym niektóre rodzaje podłóg zawierają roztocza i inne alergeny, tworząc środowisko sprzyjające rozwojowi pleśni, odgazowując szkodliwe chemikalia, które nasilają alergie i nie tylko.

Alergicy mogą czuć się tak, jakby nie mieli dokąd uciec podczas sezonu alergicznego: podczas gdy na zewnątrz mogą dominować pyłki drzew, traw i chwastów , w pomieszczeniach mogą również występować problemy z jakością powietrza.
Płytki ceramiczne nie zawierają roztoczy ani innych alergenów, dzięki czemu są czyste, aby Twoje dzieci mogły się na nich bawić.
Ponieważ płytka ceramiczna jest powierzchnią wypalaną na twardo i nieorganiczną, jest całkowicie wolna od alergenów , co oznacza, że alergeny takie jak kurz, brud i pyłki nie mogą przenikać do płytek ceramicznych. Zamiast tego alergeny osadzają się na powierzchni płytek, co ułatwia ich wytarcie. Porównaj to z rodzajami podłóg, które zawierają alergeny : gdy poruszasz się po powierzchni, która może zawierać alergeny (takiej jak dywan), ruch po podłodze może rozpraszać alergeny w powietrze, po czym mogą one krążyć przez kilka godzin.

Nieporowata powierzchnia płytek ceramicznych sprawia, że jest ona nieprzyjazna dla rozwoju pleśni, bakterii, grzybów i innych czynników drażniących. Alergicy mogą być bardziej wrażliwi na pleśń niż inni, potencjalnie rozwijając objawy ze strony układu oddechowego po wdychaniu niewielkiej ilości zarodników pleśni. Wdychanie dużych ilości zarodników pleśni może spowodować zły stan zdrowia u każdego — niezależnie od tego, czy masz alergię, czy nie.
Z tego powodu ważne jest, aby zarówno usunąć istniejącą pleśń w domu, jak i pracować, aby zapobiec jej ponownemu odrastaniu. Zaleca się usunięcie tapety z łazienek, w których pleśń jest częsta z powodu wysokiej wilgotności i zastąpienie jej płytkami lub malowanie farbą emaliową odporną na pleśń.

Przetarcie czystą wodą często wystarcza do czyszczenia powierzchni ceramicznych, niezależnie od tego, czy jest to podłoga z płytek ceramicznych, blat czy prysznic. Alergeny nie mogą wnikać w twardą powierzchnię płytek ceramicznych, wystarczy je przetrzeć, aby je wyeliminować.

Lotne Związki Organiczne, to substancje chemiczne znajdujące się w wielu różnych materiałach w naszych domach (w tym w wielu rodzajach podłóg), które są emitowane jako gazy. LZO mogą powodować wiele niekorzystnych skutków zdrowotnych i dotyczą zarówno alergików, jak i osób nie cierpiących: według badań przeprowadzonych przez naukowców, niektóre LZO „ mogą zaostrzać, a nawet powodować zaburzenia alergiczne i astmę ”.
Badanie, w którym mierzono poziom LZO w sypialniach 400 przedszkolaków i małych dzieci, wykazało, że dzieci, które wdychały LZO, miały znacznie wyższy wskaźnik zatkania nosa, astmy i egzemy. Odkrycie to dotyczy szczególnie szerokiego zastosowania lotnych związków organicznych w powszechnych materiałach gospodarstwa domowego.

Płytki ceramiczne są wytwarzane w ekstremalnie wysokich temperaturach, a wszystkie zanieczyszczenia organiczne ulegają rozkładowi, a zatem są nieorganiczne, płytki ceramiczne nie emitują lotnych związków organicznych — w przeciwieństwie do niektórych nieceramicznych rodzajów podłóg. Rodziny mogą mieć pewność, że płytki ceramiczne nie zaostrzą objawów astmy, ani nie przyczynią się do rozwoju astmy u małych dzieci.
Niemowlęta wyrzucają alergeny uwięzione w dywanie podczas raczkowania lub zabawy. Nie jest to możliwe przy wypalanej powierzchni płytek ceramicznych.
Płytka ceramiczna to zdecydowanie mądry wybór dla każdego, kto ma alergię, troszczy się o zdrowie swoje lub swoich dzieci lub po prostu chce poprawić jakość powietrza w swoim domu. Płytki ceramiczne dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów, kolorów i tekstur, aby zapewnić idealną estetykę dla każdej przestrzeni.

Białe płytki do kuchni i łazienki

Ponadczasowa i uniwersalna biel to często kolor o którym zapominamy. Jego prosty minimalizm i świeży wygląd sprawiają, że jest to idealny wybór koloru płytek, a ponadto jest niezaprzeczalnie najpopularniejszym wyborem zarówno do kuchni, jak i łazienki i nie spodziewamy się, że to się zmieni w najbliższym czasie.

Więcej…

Płytki Kumiko OLED

Japońska projektantka Michiru Tanaka zaprezentowała nowy projekt we współpracy z producentem oświetlenia Kaneka. Stworzyła płytkę ze stali nierdzewnej, która może służyć zarówno jako OLED, jak i lustro. Absolwentka Tokijskiego Uniwersytetu Artystycznego Musashino, Tanaka zajmowała się oświetleniem architektonicznym, a jej projekty obejmują zarówno instalacje komercyjne, oświetlenie w muzeach, jak i projektowanie produktów. Płytki Kumiko są połączeniem inspiracji, począwszy od tradycyjnej japońskiej architektury oraz techniki obróbki drewna.

Więcej…

6 rzeczy, których nie używać na podłogach

Podłoga to inwestycja. Dbanie o nią oznacza świadomość tego, co szkodzi, a co nie. Każdy rodzaj podłogi ma swoje własne cechy charakterystyczne, poniższe 6 elementów, które szkodzą dla prawie każdego rodzaju podłogi.

Więcej…