Ponad 5000 płytek

w ofercie

Dlaczego blaty granitowe są trendy?

Czy zmieniasz/remontujesz swoją przestrzeń? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, może teraz lub w przyszłości wymienić chcesz kuchnię. Kuchnia to jedno z najbardziej aktywnych miejsc, w której gotujesz i dzielisz dobre chwile z rodziną. To właściwie jedyne pomieszczenie, które tworzy maksimum wspomnień.

Niezależnie od tego, czy chodzi o rodzinę, czy gości, będziesz gotować pyszne posiłki bezpośrednio w kuchni, dlatego blat musi być solidny i trwały. Co powiesz na wybór blatów granitowych do swojej kuchni? Wejdź do każdej współczesnej kuchni, a znajdziesz granitowy blat. To tak popularna opcja, że ​​nie można jej przeoczyć.

Korzyści z montażu blatów granitowych

Blaty granitowe są bardzo trwałe, ponieważ materiał jest twardy. Wkładasz w to swoje ciężko zarobione pieniądze, więc najlepiej wybrać coś trwałego. Nie odpryskuje, ani nie rysuje się tak łatwo. Dodanie wartości do Twojej przestrzeni kuchennej – wygląda niesamowicie. Jeśli planujesz sprzedać dom, kupujący uzna granitowy blat za kuszący. Opcja przyjazna rodzinie – dzieci i dorośli uwielbiają czasami siedzieć na blacie. Możesz położyć na nim gorącą patelnię. Jest idealnie płaski, dzięki czemu nadaje się do pieczenia i gotowania – zwijanie ciasta, robienie spodu do pizzy, czy po prostu robienie ciasteczek. Kamienie naturalne są najlepsze - wyjątkowe i nie ma dwóch takich samych elementów. Podczas gdy Ty będziesz cieszyć się blatami wykonanymi z granitu przez ponad 30 lat, jeden sąsiad może trzykrotnie wymieniać blaty z laminatu, a inny dwa razy wymienia blaty drewniane i kilka razy je odnawia. 

Blaty granitowe dobrze sprawdzają się w kuchni i łazience. Kluczem do sukcesu jest zlecenie ich instalacji przez doświadczonego profesjonalistę, który odpowiednio je zaimpregnuje. Jeśli zostały już zainstalowane, nadal muszą zostać poddane impregnacji. Zatrudnij kamieniarza lub zrób to sam. Utrzymuj swoje granitowe blaty w dobrym stanie, a będą one nadal zapewniać wyjątkowe piękno i wydajność w nadchodzących dziesięcioleciach.

Chłodne podłogi na gorące lato

Najlepszy wybór podłóg do utrzymania chłodu w domu w miesiącach letnich to drewno (w tym laminat) i płytki (kamień naturalny, marmur, ceramika i gres). Korek zapewni pewną izolację przed utratą chłodnego powietrza przez podłogę.

Więcej…

Zasady montażu płytek

Przed zamówieniem i montażem upewnij się, że płytki są odpowiednie do montażu. Upewnij się, że glazurnik jest zaznajomiony z mocowaniem kamienia naturalnego, gresu, kamienia kwarcowego lub mozaiki i że w pełni omówisz swoje wymagania i oczekiwania.

Przed złożeniem zamówienia należy wziąć pod uwagę zapas płytek. Zwykle jest to minimum 10%, co powinno pozwolić na nacięcie i wszelkie drobne uzupełnienie niedoskonałości płytek.

Więcej…

Różnica między marmurem CALACATTA i CARRARA

Jeśli zastanawiasz się nad przebudową lub wykańczaniem nowego domu, ilość wyborów kamienia dla każdego najmniejszego szczegółu może być ogromna. Przy tak wielu opcjach do wyboru i tak drobnych różnicach między nimi, podjęcie jakiejkolwiek decyzji staje się trudne.

W przypadku marmuru Carrara i Calacatta różnice między nimi są dość subtelne i mogą być niezwykle trudne do odróżnienia. Może też być zaskakujące, dlaczego Calacatta jest o wiele droższa niż Carrara.

Więcej…