Ponad 5000 płytek

w ofercie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rethod/domains/otohurtownia.pl/public_html/templates/oto3/functions.php on line 196

Wskazówki dotyczące świeżego wnętrza 2022

Dla wielu pierwsze oznaki wiosny niosą ze sobą na nowo odkrytą pozytywność dla świata zewnętrznego. Ale dla wielu właścicieli domów nadejście wiosny oznacza dwa słowa, których się nie znosi – wiosenne porządki. Ale wiosennych porządków nie trzeba się bać. Wręcz przeciwnie, dzięki odpowiednim pomysłom na wiosenne porządki ta męcząca praca może stać się świetnym sposobem na spędzenie dnia, obejmując całą świeżość i optymizm, które wiosna rzuca w twoją stronę. 

Dlatego w dzisiejszym poście dzielimy się kilkoma prostymi wskazówkami dotyczącymi wiosennych porządków, które możesz zastosować do swoich własnych wiosennych porządków, tchnąc w swoje wnętrze nowe życie na nadchodzące cieplejsze, słoneczne miesiące. 

Dlaczego wiosenne porządki?

Podobnie jak wiosenna rewitalizacja świata przyrody, wiosenne porządki dają możliwość ponownego przyjęcia w swoim wnętrzu świeżości, lekkości i naturalnego światła. 

Po mroźnych i ciemnych miesiącach zimowych Twoje pomysły na wiosenne porządki powinny przyjąć mantrę „świeże wnętrze, świeży umysł”. Ożywiając swoje wnętrze poprzez dokładny proces czyszczenia, zamykasz książkę na temat zimy i promujesz tę nowomodną pozytywność w powietrzu.

W praktyce jest to również dobra okazja, aby upewnić się, że wykonujesz rutynowe czynności konserwacyjne, zapewniając, że Twoje wnętrze pozostanie przygotowane na długowieczność, bezpieczeństwo i niezrównaną estetykę.

Kiedy zacząć wiosenne porządki 

Odpowiedź oczywista – wiosna.

Jak już wspomnieliśmy, wiosenne porządki powinny wyglądać na świeżość sezonu. Dlatego postaraj się rozpocząć wiosenne porządki, gdy po raz pierwszy poczujesz wiosnę w powietrzu – na przykład, gdy po raz pierwszy otworzysz okna. 

Ważne jest, aby nie zaniżać rozmiaru wykonywanego zadania. Najczęściej zajmie dzień lub dwa, aby każdy pokój w domu otrzymał TLC, na który zasługuje. Zablokuj weekend, aby zapewnić piskliwie czyste wnętrze gotowe na sezon. 

3 szybkie wiosenne porządki 

Chociaż nie ma lepszego domu niż czysty dom, rozumiemy, że perspektywa wiosennych porządków jest często trudnym zadaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o ilość sprzątania, czy o czas, jaki to zajmie, musisz być we właściwym nastroju, aby uniknąć nieuniknionego zwlekania. 

Na szczęście mamy Cię w zasięgu ręki. Oto 3 szybkie pomysły na wiosenne porządki, które pomogą Ci się zorganizować, przygotować i przygotować do ostatecznego sprzątania:

1. Zacznij od zadań całego domu

Aby uzyskać prawdziwe poczucie produktywności od samego początku, zacznij od zadań, które są rozmieszczone w wielu pokojach – na przykład mycie okien lub pranie pościeli. Dotykając wielu pomieszczeń podczas pierwszego zamiatania, poczujesz poczucie produktywnej motywacji, która przygotuje Cię na resztę sprzątania. 

2. Zajmij się niepopularnymi zadaniami 

Prędzej czy później będziesz musiał się z nimi zmierzyć.

Od dokładnego czyszczenia toalety po szorowanie piekarnika, są pewne zadania, których nikt nie lubi wykonywać. Ale umieszczenie ich na samym dole listy to bilet w jedną stronę do zwlekania. 

Zamiast tego zrób je wcześnie. Nie tylko da ci to wspaniałe poczucie spełnienia, ale także podziękujesz sobie za to pod koniec drugiego dnia – w końcu kto chce posprzątać po dwóch dniach sprzątania?.

3. Opracuj swój harmonogram  

Mając tak wiele do omówienia, niektóre zadania naturalnie potrwają dłużej niż inne. Mając to na uwadze, utrzymywanie szorstkiej rotacji jest jedną z naszych ulubionych wskazówek dotyczących wiosennych porządków. 

Nie trzeba tego planować co do sekundy. Zamiast tego pomyśl bardziej ogólnie o tym, które zadania wymagają „czasu praktycznego”, a które nie. Na przykład pranie pościeli nie wymaga godzinnego stania przy pralce, więc dlaczego nie włożyć prania na początku dnia i zająć się innymi zadaniami? 

Nasze proste wskazówki dotyczące wiosennego sprzątania

Jeśli chodzi o drobiazgowe wiosenne porządki, mamy wiele przydatnych pomysłów na wiosenne porządki, które pomogą Ci w drodze. 

Salon 

Jako centrum towarzyskie każdego domu, salon ma jednego głównego wroga: kurz. A największe magnesy pyłowe ze wszystkich? Zasłony. 

Nie lekceważ wpływu, jaki prawidłowe czyszczenie zasłon może mieć na drastyczną poprawę jakości powietrza w Twoim salonie. Chociaż w niektórych przypadkach możesz odkurzać lub parować zasłony, gdy wiszą, najlepiej zdjąć je z prętów do prania.

Gdzie indziej skorzystaj z okazji, aby przywrócić kolor i chrupkość na swój dywan. W tym celu zalecamy wynajęcie dedykowanego środka do czyszczenia dywanów, a nie zwykłego odkurzacza. 

Kuchnia 

Jako najbardziej ruchliwe pomieszczenie w każdym domu, kuchnia jest często chlapana, rozlana i zaplamiona. 

Dlatego zadbaj o to, aby każdy element Twojej kuchni był godny uwagi i troski. Zacznij od powierzchni, wycierając wszystkie szafki i blaty skutecznym, ale nieniszczącym środkiem czyszczącym. Jeśli blaty wymagają uszczelnienia, jest to dobry moment, aby rozważyć nałożenie świeżej warstwy uszczelniającej. Aby przetestować, po prostu nalej trochę wody na powierzchnię – jeśli woda nie skropli, czas na ponowne uszczelnienie. 

Następnie zajmij się swoimi urządzeniami. Nie zostawiaj tu kamienia odwróconego i wyczyść wszystko i wszystko, od ekspresów do kawy i blenderów po kuchenki mikrofalowe i czajniki. Pamiętaj, aby uwzględnić również te główne urządzenia – w przypadku lodówek i piekarników, dokładne wykonanie jest kluczem do zapewnienia warunków sanitarnych i długowieczności.

Na koniec zmierz się ze swoimi podłogami. Niezależnie od tego, czy wybrałeś panele drewniane, czy płytki podłogowe, pamiętaj, aby zachować delikatność materiału – zalecamy mopy i gąbki w połączeniu z neutralnym środkiem czyszczącym, aby uniknąć ryzyka zarysowania. 

Łazienka 

Podobnie jak Twoja kuchnia, Twoja łazienka często ulega znacznemu zużyciu. Dlatego ważne jest, aby radzić sobie z tą przestrzenią za pomocą odpowiednich narzędzi i właściwego podejścia.

Zaczynając od wanny lub prysznica, zwróć szczególną uwagę na przewody wodne, ścieżki i osady z mydła. W przypadkach, gdy okażą się wyjątkowo odporne, przywróć blask za pomocą domowych środków czyszczących, takich jak woda, soda oczyszczona i ocet. 

Prawdopodobnie na ścianach lub podłogach znajdują się płytki (jeśli nie oba.). Aby zapewnić im opiekę, na jaką zasługują, zwracaj uwagę na kurz, brud i bakterie. Oznacza to jednak coś więcej niż tylko skupienie się na powierzchni płytki. Nie zapomnij okazać odrobiny miłości do fugi, aby zapewnić całkowitą czystość i przywrócić dawną świetność ścianom lub podłodze. 

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jakie podejście należy zastosować w przypadku konkretnego typu kafelków, zapoznaj się z tym przydatnym wpisem . 

Sypialnia 

Ostatnia, ale nie mniej ważna, sypialnia. 

Gdy pościel jest prana, najpierw zwróć uwagę na materac. Posyp sodą oczyszczoną, a następnie powoli odkurz za pomocą najbardziej odpowiedniej nasadki z pędzelkiem. Upewnij się, że sięgasz do górnej i dolnej części szwu otaczającego materac i w razie potrzeby obróć/odwróć. 

Następnie zajmij się żaluzjami lub okiennicami. Podobnie jak zasłony, mogą one być głównymi magnesami na kurz, jeśli nie są regularnie obsługiwane. Użyj miękkiej miotełki z mikrofibry, a następnie lekko wilgotną szmatką do kurzu i wałkiem do kłaczków – ta kombinacja skutecznie rozprawi się zarówno z kurzem, jak i brudem. Najlepsza wygrana. 

Na koniec nie zapomnij o swojej szafie lub garderobie. I nie chodzi nam tylko o wycieranie drzwi. Wykorzystaj nadejście wiosny jako wymówkę, aby odświeżyć swoją garderobę, pamiętając o reorganizacji i porządkowaniu.

Postępując zgodnie z tą kolekcją prostych wskazówek dotyczących wiosennego sprzątania, Twój dom będzie odpowiednio dopasowany i przystosowany do przyjęcia świeżej pozytywności wiosny i lata. Następny krok? Upewnij się, że Twoja estetyka jest gotowa na sezon. Dlaczego nie zacząć od przejrzenia naszej oferty płytek ściennych , podłogowych i płytek zewnętrznych , aby przygotować kluczowe obszary domu na cieplejszą pogodę?

Piękno gresu i ceramiki

Piękno gresu polega na tym, że jest on naturalnie gęsta, a zatem bardzo twardy i wytrzymały. Jest wykonany z rafinowanej gliny i innych naturalnych składników, dzięki czemu ma większą trwałość niż ceramika​.

Więcej…

Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne polegają na wylaniu żywicy epoksydowej na powierzchnię betonu, która następnie twardnieje i tworzy mocną warstwę ochronną. Wykorzystywane są w przestrzeniach handlowych i przemysłowych, ze względu na trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Mogą być stosowane również w przestrzeniach mieszkalnych.

Więcej…

Płytki gresowe imitujące marmur

Płytki gresowe z efektem marmuru odwzorowują najbardziej poszukiwane i cenione na świecie marmury w bogatej gamie kolorów i odcieni. Więcej…