Ponad 5000 płytek

w ofercie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rethod/domains/otohurtownia.pl/public_html/templates/oto3/functions.php on line 196

Tworzenie przestrzeni na świeżym powietrzu

Gdy żonkile zaczynają kwitnąć, a słońce zaczyna się wymykać, teraz może być właściwy moment, aby zacząć myśleć o upiększeniu swojej przestrzeni na świeżym powietrzu – a my mamy kilka nowoczesnych pomysłów na ogród, które pomogą Ci puścić wodze kreatywności. Od podstaw aranżacji ogrodów po pomysły na małe ogrody, popularne trendy kolorystyczne i nie tylko, pomożemy Ci stworzyć najlepszą przestrzeń społeczną na świeżym powietrzu, która stanowi idealną domową przystań na wiosnę i lato.

To wszystko oznacza, że ​​bez względu na to, co wydarzy się w 2021 r. z dystansem społecznym i ograniczeniami w podróżowaniu, będziesz mieć idealną oazę na świeżym powietrzu, aby uzyskać dostęp do słońca i relaksu bez konieczności zapuszczania się za daleko. Więc utknijmy.

Uporządkuj swoją przestrzeń

W chłodniejszych miesiącach wiele ogrodów było nieużywanych i zaniedbanych. Ale skoro nadciągają wczesne oznaki wiosny, czas zająć się chwastami i ogólnym bałaganem!

Po pierwsze, uporządkowana przestrzeń do pracy ułatwi planowanie i wdrażanie nowych pomysłów na projekt ogrodu. W dłuższej perspektywie może to również przełożyć się na uporządkowany i spokojny stan umysłu – ważny czynnik po roku, który wszyscy przeżyliśmy.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest przycięcie zwisających gałęzi z drzew lub pobliskich krzewów, aby je uporządkować i pobudzić świeży wzrost. W zależności od gatunku rośliny, możesz je dość mocno przyciąć, ale jeśli masz wątpliwości, najpierw przeprowadź badania, aby nie zniszczyć rośliny całkowicie!

W przypadku klombów wszelkich kształtów i rozmiarów, czas stanąć na rękach i kolanach i zacząć wyrywać te nieznośne chwasty. Złapanie ich wcześnie pomoże zmniejszyć ryzyko ich ponownego zasiania i ułatwi utrzymanie ich na szczycie przez cały rok.

Inne satysfakcjonujące prace obejmują wynoszenie węża lub myjki elektrycznej na tarasy, ścieżki i meble ogrodowe, wysadzanie starych śmieci, aby przywrócić im dawną świetność (lub wystarczająco blisko). Jeśli te obszary lub elementy mebli wyglądają na zmęczone, nie martw się – wkrótce wpadniemy na pomysł ich modernizacji.

Zacementuj swoją wizję

Ok, więc zajęłeś się niezbędnym porządkiem i powinieneś mieć teraz puste płótno do pracy.

Ale dokąd stąd idziesz?

Cóż, podobnie jak w przypadku wnętrz w domu, najlepiej zacząć od dołu i iść w górę, kładąc podwaliny pod projekty ogrodów przydomowych jeden pomysł na raz.

Najpierw zastanów się, jaką przestrzeń chcesz mieć na zewnątrz i jak zamierzasz ją wykorzystać. W przypadku gospodarstw domowych może to być wielofunkcyjne przestrzenie, które mogą być przeznaczone dla dzieci w dzień i dla dorosłych wieczorem.

Alternatywnie, możesz chcieć, aby Twój ogród na tyłach uosabiał idee eskapizmu, tworząc tropikalny i spokojny raj we własnym domu. A może potrzebujesz go, aby podwoić się jako miejsce do ćwiczeń w ciągu dnia i centrum społecznościowe, w którym można zapraszać przyjaciół.

Zastanowienie się teraz nad tymi wszystkimi ważnymi pytaniami pomoże Ci zbudować solidne podstawy dla spójnej i funkcjonalnej przestrzeni społecznej na świeżym powietrzu, która naprawdę Ci odpowiada. Dzięki nowoczesnym pomysłom na ogród istnieje tak wiele różnych opcji tworzenia przestrzeni społecznych, które wykraczają daleko poza utwardzone patio i skrawek trawy.

Jeśli masz trudności z podjęciem decyzji, oto kilka pomysłów na układ ogrodu i stylizację, które pomogą Ci poczuć inspirację.

Dodaj strefy podzielonego poziomu

Dobry projekt ogrodu zazwyczaj obejmuje pomysły na układ ogrodu, które wykorzystują strefy – podzielone poziomy są do tego idealne.

Możesz pomyśleć, że potrzebujesz do tego dużego ogrodu z tyłu, ale prawda jest taka, że ​​możesz zdefiniować strefy w dowolnej wielkości przestrzeni, w tym zwarte ogrody miejskie. Może również stanowić idealne rozwiązanie do radzenia sobie z nieporęcznymi, pochyłymi ogrodami, dzięki czemu cała ziemia nadaje się do sadzenia lub siedzenia.

Jeśli chodzi o tworzenie przestrzeni towarzyskich w ogrodzie, podwyższona część do siedzenia może być tylko biletem, pozwalając poczuć się jak z dala od domu z zupełnie nową perspektywą na ogród.

Ponadto schody prowadzące na stylowy taras mogą naprawdę zwiększyć poczucie podróży, nawet w małych ogrodach. Pomysł polega na tym, że definiuje to przestrzeń we własnym wyznaczonym obszarze. Może również służyć do podniesienia określonych obszarów, aby uzyskać więcej światła słonecznego, co może być idealne dla stref społecznych i roślin kochających słońce.

Jakby tego było mało, używanie podzielonych poziomów pozwala również bawić się różnymi teksturami i motywami z pomysłami na projekt ogrodu. Na przykład możesz stworzyć wspaniałe kontrasty, używając teksturowanych płytek podłogowych na zewnątrz z drewnianym tłem i jaskrawo kolorową fauną wykończoną wygodnymi meblami ogrodowymi, które stanowią mile widziane centrum towarzyskie do wylegiwania się, spożywania posiłków i nie tylko.

Poczuj klimat wiejskiej chaty

W świetle globalnej blokady pandemicznej wiele osób odczuwa potrzebę bliższego związku z naturą. Romantyczny ogród wiejski może być drogą do zrobienia, nawet jeśli mieszkasz w mieście.

Kluczem jest tutaj zintegrowanie szerokiej gamy roślin, krzewów i drzew, którym ptaki, owady i inne dzikie zwierzęta nie będą w stanie się oprzeć. Ta koncepcja sprawdzi się w całym ogrodzie, ale w przypadku tęsknych przestrzeni towarzyskich należy wybrać odpowiednią równowagę między pnączami, ziołami doniczkowymi i drzewami owocowymi, które przybliżą naturę.

Jeśli chodzi o podłogę do pomieszczeń socjalnych, zachowaj rustykalną strukturę z odłamkami kory, żwirem lub ziemistymi płytkami podłogowymi z kamieniołomu , które nadają się do użytku na zewnątrz. W przypadku pionowych powierzchni glicynia pnąca, powojnik i powojnik mogą oferować mnóstwo kolorów, które przyciągną pszczoły i motyle, a zioła doniczkowe, takie jak lawenda, mięta i rozmaryn, dodadzą nieodpartym aromatom. W komplecie z kilkoma ławkami na świeżym powietrzu w stylu rustykalnym z poduszkami i niskim stolikiem kawowym, będziesz miał wiejski domek, który przez całe lato jest błogosławiony pięknem i gwarem orkiestry natury.

Idź naturalnie

W podobnym duchu do powyższej koncepcji, nowoczesne pomysły na ogród na rok 2021 zdecydowanie odchodzą od odważnych i jasnych kolorów na rzecz subtelnych, neutralnych odcieni. Ta minimalistyczna, neutralna estetyka do przestrzeni zewnętrznych jest idealna dla tych, którzy szukają pomysłów na ogród o niskich wymaganiach konserwacyjnych, ponieważ wymagają minimalnej konserwacji, pozwalając surowemu pięknu natury mówić o wszystkim.

Ten pomysł na projekt ogrodu opiera się na założeniu, że neutralne odcienie działają kojąco, jednocześnie zapewniając nam niezwykle ważne połączenie z naturą. Wszystko to oznacza, że ​​jest idealny dla tych z Was, którzy chcą wyrzeźbić spokojną przestrzeń w stylu zen, do której mogliby uciec latem.

Ponadto ten styl ogrodowy kładzie nacisk na to, aby Twoje rośliny stały się głównym przedmiotem uwagi dzięki subtelnemu podkładowi, który jest przyjemny w dotyku i kojący bez względu na pogodę.

Aby opanować tę koncepcję, zalecamy wybór szarych płytek zewnętrznych, które naśladują wygląd naturalnego kamienia , aby zakotwiczyć przestrzeń. W tym miejscu wprowadź dodatkowe miękkie odcienie, takie jak krem, beż i szarobrązowy i pamiętaj o zróżnicowaniu materiałów, w tym drewna, kamienia i ceramiki.

Aby stworzyć najlepszą przestrzeń społeczną, preferuj naturalne drewniane meble lub autentyczny rattan zamiast plastikowych lub sztucznych materiałów, aby wzmocnić naturalną esencję. I na koniec dodaj grono efektownych roślin, które przyniosą organiczny kolor i spokój podczas ciepłych letnich wieczornych grilli z rodziną i przyjaciółmi.

Wydobądź komfort

Komfort staje się również koniecznością w naszych domach podczas pandemii i nie dotyczy to tylko przestrzeni wewnętrznych. Dla wielu z nas nasze ogrody stają się piątym pokojem, zapewniając bardzo potrzebną przestrzeń życiową, którą możemy w każdej chwili wykorzystać.

Mając to na uwadze, dlaczego nie wyrzeźbić własnego wygodnego kącika na zewnątrz? Może to być przytulny kącik do czytania na chwilę samotności, niezobowiązujące spotkanie z rodziną lub bezpieczna przestrzeń do zabawy dla najmłodszych, gdy wracają do domu ze szkoły.

Ta koncepcja skupia się na wykorzystaniu pluszowych materiałów i tekstur, które zwykle można znaleźć w środku, lub nawet przy użyciu podobnego motywu projektowego od wewnątrz i przetransportowaniu go na zewnątrz, tworząc salon na świeżym powietrzu.

Mówimy o dywanikach zewnętrznych, które są miękkie pod stopami i błagają o zdjęcie butów, wystawnych siedzeniach z sofami, a nawet fotelach do wnętrz, które zachęcają do odciążenia i przytulania poduszkę. Podobnie, odejdź od tradycyjnego stołu ogrodowego i zdecyduj się na bardziej nieformalne ustawienie, takie jak niski stół z mini stołkami lub poduszkami zamiast formalnych krzeseł.

Wiszące krzesła, hamaki i miękkie pufy również nie będą wyglądać nie na miejscu w nastawionej na wygodę przestrzeni na zewnątrz, zapewniając zróżnicowane i obszerne siedzenia, aby każdy mógł cieszyć się każdym nastrojem.

Oczywiście brytyjska pogoda może siać spustoszenie na zewnątrz, więc aby zoptymalizować komfort i użyteczność tej przestrzeni, warto rozważyć chudy dach lub zadaszenie, aby meble były suche i chronione przed żywiołami.

Chociaż nikt z nas nie jest w stanie naprawdę przewidzieć, jak potoczą się sprawy przez resztę 2021 roku, posiadanie pięknej przestrzeni społecznej na świeżym powietrzu, przygotowanej i gotowej do użycia, oznacza, że ​​możesz cieszyć się wszystkimi radościami lata, niezależnie od tego, co dzieje się w świecie zewnętrznym.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz motyw natury, wygodny kącik, czy stylowy dwupoziomowy taras, mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Ci mnóstwo inspiracji, aby iść naprzód i wcześnie rozpocząć wiosenne pomysły na projekt ogrodu. A jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiednie opcje podłóg na taras lub patio, nasza oferta trwałych i stylowych płytek zewnętrznych jest dla Ciebie.

Projektowanie wnętrz kuchni 2022

Jako serce domu, kuchnie są, jak można się spodziewać, na szczycie listy aktualizacji domu wielu ludzi. Ale zaprojektowanie nowej kuchni od zera lub nawet zastosowanie kilku znaczących aktualizacji do istniejącego projektu może być zniechęcającą perspektywą. W końcu to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. Nie musisz jednak czuć się przytłoczony, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc. Tutaj znajdziesz mnóstwo pomysłów, stylów i inspiracji do stworzenia oszałamiającego wystroju kuchni. 

Więcej…

Przecinarki do płytek ceramicznych i gresowych

Jednym z głównych narzędzi potrzebnych do płytek w pomieszczeniach i na zewnątrz jest przecinarka. Na rynku dostępne są różne typy przecinarek do płytek. Jaki jest najlepszy przecinak do różnych płytek, ceramiki i gresu?  A na co zwrócić uwagę podczas cięcia płytek? Tutaj pokrótce omówimy różne typy przecinarek do płytek i pomożemy wybrać najlepsze przecinarki do płytek.

Więcej…

Rozróżnianie białych kamieni

Jak sprawdzić, czy Twój biały kamień to granit, kwarcyt czy marmur?

Przy odrobinie wskazówek i praktyki każdy może nauczyć się rozpoznawać właściwości i estetykę różnych rodzajów kamienia. Bez względu na etykietę na płycie, kraj pochodzenia czy cenę, podstawowa wiedza geologiczna może pomóc lepiej to zrozumieć. Proces identyfikacji kamieni staje się najbardziej zagadkowy, gdy wyglądają podobnie do siebie. Nawet podobnie wyglądające kamienie można rozróżnić, korzystając z kilku podstawowych wskazówek.

Więcej…