Używanie, mieszanie i nakładanie zaprawy brokatowej

Fugowanie płytek po ich zamocowaniu jest niezbędnym etapem montażu płytek, ale ten najważniejszy materiał uszczelniający nie musi dotyczyć wyłącznie praktycznej strony rzeczy. O nie, rzeczywiście. Fugi współczesne są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Ale jeśli szukasz wykończenia, które doda natychmiastowego blasku obszarom wyłożonym kafelkami, dodatki do fug brokatowych są dobrym rozwiązaniem.

Zaprojektowana, aby dodać dodatkowego blasku nawet najzwyklejszym płytkom ściennym lub podłogowym, fuga brokatowa gwarantuje luksusowy wygląd powierzchni.

Jeśli brzmi to na Twojej ulicy, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci wszystko o tym, jak sprawić, by zaprawa brokatowa działała w Twoim domu. Od tego, gdzie go używać, po mieszanie i nakładanie, znajdziesz tutaj wszystko, co musisz wiedzieć.

Gdzie zastosować fugę brokatową?

Dobrą wiadomością jest to, że nasz dodatek do fug brokatowych można łączyć z dowolnym rodzajem fugi (a nawet z farbą), aby zapewnić wodoodporne, zapobiegające pleśnieniu rozwiązanie uszczelniające, które można zastosować w prawie każdym obszarze domu.

Od błyszczących obramowań wanny i kabin prysznicowych po błyszczące panele kuchenne i lśniące podłogi w salonie, możliwości zastosowania zaprawy brokatowej w domu są praktycznie nieograniczone.

Jedyne, co musisz zdecydować, to który kolor dodatku do fug brokatowych najlepiej pasuje do wybranych przez Ciebie płytek. Chcesz subtelnego połysku czy uderzającego kontrastu?

Aby uzyskać chłodne wykończenie, można wybrać perłową biel, srebro i szarość. A może dlaczego by nie użyć ciepłego różowego złota, piaskowego złota, a nawet odjechanej, fioletowej, brokatowej fugi, aby stworzyć żywe kontrasty kolorystyczne z płytkami?

Jak zrobić zaprawę brokatową

Możesz kupić gotową zaprawę brokatową, która oferuje szybką i łatwą opcję, idealną do układania płytek na małych powierzchniach. Jednak bardziej opłacalną opcją dla większych przestrzeni – która daje również pełną kontrolę nad ilością dodawanego brokatu – jest użycie dodatku do fug brokatowych.

Dodatki do fug brokatowych można mieszać z dowolną fugą epoksydową, cementową lub akrylową, co oznacza, że ​​niezależnie od rodzaju fugi, której potrzebujesz do uszczelnienia płytek, nadal możesz uzyskać pożądany blask. Niezależnie od użytej fugi, kluczem jest upewnienie się, że brokat jest dokładnie wymieszany z roztworem, aby uzyskać równomierne rozprowadzenie.

Jeśli chodzi o to, jak zrobić fugę brokatową, musisz również pomyśleć o tym, ile brokatu dodasz do mieszanki fugowej. Jest to oczywiście osobista preferencja, ale pamiętaj, że mała torebka dodatku do fugi brokatowej może zajść daleko. Sugerujemy dodawanie po trochu zamiast zatykania całej torby, ponieważ po dodaniu nie można jej usunąć.

Wskazówki dotyczące nakładania zaprawy brokatowej

Nakładanie fugi brokatowej nie wymaga żadnych specjalnych technik, ponieważ można ją nakładać w taki sam sposób, jak standardową fugę, używając pacy do fugowania, aby wcisnąć ją w fugi płytek i wilgotnej gąbki, aby usunąć nadmiar pozostałości.

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, aby zapewnić odpowiedni poziom połysku i połysku, jaki chcesz, gdy wszystko jest w pełni zainstalowane:

  • Upewnij się, że fuga i brokat są równomiernie wymieszane
  • Przetestuj fugę na małym obszarze lub krawędzi zapasowej płytki, aby zobaczyć, jak wygląda połysk, zanim zdecydujesz się uszczelnić cały obszar
  • Nakładaj niewielkie ilości zaprawy, najlepiej na 1 m2 powierzchni
  • Pracuj szybko i wydajnie, aby uniknąć wysychania fugi przed jej nałożeniem
  • Sprawdź, czy w zaprawie nie ma pęcherzyków powietrza, używając pacy, aby wepchnąć ją do końca w szczeliny
  • Nałóż fugę ukośnie w poprzek połączenia płytek, aby uzyskać optymalne pokrycie
  • Usuń nadmiar fugi z powierzchni płytki, zanim zastygnie krawędzią pacy pod kątem 45 stopni
  • Przed czyszczeniem pozostałości fugi należy pozostawić do lekkiego związania, aby zapobiec jej wyrwaniu z fug
  • Wytrzyj fugę czystą, wilgotną gąbką. Nie szoruj go, ponieważ to po prostu przesuwa cząsteczki i może porysować powierzchnię płytki

Użycie fugi brokatowej, aby dodać blasku swoim płytkom, może być świetnym sposobem na przekształcenie typowo praktycznych płytek ściennych i podłogowych w przyciągający uwagę element.

Zaprawa brokatowa wygląda szczególnie ładnie w połączeniu z błyszczącymi mozaikami szklanymi, płytkami kwarcowymi i płytkami z polerowanym wykończeniem, ale tak naprawdę można ich użyć z dowolną wybraną płytką.

Czy jesteś gotowy, aby zabłysnąć? Najpierw wybierz z naszej szerokiej gamy płytek ściennych i podłogowych , a następnie wybierz kolor dodatku do fug brokatowych i gotowe.

Jak układać płytki gresowe?

Zasady układania gresu są podobne do układania zwykłych płytek ceramicznych. Mimo to istnieją specjalne wymagania dotyczące wyboru kleju do płytek i jakości pracy. Wynika to z prawie zerowej absorpcji wilgoci i bardzo wysokiej trwałości sztucznego kamienia.

Więcej…

Pomysły na płytki ścienne do kuchni

Jedną z najważniejszych rekomendacji dotyczących dodawania wartości do domu jest aranżacja kuchni na nowo, ale nie musisz poświęcać na to dużo czasu ani pieniędzy. Jeśli chcesz odświeżyć kuchnię, ale nie możesz sobie pozwolić na jej przebudowę na pełną skalę, mądrą metodą do rozpoczęcia są nowe płytki. Jakie rodzaje płytek są modne w projektowaniu ścian kuchennych 2021? Jakie są najpopularniejsze płytki na okładzinę ścienną nad blatem roboczym w kuchni?
Niezależnie od tego, czy marzysz o eleganckiej nowej kuchni, czy szukasz inspiracji projektowej, zebraliśmy 10 najlepszych pomysłów na płytki ścienne do kuchni na 2021 rok, które z pewnością nadadzą Twojej kuchni olśniewający styl.

Więcej…

Płytki gresowe imitujące marmur

Jednym z ważnych trendów w aranżacji wnętrz są płytki gresowe o wyglądzie marmuru, które naśladują materiał, który od wieków jest bohaterem sztuki i architektury. Marmur, interpretowany nowoczesnymi liniami i oryginalnymi połączeniami, staje się coraz bardziej popularny w projektowaniu wnętrz, wyposażenia i akcesoriów meblowych.

Więcej…