Jak kolor wpływa na Twój nastrój?

Psychologia kolorów pokazuje, jak różne kolory wpływają na sposób, w jaki myślimy, czujemy i zachowujemy się. Rozłóżmy to i przyjrzyjmy się efektom każdego koloru…

Żółty

Wiadomo, że żółty poprawia nastrój i zwiększa energię. Pomyśl o jasnym, słonecznym dniu lub polu świeżych żonkili.

Obszary zastosowania: Świetnym miejscem do włączenia żółtego jest kuchnia, ponieważ często tam zaczynamy dzień i potrzebujemy energii.

  

Różowy

Różowy może działać uspokajająco na nerwy i pomaga złagodzić uczucie złości i agresji. Im dłużej będziesz narażony na ten kolor, tym spokojniej się staniesz.

Obszary zastosowania: Różowy doskonale nadaje się do łazienek i sypialni.

  

Zielony

Zielony jest jednym z najbardziej kojących kolorów dla oczu i jest znany z tego, że ma działanie regenerujące, oczyszczające umysł i zmniejszające niepokój. To także świetna tonacja dla osób, które kochają spędzanie czasu na świeżym powietrzu i chcą wprowadzić do swojego domu naturalną atmosferę.

Obszary zastosowania: Dodanie zieleni do schematu kolorów środowiska pracy zainspiruje do relaksu, skupienia i kreatywności.

  

Pomarańczowy

Pomarańcza dodaje energii, dodaje witalności i entuzjazmu.

Obszary zastosowania: Pomarańczowy doskonale sprawdza się w kuchni, ponieważ jest pozytywnym, ciepłym i tętniącym życiem pomieszczeniem.

  

Niebieski

Niebieski to bardzo uspokajający kolor, który może sprawić, że poczujesz się skoncentrowany, zrelaksowany i spokojny. Niebieski jest świetnym odcieniem do zastosowania w przestrzeniach domowych, w których chcesz czuć się szczególnie zrelaksowany, takich jak łazienka lub sypialnia. Jasnoniebieski może wydawać się zimny i chłodny, więc warto zrównoważyć to ciepłymi odcieniami.

Obszary zastosowania:  Łazienka jest idealnym miejscem dla koloru niebieskiego, ponieważ można stworzyć idealne, relaksujące środowisko wodne.

 

Fioletowy

Fioletowy to bogaty, dramatyczny ton, który nadaje romantyczny, luksusowy klimat i świetnie nadaje się do rozbudzenia kreatywności.

Obszary zastosowania: Fioletowy jest idealny do sypialni, a nawet łazienki.

Zasady montażu płytek

Przed zamówieniem i montażem upewnij się, że płytki są odpowiednie do montażu. Upewnij się, że glazurnik jest zaznajomiony z mocowaniem kamienia naturalnego, gresu, kamienia kwarcowego lub mozaiki i że w pełni omówisz swoje wymagania i oczekiwania.

Przed złożeniem zamówienia należy wziąć pod uwagę zapas płytek. Zwykle jest to minimum 10%, co powinno pozwolić na nacięcie i wszelkie drobne uzupełnienie niedoskonałości płytek.

Więcej…

Płytki gresowe na taras

Płytki gresowe na taras są doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią trwałość, estetykę oraz łatwość w utrzymaniu. Wykonane z wysokiej jakości surowców ceramicznych, dzięki procesowi wypalania w bardzo wysokich temperaturach, płytki te charakteryzują się niezwykłą odpornością na czynniki atmosferyczne takie jak mróz, deszcz czy silne nasłonecznienie. Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem na zewnętrzne przestrzenie, gdzie warunki pogodowe mogą być wyjątkowo zmienne i wymagające.

Więcej…

Naturalne, przyjazne dla środowiska podłogi

Lato to czas, aby cieszyć się światem przyrody, ale kiedy robi się naprawdę gorąco, niektórzy z nas wolą luksus chłodnego wnętrza. Projektując dom w stylu al fresco, ważne jest, aby zacząć od podstaw - drewna i kamienia. Czy jest lepszy sposób na projekt pomieszczenia niż z podłogą wykonaną z tych elementów lub tak, aby wyglądały jak one?

Kiedy nadchodzi czas na remont w domu i jest chęć połączenia przyjaznych materiałów dla środowiska, istnieje wiele opcji podłóg. Dużo produktów jest organicznych, podczas gdy inne są wytwarzane przy użyciu bardziej zrównoważonych procesów.

Więcej…

Różnica między ceramiką, a gresem

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z różnic między ceramiką a gresem. Różnica polega na składzie płytki. Ceramika jest często wytwarzana z czerwonej lub brązowej gliny, podczas gdy gres wytwarzany jest z białej gliny z dodatkiem drobno zmielonego skalenia, kwarcu oraz barwników mineralnych, a następnie wypalana w wyższej temperaturze niż ceramika, co powoduje ją twardszą i gęstszą - jest mniej porowatą płytką.

Więcej…

Płytki mozaikowe w łazience

Płytki mozaikowe od dawna są używane w łazienkach jako elementy akcentujące, w wannach lub umieszczane w niszach prysznicowych, ale nadchodzącym trendem jest bardziej kreatywne wykorzystanie mozaiki jako elementu projektowego. Podobnie jak hiszpańskie i bliskowschodnie malowane płytki stają się coraz bardziej popularne, tak samo jest stosowanie bardziej skomplikowanych wzorów mozaiki.

Więcej…

Sposoby układania płytek na 7 różnych wzorów

Wiedza o tym, jak układać płytki, jest często kluczowa. Układanie ich w niewłaściwy wzór może sprawić, że pomieszczenie stanie się nieuporządkowane, zaburzając piękny wystrój i otoczenie.
Przedstawiamy różne rodzaje wzorów płytek zarówno dla płytek ściennych, jak i podłogowych, które zyskują popularność w 2021 roku.

Więcej…

Okładzina ścienna z łupka

Panele elewacyjne z łupka są idealnym rozwiązaniem zarówno dla ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Naturalne właściwości tego wyjątkowego materiału sprawiają, że jest to jeden z najlepszych systemów okładzinowych na rynku. Architekci uważają okładzinę z naturalnego łupka za optymalny materiał do budowy. Dzięki swojej wysokiej wydajności, niewielkiej konserwacji i trwałości, płytki łupkowe stały się wyróżniającym elementem nowoczesnego wzornictwa.

Więcej…

Płytki marmurowe z kamienia naturalnego

Marmur jest używany od wielu lat, dlatego jest znany z tego, że nadaje budynkom, a teraz domom, ponadczasowy styl. Ma konotacje z luksusem, był używany do budowania kultowych budynków i posągów na całym świecie.

Więcej…

25 błędów podczas remontu

Spotkałeś się z doradcą finansowym, zaciągnąłeś kredyt na remont lub kupiłeś dom? Brawo! Teraz najtrudniejsza część: uczynienie go swoim własnym. Niezależnie od tego, czy planujesz renowację wnętrza, czy po prostu próbujesz generalnie wyremontować dom, zaplanowanie prac, to wiele czynności, niż mogłoby się wydawać. Rozmawialiśmy z dwoma ekspertami - konsultantem ds. renowacji i projektantem wnętrz - aby dowiedzieć się o najczęstszych błędach popełnianych, abyś nie podążał ich śladami.

Więcej…

Płytki polerowane vs. matowe

Czy płytki podłogowe z połyskiem to dobry pomysł? Może lepiej zdecydować się na matowe płytki podłogowe?

Więcej…