Okładzina ścienna z płytek w ogrodzie

Okładzina zewnętrzna to miejsce, w którym elementy, takie jak płytki, są przymocowane do głównej konstrukcji budynku, tworząc niestrukturalną powierzchnię zewnętrzną. Odbywa się to zwykle w celach dekoracyjnych, a także w celu wzmocnienia konstrukcji i zabezpieczenia jej przed wilgocią lub pleśnią.

Jakie są zalety porcelanowej okładziny zewnętrznej?

Gres jest materiałem nieporowatym, dzięki czemu jest lekka, a jednocześnie wytrzymała. Jest wodoodporny, ognioodporny i odporny na warunki atmosferyczne, co czyni go idealnym wyborem do użytku na zewnątrz. Trwały, trwały i wytrzymały materiał jest dostępny w wielu różnych stylach, rozmiarach i kolorach, co czyni go atrakcyjnym wyborem do projektowania wnętrz i na zewnątrz.

 

Jak montuje się okładziny zewnętrzne?

Zewnętrzną okładzinę porcelanową należy układać na całkowicie płaskiej, nieelastycznej powierzchni, takiej jak cegła lub zaprawa murarska. Nie jest to odpowiedni materiał na ogrodzenia drewniane, ponieważ mogą one rozszerzać się i kurczyć w różnych warunkach pogodowych.

Jeśli układasz płytki na powierzchni, która nie jest całkowicie płaska, możesz użyć płyty podkładowej, takiej jak nasza płyta Norcros Pro . Zalecamy zastosowanie takiego o grubości co najmniej 10 mm, który można mechanicznie wkręcić w ścianę, z dodatkową warstwą kleju do płytek pod płytami, aby wyeliminować wszelkie puste przestrzenie.

Ponadto zalecamy, aby nie układać płytek wyższych niż 3 m, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenia lub obrażenia, jeśli płytka poluzuje się i spadnie. Jeśli układasz płytki o wysokości powyżej 3m, sugerujemy mechaniczne mocowanie ich do ściany za pomocą zarówno wieszaków, jak i kleju. Jeśli układasz płytki na desce podkładowej, musisz upewnić się, że wsporniki wiszące są przykręcone bezpośrednio do stałego podłoża z tyłu

Upewnij się, że szczelina dylatacyjna jest umieszczana co 3 metry z każdej strony okładziny, aby miała ona miejsce na rozszerzanie się i kurczenie w różnych warunkach pogodowych. Ciemniejsze płytki powinny mieć szczelinę dylatacyjną co 2 metry, ponieważ bardziej przyciągają słońce i dlatego są bardziej podatne na rozszerzanie się pod wpływem ciepła.

   

Płytki z efektem

Jeśli szukasz bardziej rustykalnego wyglądu swojej przestrzeni na zewnątrz, sprawdź nasze płytki efektowe Casa Brick Slip Effect. Te płytki z efektem cegieł mają realistyczny, wiejski wygląd, który tworzy urzekające środowisko do relaksu lub spotkań towarzyskich.

 

Efekt kamienia serpentynowego

Zachwyć gości wyglądem tych oszałamiających płytek Serpentine z efektem naturalnego kamienia. Teksturowana, wielopoziomowa płytka z efektem kamienia, występuje w wielu różnych kolorach, aby uzyskać odważny, przyciągający wzrok wygląd.

Płytki trawertynowe z kamienia naturalnego

Trawertyn jest jedną z najpopularniejszych kamieni naturalnych i to z wielu powodów. Dzięki szerokiej gamie ciepłych, ziemistych kolorów do wyboru, w tym; kremowy i biały, mamy szeroką gamę dopasowaną do wybranej przez Ciebie kolorystyki.

Więcej…

Wykończenia z efektem marmuru dla każdego projektu

Dzięki czystym kolorom, naturalnym żyłkom, intensywnym odcieniom i przezroczystym warstwom każdy oryginalny marmur jest wiernie odtworzony ze wszystkimi zaletami ceramiki i gresu. 

Więcej…

Montaż gresu wielkoformatowego

Płytki gresowe w większych formatach mogą mieć aż 3 m długości i wymagają specjalistycznych umiejętności, sprzętu i produktów, aby zapewnić najwyższą jakość montażu. Dzielimy się naszymi poradami dotyczącymi montażu wielkoformatowych płytek gresowych na ścianach i podłodze.

Więcej…