Nowocześni programiści

Położona między kanałem Lachine, a rzeką św. Wawrzyńca miejska dzielnica Pointe-Sainte-Charles w Montrealu odzwierciedla przemysłową przeszłość miasta, a jednocześnie mieści nowoczesne firmy, takie jak GSoft. Lokalnie założona firma programistyczna, która obecnie mieści się w zabytkowym budynku Nordelec. Aby stworzyć spójne środowisko, które będzie odzwierciedlało wartości młodych pracowników GSoft, jednocześnie szanując oryginalną strukturę budynku z 1913 roku, firma współpracowała ze współczesną firmą architektoniczną Linebox przez ponad dwa lata, aby urzeczywistnić ich wizję.

Koła do deskorolki poruszające się po chodniku stały się ostatnio podstawą naturalnego krajobrazu dźwiękowego Montrealu i zostały rozszerzone na biuro GSoft. Renaud Balandras i Josee Anne Pronovost, projektant wnętrz i architekt projektu, zaplanowali biuro w taki sposób, aby przestrzenie przejściowe były wystarczająco szerokie, aby pracownicy mogli wygodnie spacerować, jeździć na hulajnodze lub deskorolce. Umieszczone na antresoli budynku Nordelec, nowo odsłonięte świetliki z rozległych fabrycznych sufitów pozwalają na dopływ dużej ilości światła słonecznego do biura o powierzchni 70 000 stóp kwadratowych.


Biorąc pod uwagę mroźne zimy i wczesne zachody słońca w Montrealu, Balandras zaprojektował w biurze zorganizowane tematycznie strefy, które emanują ciepłem i energią, aby walczyć z zimową depresją. „Naszą misją było stworzenie bardzo przyjemnej przestrzeni do pracy” - mówi Balandras, wyjaśniając ogólny cel stworzenia biura, na które pracownicy z niecierpliwością czekają każdego dnia. Warunki samych pomieszczeń odpoczynku, to prawdziwy luksus, gdzie można usiąść na miękkich materiałowych kanapach przy stole z marmuru. Nowe biuro GSoft sprzyja poczuciu wspólnoty dla całego zespołu.