Trendy kuchenne 2021

Chcesz wiedzieć, co jest na topie w świecie trendów kuchennych 2021, aby się zainspirować? Ten przewodnik jest dla Ciebie. Pokażemy Ci 6 najlepszych trendów i wskazówek dotyczących projektowania kuchni, ujawniając trendy w kolorze, wykończeniach, detalach, materiałach, blatach, szafkach, stylach i pomysłach, aby nadać projektowi elegancji, aby upiększyć Twoją przestrzeń. Te trendy w projektowaniu kuchni nigdy nie wyjdą z mody.

Jakie są trendy kuchenne na 2021 rok?

Jeśli Twój układ kuchni wymaga renowacji lub po prostu chcesz odświeżyć kolorystykę i szczegóły, spójrz na najlepsze trendy w projektowaniu kuchni w 2021 roku.

Świeże kolory kuchni nigdy nie wychodzą z mody

W ostatnich latach widzieliśmy, że matowa czerń jest faworytem we współczesnych projektach kuchennych, jest to elegancki kolor, który daje odrobinę wykwintnej nowoczesności, zwłaszcza w połączeniu z kontrastującymi i ciepłymi materiałami, takimi jak drewno lub złoto. To prawda, że ​​podobno czarny stał się ulubionym kolorem przez długi czas. Jednak czas też na kolor w przestrzeni, inny od czerni. Świeże kolory, takie jak zieleń i błękit, zarówno w żywych, jak i jasnych odcieniach, to najnowszy trend w projektowaniu kuchni. Te chłodne kolory tworzą piękny kontrast z drewnem i metalami, takimi jak złoto, dlatego jest to jedna z najczęściej używanych kombinacji. Najlepsze jest to, że nie nie musisz wybierać pomalowania wszystkich szafek w kuchni, zamiast tego możesz połączyć szafki w neutralnych kolorach z wyspą pomalowaną w kolorze leśnej zieleni, granatowym lub jasnoniebieskim lub możesz pomalować dolne szafki na bogaty kolor i wybrać górne szafki w biały. To świetny sposób na subtelne wykorzystanie odrobiny kolorów. Różnorodność tonów do wyboru jest ogromna, a ton, który wybierzesz, będzie zależał od Twojego gustu i dekoracji sąsiednich pomieszczeń. Obecnie kuchnie są bardziej dynamiczne, a ich projekty lepiej dostosowują się do potrzeb i gustów użytkownika. Wybierz więc swój ulubiony kolor, mieszaj i dopasowuj z metalami drewna lub innymi neutralnymi kolorami, które preferujesz. Różnorodność tonów do wyboru jest ogromna, a ton, który wybierzesz, będzie zależał od Twojego gustu i dekoracji sąsiednich pomieszczeń. Obecnie kuchnie są bardziej dynamiczne, a ich projekty lepiej dostosowują się do potrzeb i gustów użytkownika. Wybierz więc swój ulubiony, mieszaj i dopasowuj z metalami, drewnem lub innymi neutralnymi kolorami, które preferujesz. 

Mieszanie metali

Uchwyty i baterie to nie tylko elementy funkcjonalne we współczesnym designie, te detale są częścią projektu i muszą być dobrane w harmonii do szafki, z podłogą, blatem i ogólnie ze stylem kuchni. Metalowe detale nadają przestrzeniom wyrafinowanego i autentycznego charakteru. Jednak akcesoria niekoniecznie muszą do siebie pasować, zamiast tego łącząc neutralne lub chłodne metale z metalami o ciepłym odcieniu jak złoto. Kontrast przestrzeni sprawia, że ​​projekt jest bardziej interesujący. Na przykład, jeśli zamierzasz użyć matowej czarnej baterii, możesz połączyć ją z uchwytami ze szczotkowanego złota. Ważne jest, aby wybrać dominujący oraz drugorzędny metal i używać ich w całej kuchni w równych proporcjach. Pomaga to stworzyć spójną atmosferę i projekt.

Technika ta polega na powtarzaniu tego samego materiału w całej przestrzeni, aby stworzyć rytm i sprawić, by nasze oczy łączyły i grupowały wszystkie elementy z podobnych materiałów, sprawiając, że mózg postrzegał przestrzeń jako jedność. Rytm to podstawowa zasada projektowania szeroko stosowana w architekturze i projektowaniu wnętrz, więc miej na uwadze tę wskazówkę. Ważną rzeczą przed wyborem ostatecznych akcesoriów do kuchni jest wykonanie wersji cyfrowej projektu lub zapoznanie się z prawdziwymi próbkami różnych materiałów, które wykorzystasz w swoim projekcie. W ten sposób możesz wyobrazić sobie, jak odnoszą się one do siebie, zapewniając, że Twoja kombinacja jest zrównoważona i przyjemna.

Okładzina ściany nad blatem roboczym w kuchni

Okładzina ścienna jest podstawową częścią kuchni, ponieważ jest w centralnym, najbardziej widocznym punkcie kuchni i wymaga utrzymania jej w czystości. Z drugiej strony jest kluczowym elementem określającymi styl przestrzeni oraz dodającymi kolor i fakturę. Widzimy, że trend we współczesnych kuchniach polega na ponownym wykorzystaniu tego samego materiału, z którego wykonano blat w celu wykonania okładziny ściennej. Posiadanie tych samych materiałów na obu powierzchniach pozwala uzyskać czystszy, bardziej minimalistyczny i elegancki styl. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, powierzchnie te mają zazwyczaj tekstury kontrastujące z neutralnymi kolorami szafek i minimalistycznym stylem. Dzięki temu ten element może być głównym celem projektu kuchni. Dlatego bardzo ważne i bardzo popularne jest podkreślenie ściany za pomocą liniowego światła, które można uzyskać za pomocą taśmy LEDowej. Oprócz poprawienia estetyki projektu, to samo światło będzie podstawowym elementem kuchni. Funkcjonalność światła oświetli również blat. Blat jest wysoce funkcjonalnym obszarem, który potrzebuje wystarczającej ilości światła, aby czynności były bardziej wydajne. Z drugiej strony, jeśli chodzi o blat, jest jeszcze jeden trend o wiele bardziej swobodny, polegający na stosowaniu np. płytek gresowych w kolorach lub kształtach przełamujących monofonię kuchni. Jest to doskonała opcja dodania tekstury koloru i stylu do projektu. Możesz również zdecydować się na nałożenie powłoki na sufit, aby podkreślić pionową linię przestrzeni. To bardzo ciekawy sposób na stworzenie centralnego punktu, na który warto spojrzeć. To jest naprawdę najlepszy trend w projektowaniu kuchni w 2021 roku. 

Szafki

We współczesnych kuchniach szafki są zwykle bardziej uniwersalne i dostosowane do użytkownika. Trend polega na umieszczeniu górnej szafki pod sufitem, aby lepiej wykorzystać pionową przestrzeń jako miejsce do przechowywania i dać kuchni wrażenie, że jest wyższa. Górne szafki powinny być połączone z podłogą do sufitu.

Zlew

Zlewozmywaki to super funkcjonalny element kuchni i jest to kolejny topowy trend w aranżacji kuchni w 2021 roku. Obecnie istnieją ultra funkcjonalne projekty, które pozwalają na bardziej zorganizowane i komfortowe czynności w kuchni. Tego typu rzeczy znane są jako stacje robocze, mają zintegrowany zatrzask, który pozwala przesuwać niestandardowe akcesoria po zlewie w celu przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw itp. Kuchnie są najbardziej funkcjonalnym obszarem domu. Jeśli masz budżet, który pozwala na uwzględnienie tych wyjątkowych rzeczy, nie wahaj się dodawać ich do swoich projektów, poza tym, że pozwalają one zachować czystość w kuchni i ułatwiają wykonywanie czynności w gotowaniu.

Oświetlenie 

Dobre oświetlenie w kuchni to podstawa. Oświetlenie sufitowe i oświetlenie podszafkowe można uzupełnić lampami dekoracyjnymi, zwłaszcza na wyspie lub w strefie zlewu. Te dekoracyjne lampy można zamontować na suficie lub ścianie. Jeśli kuchnia jest zintegrowana z salonem lub jadalnią, wybierz lampę, która łączy się z innymi elementami dekoracyjnymi domu w kształcie, kolorze i stylu. Możesz zdecydować się na rzeźbiarski projekt dla współczesnego stylu, aby stworzyć centralny punkt lub możesz dołączyć lampę wiszącą o prostych i czystych kształtach, aby uzupełnić minimalistyczną przestrzeń. Możesz także zdecydować się na system oświetlenia w nowoczesnym stylu industrialnym.

To wszystko najlepsze i najpopularniejsze trendy kuchenne na rok 2021. Który trend i pomysły na projekt kuchni w 2021 roku są Twoim ulubionym? Mamy nadzieję, że wykorzystasz te informacje, aby stworzyć wygodny i stylowy wystrój wnętrza

Top 5 prognoz trendów płytek na rok 2023

2022 przyniósł wspaniałe trendy. Od bezproblemowego życia po wychodzenie na zewnątrz, inspirowaliśmy się czasem spędzonym w pomieszczeniach i pragnieniem powrotu do natury. Teraz szukamy bogatych, luksusowych odcieni, odważnych wzorów i ciepłych, przyjaznych przestrzeni jako ucieczki od świata zewnętrznego. Zebraliśmy pięć najważniejszych trendów, które spodziewamy się w 2023 roku…

Więcej…

Jak wybrać płytki do kuchni: przewodnik 2024 - trendy, kolorystyka, format

Wybór płytek do kuchni to decyzja, która może zaważyć na ostatecznym wyglądzie całego wnętrza. Aby osiągnąć harmonijne i estetycznie dopasowane wnętrze kuchni, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów przy wyborze płytek ceramicznych. Ważne jest, by dokonać wyboru nie tylko pod kątem praktyczności, ale i estetyki, dopasowując płytki do stylu, w jakim urządzamy nasze wnętrze, a także uwzględniając najnowsze trendy wnętrzarskie.

Więcej…

Fugi z brokatem. Jak dodać brokat do fugi?

Nadanie płytkom osobistego charakteru nie kończy się na ich wyborze. Użycie brokatowej fugi to doskonały sposób na dodanie wyjątkowego blasku Twoim płytkom. Dzięki naszemu przewodnikowi w zastosowaniu fug brokatowych, możesz dowiedzieć się dokładnie, jak osiągnąć efekt brokatu w fudze.

Więcej…

Marmurowe krzesło Lapella Zaha

Zaha Hadid Architects zaprojektowali krzesło Lapella, kontynuując „badania nad strukturą i tektoniką uwzględniającą wytwarzanie, reinterpretując kultowy fotel z 1963 roku autorstwa Hansa J. Wegnera”. Stworzone z włoskiego marmuru Lapella zachowuje proporcje i skalę oryginalnego krzesła, wprowadzając „współczesne narzędzia kamienne i kompozyty z włókna węglowego”. 

Więcej…

Jak stylizować płytki drewnopodobne?

Jest to idealny dodatek dla każdego właściciela domu, który chce nadać swojemu domowi klimat vintage, bez uszczerbku dla jakości, trwałości i wszechstronności, z którymi miałbyś do czynienia w przypadku prawdziwych podłóg w stylu vintage.

Więcej…

Co to jest neuroarchitektura?

W czasach, gdy stajemy się coraz bardziej wrażliwi na nasze środowisko i podejmujemy kroki, aby uczynić je lepszym dla naszych przyszłych pokoleń, architektura jest jednym z najważniejszych aspektów, które pomogą osiągnąć ten cel. Architektura to nie tylko wizualne, pełne przepychu aranżacje, ale także nasz umysł. Poczucie niepokoju w konkretnym otoczeniu i poczucie szczęścia w innym to wszystko czego doświadczamy na co dzień.

Więcej…

Jakie płytki do ścian prysznicowych?

Jednym ze sposobów na dodanie wartości do domu jest remont łazienki. Duży prysznic wyłożony kafelkami to absolutny niezbędnik podczas przebudowy lub modernizacji domu. Rano wszyscy pędzimy do pracy, zabieramy dzieci na mecz lub robimy jedną z miliona innych rzeczy. Mamy mało czasu na kąpiel w wannie, dlatego luksusowe prysznice wyłożone kafelkami są obecnie na topie.

Więcej…

Płytki, tapeta czy malowanie ?

Po wielu latach pojawiają się pęcherze na ścianie, odpadanie tynku, żółknięcie i inne zjawiska, które nie tylko wpływają na ogólne piękno domu, ale także powodują problemy w całej ścianie. Sprawny i przemyślany remont ścian jest bardzo potrzebny. Jakie są etapy renowacji ściany? W tym artykule przedstawiamy wszystkie etapy przebudowy ściany oraz kwestie wymagające uwagi przy renowacji ściany.

Więcej…

Kamień naturalny czy konglomerat?

Dla niewprawnego oka nie ma prawie żadnej zauważalnej różnicy między kamień naturalny i konglomeratem. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że kupują materiały wyprodukowane w fabryce, gdy kupują blaty. Blaty granitowe są zbudowane z płyt granitowych pochodzących z naturalnych kamieniołomów.

Kamień naturalny i kamień modyfikowany są zarówno estetyczne, jak i trwałe, jednak należy zwrócić uwagę na istotne różnice między tymi dwiema opcjami. Omówimy te różnice i pomożemy Ci zdecydować, który materiał jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb, preferencji i budżetu.

Więcej…

Wybór odpowiedniej mozaiki do kuchni, która spełni Twoje oczekiwania

Mozaika do kuchni stanowi niezwykle wszechstronne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w różnorodne aranżacje wnętrz. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami klasycznego designu czy też poszukujemy bardziej innowacyjnych detali, mozaika z pewnością spełni nasze oczekiwania. Jej wszechstronność sprawia, że jest idealnym wyborem do projektowania kuchni, bez względu na preferencje stylowe. Niezwykła różnorodność dostępnych wariantów płytek ceramicznych sprawia, że mozaika staje się nie tylko praktycznym, ale również estetycznym elementem aranżacyjnym. Kształty, kolory i tekstury są zmiennymi, które umożliwiają pełną swobodę w tworzeniu unikalnych kompozycji. Dla osób ceniących tradycję i elegancję, mozaika w klasycznych kształtach i stonowanych barwach będzie idealnym wyborem. Z kolei entuzjaści nowoczesnego designu z pewnością znajdą coś dla siebie w bogatej ofercie mozaik o nowatorskich formach i intensywnych kolorach.

Więcej…