Korzyści płytek ceramicznych dla alergików

Każdy, kto cierpi na alergię, zna niebezpieczeństwa sezonu alergicznego, a wiadomo, że wiele alergenów można znaleźć również w domu. Podłoga w Twoim domu, w szczególności może przyczyniać się do alergii, przy czym niektóre rodzaje podłóg zawierają roztocza i inne alergeny, tworząc środowisko sprzyjające rozwojowi pleśni, odgazowując szkodliwe chemikalia, które nasilają alergie i nie tylko.

Alergicy mogą czuć się tak, jakby nie mieli dokąd uciec podczas sezonu alergicznego: podczas gdy na zewnątrz mogą dominować pyłki drzew, traw i chwastów , w pomieszczeniach mogą również występować problemy z jakością powietrza.
Płytki ceramiczne nie zawierają roztoczy ani innych alergenów, dzięki czemu są czyste, aby Twoje dzieci mogły się na nich bawić.
Ponieważ płytka ceramiczna jest powierzchnią wypalaną na twardo i nieorganiczną, jest całkowicie wolna od alergenów , co oznacza, że alergeny takie jak kurz, brud i pyłki nie mogą przenikać do płytek ceramicznych. Zamiast tego alergeny osadzają się na powierzchni płytek, co ułatwia ich wytarcie. Porównaj to z rodzajami podłóg, które zawierają alergeny : gdy poruszasz się po powierzchni, która może zawierać alergeny (takiej jak dywan), ruch po podłodze może rozpraszać alergeny w powietrze, po czym mogą one krążyć przez kilka godzin.

Nieporowata powierzchnia płytek ceramicznych sprawia, że jest ona nieprzyjazna dla rozwoju pleśni, bakterii, grzybów i innych czynników drażniących. Alergicy mogą być bardziej wrażliwi na pleśń niż inni, potencjalnie rozwijając objawy ze strony układu oddechowego po wdychaniu niewielkiej ilości zarodników pleśni. Wdychanie dużych ilości zarodników pleśni może spowodować zły stan zdrowia u każdego — niezależnie od tego, czy masz alergię, czy nie.
Z tego powodu ważne jest, aby zarówno usunąć istniejącą pleśń w domu, jak i pracować, aby zapobiec jej ponownemu odrastaniu. Zaleca się usunięcie tapety z łazienek, w których pleśń jest częsta z powodu wysokiej wilgotności i zastąpienie jej płytkami lub malowanie farbą emaliową odporną na pleśń.

Przetarcie czystą wodą często wystarcza do czyszczenia powierzchni ceramicznych, niezależnie od tego, czy jest to podłoga z płytek ceramicznych, blat czy prysznic. Alergeny nie mogą wnikać w twardą powierzchnię płytek ceramicznych, wystarczy je przetrzeć, aby je wyeliminować.

Lotne Związki Organiczne, to substancje chemiczne znajdujące się w wielu różnych materiałach w naszych domach (w tym w wielu rodzajach podłóg), które są emitowane jako gazy. LZO mogą powodować wiele niekorzystnych skutków zdrowotnych i dotyczą zarówno alergików, jak i osób nie cierpiących: według badań przeprowadzonych przez naukowców, niektóre LZO „ mogą zaostrzać, a nawet powodować zaburzenia alergiczne i astmę ”.
Badanie, w którym mierzono poziom LZO w sypialniach 400 przedszkolaków i małych dzieci, wykazało, że dzieci, które wdychały LZO, miały znacznie wyższy wskaźnik zatkania nosa, astmy i egzemy. Odkrycie to dotyczy szczególnie szerokiego zastosowania lotnych związków organicznych w powszechnych materiałach gospodarstwa domowego.

Płytki ceramiczne są wytwarzane w ekstremalnie wysokich temperaturach, a wszystkie zanieczyszczenia organiczne ulegają rozkładowi, a zatem są nieorganiczne, płytki ceramiczne nie emitują lotnych związków organicznych — w przeciwieństwie do niektórych nieceramicznych rodzajów podłóg. Rodziny mogą mieć pewność, że płytki ceramiczne nie zaostrzą objawów astmy, ani nie przyczynią się do rozwoju astmy u małych dzieci.
Niemowlęta wyrzucają alergeny uwięzione w dywanie podczas raczkowania lub zabawy. Nie jest to możliwe przy wypalanej powierzchni płytek ceramicznych.
Płytka ceramiczna to zdecydowanie mądry wybór dla każdego, kto ma alergię, troszczy się o zdrowie swoje lub swoich dzieci lub po prostu chce poprawić jakość powietrza w swoim domu. Płytki ceramiczne dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów, kolorów i tekstur, aby zapewnić idealną estetykę dla każdej przestrzeni.

Gres i płytki ceramiczne na podłogę lub ścianę

Dla konsumentów terminy gres i ceramika są często używane zamiennie, tak jakby były tym samym. Jest to zrozumiałe, ponieważ płytki ceramiczne i gresowe są używane do tych samych zastosowań, są układane w ten sam sposób i mają w dużej mierze te same zalety i wady, jako materiał na podłogę lub ścianę.

Więcej…

Jak ciąć gres i jakiego urządzenia użyć?

Ze względu na swoje właściwości, gres przypomina naturalny kamień i charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na ścieranie. Dzięki tym unikalnym właściwościom gres zyskał ogromną popularność i szerokie zastosowanie jako materiał wykończeniowy wysokiej jakości. Jednak te zalety sprawiły, że proces cięcia płytki w domu jest dość skomplikowany. Poza tym, mając odpowiednie narzędzie, każdy może wykonać tę pracę.

Więcej…

Rozróżnianie białych kamieni

Jak sprawdzić, czy Twój biały kamień to granit, kwarcyt czy marmur?

Przy odrobinie wskazówek i praktyki każdy może nauczyć się rozpoznawać właściwości i estetykę różnych rodzajów kamienia. Bez względu na etykietę na płycie, kraj pochodzenia czy cenę, podstawowa wiedza geologiczna może pomóc lepiej to zrozumieć. Proces identyfikacji kamieni staje się najbardziej zagadkowy, gdy wyglądają podobnie do siebie. Nawet podobnie wyglądające kamienie można rozróżnić, korzystając z kilku podstawowych wskazówek.

Więcej…

Przecinarki do płytek ceramicznych i gresowych

Jednym z głównych narzędzi potrzebnych do płytek w pomieszczeniach i na zewnątrz jest przecinarka. Na rynku dostępne są różne typy przecinarek do płytek. Jaki jest najlepszy przecinak do różnych płytek, ceramiki i gresu?  A na co zwrócić uwagę podczas cięcia płytek? Tutaj pokrótce omówimy różne typy przecinarek do płytek i pomożemy wybrać najlepsze przecinarki do płytek.

Więcej…

Interesujące fakty na temat marmuru

Wszyscy wiedzą, że marmur świetnie wygląda, ale jest wiele innych aspektów tego kamienia naturalnego, o których warto się dowiedzieć. Marmur od tysięcy lat zajmuje szczególne miejsce w dziedzinie kamieniarstwa i budownictwa. Prawdopodobnie nauczyliśmy się wszystkiego, czego można się o nim dowiedzieć, ale niektóre fakty są bardziej interesujące niż inne. 

Więcej…

Dlaczego blaty granitowe są trendy?

Czy zmieniasz/remontujesz swoją przestrzeń? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, może teraz lub w przyszłości wymienić chcesz kuchnię. Kuchnia to jedno z najbardziej aktywnych miejsc, w której gotujesz i dzielisz dobre chwile z rodziną. To właściwie jedyne pomieszczenie, które tworzy maksimum wspomnień.

Więcej…

Jaki klej do płytek? Klasy klejów do płytek. Przewodnik po oznaczeniach

Planowanie metamorfozy wnętrza, niezależnie czy to dotyczy łazienki czy kuchni, to proces, który wymaga dogłębnej uwagi skierowanej na różnorodne aspekty. Jest to o wiele więcej niż tylko estetyczne decyzje związane z wyborem płytek czy armatury. To także cały szereg istotnych kwestii technicznych, a jedną z najważniejszych z nich jest dobór właściwego kleju do płytek. Warto mieć świadomość, że wybór odpowiedniego kleju może mieć kluczowe znaczenie dla trwałości oraz ostatecznego wyglądu wykończenia.Klej do płytek to nie tylko element, który łączy płytki ze ścianą czy podłogą. To kluczowy składnik, który wpływa na trwałość całej konstrukcji. Wybierając odpowiedni klej, warto kierować się nie tylko kwestiami estetycznymi, ale również właściwościami technicznymi oraz warunkami panującymi w danym pomieszczeniu. W artykule tym przyjrzymy się bliżej różnym rodzajom klejów dostępnych na rynku, ich zastosowaniu oraz czynnikom, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Więcej…

 Rola płytek w bieli w wyposażeniu wnętrz: uniwersalność i elegancja

W świecie designu wnętrz jednym z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych elementów jest biel. Kolor ten pełni niebagatelną rolę w tworzeniu harmonii i estetyki w pomieszczeniach, niezależnie od stylu czy preferencji aranżacyjnych. W tym artykule przyjrzymy się głębiej roli bieli w wyposażeniu wnętrz, zwracając uwagę na jej wszechstronność i elegancję, które sprawiają, że jest ona królem wszystkich kolorów.

Więcej…

Rodzaje marmuru Calacatta

Jeśli szukałeś kamienia naturalnego do wykorzystania w swojej aranżacji, z pewnością trafiłeś na marmur Calacatta. Marmur Calacatta jest uważany za jeden z najlepszych marmurów. Ten wysokiej klasy kamień naturalny jest powszechnie poszukiwany ze względu na jego rzadkość, a także wyjątkowy, luksusowy wygląd. Mogłeś natknąć się na wiele rodzajów marmuru Calacatta i instynktownie założyłeś, że wszystkie są tego samego rodzaju.

Więcej…

4 kroki do lśniącej, czystej płytki

Nie bez powodu płytki są jedną z najpopularniejszych wyborów dla podłóg. Jest trwała, wszechstronna i świetnie wygląda zarówno w kuchni, jak i łazience. Jeśli ostatnio nie poświęciłeś czasu, aby dać swojemu kafelkowi blasku na który zasługuje, teraz masz szansę. Niezależnie od tego, czy masz w domu płytki gresowe, ceramiczne czy kamienne, mamy wszystkie wskazówki i triki, które pozwolą Ci oczyścić je w zaledwie czterech krokach. 

Więcej…