Sposoby na poprawę BHP w firmie budowlanej

Budowanie kultury bezpieczeństwa na najwyższym poziomie nie dzieje się z dnia na dzień. Uzyskanie poparcia pracowników wymaga podejścia odgórnego, zaczynając od dyrektorów wykonawczych. „Bezpieczeństwo przede wszystkim” nie może być tylko gołosłownym deklaracją dla pracowników wyższego kierownictwa, musi być stosowane w praktyce poprzez budowanie silnej kultury bezpieczeństwa w Twojej organizacji. Twoje zaangażowanie w bezpieczeństwo powinno być jedną z podstawowych zasad kultury Twojej firmy.

Oto sześć sposobów na poprawę i rozwijanie kultury bezpieczeństwa firmy budowlanej:

Uczyń bezpieczeństwo swoim pracownikom na najwyższym poziomie

Bezpieczeństwo w miejscu pracy powinno być stawiane ponad wszystko: koszty, produktywność, terminy itp. Twoi pracownicy są Twoim zasobem numer jeden, udowadniając im, że ich bezpieczeństwo jest Twoją największą troską w każdym projekcie, wzbudza zaufanie i buduje zaufanie.

Postawienie bezpieczeństwa na pierwszym miejscu może pomóc w obniżeniu kosztów i poprawie produktywności w miejscu pracy. Wypadki prowadzą do przekroczenia kosztów i opóźnień w realizacji projektów. Poprawa bezpieczeństwa oznacza mniej dni straconych z powodu wypadków i urazów. Dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa mogą również pomóc w obniżeniu kosztów ubezpieczenia.

Szkolenia, szkolenia i więcej szkoleń

Właściwe przeszkolenie pracowników to najprostszy sposób na poprawę kultury bezpieczeństwa w firmie. Pokazuje Twoim pracownikom, że jesteś zaangażowany w zapewnienie im bezpieczeństwa i zdrowia.

Szkolenie nie powinno być jednorazowym wydarzeniem. Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa powinno być ciągłym wysiłkiem mającym na celu wzmocnienie najlepszych praktyk. Nieustanne szkolenie pomoże Twoim pracownikom lepiej zachować to, czego zostali nauczeni i zapewni bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Plany bezpieczeństwa

Stwórz komisję bezpieczeństwa, w skład której wejdą pracownicy ze wszystkich poziomów Twojej firmy. Powinni oni być zaangażowani w przegląd i aktualizację programu bezpieczeństwa Twojej firmy, tworzenie planów bezpieczeństwa dla konkretnego miejsca pracy, na etapie poprzedzającym budowę każdego projektu oraz pomoc w identyfikacji potencjalnych zagrożeń i problemów związanych z bezpieczeństwem.

Stwórz plan działań naprawczych z wkładem pracowników. Upewnij się, że wszyscy pracownicy są świadomi planu, aby zapewnić jego prawidłowe wykonanie i egzekwowanie.

Stwórz zespół reagowania na wypadek wypadku dla każdego miejsca pracy, składający się z kilku pracowników, którzy przeszli podstawowe szkolenie z pierwszej pomocy. Powinni wiedzieć, jakie kroki należy podjąć w przypadku urazu, aby złagodzić istniejące zagrożenia i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym pracownikom.

Pracownicy zaangażowani w proces budowania i doskonalenia kultury bezpieczeństwa poczują się zaopiekowani i będą bardziej skłonni do poważnego traktowania bezpieczeństwa. Są również bardziej skłonni do wyrażania swoich obaw, jeśli czują, że ich wkład jest ceniony.

Pociągaj wszystkich do odpowiedzialności

Za bezpieczeństwo odpowiada każdy, kto wchodzi na plac budowy, nie tylko Twoi kierownicy ds. bezpieczeństwa i osoby odpowiedzialne. Pracownicy powinni wiedzieć, że niebezpieczne praktyki narażają na niebezpieczeństwo nie tylko ich samych, ale także osoby wokół nich. Upewnij się, że zasady bezpieczeństwa są jasno określone i wyjaśnione wszystkim na stronie oraz że konsekwencje nieprzestrzegania zasad będą ściśle egzekwowane.

Powinieneś również upoważnić pracowników do zgłaszania niebezpiecznych warunków, sytuacji grożących wypadkiem lub nieprzestrzegania przez współpracowników protokołów bezpieczeństwa. Każdy na miejscu powinien mieć prawo nakazać przerwanie pracy w celu rozwiązania i naprawienia wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem.

Nagradzaj dobre, koryguj złe

Korzystaj z zachęt, aby nagradzać pracowników za przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy, uczestnictwo w spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa, noszenie środków ochrony osobistej, zgłaszanie sytuacji potencjalnie wypadkowych, przedstawianie sugestii dotyczących poprawy bezpieczeństwa i zgłaszanie niebezpiecznych warunków lub zagrożeń.

Uważaj, aby polegać na programie motywacyjnym, który nagradza pracowników za przetrwanie tylu dni bez wypadku lub urazu, ponieważ może to prowadzić do zaniżania raportów. Zachęcanie i nagradzanie pracowników za ich proaktywne podejście do bezpieczeństwa spowoduje mniej wypadków i urazów.

Przeprowadzaj codzienne kontrole na miejscu i spotkania dotyczące bezpieczeństwa

Miejsca pracy należy sprawdzać przed i po każdym dniu pracy w celu rozwiązania wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem, takich jak pozostawione narzędzia lub uszkodzony sprzęt. Miejsca pracy powinny być również kontrolowane przez cały dzień, aby zidentyfikować potencjalne zagrożenia i monitorować pracowników, aby upewnić się, że pracują bezpiecznie.

Każdego dnia przed rozpoczęciem pracy zorganizuj krótkie spotkanie dotyczące bezpieczeństwa, aby omówić zaplanowane zadania do wykonania oraz procedury bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Pamiętaj, aby odnieść się do wszelkich obaw lub problemów i zapoznać się z dobrymi praktykami zaobserwowanymi od poprzedniego dnia.

Dobrze czy źle, Twoja firma ma już kulturę bezpieczeństwa, ale zawsze jest miejsce na ulepszenia. Posiadanie solidnej kultury bezpieczeństwa oznacza zobowiązanie do stawiania bezpieczeństwa na pierwszym miejscu. Wprowadzanie programów i procedur, które wzmacniają to zaangażowanie, wymaga czasu, zaangażowania pracowników i wprowadzania poprawek.

Najlepsze płytki na ścianę w salonie

Jakie płytki ścienne najlepiej pasują do salonu? Jak ułożyć płytkę ścienną w salonie? W procesie aranżacji domu salon jest miejscem, o które trzeba szczególnie zadbać. Wiele osób lubi używać płytek ceramicznych jako dekoracji na ścianie w salonie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych płytek ściennych do wnętrz, a każda z nich ma swoją własną charakterystykę, wiele osób zmagało się z wyborem płytek ściennych do salonu. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych płytek na ścianę w salonie oraz sposób układania płytek na ścianie w salonie.

Więcej…

Modne wnętrze z płytek ściennych i podłogowych

Gresowe i ceramiczne płytki ścienne i podłogowe są używane od lat do dekoracji wnętrz przestrzeni mieszkalnych. Płytki te są trwałe i praktyczne, a także odporne na czyszczenie, wilgoć, wahania wilgotności i temperatury. Wraz z rozwojem technologicznym, płytki wewnętrzne stały się również bardziej dekoracyjne i interesujące, tworząc nieskończone możliwości tworzenia wyrazistych ścian i podłóg oraz dekorowania domu.

Więcej…

Marmur w łazience

Niezależnie od tego, czy planujesz przebudowę łazienki, czy projektujesz zupełnie nowe pomieszczenie od podstaw, wybór materiałów budowlanych może mieć znaczący wpływ na funkcjonalność, wartość i styl. Jeśli chcesz zaaranżować łazienkę, która zachwyci członków Twojej rodziny i gości za każdym razem, a jednocześnie zapewni, że wytrzyma próbę czasu, marmur jest doskonałym materiałem do rozważenia. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto poważnie rozważyć wybór marmuru do wykorzystania w łazience. 

Więcej…

Stylowe pomysły na niebieskie płytki

Niebieski zawsze był zdecydowanym faworytem jako kolor do dekoracji wnętrz, niosąc ze sobą poczucie chłodu, spokoju, którego nie można znaleźć w wielu innych odcieniach. Jednak w ostatnich latach jego popularność gwałtownie wzrosła, stając się jednym z obowiązkowych kolorów w naszych domach. Pomysły na niebieską kuchnię. Będziemy odkrywać, jak wykorzystać ten wszechstronny i ponadczasowy kolor w różnych odcieniach, aby stworzyć inny wygląd w swojej kulinarnej przestrzeni.

Więcej…

Usuwanie rdzy na kamieniu naturalnym

Plamy z rdzy mogą tworzyć się na prawie każdym rodzaju powierzchni i mogą pojawiać się na płytkach i płytach z kamienia naturalnego ze względu na ich skład chemiczny i strukturę molekularną. Na przykład, gdy zobaczysz rdzawe zabarwienie i żyłki na jasnym łupku lub marmurze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kamieniu znajdują się osady żelaza i tylko czekają, aby ponownie przejść przez chemiczny proces utleniania. Jeśli kamień ma duże stężenie osadów żelaza, od wewnątrz mogą zacząć się ślady rdzy. Oto, co możesz zrobić, aby zapobiec plamom rdzy na kamieniu naturalnym i je usunąć.

Więcej…

Jak ponownie fugować płytki?

Zanim będziesz kleił nowe płytki ceramiczne lub gresowe, warto rozważyć ponowne fugowanie, jeśli tylko sama płyta jest w dobrym stanie i nie przylega już do fachowej jakości. Ta prosta metoda może przywrócić Twoim płytkom ceramicznym nowy, świeży wygląd. Ponowne fugowanie to proces dwuetapowy. Najpierw usuwa się starą zaprawę z fug i spoin między płytkami za pomocą narzędzi oscylacyjnych lub ręcznego skrobaka. Następnie nanosi się nową zaprawę i czyści gąbką, aby uzyskać idealne wykończenie.

Więcej…

Wnętrza, które pomogą Ci się zrelaksować

Wszystkim nam brakuje możliwości ucieczki do tego idyllicznego schronienia i relaksu w spa, rozpieszczanego od stóp do głów – ale rok 2020 uderzył w nas wszystkich mocno i nadal żyjemy w zamknięciu w całym kraju. Ponieważ w zeszłym roku nasze domy stały się biurem, restauracją, a dla niektórych nawet szkołą, coraz trudniej jest się wyłączyć i mieć trochę ważnego dla siebie czasu. Na szczęście tu właśnie wchodzimy. Przedstawiamy 4 wewnętrzne sztuczki i pomysły na pokój spa, które pomogą Ci stworzyć luksusowe domowe spa, które zamieni Twoje wnętrze w przestrzeń zen.

Więcej…