Trendy płytek, na które należy zwrócić uwagę

Często możemy szybko spojrzeć na kuchnię i skojarzyć jej projekt z konkretną epoką — możesz na przykład przypomnieć sobie żółte lodówki z lat 70. lub czasy, gdy kafelki metra zaczęły dominować w XXI wieku.

Obszary, na które w tym roku zwracają uwagę płytki, mogą być przewidywalne, ale sposób interpretacji kafelków jest wyjątkowy. Łazienki , kuchnie i salony to wspólne przestrzenie do układania płytek. Zasadniczo wyspa z szafkami, która może wydawać się nieco nieświeża, bez wątpienia wyglądałaby na zmienioną dzięki pokryciu jej powierzchni płytkami. Można się spodziewać również wnętrza półek na książki, płytek, które odchodzą od prysznica po podłogę, czy płytek sufitowych. Odważniejsze kolory pojawiają się również w pomieszczeniach, co oznacza, że ​​podstawowy układ płytek będzie wyglądał odważniej i bardziej modnie dzięki samemu odcieniowi.

Czy biała płytka sprawia, że ​​ziewasz? Kolory w tonacji klejnotów, które pojawią się w 2022 roku, są odpowiedzią na przesadzone neutralne i jasne biele. „Musztardowo-żółte, a nawet rdzawe kafelki już w tym roku przyciągnęły mój wzrok”. Te dźwięki też nie wymagają wiele, aby wywrzeć wrażenie. Wybuch turkusu wokół kominka lub kilka złotych prostokątów na podłodze natychmiast wpompowuje do pokoju energię.

I nawet jeśli lubisz białe lub neutralne kafelki, istnieją nieskończone sposoby, aby je odświeżyć, aby nadal pasowały do ​​trendów, ale odświeżyły się zgodnie z Twoim osobistym stylem. Dodaj wyrazisty kolor na jednej ścianie — na przykład modny odcień terakoty lub kanciastą czerń — lub baw się kształtami i wykończeniami.

Z wyjątkiem lastryko lub mozaiki, kafelki to zazwyczaj jednolita sztuka ze starannie ułożonymi kształtami, prostymi liniami i tym samym kształtem używanym w całym tekście. Ten rok zachęci do nieco więcej zabawy. Zamiast trzymać się wyłącznie płytek metra na lub polegać tylko na sześciokątnych płytkach na podłogę w łazience, odkrywanie różnych mieszanek kształtów i stylów płytek będzie badane przez cały 2022 rok.

Odświeżanie pralni lub kuchni również może być świetną zabawą. Ziemista terakota (wypróbuj kwadratową lub sześciokątną) będzie ładnie wyglądać na podłodze, ale będzie wyglądać jeszcze lepiej ze szmaragdową lub turkusową płytką śpiewającą nad nią na ścianach. Dla subtelniejszego ujęcia, bledsza rdza lub uzupełniający odcień pomarańczy nadal dodaje wizualnej zmiany, ale jest bardzo spójny i dobrze pasuje do podłogi.

Jest na to wiele ekscytujących sposobów. W łazience spróbuj przykleić sześciokąty do tylnej ściany prysznica i przymocuj płytkę na sąsiedniej ścianie w jodełkę. Innym świeżym wyborem mogą być prostokątne łupki na podłodze i okrągłe płytki wokół zlewu.

Woda jest tak rozpowszechniona w łazienkach, że jest oczekiwaniem, a nie anomalią. Woda jest wszędzie: na ścianach, suficie i podłodze. Wilgoć szybko zniszczy niewłaściwą podłogę. Aby sprawy były jeszcze trudniejsze, musisz w końcu włączyć do dialogu te inne czynniki. Gdyby wilgoć była jedynym czynnikiem, arkusze winylowe lub płytki ceramiczne prawdopodobnie wygrywałyby za każdym razem. Należy jednak wziąć pod uwagę również te dodatkowe czynniki, takie jak trwałość, wygląd, koszt i łatwość instalacji.

Płytki gresowe to najlepsze ze wszystkich światów podłóg łazienkowych, ponieważ są wodoodporne, stylowe i opłacalne. Podobnie jak kamień, płytki porcelanowe mogą uzyskać bogate, teksturowane, solidne wrażenie. Podobnie jak winyl, jest wodoodporny i dość niedrogi. Podobnie jak podłoga drewniana, kafelki wyglądają świetnie.

Ponieważ istnieje tak wiele różnych rodzajów płytek ceramicznych, możesz stworzyć dokładnie taką podłogę, jaką chcesz. Możesz nawet znaleźć płytki ceramiczne, które wyglądają jak drewno lub kamień.

Poszczególne płytki są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów, od kwadratowych i prostokątnych po ośmiokątne i sześciokątne. Mniejsze mozaiki są wstępnie montowane na plastikowych arkuszach siatki, dzięki czemu nie trzeba indywidualnie ustawiać każdej płytki. Dzięki barwionej fudze możesz być jeszcze bardziej kreatywny.

Co najlepsze, płytki dobrze czyszczą i są odporne nawet na stojące kałuże wody. Podobnie jak kamień, dachówka jest zimna.  Pod płytką można jednak ułożyć płytkę promiennikową lub ogrzewaną. Mokra płytka jest śliska. Ale teksturowanie rozwiązuje ten problem. Mniejsze płytki są mniej śliskie, ponieważ stosuje się więcej fugi, a fuga działa jak powierzchnia antypoślizgowa.

Kamień naturalny to dobry wybór do łazienki, ale tylko jeśli możesz sobie na to pozwolić. Istnieje niewiele problemów z wilgocią w przypadku marmuru, granitu, wapienia i innych opcji podłóg kamiennych. Kamień naturalny jest twardy, trwały i estetyczny. Kamienna podłoga zwraca doskonałą wartość odsprzedaży. Kamienna podłoga może być zimna i śliska. Zimno można rozwiązać, instalując ogrzewanie promiennikowe. Współczynnik poślizgu można złagodzić, teksturując kamień za pomocą piaskowania lub kupując kamień o naturalnej teksturze, taki jak łupek. Jednym z problemów, który powoduje, że ta opcja podłogi łazienkowej może być minusem, jest wysoki koszt. Podłoga z prawdziwego kamienia jest zdecydowanie najdroższą opcją.

Inne trendy to kontynuacja tego, co było popularne w zeszłym roku i wcześniej, lub wyzywające ulepszenie tradycji. Lubimy szczególny trend w kuchni, który gubi się w miejscach, w których pierwotnie spodziewałeś się zobaczyć kafelki. „Nadal bardzo podoba mi się trend nawijania materiału blatu, skutecznie pozbywając się płytek w kuchni”, mówi. W takich przypadkach kafelek można przenieść na wspomnianą wyspę. Daje to również możliwość zaoszczędzenia budżetu na płytki na eksperymenty w innych pomieszczeniach i zakamarkach, które dobrze by pasowały do ​​odrobiny koloru i geometrycznego kształtu.

 

Ceramika: recykling jako kluczowa droga do zrównoważonej przyszłości

Ceramika, jako materiał o wszechstronnych zastosowaniach, cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na swoje korzyści zrównoważone. Jednym z kluczowych elementów tego procesu jest wykorzystanie odnawialnych surowców, a głównymi graczami w produkcji ceramiki są glina i piasek. Glina, znana również jako kaolin, to minerał ilastych skał, szeroko dostępny na całym świecie. Jej pozyskiwanie nie wymaga nadmiernej eksploatacji, a jej zasoby są dostępne w obfitości, co czyni ją idealnym surowcem ceramicznym. Dodatkowo, wydobycie gliny nie powoduje nadmiernej degradacji środowiska, co jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Piasek, drugi ważny składnik, jest równie powszechny i dostępny. Jego wykorzystanie w produkcji ceramiki jest efektywne, a jednocześnie nie stanowi zagrożenia dla ekosystemów. Wybór piasku jako surowca wpisuje się w koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego, gdzie zasoby są efektywnie wykorzystywane i minimalizowany jest wpływ na środowisko.

Więcej…

Najlepszy materiał do wykończenia ścian wewnętrznych

Dekorując lub remontując swój nowy dom, wybór dekoracji ścian wewnętrznych jest bardzo ważny. Powierzchnia ściany jest stosunkowo szeroka, dlatego do dekoracji ścian powinniśmy znać właściwe kroki, aby uzyskać najlepszy efekt aranżacji. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w budownictwie, wybór odpowiednich materiałów na ściany wewnętrzne do różnych pomieszczeń w domu może być wyzwaniem. W tym artykule przedstawiamy kilka typowych rodzajów materiałów na ściany wewnętrzne i wskazujemy najlepsze materiały do ​​wykańczania ścian wewnętrznych.

Więcej…

Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Więcej…

Jak wybrać płytki do kuchni: przewodnik 2024 - trendy, kolorystyka, format

Wybór płytek do kuchni to decyzja, która może zaważyć na ostatecznym wyglądzie całego wnętrza. Aby osiągnąć harmonijne i estetycznie dopasowane wnętrze kuchni, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów przy wyborze płytek ceramicznych. Ważne jest, by dokonać wyboru nie tylko pod kątem praktyczności, ale i estetyki, dopasowując płytki do stylu, w jakim urządzamy nasze wnętrze, a także uwzględniając najnowsze trendy wnętrzarskie.

Więcej…

Płyty na ścianę do łazienki, jako nowoczesne i stylowe rozwiązanie

Płyta na ścianę do łazienki stanowi nowoczesny i innowacyjny sposób wykończenia wnętrza, który zyskuje na popularności dzięki swojej estetyce i funkcjonalności. Jest to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie wyjątkowego, spójnego i eleganckiego wyglądu przestrzeni, jednocześnie minimalizując ilość fug i przyspieszając proces wykończenia. Wybór wielkoformatowych płyt ozdobnych do łazienki otwiera przed nami drzwi do świata nieograniczonych możliwości aranżacyjnych, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od preferowanego stylu czy kolorystyki.

Więcej…

Płytki imitujące beton

Minimalizm to obecnie jeden z najgorętszych stylów architektury i wystroju wnętrz, a cement / beton jest jednym z materiałów wybieranych do tworzenia nowoczesnych aranżacji. Betonowe podłogi, ściany i blaty można znaleźć w prawie każdym aktualnym magazynie poświęconym projektowaniu. Chociaż jest najczęściej używany w minimalistycznych współczesnych koncepcjach, materiał ten trafia do stylów wiejskich, przemysłowych, miejskich, nowoczesnych i artystycznych z połowy wieku.

Więcej…

Płytki garażowe - gresowe

Płytki garażowe gresowe to doskonały wybór dla osób poszukujących trwałego i estetycznego rozwiązania do wykończenia podłóg w garażach i innych przestrzeniach użytkowych. Wykonane z wysokiej jakości gresu porcelanowego, płytki te charakteryzują się wyjątkową odpornością na ścieranie, nacisk oraz działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, zmiany temperatury czy działanie chemikaliów, co czyni je idealnym wyborem do miejsc narażonych na intensywne użytkowanie.

Więcej…

Jaki jest najlepszy kolor ścian w kuchni?

Dekorowanie kuchni jest często uważane za zabawną część projektu majsterkowania, ale jeśli nie masz na myśli określonego motywu wystroju lub schematu kolorów, często może to być bardziej ból głowy niż niebiańskie doświadczenie. Kolor odgrywa ważną rolę w wystroju domu, bezpośrednio wpływając na ogólny wygląd i atmosferę przestrzeni. Jeśli chodzi o kolory ścian kuchennych, to nie tylko trzeba pamiętać o estetyce, ale także o aspektach praktycznych. W końcu jest to obszar używany na co dzień i skłonny do bałaganu.

Więcej…

Gres Slim: Unikalna elegancja - odkryj piękno i funkcjonalność

Gresy slim - rewolucyjna alternatywa w świecie wykończeń powierzchniowych. Piękno ukryte w 5 milimetrach czystego designu. Oto niewielki, lecz niezwykle elegancki świat naszych płyt typu slim. Fenomen trendu na gresy o cienkich krawędziach zdobył uznanie z kilku istotnych powodów. Zanim jednak zagłębimy się w techniczne niuanse, przyjrzyjmy się bliżej istotnemu, estetycznemu aspektowi tych płytek. Mimo pozornej delikatności, te kafle znajdują swoje zastosowanie zarówno na ścianach, jak i podłogach. Bogactwo wzorów i odcieni sprawia, że łatwo dostosujesz je do swojego ulubionego stylu aranżacyjnego. Wprowadzając je do swojego wnętrza, otwierasz przed sobą drzwi do kreatywnego projektowania. Płyty slim to nie tylko element dekoracyjny, lecz także funkcjonalny. Niezwykle elastyczne, sprawdzają się zarówno w układaniu na płasko, jak i w przestrzeniach na planie łuku. Ich wszechstronność zaskakuje – można je kłaść zarówno tradycyjnie, jak i eksperymentować z nietypowymi kształtami. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną stworzyć unikalne aranżacje, odzwierciedlające ich indywidualny gust.

Więcej…

10 najpopularniejszych wzorów płytek gresowych na 2024 rok

Każdy z trendów odzwierciedla zmieniające się gusta i potrzeby konsumentów, szukających zarówno estetyki, jak i funkcjonalności w swoich przestrzeniach życiowych. Płytki gresowe 2024 roku łączą w sobie zaawansowaną technologię, zrównoważony rozwój i nieograniczoną kreatywność, oferując rozwiązania dopasowane do każdego stylu i preferencji.

Więcej…