Witamy w OtoHurtownia.pl

 

Sklep internetowy o tematyce budowlano-dekoracyjnej

 

Firma Alantoni jest niezależnym sprzedawcą płytek ceramicznych i gresowych. W ofercie naszego sklepu internetowego OtoHurtownia.pl, posiadamy szeroką gamę płytek ściennych i podłogowych, w popularnej i wyszukanej kolorystyce oraz fakturze wykończenia powierzchni. Oferujemy duży wybór płytek wielkoformatowych o grubości nawet 6mm.

 

Zadbaj o swoje ściany i podłogi jak najlepiej

 

To, co odróżnia płytki od innych materiałów, to ich wszechstronność - co oznacza, że równie dobrze sprawdzają się w dekorowaniu ścian kuchni i podłóg w łazience, jak i dodadzą charakteru podłogom w przedpokoju i ścianom w salonie.
Oprócz swojej wszechstronności, płytki mają również wiele praktycznych korzyści, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem. Wytrzymałe, jak płytki gresowe odporne na wodę i plamy, łatwe w czyszczeniu i również przyciągające wzrok jak płytki ceramiczne oraz mozaiki, które ozdobią Twój dom i zapewnią stylową estetykę. Ponadczasowy projekt z płytkami przetrwa długie lata i będzie wymagała minimalnego wysiłku w zakresie długoterminowej konserwacji.

 

Zajrzyj na nasz blog

 

Szukasz inspiracji stylistycznych, które ułatwią Ci poszukiwanie idealnych płytek? Jeśli rozpoczynasz projekt aranżacji wnętrz i chcesz odkrywać świat płytek ściennych i podłogowych, dobrze trafiłeś. Udaj się na nasz blog , gdzie znajdziesz mnóstwo artykułów na temat wszystkiego co inspirujące i pomocne w planowaniu i właściwym postępowaniu w trakcie remontu. Zamieściliśmy pomysły projektowe, informacje o aktualnych trendach aranżacji wewnętrznych i zewnętrznych przestrzeni, po szczegółowe artykuły – poradniki. Dzięki naszemu blogowi możesz zdobyć praktyczną wiedzę, aby Twój remontu domu zakończył się sukcesem.

 

Wysokiej jakości płytki w przystępnych cenach

 

Od płytek ściennych po rozwiązania podłogowe, nasza oferta produktów zawiera wszystko, czego możesz potrzebować.

 

Płytki z dostawą prosto pod Twoje drzwi

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji przed zakupem płytek, zawsze służymy pomocą - przejdź do naszej strony Kontakt, aby znaleźć najlepszy sposób na skontaktowanie się z nami.

 

Płytki gresowe

 

Płytki gresowe wykonane są z materiału, posiadającego właściwości techniczne, które sprawiają, że są optymalnym wyborem nie tylko ze względu na łatwość montażu, czyszczenia, użytkowania i konserwacji, ale przede wszystkim ze względu na właściwości zdrowotne. Płytki gresowe są najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla podłóg, ścian i powierzchni w architekturze mieszkaniowej, komercyjnej i publicznej, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

Odporność płytek gresowych

 

Płytki gresowe odporne są na plamy, czynniki atmosferyczne, zarysowania i ścieranie w wyniku ruchu pieszego.
Długotrwałe wypalanie płytek w temperaturze ponad 1200°C nadaje niezwykłą spiekliwość i zwartość. Oznacza to, że ich powierzchnie nie brudzą się i są odporne na prawie wszystkie fizyczne i mechaniczne obciążenia podczas normalnego użytkowania podłogi. Płytki gresowe nie wymagają szczególnej konserwacji i są trwałe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.


Wytrzymałość szkliw oraz kolory stosowane w płytkach gresowych, trwale stabilizują pigmenty barwiące. Oznacza to, że płytki gresowe nie blakną ani nie zmieniają koloru, nawet jeśli są stale wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub innych czynników atmosferycznych, okazując się optymalnym wyborem do zastosowań zewnętrznych.
Powierzchnia gresu jest nieprzepuszczalna dla wszelkiego rodzaju cieczy, jak: olej, wino, kawa, perfumy, lakiery i kremy. Płytki są również odporne na większość popularnych kwasów, takich jak ocet czy sok z cytryny.


Płytki gresowe oznaczają się znikomym poziomem nasiąkliwości, poniżej 0,5% objętości. Płytki nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem wilgoci w miejscach jak balkony, tarasy, chodniki i baseny.


Bardzo niska nasiąkliwość sprawia, że gres jest mrozoodporny. Przy prawidłowym montażu, użyciu odpowiednich klejów i impregnatu, płytki gresowe nie wyginają się ani nie pękają w wyniku gwałtownych zmian temperatury.

 

Mozaiki

 

Mozaiki można układać w różnych miejscach, takich jak kuchnia, łazienka, basen, elewacje, podłogi itp. Podczas wyboru mozaiki, należy wziąć pod uwagę materiały, kolory, kształty, faktury i resztę elementów, które będą jej towarzyszyć w pomieszczeniu.


Różne rodzaje mozaiki


Wiele zalet, jakie oferują mozaiki, sprawia, że są one jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów dekoracji.
Klasyfikacje typów mozaiki:
- W zależności od kształtu : kwadratowy, prostokątny, sześciokątny, ośmiokątny, nieregularny…
- W zależności od materiału, z którego wykonane są mozaiki.

 

Klasyfikacją mozaik w zależności od rodzaju użytego materiału

 

Mozaiki szklane

 

Jest to jedna z najczęściej stosowanych opcji na baseny . Ponadto są bardzo łatwe w czyszczeniu i wymagają niewielkiej konserwacji.
Mozaiki szklane to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów mozaik, które nadają dużą dynamikę każdemu pomieszczeniu, w którym są umieszczone. Dostosowują się do każdej dekoracji dzięki ogromnej różnorodności istniejących wzorów.


Mozaiki metalowe


Mozaiki metalowe wprowadzą wyjątkowy i szczególny charakter do miejsca, w którym są one ułożone. Jeśli chcesz nadać przestrzeni nowoczesnego i awangardowego charakteru, metalowe mozaiki są doskonałą opcją, aby w elegancki sposób nadać industrialny klimat każdemu miejscu.


Mozaiki z kamienia naturalnego


Wykorzystanie kamienia naturalnego do tworzenia mozaik zapewnia duży przekrój rozmiarów, formatów, kolorów i wykończeń. Tego typu mozaiki zapewniają dobry smak i elegancję każdemu pomieszczeniu, w którym są ułożone.


Mieszanka mozaik


Ten rodzaj mozaiki łączy różne rodzaje materiałów, takie jak kamień, żywica, szkło, metal itp.
Zastosowanie tej różnorodności mozaik jest idealne dla wszystkich rodzajów przestrzeni, niezależnie od ich stylu: klasycznego, vintage czy industrialnego.