Ponad 5000 płytek

w ofercie

Marmurowe krzesło Lapella Zaha

Zaha Hadid Architects zaprojektowali krzesło Lapella, kontynuując „badania nad strukturą i tektoniką uwzględniającą wytwarzanie, reinterpretując kultowy fotel z 1963 roku autorstwa Hansa J. Wegnera”. Stworzone z włoskiego marmuru Lapella zachowuje proporcje i skalę oryginalnego krzesła, wprowadzając „współczesne narzędzia kamienne i kompozyty z włókna węglowego”. 

Podczas gdy oryginalne krzesło Wegner było wykonane ze sklejki giętej parą, ZHA zrewidowało projekt, aby stworzyć hybrydę, która łączy właściwości ściskające kamienia z właściwościami węgla na rozciąganie. Lapella jest kuta z precyzyjnego sterowania numerycznego (CNC), przy użyciu mieszanki marmuru Palissandro Classico , polerowanego, lekko perłowego włoskiego marmuru o kremowym kolorze i delikatnych orzechowych paskach oraz 8-12 milimetrowych rolek z włókna węglowego, dzięki czemu uzyskuje się maksymalną grubość , lekkość i siłę.
Podejście „tektoniczne” oznacza, że ​​krzesło ucieleśnia geometrię, która wyraża połączenie lekkiego materiału i właściwości konstrukcyjne, starając się odlewać projekt mebli z perspektywy architektonicznej.


"Projekt wykorzystuje współczesne, najnowocześniejsze algorytmiczne rozszerzenia do historycznych technik projektowania, zwykle spotykanych w kamiennych murach z przeszłości. Te techniki projektowania stereotomicznego wywodzą się z historii, wykorzystując krzywiznę do eleganckiego przenoszenia ciężaru i sił na ziemię, a także organizując układ materiału w odniesieniu do takich przepływów sił." -Zaha Hadid Architects
Przy projektowaniu Lapella ZHA współpracowała z londyńskimi inżynierami AKT-II, University of Westminster i New York Institute of Technology. Wśród sponsorów znaleźli się Generelli SA i New Fundamentals Research Group.

Płytki ścienne do kuchni - kolor, rozmiar, typ

Kuchnia to przestrzeń do przygotowywania posiłków dla rodzin i znajomych. Dekoracja tej przestrzeni, wymaga starannego przemyślenia i projektu. Ściana kuchni jest częścią, która zajmuje większy obszar i jest jednym z wyróżniających się elementów. Płytki na ścianie kuchni należy dobrać bardzo starannie. Należy unikać nieharmonijnego dopasowywania. Jakie są najlepsze płytki na ściany kuchenne? Jakie są podstawowe zasady doboru płytek ściennych do kuchni? Który kolor płytki najlepiej pasuje do ściany w kuchni? W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek ściennych do kuchni.

Więcej…

Kamień naturalny czy konglomerat?

Dla niewprawnego oka nie ma prawie żadnej zauważalnej różnicy między kamień naturalny i konglomeratem. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że kupują materiały wyprodukowane w fabryce, gdy kupują blaty. Blaty granitowe są zbudowane z płyt granitowych pochodzących z naturalnych kamieniołomów.

Kamień naturalny i kamień modyfikowany są zarówno estetyczne, jak i trwałe, jednak należy zwrócić uwagę na istotne różnice między tymi dwiema opcjami. Omówimy te różnice i pomożemy Ci zdecydować, który materiał jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb, preferencji i budżetu.

Więcej…

Blaty z czarnego granitu

Chcesz nadać kuchni lub łazience odważny, elegancki lub nowoczesny wygląd? W takim przypadku blaty z czarnego granitu mogą być dokładnym rodzajem materiału, którego szukasz. Większość nie zdaje sobie sprawy, że wybór blatów może wpłynąć na cały projekt pomieszczenia lub go zepsuć. Wybór blatów odgrywa również kluczową rolę w zapewnieniu wartości i funkcjonalności w kuchni lub łazience, dlatego tak ważne jest, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje, a następnie ostrożnie dokonać wyboru. W celu określenia, czy blaty z czarnego granitu jest odpowiedni dla Ciebie, warto uporządkować zalety i wady, a następnie zdecydować, czy dobrze odpowiadają Twoim potrzebom.

Więcej…