Płytki Kumiko OLED

Japońska projektantka Michiru Tanaka zaprezentowała nowy projekt we współpracy z producentem oświetlenia Kaneka. Stworzyła płytkę ze stali nierdzewnej, która może służyć zarówno jako OLED, jak i lustro. Absolwentka Tokijskiego Uniwersytetu Artystycznego Musashino, Tanaka zajmowała się oświetleniem architektonicznym, a jej projekty obejmują zarówno instalacje komercyjne, oświetlenie w muzeach, jak i projektowanie produktów. Płytki Kumiko są połączeniem inspiracji, począwszy od tradycyjnej japońskiej architektury oraz techniki obróbki drewna.

Kaneka opracowała serię ultracienkich paneli wykorzystujących technologię OLED, z których każdy ma grubość 1 mm. Każdy panel zapewnia 55K światła, nie emitując promieni UV. Generuje szerokie spektrum białego światła. Innowacyjna technologia paneli oznacza, że ​​mogą zapewnić do 50 000 godzin światła - około 10 000 godzin dłużej niż standardowe diody LED.

Rozproszone światło, które tworzą panele, eliminuje nastrojową i miękką poświatę wnętrza. Emitowane światło zapewnia również „doskonałe oddawanie barw” - co oznacza, że ​​może wiernie ujawniać szersze spektrum kolorów w porównaniu z naturalnym źródłem światła.

Płytki Kumiko składają się z modułów z podkładem magnetycznym i wykonane zostały z elementów stalowych, które tworzą różne wzory. Nazwa „Kumiko” wywodzi się ze starożytnej japońskiej techniki obróbki drewna polegającej na łączeniu ze sobą różnych elementów bez użycia gwoździ, tworząc niepowtarzalne wzory. Technika ta ma setki lat (600-700 ne) i była przekazywana z pokolenia na pokolenie japońskich rzemieślników.

Płytki ścienne, jako panele, tworzą kafelki o grubości 8,5 mm. Oświetlają pomieszczenie rozproszonym światłem. Płytki można układać jako elementy większych paneli w grupach.

Tanaka niedawno wykorzystała swoje płytki Kumiko do zaprojektowania instalacji „lustrzanego labiryntu” we współpracy z architektem Thomasem Kosbau z Ore Design + Technology, w Great Jones Studio na Manhattanie.

 

Różnica między blatem granitowym i marmurowym

Wybór materiału na powierzchnię blatu, który pasuje do Twojego stylu życia, to pierwszy krok w tworzeniu funkcjonalnej kuchni. Granit i marmur to dwa z najlepszych i najpopularniejszych kamieni naturalnych jako blaty kuchenne i łazienkowe. Cięte i polerowane, aby dodać piękno dla wnętrz domu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowych blatów lub wymianą starych i nie wiesz który kamień wybrać, marmur czy granit, to mamy w artykule na ten temat podpowiedź. Omawiamy, w jaki sposób te dwa materiały porównują się ze sobą. Przedstawiamy zalety i wady marmuru i granitu, pomagając w szybkim podjęciu decyzji, który z nich zostanie użyty jako blat w kuchni lub łazience.

Więcej…

Najlepszy materiał do wykończenia ścian wewnętrznych

Dekorując lub remontując swój nowy dom, wybór dekoracji ścian wewnętrznych jest bardzo ważny. Powierzchnia ściany jest stosunkowo szeroka, dlatego do dekoracji ścian powinniśmy znać właściwe kroki, aby uzyskać najlepszy efekt aranżacji. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w budownictwie, wybór odpowiednich materiałów na ściany wewnętrzne do różnych pomieszczeń w domu może być wyzwaniem. W tym artykule przedstawiamy kilka typowych rodzajów materiałów na ściany wewnętrzne i wskazujemy najlepsze materiały do ​​wykańczania ścian wewnętrznych.

Więcej…

Posadzki kuchenne

Rodzaj podłóg w kuchni może wpłynąć na ogólny wygląd tego najbardziej centralnego pomieszczenia w domu lub zmienić go. Planując wymianę starych podłóg, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące materiału, koloru, stylu i konserwacji.

Nie ma dobrego lub złego rodzaju podłogi kuchennej, ale są style i trendy, które są bardziej popularne i nie bez powodu. Zapoznaj się z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi podłóg kuchennych. Gdy nadejdzie czas na wymianę podłóg, będziesz wystarczająco wykształcony i pewny siebie, aby wybrać nowoczesne i gustowne materiały na podłogę.

Więcej…