Projektowanie z elementami natury

Spędzanie czasu na łonie natury zostało naukowo udowodnione, aby zmniejszyć poziom stresu, pomaga odnaleźć klarowność, odmładza ciało i umysł. Jednym z powodów, dla których natura jest tak cenna, jest to, że zmusza twój umysł do odłączenia się i wejścia w coś, co zostało nazwane stanem zen. Wejście w stan Zen pozwala ciału i umysłowi się zregenerować.

Wprowadzenie naturalnych elementów do domu może pomóc stworzyć poczucie relaksu i pomóc w stworzeniu mniej stresującego środowiska. Obejmuje to ograniczanie elektroniki do minimum, ukrywanie jej, a nawet projektowanie strefy bez technologii.

Zacznij od drewna
Jednym ze sposobów projektowania z elementami naturalnymi jest wybór podłogi drewnianej. Niezależnie od tego, czy drewno jest wykonane z twardego drewna, laminatu czy płytek gresowych imitujących drewno, styl i faktura drewna wnosi elementy zewnętrzne do wnętrz.

Podłogi drewniane dodają wartości do Twojego domu, są piękne, trwałe, łatwe w czyszczeniu i mogą służyć przez wiele pokoleń. Redukują również alergeny, zapewniając lepszą jakość powietrza.

Meble z drewna w stylu vintage dodają stylu, głębi i niepowtarzalności. Kolejną rzeczą dotyczącą mebli z drewna w stylu vintage jest to, że są dobrze wykonane. W przeciwieństwie do większości dzisiejszych mebli, które są wykonane z płyty pilśniowej pod cienką warstwą okleiny drewnianej. Meble z prawdziwego drewna można szlifować i naprawiać. Nowoczesne meble w przypadku uszkodzenia, można tylko nadają się tylko do wyrzucenia, co jest nieprzyjazne dla środowiska.

Kolejną zaletą mebli w stylu vintage jest to, że mają historię, co czyni je wyjątkowymi sam w sobie. Krzesło mogło należeć do dawno zmarłego krewnego, który przewiózł je przez cały kraj. Nowoczesne meble z połowy wieku stają się dziś coraz bardziej popularne ze względu na ich jakość, piękny design i trwałość drewna.

Meble bambusowe są zabawne i stylowe. Bambus jest lekki i przewiewny. Jeśli nie lubisz bambusa, inną opcją jest rattan.


Skały, muszle i patyki
Słoik z kamieniami w kształcie serca może być połączeniem znalezisk, odkrywanych w wyjątkowych chwilach lub w specjalnych miejscach, wymieszanych z innymi znaleziskami przyjaciół i bliskich.

Podobnie jak skały, muszle niosą ze sobą wspomnienia o miejscu i czasie, niezależnie od tego, czy zostały zebrane na wolności, czy też kupione ze względu na ich piękno. Na przykład muszle i piasek zebrane podczas wycieczki mogą stanowić dodatek do świecy lub napełniać słoiki na stole w holu wejściowym.

Bambus, suszone gałęzie i małe pnie brzozy to zabawne przedmioty, których można użyć, aby nawiązać do natury. Kilka kawałków korzeni można dodać do terrarium wypełnionego mchem i małymi paprociami. Bambus może wypełnić wazon w łazience. Z gałęzi brzozy można zrobić jedyny w swoim rodzaju karnisz.


Żywe rośliny mogą oczyszczać powietrze
Nie ma nic lepszego niż posiadanie w domu zielonych roślin. Są odprężające, a niektóre odmiany faktycznie poprawiają jakość powietrza w domu.

Figi o liściach skrzypcowych są obecnie ulubioną rośliną projektantów, ale zapomina się o tym, że te rośliny są bardzo wybredne. Istnieje wiele innych roślin, które są równie interesujące i łatwiejsze w pielęgnacji.

Sukulenty zyskują na popularności, ponieważ wymagają mniej pielęgnacji, ale nadają domowi naturalny, interesujący wygląd.


Możliwości natury są nieograniczone
Jeśli rośliny są wyrzucone, przynieś akwarium. Naturalnym elementem są również drewniane misy i gliniane garnki. Opcje są nieograniczone. Niech Matka Natura zainspiruje Twoje zmysły.

Geometryczny wzór płytek - popularne kształty

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele naprawdę zawiłych i szczegółowych geometrycznych kształtów i płytek. Fantastyczne w użyciu jako okładziny kuchenne, ściany prysznicowe i podłogi prysznicowe . W tym artykule przedstawiamy najważniejsze trendy w zakresie wzorów i kształtu płytek w 2021 roku. Pokażemy jak wybrać wzór, który jest jednocześnie stylowy i klasyczny, aby Twoja przestrzeń wyglądała pięknie przez wiele lat.

Więcej…

Płytki mozaikowe w łazience

Płytki mozaikowe od dawna są używane w łazienkach jako elementy akcentujące, w wannach lub umieszczane w niszach prysznicowych, ale nadchodzącym trendem jest bardziej kreatywne wykorzystanie mozaiki jako elementu projektowego. Podobnie jak hiszpańskie i bliskowschodnie malowane płytki stają się coraz bardziej popularne, tak samo jest stosowanie bardziej skomplikowanych wzorów mozaiki.

Więcej…

Blaty z czarnego granitu

Chcesz nadać kuchni lub łazience odważny, elegancki lub nowoczesny wygląd? W takim przypadku blaty z czarnego granitu mogą być dokładnym rodzajem materiału, którego szukasz. Większość nie zdaje sobie sprawy, że wybór blatów może wpłynąć na cały projekt pomieszczenia lub go zepsuć. Wybór blatów odgrywa również kluczową rolę w zapewnieniu wartości i funkcjonalności w kuchni lub łazience, dlatego tak ważne jest, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje, a następnie ostrożnie dokonać wyboru. W celu określenia, czy blaty z czarnego granitu jest odpowiedni dla Ciebie, warto uporządkować zalety i wady, a następnie zdecydować, czy dobrze odpowiadają Twoim potrzebom.

Więcej…

Przewodnik zakupu listew przypodłogowych

W dzisiejszej dekoracji płytki gresowe oraz ceramiczne są powszechnym materiałem, takim jak płytki podłogowe, płytki ścienne i listwa przypodłogowa. Listwa przypodłogowa jeśli nie jest dobrze dopasowana, wpłynie nie tylko na wygląd, ale także na normalne użytkowanie podłogi. Jak wybrać najlepszą listwę przypodłogową z płytek? Jakie są możliwości dopasowania kolorów listwy przyściennej z płytek? Poniższy artykuł przedstawia najlepszy poradnik doboru listew, obejmujący wskazówki oraz porady dotyczące zakupu.

Więcej…

Płytki gresowe imitujące marmur

Jednym z ważnych trendów w aranżacji wnętrz są płytki gresowe o wyglądzie marmuru, które naśladują materiał, który od wieków jest bohaterem sztuki i architektury. Marmur, interpretowany nowoczesnymi liniami i oryginalnymi połączeniami, staje się coraz bardziej popularny w projektowaniu wnętrz, wyposażenia i akcesoriów meblowych.

Więcej…

Jak czyścić i konserwować blat z marmuru?

Marmur jest naturalnym kamieniem, który może dodać elegancji i charakteru każdej przestrzeni. Wielu poważnie rozważa to, kiedy stoją przed wyborem idealnych blatów kuchennych. Jednak jest to jeden z bardziej miękkich rodzajów kamieni naturalnych, jest podatny na wytrawianie i plamienie. Dlatego ważne jest, aby dobrze wiedzieć, jak czyścić marmurowe blaty.

Podzielimy się z wami kilkoma przydatnymi wskazówkami dotyczącymi usuwania plam z marmurowych blatów. Omówimy, co powoduje wytrawianie marmuru, a także niektóre sposoby na uporczywe plamy, które uniemożliwiają Ci piękny wygląd marmurowych blatów.

Więcej…

Jak wybrać blat kuchenny?

Jedną z najbardziej praktycznych i funkcjonalnych przestrzeni w każdym projekcie mieszkaniowym jest kuchnia. Konieczne jest budowanie kuchni z najbardziej wytrzymałych i higienicznych materiałów. Oprócz tych wymagań ważne jest również zwrócenie uwagi na estetykę i opłacalność, dostosowując przestrzeń do życia każdej rodziny.

Więcej…

Chłodne podłogi na gorące lato

Najlepszy wybór podłóg do utrzymania chłodu w domu w miesiącach letnich to drewno (w tym laminat) i płytki (kamień naturalny, marmur, ceramika i gres). Korek zapewni pewną izolację przed utratą chłodnego powietrza przez podłogę.

Więcej…

Zielone płytki w wystroju domu

Zielony jest popularnym kolorem w wystroju domu, ponieważ nadaje pomieszczeniu świeżości i harmonii. W zieleni jest szeroka gama odcieni, w tym mięta, oliwka, limonka i kilka innych

Więcej…

Q&A płytek ceramicznych

Kwadratowy, prostokątny, sześciokątny, matowy, błyszczący. Trudno wymyślić bardziej wszechstronny materiał podłogowy niż płytki. Są również znane ze swojej wysokiej trwałości, łatwości konserwacji oraz instalacji i należą do najczęstszych wyborów do pokrywania podłóg i ścian. Poniżej znajduje się 10 typowych pytań i odpowiedzi dotyczących płytek ceramicznych:

Więcej…